Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Správa - Marek Nikolov
Bezdomovec Štefan na národnom pochode za život

small_239828_1200x.jpg

Šéfredaktor www.mojpribeh.sk
Člen služobného tímu Spoločenstva dobrého pastiera

Vybral som sa včera s rodinkou, rodinným priateľom a krstnými rodičmi na Pochod za život. Ešte pred cestou som spomínal, že ak príde medzi 20 000 a 40 000 ľudí bude to dobré a môžeme minimálne účasť považovať za úspech.

Môj kamarát bol v organizačnom "super tíme" pochodu a spolu s ďalšími priateľmi z nášho spoločenstva pomáhal niesť organizačnú ťarchu podujatia, ktorej účasť medzi 70 000 a 85 000 ľuďmi nečakal nikto z nich ani v najlepšom sne.

Keď sme dorazili asi o 14:20 na námestie SNP bolo už plné a ľudia stále prichádzali. Kamarát Roman poznamenal, že plné námestie SNP, kde ľudia za niečo manifestovali bolo naposledy v roku 1989.

Prebehla mi hlavou spomienka na Nežnú revolúciu a vzrušenie z historických zmien, ktoré sme vtedy prežívali.

V dave som stretával známych ľudí a bolo príjemné sa s nimi porozprávať a pozdieľať životy.

Keď na pódium nastúpila kapela SILA a malá Laura začala spievať do mikrofónu "rodina to som ja, sestra a brat..." oživili sa mi spomienky na našu tohtoročnú živú reťaz Hrdí na rodinu, kde mala táto pesnička premiéru. S deťmi som si s chuťou zaspieval chytľavé slová: "rodina je otec a mama".

Nakoniec sa pochod očakávane pohol a po zdolaní najkritickejšieho bodu, úzkeho priestoru na Gorkého ulici bol ďalší presun už plynulý.

Po ceste som stretol kňaza Jána Štefanca zodpovedného za UPC v Bratislave a poďakoval som sa mu, že budeme môcť opäť v ich priestoroch 17. októbra organizovať modlitebnú službu "Ježiš uzdravuje".

Prostredná dcéra Júlia poznamenala, že by bola rada, keby prišiel aj šašo. Asi po kilometri pochodu stál pred mostom SNP šašo na cestnom zábradlí a podával mojej šťastnej Júlii cukrík. Detská radosť urobí rodičovi vždy radosť

Pri vystupovaní na most SNP som sa vyobjímal s Braňom Škripekom, ktorý stál pri zvodidlách s reklamným tričkom pozývajúcim dobrých a charakterných ľudí do politiky.

Prechádzajúc okolo Quo Vadis sa Julinka začala sťažovať, že už ju bolia nohy, tak skončila opäť po x-tý krát "na koňovi".

Pred budovou Hlavnej pošty sme stretli priateľa a kňaza Jožka Pajerského. Po ňom aj ďalších priateľov zo spoločenstva. Veľmi príjemné.

Pred McDonaldom sa náš pochod, ktorého organizátori si zaslúžia pochvalu skončil a moja rodinka s kamarátom Romanom si šla dať zmrzlinu.

Keďže rad bol dlhý, rozhodol som sa ich počkať opodiaľ a sadol som si pred prechodom pre chodcov na veľký betónový kochlík.

Tu prišiel za mnou bezdomovec a pýtal peniaze.

Po mojich skúsenostiach z minulosti nedávam bezdomovcom peniaze, pretože väčšinou ich minú na nákup alkoholu. Keď tak, ak mám čas, idem s nimi a kúpim im jedlo.

Postavil sa nado mňa a hovorí mi. "Nikto mi nechce pomôcť. Dnes mám 60 rokov a nemám peniaze na cestu do Viničného." Pomyslel som si, neverím Ti, máš to pekne nacvičené.

Pýtam sa ho: máte občiansky preukaz?  Stratil sa mi a vybavujem si nový - hovorí. "No jasne, pomyslel som si opäť".

