Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Správa - Brian Welch
Cesta z drogovej závislosti

small_small_brian-welch.jpg

Spoluzakladajúci člen multiplatinovej metalovej kapely Korn, ocenenej cenami Grammy. Cesta rock ‘n’ rollu ho nakoniec stiahla do drogovej závislosti, ktorú sám poraziť nedokázal.

Každý si myslel, že si Brian „Head“ Welch žije svoj sen. Briana, jedného zo zakladajúcich členov multiplatinovej metalovej kapely Korn, ocenenej cenami Grammy, cesta rock ‘n’ rollu nakoniec stiahla do drogovej závislosti, ktorú sám poraziť nedokázal. Napriek mnohým pokusom oslobodiť sa od metamfetamfínu, ani len narodenie jeho dcéry Jenney mu nepomohlo s tým nadobro skoncovať. Až keď padol na samé dno, konečne našiel odpoveď, ktorú hľadal – vzťah s Bohom.

Po intenzívnom duchovnom prebudení Head vo februári 2005 šokoval hudobný svet odchodom z kapely Korn, aby zasvätil život Kristovi a sústredil na výchovu dcéry Jenney ako slobodný otec. To vyvolalo šialenstvo médií, pretože diváci z celého sveta sa snažlili prísť na to, čo vyviedlo túto rockovú hviezdu z temnoty na svetlo.

Brian sa rozprával s Angelou, šéfredaktorkou webovej stránky www.newreleasetuesday.com, o odmietnutí niekoľkomiliónovej zmluvy s hudobným vydavateľstvom, oslobodení sa od závislostí, vydaní sólového albumu Save Me From Myself (Zachráň ma predo mnou) a o nájdení skutočného úspechu v Kristovi.

Ahoj, Brian. Vitaj v NewReleaseTuesday.com. Máme veľkú radosť a sme poctení, že s tebou môžeme robiť rozhovor. Mohol by si nám porozprávať o začiatkoch kapely Korn a o tom, ako sa tvoj detský sen byť rockovou hviezdou stal skutočnosťou?

Keď som bol piatak a mal som desať rokov, začal som hrať na gitare, a keď som bol v puberte, stretol som chalanov z kapely Korn. Keďže sme sa všetci túžili stať rockovými hviezdami, založili sme si niekoľko kapiel, ale po maturite sme sa presťahovali a chvíľu si každý išiel vlastnou cestou. Po krátkom čase sme sa znova stretli a dali sme sa dokopy s naším spevákom Jonathanom. Nielenže sme mali nový zvuk, ale aj vynikajúceho speváka, čo bolo super. Už keď sme zakladali kapelu, vedeli sme, že sa uchytíme, ale nevedeli sme, že Korn zožne taký úspech. Všetko akosi šlo hladko.

Chalani, s dvomi sedemstrunovými gitarami značky Ibanez a s päťstrunovou basgitarou ste rozhodne priekopníkmi numetalu. Pri prevracaní hudobného sveta naruby si však objavil aj jeho temnú stránku, čo ťa doviedlo k závislosti na metamfetamíne. Koľko si mal rokov, keď si začal drogovať?

Prvýkrát som vyskúšal marihuanu, keď som mal 7 či 8 rokov, ale dal som si len pár šlukov. Neviem, či som vôbec vedel, čo robím, asi som to ani nevdychoval. V prváku na strednej som marihuanu skúsil znova, ale nechutilo mi to, a tak som začal piť. Od pätnástky až do dvadsiatky som pil každý víkend, a potom som začal piť ešte viac. Keď Korn podpísal zmluvu, dal som sa na piko, a keď som začal chodiť na turné a živiť sa hudbou, pil som už každý deň. Čiže alkohol a drogovanie sa stále stupňovalo. Teraz som sa už z času na čas snažil dať si do poriadku život, ale sám som to jednoducho nedokázal.

Viem, že tvoja bývalá manželka Rebekah začala užívať metamfetamín ešte skôr, než si sa na ňom stal závislý ty. Neskôr od teba a vašej dcéry Jenney odišla a ty si sa stal slobodným oteckom. Krátko potom si vzal Jenneu so sebou na turné. Aké to bolo? Videla nejaké tie šialenosti, čo sa dejú na rockových koncertoch?

Keď som pracoval, starali sa o ňu tí veľkí ochrankári a opatrovateľka, každý bol rád, keď sa motala okolo. Jasné, že sme nedrogovali pred ňou. Keď bola pri nás Jennea, len sme popíjali pivo. Videla však to šialenstvo v dave, keď si niektoré ženy dvíhali tričká. Bola ešte malá, nebolo to pre ňu dobré miesto.

Tvoja kniha Save Me From Myself sa okamžite stala bestsellerom denníka New York Times a svojmu debutovému sólovému albumu si dal rovnaký názov. Čo ťa dostalo do bodu, kedy si mal pocit, že ťa niekto musí pred tebou zachrániť?

Prišiel som o manželku, prišiel som o rodinu – prišiel som o všetko! Nakoniec som po rozvode dostal našu dcéru do opatery, ale keďže som bol stále na turné, musel som platiť opatrovateľky, aby sa o ňu starali. Už vtedy som chcel z kapely odísť, to bolo v roku 2000 – 2001, ale nemohol som, pretože som s týmito chalanmi bol dvadsať rokov, od detstva. Bola to moja kariéra, nemohol som ju zahodiť. Začal som teda každý deň brať piko, pretože som bol pod veľkým tlakom. Stále som sa k nemu vracal, až nakoniec ovládol môj život. Dopadol som tak, že som dva roky užíval metamfetamín každý deň. Výsledkom bolo, že som prestal jesť. Skúšal som dokonca chodiť na tie najlepšie odvykačky, ale nič nepomáhalo. Nemohol som sa dostať z depresie a úzkosť spojená s absťákom bola neskutočná.

Povedz nám, ako si nakoniec našiel silu vymaniť sa z tej nezastaviteľnej drogovej závislosti.

Veľmi som chcel, aby ma Boh zbavil drogovej závislosti. Vravel som si: „Človeče, to je šialené! S kým sa to rozprávam? Ako mám vedieť, či ma počuje? Ježiš, ak naozaj existuješ, zbav ma tej závislosti!“ a Boh sa aj naďalej zjavoval v mojom živote. Kdekoľvek som šiel, každý, koho som stretol, začal hovoriť o Ježišovi. Potom som išiel s kamarátmi do kostola a pozval Ježiša do svojho srdca. Krátko nato som mal duchovný zážitok a Boh ma oslobodil od túžby po drogách. Cítil som, ako prichádza do môjho života, a tým sa všetko zmenilo.

To bolo v roku 2005?

Áno.

Vo svojej autobiografii píšeš, že po tom, ako ťa Boh okamžite zbavil drogovej závislosti, spláchol si všetok pervitín, čo si mal, do záchoda a odvtedy si bol čistý! Dokonca, keď si to všetko hádzal do záchoda, aj si sa odfotil.

Hej, mal som kilovky pervitínu a zbavil som sa ich!

Pred rokmi, keď som sa modlila a pozvala Ježiša do svojho života, Boh pre mňa urobil to isté a okamžite ma zbavil chuti nadrogovať sa. Tiež som spláchla všetko, čo som mala, do záchoda. Boh je taký úžasný! Iba on je taký mocný a láskavý, že dokáže okamžite oslobodiť dvoch ľudí od dlhodobej závislosti!

To je skvelé!

Iba vďaka Božej milosti dokážeme žiť život bez drog!

Rodičia, ktorí prekonali drogovú závislosť, spravia hocičo, aby uchránili svoje deti pred tým, aby kráčali v ich šľapajách. Ako budeš vychovávať svoju dcéru Jenneu, aby žila život bez drog a alkoholu?

Budem ju učiť o Ježišovi a o tom, aký je skutočný, a pomôžem jej vytvoriť si s Bohom vzťah. Poviem jej, že Ježiš dokáže zaplniť prázdnotu v jej vnútri, ale drogy ani alkohol ju nezaplnia.

Keď ťa Boh volal, opakovane ti posielal do cesty verš zo Svätého písma: „Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení; ja vám dám odpočinúť.“ (Mt 11, 28). Prečo ťa tieto slová tak hlboko zasiahli?

Keď som bol v kapele, stratený a na drogách, bol som ako niekto, kto uviazol na púšti a potrebuje sa napiť vody. To Písmo bolo pre mňa ako veľký (duchovný pohár vody. Len som potreboval, aby to bola pravda – a ono to pravda je!

Ako hlavný gitarista kapely Korn si žil život, o ktorom väčšina ľudí len sníva. Napriek tomu si z kapely v roku 2005 odišiel – práve vtedy, keď sa chystali podpísať ďalšiu niekoľkomiliónovú zmluvu s hudobným vydavateľstvom. Prečo si sa toho všetkého vzdal?

Z kapely som odišiel práve vtedy, keď Korn podpísal dvadsaťtrimiliónovú zmluvu s hudobným vydavateľstvom. Bol to pre mňa boj, pretože v hre boli obrovské peniaze. Bol som taký zmätený a nešťastný – to je všetko, čo som v živote hľadal. Jedného dňa som sa tomu otočil chrbtom a všetko som zahodil.

Mal som pocit, že Boh chce, aby som kráčal cestou, ktorá nie je ľahká. Posledných desať rokov som to mal jednoduché, ale Boh chcel, aby som spoznal skutočnú cestu – cestu viery! Ak by som zarábal ťažké milióny za hudbu, s ktorou som sa už naozaj nevedel stotožniť, čo by to malo spoločné s kráčaním vo viere? Nebola by to viera v Boha, ale viera v peniaze a v obchodovanie so svojimi darmi. Taktiež by to bolo proti môjmu vnútornému presvedčeniu, pretože z istého dôvodu som mal pocit, že tam už nepatrím.

Viem, že ľudia, ktorí celý život hľadajú slávu a bohatstvo, skončia s prázdnymi rukami bez ohľadu na to, koľko toho získajú. V Biblii sa píše: „Veď čo osoží človeku, ak získa hoci celý svet, ale utrpí škodu na duši?“ (Mt 16,26). Sen byť rockovou hviezdou sa ti splnil. Aké bolo žiť ten sen a čo sa deje v tvojom živote teraz?

Napriek tomu, že som žil svoj sen, kým som bol v kapele, bol som nešťastný. V skutočnosti som nikdy necítil, že tam patrím. Stále som sa cítil ako ryba na suchu, až na to, že som si žil svoj sen. Hrať pred všetkými tými ľuďmi bolo určite super a skvelé, rozhodne si všetkých fanúšikov vážim. Keď ma však Boh zachránil, cítil som, že toto je môj domov. Keď ma zachránil, všetko bolo super, ale kráčať s Bohom nie je vždy jednoduché, pretože ťa vedie obdobiami. V tomto období dostávam výzvy v každej oblasti svojho života, ale keď sa pozriem na všetko to ovocie, vidím, koľkých ľudí sa môj príbeh dotkol. Môj život je teraz oveľa lepší, ale nie všetko je dokonalé. Ide len o to, že už nedrogujem a milujem Boha.

Mohol by si sa s nami podeliť o nejaké príbehy fanúšikov, ktorých ovplyvnilo tvoje svedectvo?

Veľa deciek ku mne prišlo a vravelo, že sa chystali spáchať samovraždu, ale pre môj príbeh si to rozmysleli. Ďalej sú tu iné decká, ktoré v Boha neverili, ale teraz už veria a sú kresťania – a to je úžasné! Viem, že to je Božia zásluha, ale je skvelé byť jeho nástrojom.

Povedz nám o niektorých piesňach z tvojho debutového sólového albumu, Save Me From Myself, ktorý vyšiel v septembri 2008. Povedz nám niečo o piesni „Die Religion Die“ (Zabite náboženstvo, zabite).

Táto pieseň vyzýva kresťanov, ktorí súdia a utláčajú ostatných kresťanov, aby zmenili zmýšľanie. Je to všade okolo nás, ale oni svoje správanie ospravedlňujú slovami: „Boh mi ukázal, že tento človek je taký a onaký...“ a „Je to v Biblii...!“ Písmo zneužívajú ako povolenie na to, aby mohli ostatných súdiť. Niektorí títo ľudia len sedia v kostoloch a každý víkend sa stretávajú, akoby to bola nejaká malá sekta alebo klub, ale k nikomu neprichádzajú s Božou láskou – a presne o tom je táto pieseň. Nadišiel čas zabiť náboženstvo. Namiesto súdenia druhých musíme súdiť samých seba, ale čo je najdôležitejšie, musíme kráčať v láske.

Všimla som si, že naozaj prekrúcajú Písmo, ale je to v protiklade s tým, kým je Ježiš a o čo mu ide!

Písmo je pre nich povolením na hádku.

„Die Religion Die“ a tiež titulná pieseň „Save Me From Myself“ sú moje najobľúbenejších piesne na albume.

„Save Me From Myself“ pre mňa veľa znamená. Text je o mojom boji s drogami a samovraždou, o tom, ako som volal k Bohu, aby ma predo mnou zachránil, a ako som zanechal všetky zlozvyky. Keď táto pieseň ku mne prišla, cítil som nadprirodzené volanie, aby som ju napísal. Vlastne pri všetkých piesňach som mal pocit, že mi Boh dáva schopnosť ich napísať. Som veľmi spokojný s výsledkom.

Aké posolstvo má ľuďom odovzdať pieseň „Money“ (Peniaze)?

Je to osobná pieseň o mne a o tom, ako som sa klaňal peniazom, pretože boli v mojom živote na prvom mieste. Myslel som si, že svojej manželke môžem kúpiť šťastie, ale nakoniec som rodinu stratil. „Money“ je tak trochu pokorujúca pieseň. Hovorí – keď hľadáš útechu a podporu vo svojich peniazoch, kľakni si na kolená a klaňaj sa im. Táto pieseň môže prehovoriť k mnohým, pretože veľa ľudí takto žije. Množstvo ľudí desí ekonomická kríza v Amerike, a to je toho dôkazom. Chápem ich, pretože tiež pociťujem finančný tlak, ale teraz verím, že sa o mňa Boh postará.

Chystáš sa na turné na podporu svojho sólového albumu Save Me From Myself?

Plánujem začať koncertovať niekedy v roku 2009. Viac informácií o aktuálnych koncertoch nájdete na www.myspace.com/brianheadwelch alebo www.brianheadwelch.net.

Kým si bol v kapele Korn, dosiahol si obrovský úspech. Získali ste dve ocenenia Grammy, vyhrali ste niekoľko ocenení MTV a predali ste vyše 30 miliónov albumov na celom svete. Mohol by si vysvetliť, čo pre teba znamenal úspech, kým si bol v kapele, a čo pre teba úspech znamená teraz?

Keď som začínal v kapele, úspech pre mňa znamenal podpísanú zmluvu na album. Po podpísaní zmluvy som začal zarábať ťažké prachy a začal som byť veľmi úspešný. Získali sme zlatú platňu, platinovú platňu a potom sme sa dostali na prvé miesto hudobného rebríčka časopisu Billboard. Viac sa už dosiahnuť nedá! Bola to pecka, ale potom som si pomyslel: „To je všetko? Dosiahol som svoj cieľ. Zdolal som horu úspechu, dostal som sa na vrchol a zazvonil som zvoncom. Bim! Dokázal som to! Teraz už môžem len klesnúť, pretože na vrchol som sa už dostal.“ Mal som pocit – fajn, zazvonil som zvoncom na vrchole, ale jednoducho mi to nestačilo.

Teraz sa však úspech díva na to, ako Boh skrze mňa koná. Ježiš už zvíťazil! On je úspech. Zomrel na kríži a je dokonané. Povedal: „Je dokonané.“ Keď som teda prišiel ku Kristovi, dosiahol som najväčší úspech! Teraz obaja dokončujeme prácu, ktorú na zemi spolu máme, ale to sa len deje a hladko to plynie. [Niekedy zápasím] s depresiou, ale nebojím sa, pretože Boh je verný. Dostane ma z toho a už sa tak aj stalo. Ježiš urobil všetko, to je úspech – on je môj úspech!

Brian, to je úžasná odpoveď! Predtým ako skončíme, máš nejaké slová povzbudenia, ktoré by si chcel ponúknuť tým, ktorí sú v beznádejnej situácii a majú pocit, že niet cesty von?

Chcem dať každému nádej a povzbudiť ich, aby sa nevzdávali. Cesta von existuje a tou cestou je Kristus – len k nemu príďte.

 

Preklad: Michaela Beňová

Zdroj: http://www.newreleasetoday.com/article.php?article_id=187


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Misia Život
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.