Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Eyal Friedman
Bol som žijúci mŕtvy muž

small_unnamed.jpg

Bol sekulárnym Izraelčanom, ktorý hľadal v živote pravdu. Hľadal pravdu v New Age, reinkarnáciách, médiách, hinduizme a budhizme. Pravdu našiel pred vyše 16 rokmi v Yeshuovi. Tak nazývajú židia Ježiša. Je pozývaný do mnohých krajín sveta vydať svoje svedectvo a prednášať o poslaní mesiánskych židov.

Začalo sa to skúsenosťou. Pochádzam z veľmi  sekulárneho prostredia.  Boh nebol súčasťou môjho života. Nebol súčasťou môjho života vôbec.

Mal som úplne normálne detstvo v Izraeli. Mám dvoch veľmi dobrých rodičov. Dvoch milých súrodencov. Brata a sestru. Všetko bolo normálne. Keď som sa stal tínedžerom, začal som trpieť depresiou. Kvôli zdedeným veciam z našej rodiny a niektorým duchovným veciam, ktorým som sa mohol zaoberať, keď som sa stal veriacim.

Bol som akoby „zombie“. Bol som nažive, ale vo vnútri som bol úplne mŕtvy. Keď som skončil strednú školu, ako každý Izraelčan som  vstúpil do armády, kde som slúžil 3 roky. Táto služba nebola pre mňa pre túto prázdnotu a stratu zmyslu ľahká. Obzvlášť preto, že pre prázdnotu a preto, že pre mňa život nemal žiaden zmysel. Toto som si niesol každý deň.

Nepýtal som sa žiadne otázky, pretože som neveril. Neboli žiadne možnosti. Boh pre mňa nebol možnosťou. Bol som žijúci mŕtvy muž.

Veci sa jedného dňa zmenili. Môj život nebol nudný, ale bol prázdny. Aj keď som robil veci, ktoré ma bavili, nemohol som si tie veci v hĺbke vychutnať. Hlboko vo mne bolo prázdno, také vákuum. Jedného dňa sa Boh rozhodol, že je čas a niečo spravil. Dnes môžem rozumieť, čo sa mi stalo, ale v tom období som netušil, čo sa mi prihodilo. Na dva dni sa zrazu všetko vyjasnilo.

Niečo sa stalo v mojom vnútri. Bolo to ako by k mojom životu bola pridaná nová dimenzia. Zrazu tu bolo niečo viac. Stalo sa to, že Boh mi dal vieru. A tak v jednom momente som bol úplným ateistom a v druhom momente som bol veriaci. Ale nemal som ani potuchy, čo sa mi stalo. 

Bol to začiatok môjho znovuzrodenia. Od toho momentu som bol novou osobou. Moja perspektíva života sa zmenila. Keď hovorím o znovuzrodení, bol som ako malé dieťa. Keď sa narodí dieťa, matky to vedia dobre, deti ničomu nerozumejú, sú ale hladné. Ja som bol veľmi hladný. Bol som hladný po duchovnom pokrme. Celý nový svet bol pre mňa otvorený.

Nejedol som však nutričné hodnoty. Jedol som všetko. Veľa z toho bolo New Age, knihy o seba pomoci, meditáciách, reinkarnáciách, médiách, kanáloch.  Išiel so do Indie a vyskúšal som hinduizmus a budhizmus. Pre mňa judaizmus nebol vôbec zaujímavý. Pretože, keď som sa pozrel na ortodoxných židov, ktorí predstavovali pre mňa judaizmus, v ich očiach som nevidel ani radosť ani svetlo.

Uvedomil som si, že toto nie je to, čo hľadám. Bez akéhokoľvek chápania som hľadal pravdu. Hľadal som všade. Počas tohto obdobia ma začal volať Boh. Nerozumel som tomu. Keď som sa s ním stretol. Napríklad na maľbách v múzeu. Bol som tak pripútaný k tej osobe. Nejako to bolo blízko môjmu srdcu, ale moja myseľ bola vzdialená od neho.

To tiež súvisí s tým, že som žid. Pretože pre nás židov Ježiš nie je žiadna možnosť. Je tu celý zoznam možností, ale Ježiš nie je na tomto zozname.

Bol som k nemu priťahovaný, ale nedávalo to zmysel. Počas tohto obdobia sa mi veľmi zhoršovala depresia. Stával som sa viac a viac zmätený, pretože som jedol zo všetkých rôznych zdrojov. Už som nemohol povedať kedy som bol na tom dobre, kedy zle. Čo bola pravda a čo bolo klamstvo.  Počas toho obdobia som bral drogy. Toto celé ma viedlo na miesto, kde som bol celý frustrovaný a bez nádeje. Až keď som si povedal, že už nemôžem takto pokračovať.  Toto bol zlomový bod. To bolo po prvý krát, keď som sa modlil.

Napriek tomu, že so si myslel, že duchovne rastiem, pretože som sa učil mnoho vecí. Moje duchovné podmienky boli  horšie a horšie. Nikdy ma nenapadlo sa modliť. V týchto ťažkých podmienkach som iba vykríkol o pomoc bez toho, aby som vedel ku komu sa modlím.

Pán iba čakal na mňa kým sa k nemu obrátim. Začal mi posielať svojich ľudí. Prví veriacich, ktorých som stretol boli kresťania. Bolo to deň potom, čo som sa modlil.

Začali mi hovoriť o Bohu o spáse. Ja som im povedal, že ja poznám všetko toto. Pretože v New Age, je všetko, dokonca aj Ježiš. Ale nie taký Ježiš, ako ho poznáme. Povedal som im áno, áno, poznám to všetko.  Oni však ďalej rozprávali a jeden z nich obzvlášť zostával so mnou v kontakte. Pozval ma na stretnutie ich spoločenstva, kde som stretol prvých mesiánskych veriacich.  

Jeden z nich sa neskôr stal aj mojim duchovným otcom. Myslel som si, že všetci títo ľudia sú kresťania, ale on je žid. On mi vydal svedectvo o tom, ako sa mu zjavil Boh. Jeho skúsenosť bola úplne iná ako tá moja. Pretože jedného dňa prišiel k nemu do izby Boh a predstavil sa mu. Predstavil sa mu ako Boh Abraháma, Izáka a Jakuba a ako Ježiš. Mne to dodalo vieru a dalo mi to pozvanie, aby som hľadal Ježiša. Mal som veľa otázok na tohto brata. Začal som čítať Bibliu, aj Nový zákon, ale nič mi nedávalo zmysel. Nemohol som pochopiť záležitosti ohľadom krvi. Bolo to pre mňa veľmi zvláštne.

Tak sme sa začali rozprávať a  o niekoľko mesiacov ma pozval, aby som prišiel do jeho domu a aby som tam býval s ním a s jeho bratom. Oni sú jedným z pionierov mesiánskeho hnutia v Izraeli.

Na začiatku som odmietol toto pozvanie. Potom neskôr som našiel sám seba, ako držím vo svojich rukách telefón a zatelefonoval som im, že prídem. Bolo to takmer proti mojej vôli.  

Zrazu som sa ocitol, že som žil s takýmito bláznami pre Ježiša. Pre nich bol Ježiš všetkým. Bolo to pre mňa veľmi ťažké.  Bolo to veľmi intenzívne. Začali sme spolu čítať Bibliu.

Obzvlášť brat Benjamin, ktorý hovoril to svedectvo, a ktorý sa stal mojim duchovným otcom. Uvedomil, že potreboval položiť základy do môjho života, pretože pre mňa to bolo tak mätúce.  Začali sme čítať bibliu od Genezis. Počas toho mi Boh obnovoval moje zmýšľanie. Veľmi krátko som si uvedomil, že toto nie je obyčajná kniha. Vedel som, že toto je inšpirované Bohom. Potom sme začali čítať všetko, čo sa týkalo spásy a Mesiáša. Celé chápanie  a význam spásy a osobe Mesiáša. Po krátkej dobe, ako sme pokročili k Novému zákonu, Boh odostrel závoj, ktorý bol na mojom srdci.

Odostrel závoj o ktorom hovorí Pavol. Ktorý je až do dnešného dňa na našich ľuďoch. O chvíľku na to som uveril. Nemohol som to poprieť. Nakoniec som našiel to, čo som hľadal. Naozaj som nakoniec našiel pravdu.

Otriaslo to všetkým ako som rozmýšľal. Bolo to  pre mňa ako revolúcia.  Bol to nový koncept, že tá pravda je vlastne osoba. A Ježiš hovorí: „ ja som cesta pravda a život.“ Ja som si prečítal tento verš a uveril som tomu.

