Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Alžbeta Šimová
Je dobré a bezpečné Mu dôverovať

small_small_20140926_084427 (1).jpg

52 ročná matka troch detí. Pracuje v bankovníctve
a patrí do spoločenstva Agape

Moje svedectvo je hlavne o tom, ako je dobré a bezpečné Jemu úplne dôverovať. Začnem obdobím pred desiatimi rokmi. Vtedy som Pánovi odovzdala svoj život a prijala som ho za Jediného Pána v mojom živote. Dovtedy som bola tradičným kresťanom, ale pravidelne som navštevovala sv. omše a sviatosti.

Nakoľko s manželom máme tri deti a chceli sme im dať možnosť študovať, tak ja som podnikala v sieťovom marketingu popri mojej práci a manžel trénoval futbalistov. Nakoľko som začala byť viac unavená a prichádzali rôzne psychické problémy, myslela som, že som iba preťažená a potrebujem oddych.

Zistila som však, že únava, nespavosť, depresie prichádzajú hlavne na a po školeniach a seminároch, pomocou ktorých som v tomto obchode vzdelávala skupiny ľudí doma i v zahraničí. Neskôr som zistila , že táto práca je poprelínaná hnutím New Age.

A toto hnutie je proti učeniu cirkvi, keďže sa nesie v duchu samospasiteľnosti. Teda ja sa môžem rozhodnúť o tom, ako bude vyzerať môj život, ja môžem za zdravie, úspech, šťastie a odo mňa závisí, moja budúcnosť.

Po jednom slove, ktoré som vtedy dostala po modlitbe v istom spoločenstve, že Pán sa o mňa a o moju rodinu postará, že On má pre mňa iné dary a bohatstvá som Mu uverila a hneď ráno som poslala žiadosť o zrušenie členstva. Ja, ktorá som budovaniu tohto obchodu venovala veľmi veľa času, mala som vybudovanú veľkú skupinu ľudí, z obratu ktorých som dostávala slušný príjem a bol niekoľkokrát vyšší ako som dostávala z mojej práce.

Toto rozhodnutie som nikdy neoľutovala a niekoľkokrát som svedčila o tom, ako sa Pán stará o mňa a o moju rodinu za krátko po tomto rozhodnutí sa veľmi zmenila moja pozícia v práci a moje ohodnotenie. Odvtedy naše deti vyrástli a v tomto roku najstarší syn skončil štúdium na vysokej škole, v lete promoval na lekárskej fakulte univerzity Komenského a staršia dcéra študuje posledný rok v Prahe medzinárodné vzťahy na VŠE a mladšia sociálnu prácu na teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave.

Spomínam si, že krátko na to, ako som urobila rozhodnutie sme mali ísť na dovolenku s deťmi do zahraničia a mali sme zaplatenú iba zálohu a počítala som z príjmom z podnikania, od ktorého som sa rozhodnutím ukončiť činnosť vtedy vlastne odstrihla. Celú situáciu som vtedy odovzdala Pánovi do Jeho rúk, prosila som Ho, aby to vysvetlil hlavne deťom, myslela som, že na dovolenku nepôjdeme, ale nech nie sú z toho veľmi smutné a nech to pochopia. Stalo sa potom, že v práci som dostala mimoriadnu odmenu a okrem očakávanej výšky som dostala presne potrebnú sumu na zaplatenie našej dovolenky.

Bolo to neuveriteľné, ale Pán sa postaral a stará sa vlastne až do dnes.

Prišlo obdobie pred dvomi rokmi - november 2012 Absolvovala som pravidelnú lekársku zdravotnú prehliadku a po výsledkoch z mamografie mi lekárka povedala, že o rok kontrola a všetko je v poriadku. Ja som poprosila o sonografické vyšetrenie, lebo som cítila zdurenú uzlinu v podpaží. Lekárka ma však ubezpečila, že na mamografii je všetko v poriadku a zdurená uzlina môže byť z nejakej pozápalovej infekcie. Ale nakoniec som to vyšetrenie absolvovala. Lekárke sa to nezdalo, vravela mi, že je potrebné zobrať vzorky z uzliny a z iniatúrneho útvaru, ktorý po dlhšom hľadaní na prsníku našla.

Keďže výsledky mali prísť o 14 dní, začalo sa veľmi ťažké obdobie v mojom živote. Nepokoj, nespavosť, nechutenstvo a podobne. Keďže som dve noci nemohla skoro vôbec spať a bolo treba chodiť do práce, poprosila som sestričku zo spoločenstva, ktorá má dar modlitby príhovoru o modlitbu. Tá keď ma zbadala, hovorí, že ešte ma takúto nevidela, vyzerala som asi veľmi zle.

Po modlitbe však nastala veľká zmena, hneď som dostala chuť do jedla, zasiahol ma veľký pokoj v srdci a odchádzala som s radosťou a úsmevom. Už počas modlitby ma Pán ubezpečil, aby som to všetko vložila do Jeho rúk, že On sa postará, že všetko bude dobré.

A ja som Mu uverila

Od vtedy som nemala problémy so spánkom, jedlom a mala som veľký pokoj v srdci. Aj napriek tomu, že výsledky prišli dobré, lekárka ma poslala na magnetickú rezonanciu, no a tá hovorila o tom, že je treba operačne odstrániť útvar v prsníku, ktorý sa z rozmeru 4 mm zväčšil dvojnásobne. Bolo tam vysoké podozrenie na karcinogénny nádor. Vďaka tomu, že som toto obdobie prežívala s Pánom, nebola pre mňa táto správa taká šokujúca. Počas tohto i počas iných dní ma Pán napĺňal pokojom a radosťou.

Celé toto obdobie čakania na termín operácie aj neskôr som cítila, že Pán kráča predo mnou ako mi to povedal v jednom slove raz, keď sa za mňa modlilo viac ľudí z nášho spoločenstva, z knihy pror. Izaiáša kap- 43, 2 Keď budeš brodiť vodami, budem s tebou, a keď riekami, nepotopia ťa, keď pôjdeš cez oheň, nepopáliš sa a plameň nebude horieť na tebe. Niekoľko dní po tejto modlitbe som sa ráno budila s piesňou „Keď pôjdem dravou riekou nestihne ma prúd“, táto pieseň sa nedala u mňa zastaviť ani cez deň.

Čo bola veľká zmena v mojom živote bolo to, že sa zmenil môj modlitbový režim, nemohla som totiž odísť z domu bez toho, aby som ráno strávila minimálne hodinu s Pánom. Začala som ho spoznávať, začal ku mne viac hovoriť a obdarovával ma úžasným pokojom.

Dostávala som rôzne povzbudzujúce slová nielen v osobnej modlitbe, ale aj vtedy, keď sa za mňa modlili iní, aj ľudia, ktorí ma vôbec nepoznali a nevedeli akým obdobím prechádzam. Pán ma stále ubezpečoval, že všetko je v Jeho rukách a On ma vyslobodí. Tak som si myslela, že možno nebude treba ísť ani na tú operáciu, ale bolo. Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista – na adoráciu, na ktorú som počas tohto obdobia chodievala minimálne dvakrát do týždňa. V tento deň som strávila s Pánom hodinu a celý čas mi prebiehala v mysli veta z Knihy Žalmov kap 9, verš 2,3 Oslavovať ťa budem, Pane, celým svojím srdcom a vyrozprávam všetky tvoje diela zázračné. V tebe sa budem tešiť a radovať, ospevovať budem tvoje meno Najvyšší.

Po doporučení absolvovať chemoterapiu a rádioterapiu som mala obavu, ako to budem znášať, lebo som veľmi citlivá. Bola mi doporučená liečba 8 chemoterapiami a to 4 jeden a 4 iný druh. Po absolvovaní prvých štyroch bola zmena a po tej prvej z tejto série som sa cítila veľmi zle, myslela som, že nebudem vládať prejsť ani do auta, no napokon sme ostali v nemocnici ešte nejakú pol hodinu. Keď som sa na druhé ráno zobudila, zoslabnutá, hovorím si, Pane zvládnem ja ešte tie tri posledné ? Zvyčajne som bola po chemoterapii dva dni doma, plus víkend a potom som išla do práce. Tak to bolo aj teraz. V tom týždni som si nechala priniesť obed a ja som išla cez obedňajšiu prestávku na adoráciu a tam som hovorila Pánovi, že čo sa ja bojím, keď som s Ním, že On je mocný Boh a Pán On je kráľ a ja mu to všetko dávam do Jeho rúk, nech sa stane Jeho vôľa. Keď som odchádzala z kostola, mala som mimoriadny pokoj v srdci a cítila som sa ako malé deti, keď idú s rodičmi a na nič nemusia myslieť, že rodičia všetko za nich vyriešia.

Ja som si hneď na začiatku ochorenia myslela, že úplne dôverujem Pánovi, ale bolo to tak, že k väčšej dôvere som musela dozrieť.

Tak ako nemôže prvák v základnej škole prežívať pubertu, ale musí dorásť a dozrieť. No aj keď som počas liečby chemoterapiou chodila do práce, mala som úžasný pokoj v srdci, veľkú radosť, ktorá sa často nedala skryť, vždy som bývala asi 5 dní doma, v tom bol aj víkend, aby som sa zregenerovala. Po tomto úplnom odovzdaní Pánovi v adorácii sa stala taká zmena, že tie tri chemoterapie, ktorá som dostala ma vôbec neoslabili. Mohla som hneď večer všetko jesť, vôbec mi nebolo špatne a ísť hneď na druhý deň do práce. Pochopila som, aké je dôležité úplne, úplne dôverovať Pánovi, že On môže konať do takej výšky, aká je naša dôvera voči Nemu.

No a nikto nevedel, čo sa udialo medzi mnou a ním a sestrička, ktorá má dar počuť Pána počas adorácie mi večer volala, že má pre mňa slovo od Pána, aby som prišla do kostola na večernú omšu, kde mi ho odovzdala. To slovo takto znie:

Milá Betka, tvoje srdce je naplnené Božou láskou a chválou k môjmu menu. Veľkú radosť mám, keď mi moje dieťa bezvýhradne dôveruje, ako ty. Neboj sa, ja viem po čom túžiš, o všetko sa ja postarám. Neopustil som ťa, držím ťa pevne v náručí. Si moje dieťa. Tvoje utrpenie posilňuje ľudí, ktorí sú okolo teba, toľkých ľudí to zasahuje ani sama netušíš. Neboj sa dávam ti silu, preto zvládaš aj nemožné, hlavne všetky bolesti, no je to potrebné si prejsť aj bolesť, no ja ťa držím pevne v náručí, máš účasť na mojom kríži a utrpení. Ja ti dávam lásku a pokoj, ktorý máš vo svojom srdci, ale ktorý sa vylieva na všetkých okolo teba. Dieťa moje milujem ťa.

Veľmi som túžila po oddychu, lebo minulé leto som pre liečbu nemohla ísť na dovolenku. Tento rok sa Pán naozaj postaral, bola som na úžasnej dovolenke v lete, ktorú som vložila úplne do Jeho rúk a zorganizoval ju nádherne, vyšlo to tak, že sme boli aj s deťmi a bolo nádherné počasie a krásne prostredie, bolo o nás veľmi dobre postarané. Z práce som ešte dostala za odmenu víkendový pobyt v 5 hviezdičkovom hoteli vo Vysokých Tatrách, kde som bola nedávno oddychovať s manželom a bolo tam úžasne. Ešte by som chcela dodať, že okrem toho, že Pán pôsobil a pôsobí v mojom živote, dotýka sa aj ľudí aj okolo mňa, kolegov, obchodných partnerov. Citujem pár viet z ďalšieho slova, ktoré som dostala počas liečby:

...“ dôveruj mi, no je nevyhnutné si prechádzať aj utrpením, lebo budeš dobre vedieť pochopiť ľudí, ktorí trpia a majú bolesti, ale keď mi budú dôverovať, tak ja ich budem niesť s nimi a napĺňať láskou, pokojom a radosťou a svetlo budú šíriť do tmy tak, ako to robíš ty. Cez utrpenie premieňaš ľudí okolo seba. Dala si mi svoje srdce a ja ti dávam doň milosti, ktoré potrebuješ. Prúdy živej vody cez teba sa vylievajú na ostatných. Dieťa moje milujem ťa ...."

Na záver by som chcela povedať, že sa cítim úžasne, prežívam nádherný čas s Ním, nevymenila by som život, ktorý žijem teraz za ten, ktorý som žila pred tým. A neznamená to, že keď sme kresťania neprídu rôzne problémy a skúšky, ale Pán je naša sila, On nám môže pomôcť zvládnuť všetko a On je tak úžasný, že tieto veci si dokáže použiť na to, aby sa oslávil v našich životoch a priviedol nás a naše okolie bližšie k Nemu.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.