Dobré správy

 • Charbel Makhlouf
  Namáhate sa, aby ste zabezpečili dobrú budúcnosť sebe i svojim deťom. Nezabúdajte však na to, že pravé zabezpečenie budúcnosti tkvie v tom, že ich privediete do neba. Musíte dať deťom život. Jediný život je v Kristovi. Ponúknite im teda Krista. Ako im ho však môžete ponúknuť, ak on sám neprebýva vo vás?
  2019-09-09
 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24
 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26
 • Gjerg Kastrioti SKENDERBEU
  Je albánskym národným hrdinom. V čase tureckej okupácie nútene bojoval na strane tureckého sultána. Nechcel však bojovať a vraždiť za násilnú islamizáciu. A tak spolu s 300 odvážnymi vojakmi prešiel na stranu proti Turkom a okamžite konvertoval späť na kresťanstvo. Mnohokrát porazil niekoľkonásobne väčšiu tureckú armádu. Bol povzbudením nie len pre Albánsky ľud, ale aj pre iné krajiny, ktoré v tom čase neúspešne vzdorovali tureckej rozpínavosti, krutosti, neľudskosti a vnucovaniu Islamu.
  2018-07-11

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Nikolov
Anička

small_239828_1200x.jpg

Šéfredaktor www.mojpribeh.sk
Člen služobného tímu Spoločenstva dobrého pastiera

Anička zomrela. S hrôzou v očiach nám najstaršia 9 ročná dcéra čítala smutný obsah sms správy. Po chvíli začala srdcervúco a nezastaviteľne plakať a počas vzlykania hovoriť: ona bola taký dobrý človek, bola taká mladá a mala nás rada. Čo bude s jej deťmi? Čo bude s jej manželom?

Privinul som si dcérku na hruď a hovorím jej: Anička je už v nebi a s láskou bude odtiaľ hľadieť na svoju rodinu a aj na nás, ktorí ju nosíme v srdci.

Anička bola mamou jej najlepšej kamarátky, spolužiačky a susedky.

Anička bojovala o život s agresívnou rakovinou. Veľmi chcela žiť. Kvôli svojmu manželovi, kvôli svojim dvom malým deťom a ako jedináčik aj kvôli svojim žijúcim staručkým rodičom.

Anička bola žena plná života, neuveriteľného optimizmu, komunikácie, prajnosti a nákazlivého humoru. Mala rada ľudí a ľudia mali radi ju.

Moja manželka Monika hovorila s obdivom o tom, ako Anička s pokojom a vyrovnanosťou zvláda utrpenie a bolesť. Bez šomrania a sťažovania.

Rodinná priateľka a suseda zo Stupavy navrhla asi pred 4 mesiacmi, či sa nezačneme schádzať na modlitby po domoch za Aničkino uzdravenie. Už v tom čase bolo totiž jasné, že z medicínskeho hľadiska Anička nemá nádej.

Bol som príjemne prekvapený koľko susedov prijalo pozvanie a bolo ochotných stretávať sa pravidelne každú nedeľu večer na modlitbách ruženca Božieho milosrdenstva za Aničku.

Nezištná dobrota ľudí, solidarita s Aničkiným utrpením a úprimná prajnosť susedov ma budú ešte dlho povzbudzovať.

Pred asi desiatimi dňami mi priateľ na moju mailom zasielanú prosbu o modlitby za Aničku veľavravne odpísal: "My sme Aničke vďační za veľa a trápenie takéhoto dobrého človeka je pre nás niečo, čo skúša našu vieru od základov."

Modlili sme sa spolu s mnohými ľuďmi za Aničkino uzdravenie - za zázrak. Zázrak uzdravenia sa však tento krát nestal.

Napriek tomu verím, že ani jedna z modlitieb za Aničku a jej rodinu nebola márna.

Zdravotná sestra z hospicu, ktorá sa chodila do ich domu o Aničku starať povedala: "prešla som mnoho rodín s podobným osudom a viem aká je v tých rodinách atmosféra. V ich rodine a dome vládol hlboký pokoj. To čo sa podarilo pre Aničku ešte vybaviť bolo až neuveriteľné."

Požehnanie z modlitieb zahŕňalo Aničkinu dušu a bude plynúť na jej rodinu naďalej.

Voči Aničkinej rodine stojí pred nami praktická výzva lásky vyjadrená slovami Svätého Písma:

"Neste si vzájomne bremená, a tak naplníte Kristov zákon." Gal 6,2

V roku Božieho milosrdenstva a deň po sviatku Božieho milosrdenstva prijal Pán Aničku k sebe do mora svojej milosrdnej lásky. Anička je v nebi.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium