Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Kevin Kazemi
Viera, ktorá preniesla hory

small_kevin (1).png

Evanjelizátor, zakladateľ Medzinárodnej služby Flames of Passion – Plamene Božej vášne
flamesofpassion.org

Pochádzam z Mašadu, z východnej časti Iránu, ktorá sa nazýva aj svätou zemou proroka, kde som sa v roku 1982 v chudobnej moslimskej rodine narodil. Moj mama pochádzala z 8 detí. Keď mala 11 rokov zomrel jej otec na rakovinu a tak jedinou možnosťou, ako mohla rodina prežiť, bolo – vydať ju. V 13-tich sa vydala za 23-ročného muža, ktorého nemilovala. V 18-tich už mala troch synov a ja som bol z nich prostredný. Otec slúžil ako vojak v Iraku a keď sa vrátil z vojny, bol z neho zlostný človek, ktorý mal vo svojom vnútri veľa bolesti. Všetku frustráciu prenášal na nás a náš domov bol naplnený neustálymi konfliktami, hnevom a množstvom fyzického aj verbálneho násilia. Keď to už mama nezvládala, chcela sa s otcom rozviesť. Vtedy jej povedal:

„Dobre, ty keď chceš, môžeš odísť, ale deti ostanú so mnou.“

V Iráne má pri rozvode právo na deti vždy otec a tak, keďže nás mama nechcela opustiť, roky znášala násilie a bitky. Pre mňa ako syna bolo ťažké čeliť otcovmu násiliu... prežíval som neustály strach, že nám môže kedykoľvek ublížiť. Niekoľkokrát sa pokúsil mamu aj zabiť, naháňal ju po dome a my ako deti sme sa tomu prizerali. Prežívali sme hrozné chvíle a ja som bol – v piatich rokoch – plný nenávisti a hnevu. Mama sa dostala do ťažkých depresií a jedného dňa sa (ako 20-ročná ) rozhodla svoj život ukončiť a spáchať samovraždu.

Presne v deň, keď to chcela urobiť, počula v rádiu príbeh ženy, ktorá mala tiež 3 deti a muža tyrana a takisto sa rozhodla spáchať samovraždu a utopiť sa spolu s deťmi. Ale stalo sa, že deti zahynuli, no ju vytiahli z vody a zachránili. Rádio túto ženu prezentovalo ako výstrahu pre ostatné manželky a pýtali sa v relácii, (kde bola aj táto žena osobne prítomná ) poslucháčov – čo sa jej má urobiť? Nato táto žena povedala:

„Moje deti boli pre mňa všetkým a už neexistuje nič, čo by ste mi mohli urobiť.“

Moja mama chápala veľmi dobre situáciu tejto ženy, v ktorej sa aj sama nachádzala a tak sa (namiesto zamýšľanej samovraždy) rozhodla, že nedovolí nikomu, ani svojmu manželovi, aby sa niečo zlé stalo jej deťom, keby tu už ona nebola! S veľkou dávkou odvahy a rizika v roku 1988, bez peňazí a bez majetku, utiekla s nami deťmi z Teheránu.

Využila na to pašerákov, pretože v Iráne, keď chce žena legálne letieť lietadlom, potrebuje mať na to podpis manžela. Kvôli stále prítomným policajtom na letisku sme 4 mesiace čakali na to, keď budeme môcť odletieť. Vtedy sa mama znova dostala do ťažkých depresií, lebo bola veľmi vyčerpaná a aj tam na letisku, kým sme čakali, sexuálne zneužívaná. V zúfalstve jedného dňa napísala Bohu list.

„Bože, ak nás nedostaneš z tejto krajiny, neviem, ako prežijeme!“

V ten deň ako to napísala, po prvýkrát po 4 mesiacoch nebola na teheránskom letisku polícia. A tak sme nastúpili do lietadla a leteli cez Bulharsko, Nórsko, kde sme si museli zmeniť identitu, keďže sme nemali žiadne cestovné doklady. Vlakom sme nakoniec prišli do Štokholmu do Švédska a po ôsmych mesiacoch cestovania sme sa konečne usadili, dostali občianstvo a Švédsko sa stalo naším novým domovom.

Pre nás, ako moslimskú rodinu, nebol život vo Švédsku ľahký. Boli sme utečenci, a napriek tomu, že sme sa prispôsobili kultúre a vedeli sme po čase aj jazyk, nezapadli sme. Mama k tomu ochorela aj na rakovinu, mala depresie, každý týždeň chodila k psychiatrovi a začala užívať alkohol. Starala sa o nás najlepšie ako vedela, ale vo svojom vnútri zomierala. A v roku 1996 sa znova rozhodla spáchať samovraždu. Boh ju znova zachránil. V ten deň, ako sa to rozhodla urobiť, sa zrazu ocitla pred kostolom. Vošla dnu a sadla si do poslednej lavice. Po prvýkrát v živote sa začala prihovárať Ježišovi:

„Ježiš, my ako moslimovia ťa uznávame ako proroka. Ale kresťania vravia, že Ty si Syn živého Boha, Mesiáš - záchranca. Ak je to tak, ak ma dokážeš zachrániť a zmeniť môj život, urob to. Po celý svoj život som sa snažila milovať Boha, ale nepoznám ho a nemilujem ho.“

Mama mala pocit, že hovorí k stenám a tak sa zdvihla a chcela odísť, keď zrazu mala videnie, v ktorom sa pred ňou zjavil Ježiš a díval sa na ňu s obrovskou láskou. A počula hlas, ktorý jej povedal: „Nikdy nebol môj plán pre tvoj život, aby si takto trpela.“ Mama sa hrozne vyľakala, vybehla z kostola a od strachu a rozrušenia aj zabudla na to, čo sa práve chystala urobiť.
Na druhý deň ju sused pozval do kostola. Pozvanie prijala, v ten deň vydala svoj život Bohu a vrátila sa domov úplne vymenená. Začala nám rozprávať o Ježišovi, ako nás miluje, ako sa o nás zaujíma a stará. Ja som bol v tom čase mladý nahnevaný muž. Stal som sa (v 14-tich rokoch) závislý od drog, bol som dílerom a členom gangu. Keď mi mama začala hovoriť, že Boh je láska, vykrikoval som na ňu: „Ako môžeš tvrdiť, že Boh je láska? Pozri sa na tento svet! Pozri sa na moju situáciu! Ako mi môžeš hovoriť, že Boh ma miluje? “ Ale ona znova pokojne vravela: „Boh je tvoj Otec, má ťa rád, zaujíma sa o teba a má pre tvoj život plán!“ Nechcel som tomu veriť. Keď som mal 16, mojej mame v sne Boh zjavil plán pre môj život a povedal jej:

„Sára, modli sa za Kevina!“

Mama ma nenútila chodiť do kostola – len sa za mňa stále modlila a milovala ma. Ako 19-ročný som mal priateľku, ktorú som fyzicky napádal. Vždy som sa zaprisahával, že nikdy nebudem ako môj otec, ale zrazu som bol presne taký istý. Dva týždne predtým, ako som mal 21, istý kresťan povedal mojej mame, že stretnem človeka, cez ktorého Boh prehovorí do môjho života a ja vydám Bohu život a Boh ma vyslobodí zo všetkých závislostí. Tiež jej povedal, že pôjdem do Ameriky študovať na biblickú školu. Keď mi o tomto proroctve mama povedala - bol som drogovo závislý. Odvrkol som jej: „Nechcem ísť do Ameriky a nemám rád Ameriku“, ale mama povedala: „Vieš, Kevin, Boh to povedal. A On to aj urobí.“ Bol som presvedčený, že sa mama zbláznila.

O dva týždne po tom, som sa ocitol s mamou na kresťanskej konferencii v Arménsku. Išiel som tam iba kvôli nej a po návrate som mal v pláne pokračovať vo svojom živote narkomana a dílera. Tu ma 26. septembra 2004 zasiahla Božia láska. Radikálne. A stalo sa aj to, že som bol skutočne po 7 rokoch závislosti oslobodený od drog. Stretnutie s Bohom a dotyk Jeho lásky spôsobil, že všetka frustrácia, hnev a závislosť boli preč. Po prvýkrát v živote som pocítil, že aj keď môj fyzický otec pri mne nikdy nestál, vždy tu bol môj nebeský Otec, ktorý ma miluje, stvoril ma s konkrétnym zámerom a vždy sa o mňa zaujímal. Tam v Arménsku som stretol kazateľa, ktorý sa ma spýtal, či nechcem ísť s ním študovať na biblickú školu do Ameriky. Bolo to neuveriteľné...

Keď som sa po roku štúdia na biblickej škole v USA vrátil domov, celá naša rodina, aj obaja bratia, uverili v Ježiša Krista ako svojho spasiteľa. Ale najväčší zázrak, ktorý sa udial v mojom živote bolo odpustenie. Stále som pociťoval množstvo hnevu a neodpustenia voči svojmu biologickému otcovi. Raz však Ježiš prehovoril do môjho srdca a povedal mi:

„Kevin, bola to iba moja milosť, že som ti odpustil a si teraz slobodný od svojich hriechov a života, ktorý si žil. Keby nebolo mojej milosti, ty by si bol dnes ešte horší ako tvoj otec. Nemáš právo ho súdiť. Tak ako som ja odpustil tebe, chcem, aby si odpustil aj ty jemu.“

Pochopil som, že odpustenie nie je vecou emócií, ale rozhodnutia. Keď človek spraví rozhodnutie odpustiť, Boh to rešpektuje a je pripravený mu pomôcť vysporiadať sa aj s emóciami vo vnútri. Tak som sa rozhodol odpustiť otcovi. A napriek tomu, že jeho odpoveď – keď som mu povedal, že mu odpúšťam – bola: „Ja som nespravil nič zlé,“ vedel som, že to bolo pre mňa dôležité, urobiť to. Vtedy odišiel zo mňa všetok hnev na neho, ktorý ma zväzoval, a bol som zrazu úplne slobodný... moje vnútro sa naplnilo pokojom a Božou láskou.

V roku 2006 som odišiel do Afriky, kde som po prvýkrát stretol aj moju manželku. Pochádza z Holandska a je to vzácna bohabojná žena, vychovaná v kresťanskej rodine. V roku 2008 sme sa v Holandsku zosobášili a odvtedy nasledujeme Pána spoločne. Precestovali sme veľkú časť sveta, naša služba nás zaviedla do viac ako 30-tich krajín.

Veľmi silné bolo pre mňa, ešte keď som mal 16 rokov a bol som narkoman, že keď som prichádzal domov nadrogovaný, mama vždy prišla ku mne a pomohla mi dostať sa do postele. Potom dlho stála nad mojou posteľou, modlila sa a vravievala mi:

„Kevin, vidím ťa ako kážeš národom. Vidím ťa prinášať evanjelium Ježiša Krista kontinentom.“

Vtedy mi ani nenapadlo, že by sa niekedy niečo také mohlo stať. Ale dnes vidím, že všetko, čo Boh povedal, a za čo sa mama vytrvalo modlila, aj vtedy keď fyzickými očami videla pred sebou zdrogovaného narkomana, sa v mojom živote naplnilo.

S manželkou sme zapojení do služby „Plamene Božej vášne“. Stále žasneme nad tým, ako Boh miluje Európu, ako miluje ľudí na Slovensku, Afričanov, ľudí na Strednom východe a tiež moslimov, a nadovšetko úžasné je, že Boh tak miloval svet (nielen niektorých ľudí, ale celý svet), že dal svojho jediného Syna, aby nikto, kto verí v Neho, nezahynul, ale mal večný život.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Misia Život
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.