Myslel som si, že to ťažké už bolo za mnou, pretože po vyše 3 a pol roka som našiel, čo som hľadal. Potom som si uvedomil, že tá ťažká časť je vlastne podriadiť sa samotnej pravde, že musím bojovať so samým sebou a nielen so samým sebou.  Uvedomil som si, že je vo mne istá blokáda. To aj preto, že som žid. Pretože po stáročia sme odmietali a preklínali Ježiša. Bolo to niečo, čo som duchovne zdedil. Aj keď som bol sekulárny a nič som proti Ježišovi nemal.

Nevedel som v podstate ani vysloviť jeho meno, Yeshua. Tá opozícia vo mne bola tak silná.

Potreboval som pomoc mojich bratov, ktorí sa za mňa modlili a postili až do jedného večera, keď som vedel, že musím spraviť rozhodnutie. Aj keď máme slobodnú vôľu, istým spôsobom ma Boh nachytal. Bolo to ako s Mojžišom, keď videl horiaci krík, už sa nevedel vrátiť spať. Našiel som pravdu. Vedel som, že ak tú pravdu odvrhnem teraz, už nemá pre mňa zmysel žiť, pretože pre mňa hľadanie pravdy bolo všetkým.

Ani vám neviem vysvetliť ako ťažký boj to pre mňa bol. Vysloviť moje áno. Bolo to v mojej hlave, mysli, srdci, všade. Ale z milosti Božej som bol schopný povedať áno.

Benjamin ma viedol v modlitbe a ja som prijal Pána. Toto bol začiatok. Ďalší deň som sa zobudil a všetko bolo preč. Ležal som v posteli a bol som paralyzovaný. Nepriateľ na mňa útočil z každej strany. Chodili mi myšlienky hlavou, že toto je všetko klamstvo. Bol som ako malé dieťa. Nevedel som sa hýbať. Benjamin prišiel do mojej izbe a videl môj stav. Začal sa mocne modliť proti klamstvám nepriateľa a prehlasoval pravdu do môjho života.

A takto to bolo jeden deň za druhým. Boh ma uzdravoval, oslobodzoval a obnovoval. Keď som sa k bratom Bergerovcom nasťahoval bol som úplne zlomená, stratená osoba. Boh ma obnovoval. Bol  to dlhý proces.

Po niekoľkých mesiacoch som sa rozhodol, že chcem byť pokrstený. Ako akt poslušnosti. Nie preto, že by som všetkému rozumel čo som robil, ale vedel som, že to je to čo mám spraviť. To čo ma prinieslo k Pánovi. Bola nie jeho láska, alebo pochopenie, že moje hriechy sú odpustené, ale bol ten jednoduchý fakt, že On je pravda. 

Trvalo to dlhé roky, kým som bol do Neho zakorenený a bol som schopný stáť. Proces môjho znovuzrodenia bol ťažký. Nebol som dobrým dieťaťom pre môjho duchovného otca. Spôsobil som mu veľa problémov.

Boh mu však dal takú lásku ku mne, že on vždy bol verný a stále pokračoval v mojej duchovnej výchove. Až kým som sa nestal dospelým mužom. Tento proces naďalej pokračuje. Stále ma Pán oslobodzuje, uzdravuje a vyučuje ako svojho učeníka. 

Po čase Pán začal hovoriť o povolaní pre môj život. O povolaní žiť  život pre Pána v celibáte. Toto je ešte stále pre mesiánskych veriacich ťažké prijať. Pre moju rodinu to bolo tiež veľmi ťažké. S odstupom času však aj moja rodina vidí, akú zmenu priniesol Ježiš do môjho života a dnes ma v mojom povolaní podporujú. Sú šťastní, lebo vidia, že aj ja som šťastný. Modlím sa, aby aj oni raz spoznali Pána.

 

24.04.2017 pri návšteve Slovenska Eyal vnímal pre našu krajinu slová z Iz 61 kapitolu „Vstaň, zasvieť, veď prišlo tvoje svetlo a sláva Pánova sa zaskvela nad tebou!“ Pán má v pláne duchovné prebudenie Slovenska. Je na Vás Slováci, ako na toto Pánovo pozvanie odpoviete.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.