Dobré správy

 • Charbel Makhlouf
  Namáhate sa, aby ste zabezpečili dobrú budúcnosť sebe i svojim deťom. Nezabúdajte však na to, že pravé zabezpečenie budúcnosti tkvie v tom, že ich privediete do neba. Musíte dať deťom život. Jediný život je v Kristovi. Ponúknite im teda Krista. Ako im ho však môžete ponúknuť, ak on sám neprebýva vo vás?
  2019-09-09
 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24
 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26
 • Gjerg Kastrioti SKENDERBEU
  Je albánskym národným hrdinom. V čase tureckej okupácie nútene bojoval na strane tureckého sultána. Nechcel však bojovať a vraždiť za násilnú islamizáciu. A tak spolu s 300 odvážnymi vojakmi prešiel na stranu proti Turkom a okamžite konvertoval späť na kresťanstvo. Mnohokrát porazil niekoľkonásobne väčšiu tureckú armádu. Bol povzbudením nie len pre Albánsky ľud, ale aj pre iné krajiny, ktoré v tom čase neúspešne vzdorovali tureckej rozpínavosti, krutosti, neľudskosti a vnucovaniu Islamu.
  2018-07-11

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Katarína Nagyová
Božia láska prekvapuje

small_Nitra´18.png

Je súčasťou Spoločenstva Dobrého pastiera

 ...keďže som predvčerom počula aj od odborníka - mojej rehabilitačnej na špeci rehabilitáciu, Vojtovú metódu, ktorá sa už 50 rokov zaoberá s telesne postihnutými detičkami /aj s dospelými ☺ / - a ku ktorej chodím už 15 rokov, takže dokonale pozná moje telo, diagnózy a prešla so mnou aj všetky úrazy - a keď som aj z jej úst počula slovo "zázrak", tak si myslím, že už nemôžem nenapísať o nádhernom dotyku Božej lásky a milosti, ktorého sa mi dostalo v sobotu...

Cez víkend (02.09.2018) bola charizmatická konferencia v Nitre, ktorej hosťom bol laický katolícky evanjelizátor s darom zázrakov a charizmou uzdravovania, Damian Stayne. Tejto konferencie sme sa zúčastnili aj min.rok /s p.Kodetom/, a bol to veľmi požehnaný čas, tak sme tam chceli ísť aj tento rok. Okrem môjho ďalšieho úrazu v novembri min.roka /komplikovaná zlomenina Talusu - kosti členkového nosného kĺbu, mesiace s rizikom odumretia kosti a s následkom, že sa mi nevrátila plná pohyblivosť členka/, aj moji rodičia mali vážne zdravotné problémy, a tak sme tam túžili o to viac ísť. Musím napísať aj to, že sa nám prihodili aj rôzne prekážky tesne pred tým, ale nakoniec z Božej milosti sme sa tam dostali.

A ja som nešla kvôli môjmu telesnému uzdraveniu... ale Pán to myslel ináč... Jeho Láska je neopísateľná...

Modlitby za uzdravenie boli spoločné, každý sa mal modliť za svojho suseda a predmodlieval sa Damian.

Po modlitbách za pohybový aparát začali vychádzať uzdravení ľudia na pódium. Ja som si skúsila kľaknúť-čupnúť, a nič. Tak som sa tešila z uzdravení iných. Ale zrazu som si znovu skúsila čupnúť - a IŠLO TO!!! A znovu skúsim - a znovu to išlo!!!!! Takto na členky som si nevedela čupnúť už 7rokov!!!

Vystrelila som hneď na pódium, VYBEHLA SOM SCHODAMI, nevedela som už ani ako použiť barle ☺ , BEZ POMOCI SOM SI KĽAKLA A POSTAVILA /po 10 mesiacoch nepohyblivosti členku - a s vyhláseným zlým stavom "konečným"!!!!/, ZABEHALA /tiež po 7rokoch!!!!!/ a ZBEHLA DOLU SCHODAMI!!!! Čo keď som sa doma pozabudla  a chcela som len zo schodíka náhodou pravou nohou zostúpiť, skoro som spadla, lebo sa členok vôbec neohýbal! Vedela som zostupovat iba ľavou - už 2x operovanou nohou, v ktorej od záťaže za tento rok začala znovu odchádzať kosť /mám aj osteoporózu/.

