Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

  • Michaela Vyhnalová
    Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
    2021-10-08
  • Svätý otec František
    Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
    2021-09-21
  • Svätý otec František
    Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
    2021-09-21
  • Svätý otec František
    Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
    2021-09-21
  • Michaela Vyhnalová
    Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
    2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Nikolov
Slovensko svetlom pre Európu?

small_Marek-Nikolov-1- upravena.jpg

Šéfredaktor www.mojpribeh.sk
Patrí do služobného tímu Spoločenstva dobrého pastiera
Je predsedom občianskeho združenia Pastor bonus

Boli, sú a budú okolo nás. Proroci. Sú to obyčajní ľudia, ktorí sú priateľmi Boha, sú Mu až tak intímne blízko, že s nimi zdieľa tajomstvá a zámery svojho srdca. Starozákonní proroci ako napr. Samuel, Nátan, Dávid, Eliáš, Ezechiel, alebo Novozákonní proroci Barnabáš, Simeon, Júda a Sílas počúvali Boží hlas a boli poslaní s inšpirovaným slovom od Najvyššieho ku kráľom, národom a jednotlivcom. Židovskí rabíni učia, že ak Boh povie slovo – svoj zámer, tak už sa stalo. Na Jeho slovo vznikol tento svet a Jeho slovo udržiava existenciu tohto sveta. Bohom inšpirované slovo - proroctvo má omnoho širší význam, než len "predpovedať" budúcnosť. Sú to myšlienky, slová, činy inšpirované priamo Duchom živého Boha.

Ján Pavol II. bol človek, ktorý miloval Boha a ľudí nadovšetko. Svojim životným príkladom a posolstvami o solidarite, slobode a láske prispel ako osobnosť najvýraznejšou mierou k pádu komunistického režimu vo Východnej Európe. Bol svetlom, ktoré si Boh používal k zjaveniu Božích zámerov s ľudstvom. Bol priateľom Boha a jeho duchovné uši a oči počúvali a pozerali na tajomstvá ukryté v Božom srdci. Môžeme pokojne povedať, že Ján Pavol II. bol jedným z najväčších prorokov nášho storočia.

Ján Pavol II. skrze svoju blízkosť s Bohom a pod vplyvom Ducha Svätého vyslovil vo Vatikáne prorocké slová adresované nám Slovákom:

Slovensko má osobitnú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia: dobre si to uvedomte! Svojimi tradíciami a svojou kultúrou, svojimi mučeníkmi a vyznávačmi, živými silami svojich nových generácií je povolané ponúknuť predovšetkým dar svojej viery v Krista a svojej úcty k Panne Márii.

Ján Pavol II., Vatikán 09.11.1996

Slovensko má osobitnú úlohu pri budovaní Európy tretieho tisícročia: dobre si to uvedomte!

Myslel Ján Pavol II. svoje slová naozaj vážne? My, zhrbení, v sebavedomí zlomení Slováci, ktorých vždy len utláčali a ktorí rozmýšľame väčšinou ako sluhovia mocných, môžu mať osobitné poslanie pri budovaní Európy tretieho tisícročia?

Príbehy Božieho ľudu v Starom a Novom zákone uvádzajú nejeden príklad, že Boh má záľubu v používaní slabých a krehkých, aby cez ľudskú slabosť zjavil svoju moc a slávu (2 Kor 12,9). Obyčajný pastier Dávid, odvážne čelí svojou vierou v Boha, obávanému bojovníkovi Goliášovi. Judit a Ester, obyčajné ženy, mali odvahu riskovať svoje životy, aby zachránili svoj národ pred nepriateľským vyhubením. Rybár Peter, ktorý 3 krát verejne zradil Krista je po pokání povolaný k službe tým istým Kristom, ktorého zaprel. „Miluješ ma? Pas moje ovce“. Ježiš sa ako prvej po svojom zmŕtvychvstaní zjavil slabej ex-prostitútke Márii Magdaléne, tej slabej a krehkej žene, ktorá mu bola blízko v hodine Jeho smrti. V Svätom Písme je mnoho iných príkladov, kedy Pán zjavoval skrze prorokov svoje zámery s malými ako aj veľkými národmi (napr. Izraela, Egypta, Perzie, Macedónska a iných národov).

Ján Pavol II. určite na základe histórie nášho národa ako aj na základe jeho duchovného vhľadu vedel, že nám Slovákom chýba najmä odvaha prekročiť svoj historický tieň. Na svojich apoštolských cestách po svete, ale najmä pri jeho návštevách Slovenska boli jeho najčastejšie slová:

“ Nebojte sa!“ 

Žijeme v novo-apoštolskej dobe. Kresťania žijúci osobný vzťah s Kristom sú dnes na Slovensku a v Európe v menšine. Sekularizmus, relativizmus a bojovný ateizmus je na vzostupe. Ján Pavol II. a Benedikt XVI. preto vyzývajú kresťanov k „novej evanjelizácii“ Európy a sveta. Slovensko bolo a aj dnes ešte je bohaté na misionárov pôsobiacich v rôznych krajinách sveta.

Angličania sú známi ako kolonizátori sveta, Portugalci ako moreplavci, Španieli ako dobyvatelia a my Slováci sme pozvaní stať sa misionármi/apoštolmi Európy.

Za tvorcov webového portlálu www.mojpribeh.sk môžem povedať, že sme výzvu Jána Pavla II. prijali za svoju. Príbehy mnohých vzácnych ľudí zo Slovenska, ktorí zažili osobnú skúsenosť s Ježišom Kristom a majú s Ním dôverný vzťah, prekladáme do anglického jazyka (a plánujeme preklady aj do ďalších svetových jazykov). Týmto ponúkame svedectvá a inšpiráciu k osobnej skúsenosti s Kristom anglicky hovoriacim ľuďom nielen v Európe.

Aj keď jedna lastovička jar ešte nerobí, chceli by sme sa stať povzbudením pre novú generáciu mladých ľudí na Slovensku, ktorí budú mať túžbu naplniť prorockú výzvu Jána Pavla II. Jeho výzva sa týka každého z nás.

Každý z nás by sa mal pýtať Pána: “ „Čo by som mal robiť?“

V prvom rade by mal každý žiť Evanjelium na tom mieste, kde je. Vtedy sme najdôveryhodnejšími svedkami. Každý sa môže modliť za šírenie Evanjelia a aj za tých, ktorí na poli ohlasovania Božieho kráľovstva v zahraničí pracujú. Podľa individuálnych možností je možné sa pridať a pomôcť v praktickej službe ohlasovania. Dôležité je aj finančne podporovať misionárov a evanjelizačné projekty. Bez týchto pilierov nie sú misionári schopní dlhodobo prinášať ovocie.

Pán sa asi 720 rokov pred n.l. pýtal proroka Izaiáša (Iz 6,8) „Koho mám poslať, kto nám pôjde?“ Odpovedzme na Božiu výzvu Jána Pavla II. slovami proroka Izaiáša: „ Hľa, tu som, pošli mňa Pane.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium