Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Joseph Fadelle
Moslim z významnej rodiny

small_small_Joseph_Fadelle.JPG

Joseph Fadelle sa narodil v Iraku v šíítskej rodine, jeho otec je priamym potomkom Mohameda. Jeho cesta k nájdeniu pravdy o Kristovi sa začala pri čítaní Koránu, keď si uvedomil, že to nemôže byť kniha od Boha. Kamarát mu daroval Bibliu a Joseph krátko na to zatúžil po krste. Avšak kvôli hrozbám moslimov a dokonca aj svojej rodiny, musel čakať 13 rokov. Hovorí však o radosti a skúsenostiach zo života viery, a to aj napriek skutočnosti, že jeho život je stále v nebezpečenstve.

Vo svojej knihe, nazvanej Za každú cenu (Vydavateľstvo: Redemptoristi 2015, pôvodný názov The Price to Pay) podrobne opisuje, čím táto privilegovaná duša musela prejsť, aby zostala verná volaniu milosti. Po svojom obrátení prijal meno Joseph Fadelle.

Moslim z významnej rodiny

Fadelle patril k rodinnému klanu Moussaoui, jednej z najvýznamnejších moslimských šíítskych rodín v Iraku. Jeho otec, ktorý bol hlavou klanu, bol aj akýmsi sudcom, ktorý riešil spory medzi jednotlivými členmi klanu. Bol aj veľmi bohatý a uznávaný.
V roku 1987 narukoval Fadelle do irackej armády a neskôr sa na základe zákona Saddáma Husseina ocitol priamo uprostred vojny so susedným Iránom. Vtedy bol slobodný a mal už 23 rokov.
Odvelili ho do posádky na hraniciach s Iránom, kde mal bývať v domčeku spolu s jedným kresťanom. Pohoršilo ho, keď sa dozvedel, že sa má o svoje bývanie deliť s kresťanom, čo sa pre rodeného moslima, ktorého rodina pochádzala až od Mohameda, zakladateľa islamu, považovalo za urážku.

Výzva: A rozumieš Koránu?

Massoud, tak sa volal jeho kresťanský spolubývajúci, ktorý bol starší od neho, ho však privítal láskavo, takže jeho predsudky sa začali pomaličky vytrácať. Fadelle si vymyslel plán, ako ho obráti na islam. Raz, keď Massoud nebol doma, zbadal medzi jeho knihami knižočku s názvom Ježišove zázraky, premohla ho zvedavosť a začal čítať. Nemal ani predstavu, kto to je, pretože v Koráne sa Ježiš nazýva Isa; avšak s radosťou sa začítal do zázrakov, ako bol napríklad zázrak v Káne Galilejskej. Postava Ježiša ho priťahovala.
Stále mal však v úmysle obrátiť Massouda na islam. Spýtal sa ho preto, či aj kresťania majú posvätnú knihu ako je Korán. Massoud mu odvetil, že majú Bibliu a Fadelle požiadal, či by ju mohol vidieť, pričom si myslel, že ju ľahko vyvráti.

Na jeho prekvapenie mu ju Massoud odmietol ukázať, naopak, spýtal sa ho ešte zarážajúcejšiu otázku: či čítal Korán. Táto otázka urážala každého, kto bol vychovaný v islame, ale aj tak jednoducho odpovedal, že Korán čítal. Na to nasledovala ďalšia, dosť trápna otázka: „Rozumel si významu každého slova, každého verša?“
Budúci kresťan opisuje, že táto otázka mu prepichla myseľ ako ohnivý šíp, pretože, podľa islamu, nie je dôležité porozumieť Koránu ale jednoducho ho prečítať. Keďže Massoud zbadal jeho rozpaky, navrhol, aby si Korán prečítal ešte raz, avšak tentokrát tak, že sa pokúsi porozumieť každej vete a až potom mu požičia knihu kresťanov.

Rozčarovanie z Koránu a mystický sen

Muhammad prijal návrh, ktorý mu úplne zmenil život. Naozaj, keď sa snažil pochopiť význam toho, o čom sa písalo v Koráne, uvedomil si, že veľa z toho je absurdné a nezmyselné. Konzultácie s imánom nevyriešili jeho pochybnosti a kniha islamu mu postupne prinášala väčšie a väčšie rozčarovanie.

Akoby mu závoj padol z očí. Po prvýkrát uvidel, čo Korán skutočne hlása. Keď so všetkou dychtivosťou a meditovaním dočítal túto knihu, prišiel k záveru, že nemôže mať božský pôvod.
A vtedy mal Fadelle mystický zážitok, ktorý ho pripravil na obrátenie. Snívalo sa mu, že je na lúke, na brehu rieky. Na druhej strane videl veľmi impozantného, príťažlivého človeka. Skúsil preskočiť rieku, no zostal visieť vo vzduchu, až kým tento tajomný človek nevystrel k nemu ruku a nepovedal: „Na to, aby si mohol prejesť cez túto rieku, musíš jesť chlieb života.“ Potom sa zobudil.

Šok pri obrátení: Ježiš je tým Chlebom života

Fadelle nerozmýšľal ďalej o tomto sne. Primäl Massouda, aby mu požičal Sväté Evanjeliá a náhodou ich otvoril pri Evanjeliu podľa sv. Jána. Čítanie ho úplne pohltilo a cítil veľkú blaženosť. V okamihu, keď našiel tajomné slová zo svojho sna: „chlieb života“, ho zaplavilo hlboké pohnutie. Ježišove slová v Evanjeliu boli jasné: „Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nebude nikdy hladovať“ (Ján 6:35).

Fadelle spomína: „A potom sa mi stalo niečo zvláštne, ako násilný výbuch, ktorý rozmetá všetko, čo mu stojí v ceste, spolu s pocitom blaženosti a tepla.... Ako keby jasné svetlo zrazu ožiarilo môj život úplne novým spôsobom a dalo mu zmysel. Mal som dojem, akoby som bol opitý, aj keď som v srdci cítil neopísateľný pocit sily, takmer násilnej, vášnivej lásky k Ježišovi Kristovi, o ktorom hovoria Evanjelia!“

Cena za obrátenie: smrť

Jeho obrátenie bolo úplné, totálne a trvalé. Chcel, aby mu Massoud pomohol stať sa kresťanom, no narazil na odpor. Podľa islamského práva by mal byť moslim, ktorý sa od islamu odvráti a stane sa kresťanom, zabitý spolu s tými, ktorí ho k obráteniu priviedli.

Massoud ho však v každom prípade naučil modliť sa a spolu trávili voľný čas čítaním Evanjelií a modlitbou.

Kým bol Muhammad na dovolenke, Massouda prepustili z armády, a tak, keď sa Muhammad vrátil, spolubývajúceho už nenašiel. Krátko na to bol prepustený aj on a vrátil sa do domu svojich rodičov.

Roky skúšky

Pre Fadelleho to bol začiatok ťažkej skúšky trvajúcej roky a vyžadujúcej si jedinečnú vernosť.

Tak, ako mu to odporučil Massoud, Fadelle sa snažil skryť pred rodinou svoje obrátenie, pričom sa pod rôznymi zámienkami vyhýbal účasti na spoločných moslimských modlitbách. Zároveň sa snažil kontaktovať sa s kresťanmi, avšak títo sa báli prijať ho vo svojich kostoloch, keďže ho nepoznali, pričom ich strach pramenil z celkovej atmosféry prenasledovania, v ktorej žili.

Útechou mu bolo v skrytosti čítať Bibliu, ktorú mu dal Massoud, meditujúc osobitne o Evanjeliách. Nakoniec sa mu pomocou kresťana, s ktorým sa spriatelil, podarilo navštíviť kostol; avšak k túžobne očakávanému krstu stále neprišlo.

Čas plynul a v roku 1992 sa od otca dozvedel, že mu našiel nevestu a že by sa mal oženiť. Nevestou malo byť dievča z rovnakého spoločenského prostredia a - prirodzene - moslimka, menom Anwar.

Po svadbe a po narodení syna sa Fadelle, ktorý naďalej chodil tajne do kostola, stretol v Iraku so zahraničným misionárom, ktorý súhlasil s tým, že ho pripraví na krst. Avšak vtedy sa stalo niečo nečakané. Raz, keď sa vrátil zo svätej omše domov, sa ho manželka, ktorá nechápala, kde chodieva každú nedeľu, spýtala, či má inú ženu. Prekvapený a nepripravený, bez rozmýšľania odpovedal, že je kresťanom a každú nedeľu chodí na sv. omšu.

Obrátenie manželky

Jeho manželku úplne šokovala novina, že bola celý čas vydatá za kresťana. Rozrušená sa zamkla v izbe. Neskôr, keď jej manžel nebol doma, vzala syna a ušla do domu svojej matky.

Vtedy si Fadelle uvedomil, že mu hrozí nebezpečenstvo. Svojej rodine mohla prezradiť, že jej manžel je kresťanom, a vtedy by ho odsúdili na smrť. Avšak, nejakým zázračným spôsobom, jeho manželka neprezradila svojej rodine nič, a dokonca súhlasila, že sa vráti domov. A dokonca ešte viac, požiadala Fadelleho, aby jej vysvetlil podstatu kresťanstva. Fadelle použil rovnaký spôsob ako Massoud v jeho prípade. Požiadal ju, aby si ešte raz prečítala Korán a pokúsila sa sústrediť sa na význam slov a doktrínu, ktorú vyjadruje. A tak, ako to bolo v jeho prípade, aj ona bola šokovaná, najmä tým, ako sa v Koráne jedná s moslimskými ženami.

Keď si Anwar prečítala Evanjeliá, začala tajne chodiť do kostola spolu so svojím manželom a navštevovať hodiny náboženstva u misionárov.

Hrozba smrti a väznenie

V roku 1997 sa v živote Fadelleho udiala mimoriadne dôležitá udalosť. Jeho rodina si nakoniec uvedomila, že sa vzďaľuje od islamu, a začala mať podozrenie, že sa niečo deje. Raz, keď Fadelle s manželkou odišli do kostola, prišli jeho bratia, prehľadali mu dom a našli kópiu Biblie. A keď sa vypytovali ich malého synčeka, prežehnal sa tak, ako sa to naučil od svojich rodičov.

Na úsvite druhého dňa dostali pod zámienkou Muhmmada do rodičovského domu. Hneď, ako vošiel do hlavnej miestnosti, ho jeho bratia a strýkovia, za prítomnosti jeho otca, začali tĺcť. Otec ho, rozzúrený od rozhorčenia, obvinil z toho, že je kresťanom. Jeho vlastná matka skríkla: „Zabite ho a jeho telo hoďte do stoky!“

Aj keď ho vtedy nezabili, jeden z bratrancov odvliekol Fadelleho do jednej z väzníc Saddáma Husseina pre politických väzňov, kde ho mali mučiť, aby prezradil meno kresťana, ktorý ho „skazil“. Tri mesiace ho nemilosrdne mučili, pričom stratil asi polovicu svojej váhy. Potom ho prepustili. Rodina predstierala, že to bol všetko iba omyl a jednu z jeho sestier nasťahovali k nemu do domu, aby ho sledovala.

Odlet z Iraku. Krst

Nakoniec sa v apríli 2000, po mnohých zvratoch, podarilo manželom a ich dvom deťom ujsť do Jordánska, kde sa konečne uskutočnil jeho dlho vytúžený sen byť pokrstený, spolu so svojou ženou. Prijal meno Ján (ale známym sa stal ako Jozef) a jeho manželka prijala meno Maryam.

Pokus o zavraždenie

Stále však nemohli v pokoji žiť praktický kresťanský život. Keď si jeho rodina uvedomila, že ušiel, začali ho hľadať a nakoniec ho v Jordánsku našli. V decembri toho roku sa jeho štyrom súrodencom a strýkovi podarilo prilákať ho na opustené miesto, kde ho, po krátkej roztržke, žiadali, aby odpadol od kresťanstva. Pokúsili sa vykonať fatwu, na základe ktorej sa človek, ktorý odpadne od islamu, odsudzuje k smrti.

Zázračne, napriek tomu, že naňho vystrelili priamo a zblízka, ho náboje tesne minuli a Fadelle počul vnútorný hlas, ktorý mu prikazoval, aby ušiel. Keď už bežal určitú vzdialenosť, jeden náboj mu zasiahol členok a on spadol do blata a stratil vedomie. Jeho útočníci si mysleli, že je mŕtvy a odišli. Fadelleho našiel neznámy človek, ktorý ho vzal do nemocnice, a neskôr ho ošetrovali kresťanskí lekári uňho doma, avšak cirkevné orgány mu prikázali, aby opustil Jordánsko, keďže znamenal hrozbu pre celé kresťanské spoločenstvo. Ušiel do Francúzska, kde žije dodnes.

Krása nábožnej duše

Spôsob, akým bol Fadelle priťahovaný ku kresťanstvu, ukazuje, ako hlboko nábožná bola jeho duša a ako bola jeho vernosť islamu výsledkom jedine okolností: toho, v akej rodine sa narodil. V skutočnosti bol v okamihu, keď sa stretol s pravdou, pripravený ju prijať a to aj za cenu straty všetkého pohodlia a výsad, ktoré mu poskytovalo vysoké spoločenské postavenie, a za cenu utrpenia hrozného prenasledovania.

Obrátenie jeho a jeho manželky ukazuje, ako sa môžu moslimovia obrátiť, a koľkí z nich v skutočnosti dychtia, aj keď nevedomky, po tomto „chlebe života“, ktorým je náš Pán Ježiš Kristus.

Modlime sa za tieto duše a za kresťanov, ktorí sú kruto prenasledovaní v islamských krajinách.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Misia Život
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.