"Kráčať"som vedela iba tak, že som krívala - a tak znovu zaťažovala to odchádzajúce bedro - a práve preto som musela mať barle... a už nemusím.... nepotrebujem nič, ani palice...

Na druhý deň som si sadala na zem aj vstávala, skoro 2 hodiny na adorácii stála a kľačala... a bez všetkej opory skoro celkom normálne chodila po celý deň... Áno, členok stále opúcha aj bolí a nemám zatiaľ ani úplnú 100%-nú pohyblivosť - a práve preto som chcela počkať na názor rehabilitačnej. Mala som aj rôzne pokušenia, diabol mi podsúval svetské dôvody a teórie aj strach. Povzbudzovali ma blízki ku viere a na druhý deň pri modlitbe uzobrania sa som počula vo svojom srdci vetu: "Dovoľ, aby som ťa uzdravil"... a mňa zalialo štastie. 

Pani rehabilitačná sa najprv pousmiala, nechcela celkom veriť, ešte ani keď som si pred ňou kľakla, nevedela, čo si má myslieť ☺ Ale pri tejto Vojtovej metóde človek nevie švindlovať - svaly pracujú, alebo nepracujú na základe reflexu - ani neviete kedy a ako by ste mali zareagovať. A po čase povedala presne: 

"Chýba Vám už len naozaj kúsoček ku normálu. Veľakrát táto noha /s členkom/ pracovala správnejšie, než tá druhá... ZÁZRAK, no je to zázrak!! Tento stav NIE JE MOŽNÉ dosiahnúť NIJAKOU rehabilitáciou zo dňa na deň."

...... majú sa ešte svaly okolo spevniť a naučiť sa fungovať v novom stave, a preto ho nemám hneď so všetkým zaťažovať /ako som to robila hneď tam ☺ / a mám si dávať pozor a postupovať pomaly krok po kroku. Všetky ostatné veci /posunutá platnička, istá obmedzenosť v operovanom bedernom kĺbe, útvary v kolene atď./ zostali - ale s tým najdôležitejším k normálnemu samostatnému fungovaniu - a s lekármi vyhláseným stavom "konečným" - sa STAL ZÁZRAK!!!! PÁN JE TAK, TAK VEĽMI DOBRÝ!!!!! 

"Veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný, a SVÄTÉ  JE JEHO MENO"...... 

Túžim za tým, aby o tom vedel každý, aby Jeho Lásku zakúsil každý... lebo - a to som vedela už aj pred týmto zázrakom ☺ - nič iné nás neurobí šťastným....


"...Váš nebeský Otec predsa vie, že toto všetko potrebujete.

 Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše..." /Mt 6,32-33/ 

Chcela by som sa všetkým z celého srdca poďakovať za každú modlitbu, pomoc, slovo, lásku... Aj toto celé je o to krajšie, že som to mohla prežiť spolu a naživo s rodinou, aj s mojími blízkymi zo spoločenstva... 

Na mojom úplne prvom stretku v spoločenstve som dostala slovo: 

"Ježiš odpovedal: "Nezhrešil ani on, ani jeho rodičia, ale majú sa na ňom zjaviť Božie skutky."" /Jn 9,3/

A pompéznejšie sa to možno už ani nemohlo udiať...  nech všetko slúži na Jeho slávu a na našu spásu a radosť!

ĎAKUJEM BOHU a našej drahej Nebeskej Mamke, PANNE MÁRII ZA VŠETKO! A aj mojim svätým patrónom, anjelom strážnym a všetkým, ktorí za mňa orodujú ☺

amen.

Katka


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium