Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Správa - Kara Tippettsová
Krása v umieraní

small_photo_Kara Tippets 1.jpg

Kare v tridsiatich šiestich rokoch diagnostikovali rakovinu prsníka. Má štyri malé deti. Dva roky po prvej diagnóze s rakovinou stále bojuje, tá však prekročila mozgovo-krvnú bariéru a metastázovala do celého tela.

Možno ste čítali smutný a silný príbeh 29-ročnej onkologickej pacientky Brittany Maynardovej, ktorá sa rozhodla, že prvého novembra 2014 zomrie.

.kara Tippettsová

Mynardová v ten deň plánuje užiť tabletku, ktorú dostala od lekárov, pretože si chce zvoliť okamih vlastnej smrti, vyhnúť sa hospicu a utrpeniu, ktoré jej môže ešte spôsobiť mozgový nádor. Jej príbeh – ktorý obletel svet – hovorí o tom, že Brittany chce prehltnúť tabletku a zomrieť tak, ako si to sama vyberie: v jej vlastnej izbe, s manželom po boku, s obľúbenou hudbou v pozadí. Brittany dodáva, že ešte pred smrťou chce viesť kampaň za to, aby mal každý Američan právo na asistovanú samovraždu.

Včera som si prečítala príbeh Brittany Maynardovej a moja priateľka Kara Tippettsová mi poslala e-mail. Kare v tridsiatich šiestich rokoch diagnostikovali rakovinu prsníka. Má štyri malé deti. Dva roky po prvej diagnóze s rakovinou stále bojuje, tá však prekročila mozgovo-krvnú bariéru a metastázovala do celého tela. Od začiatku som čítala o Karinej ceste a hlboko na mňa zapôsobila jej odvaha prijať život, aký je. Kara teraz pripája svoj hlas do tejto celonárodnej diskusie o asistovanej samovražde.

.list od Kary pre Brittany

Milá Brittany Maynardová, dnes som si s mojou najlepšou kamarátkou prečítala tvoj príbeh a šlo mi puknúť srdce. Bolí ma čo i len pomyslenie, že máš mozgový nádor v neliečiteľnom štádiu, že ti lekár dáva len šesť mesiacov života, a to si len nedávno oslávila 29. narodeniny.

S ťažkým srdcom som odišla z domu a zamierila k svojmu onkológovi. Aj ja totiž zomieram. Sadli sme si s mojím lekárom a dlho sme utrápene rozoberali tvoj príbeh.

Ticho, s účasťou sme hovorili o tej ťažkej ceste, po ktorej máš ísť. Vrátila som sa domov, spolu s priateľkou sme sa posadili na posteľ, kde spáva moje päťročné dieťa, a modlili sme sa za teba. Modlili sme sa, aby si moje slová začula tak, ako prichádzajú – z miesta v mojom srdci, ktoré je plné nehy, krásy a bolesti. Modlili sme sa, aby si začula moje slová z miesta, kde sídli nežná láska a poznanie. Lebo viem, aké to je, keď pozeráš na obzor svojho života, ktorý ti kedysi pripadal nekonečný, a jasne vidíš jeho obmedzenie.

Prosím, vypočuj si tieto slová zo srdca, ktoré k tebe cíti len a len lásku.

Brittany, tvoj život má význam, tvoj príbeh má význam a aj tvoje utrpenie má význam. Ďakujem ti, že si vystúpila zo svojho súkromia a svoj príbeh predostrela svetu. Vidíme teba, tvoj život a na svete je nespočetné množstvo ľudí, ktorí sa z lásky k tebe modlia, aby si zmenila svoje rozhodnutie. Brittany, aj ja ťa mám nesmierne rada a je mi ľúto, že zomieraš. Je mi ľúto, že ty aj ja musíme kráčať po ceste, ktorá nám pripadá neschodná. Je dobre, že si vyrozprávala svoj príbeh. Pre našu kultúru je dobré, keď sa dozvie, čo sa v Oregone odohráva. Táto diskusia sa musí premiestniť z ticha, z kútov do centra a do svetla. Vďaka ti za to, že si to dokázala, keď si si pred nami otvorila srdce. Je to neuveriteľne dôležité.

V niečom sa však nezhodneme. Utrpenie neznamená neprítomnosť dobra, neprítomnosť krásy, ale azda môže byť miestom, kde človek spozná pravú krásu. Keď si sama zvolíš smrť, oberieš tých, ktorí ťa s toľkou nehou ľúbia, o príležitosť stretnúť sa s tebou v tvojich posledných chvíľach a dať ti lásku vtedy, keď naposledy vydýchneš. Keď som tak sedela na posteli svojej malej a modlila som sa za teba, uvažovala som, či sa vôbec dá pochopiť a predstaviť, že jedného dňa bude príbeh mojej dcéry istým spôsobom ovenčený krásou práve preto, že bola svedkom môjho odchodu z tohto sveta.

Ten posledný bozk, posledný láskyplný dotyk, posledný výdych, to všetko má svoj význam – no my by sme naozaj nemali rozhodovať o tom, kedy ten posledný výdych príde. Ježiš vie o tom, ako ťažko sa lúčim, a sprevádza ma pri umieraní. Moje srdce túži, aby si ho vo svojom umieraní spoznala aj ty. Lebo on svojou smrťou ochránil môj život. Môj život, ktorý príde po tomto živote.

Brittany, ak človek verí, že Ježiš nesie, chráni a oslobodzuje naše srdcia, prestane vnímať smrť ako umieranie. Moje srdce túži, aby si spoznala túto pravdu, túto lásku, tento večný život. Lebo tebe nahovorili niečo, čo nie je pravda. Je to strašná lož – že tvoje umieranie bude úplne bez krásy. Že utrpenie bude príliš veľké. Dnes som o tvojom umieraní hovorila so svojím onkológom. Hovorila som aj o svojom umieraní a o krásnom partnerskom vzťahu, ktorý so svojimi lekármi mám. Tento vzťah ma podoprie v mojej poslednej chvíli, vďaka tomuto vzťahu budem obklopená nežnou starostlivosťou. Lekári dvetisíc rokov žili s krásnym poslaním chrániť život a láskyplne, milosrdne pomáhať pacientom, ktorí umierajú.

Lekár, ktorý ti predpísal tabletku, čo pri sebe nosíš, tabletku, čo urýchli tvoj posledný výdych, zavrhol Hippokratovu prísahu, ktorá obsahuje zásadu neubližovania. Zavrhol prísahu, ktorá chráni náš život aj krásu nášho umierania.

Niektorí ľudia hovoria o nás, ktorí veríme v Ježiša, tak, akoby sme boli neláskaví, akoby sme ťa nemilovali. Prosím, odpusť nám tie hlasy, ktoré sa ti zdajú príliš tvrdé, akoby kričali z nemilujúceho srdca. Ja hovorím potichu, šeptom prosím, šeptom z milujúceho srdca – prosím ťa, vypočuj ten hlas a nevezmi si tú tabletku. Áno, tvoje umieranie bude ťažké, ale nebude úplne zbavené krásy. Prosím, môžeš mi v tomto dôverovať? Je to pravda.

No ešte väčšmi ťa prosím, aby si z môjho srdca prijala správu, že ťa Ježiš miluje. Miluje ťa. Naozaj. Zomrel strašnou smrťou na kríži, aby si ho aj ty dnes mohla spoznať, aby sme už nežili ani neumierali bez neho. Zomrel, jeho smrť je skutočnosť, nie je to výmysel.

Zomrel a o tri dni zvíťazil nad smrťou. Zvíťazil nad tou smrťou, ktorej čelíme ja aj ty, my obe s rakovinou. Túži ťa viesť ako dobrý pastier aj počas tvojho umierania, a darovať ti večný život. Hojný život. Pre nás všetkých, ktorí žijeme, je totiž najzásadnejšia jedna otázka – pretože jedného dňa nás všetkých čaká smrť. Tá otázka znie, kto je Ježiš a čo má spoločné s mojím umieraním? Prosím ťa, nevezmi si tú tabletku, kým si tú otázku nepoložíš. Všetci si ju musíme položiť, pretože všetci sme na ceste k smrti.

Nedávno som napísala knihu Najťažší pokoj a píšem aj blog o ceste životom, ceste k poslednému výdychu. Nie je to len príbeh o umieraní na rakovinu. Je to kniha pre každého z nás, kto ešte môže dýchať, tešiť sa zo svojho života a čo najpokojnejšie hľadieť v ústrety svojmu umieraniu. Žiť vo veľkej láske a v tejto láske zakúsiť aj svoj koniec. Ale čo tam po knihe! Ja sama by som hneď zajtra nasadla na lietadlo, stretla sa s tebou, vyrozprávala ti svoj krásny a smutný príbeh a vypočula si ten tvoj – ak by si sa azda sama rozhodla, že ma zavoláš.

 

.modlím sa, aby si počula moje slová

Modlím sa, aby ich počulo to množstvo ľudí, ktoré pozerajú na tvoj príbeh a veria lži, že utrpenie je chyba, že na umieranie nie je potrebná statočnosť, že odvážnejšie je zvoliť si vlastnú smrť.

Nie je to tak. Boh nikdy nechcel, aby sme si sami skracovali život. Ale keď umierame, vykročí nám v ústrety so svojou krásnou milosťou.

Hippokratova prísaha nie sú prázdne slová a tí, ktorí ju zavrhujú, by mali byť podrobení kritike. Bolí ma srdce, že sa rozhodli opustiť to pobrežie milosti, ktoré táto prísaha v našom žití aj umieraní ochraňuje. Pri mojom umieraní bude lekár mojím partnerom a bude to pre nás všetkých krásna a bolestná cesta. Ale – dobre ma počúvaj – nebude chybná. V tom poslednom výdychu bude aj krása.

 

Prevzaté a uverejnené so súhlasom redakcie .týždeň 


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.