Pýtam sa ho, že či má náhradné doklady, či si hľadá prácu a že čo vie robiť. Tu sa rozhovoril, že prepadol alkoholu. Manželka ho opustila a odišla do Čiech. Vychoval dve deti, ktoré sa dali na drogy a dnes pracujú v Rakúsku. Nemajú už o neho záujem.

Povedal mi: "zachránili ma sestričky Matky Terezy". Pozbierali ma z ulice a dali dokopy. Hovorí, že sa snaží odvtedy toľko nepiť.

Spomína, že robil zvárača, vie murovať, kopať, robiť na poli, ale že nevie nájsť prácu.

Pokračuje, že najviac mu v živote pomohol kňaz Peter Šantavý, ktorý mu zo svojho malého platu pomáhal 13 rokov, ale že teraz mu už nevie pomôcť, lebo pomáha cigánke s tromi malými deťmi.

Veľmi mi pomohol aj kňaz, otec Štefan Herényi, dobrý človek, hovorí.

Potešilo ma a povzbudilo, že títo kňazi mu v skrytosti a štedro roky pomáhali.

Keď som sa ho pýtal na útulky Vincenta de Paul a iné podobné zariadenia, všetko mal pochodené.

Pýtam sa ho, že kde má domov. Uvádza, že má rozpadnutý dom po rodičoch v ktorom bývajú cigáni. Prenajala im ho sestra na ktorú je dom prepísaný, aby im ho nezobrali exekútori. Býva tam občas s nimi bez elektriny a vody, ale býva tam nerád.

Vyťahuje z vrecka zošuverené potvrdenie v euroobale zo sociálnej poisťovne o invalidnom dôchodku na 117 € na meno Štefan .... z Viničného.

Potešilo ma, že som sa mýlil v predpoklade, že ma klame v tom kto je a odkiaľ pochádza.

Robil 5 rokov za pásom vo Volkswagene, teraz je už opäť päť rokov na ulici.

Pomôžete mi, pýta sa ma?

Ak chcete robiť a nebudete piť, môžem sa pokúsiť, hovorím mu.

Vypýtal som si od neho telefónne číslo. Povedal mi, že telefón aj s retiazkami a všetkým čo mal je v záložni.

Povzdychol som si v duchu: ten alkohol je diabol, keď ovládne človeka, pripraví ho o všetko a nakoniec aj o dôstojnosť.

Štefan mi dal kontakt na švagra a opäť sa spýtal - pomôžete mi?

Áno, posnažím sa, odpovedám mu a lúčim sa s ním podaním ruky v ktorej mu nechávam nejaké peniaze.

Po príchode domov som volal Štefanovmu švagrovi, ktorý mi potvrdil, že je jeho hlasná trúba a že Štefan vie robiť, len keď si vypije, tak to s ním nie je dobré...

Štefanov švagor sa ma pýta. "Ste kňaz?" Odpovedám prekvapene, že nie. Opäť som povzbudený, keď mi švagor hovorí, že Štefanovi pomáhajú väčšinou kňazi a veriaci ľudia. 

Uvažujúc nad mottom národného pochodu za život "Radosť zo života" a stretnutím so Štefanom sa zamýšľam, ako by som mohol pomôcť aspoň jednému človeku bez nádeje nájsť nádej a radosť.

Pre Štefana nemám momentálne prácu.

Štefanovi však chcem pomôcť a preto prosím ľudí dobrej vôle, ktorí by chceli a vedeli Štefanovi ponúknuť v oblasti Bratislavy pomocné práce (zváranie, murovanie, kopanie, zber plodín, okopávanie a pod.), aby sa mi ozvali na info@dobrypastier.sk

Možno sa ako bezdomovec žijúci Štefan aj skrze túto určite nie prvú príležitosť naštartuje svojou prácou a zárobkom do života a bude raz môcť povedať.

"Pochod za život ma naštartoval a dal mi radosť zo života."


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Misia Život
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.