Youtube (video correlati)


 

Buone notizie

  • Peter Hocken
    Il 10.06.2017 il Signore ha richiamato a sé nella notte padre Peter Hocken. All’età di 85 anni non compiuti se n’è andato un amico, un sacerdote, una persona sempre intenta a servire il Signore e il Suo corpo mistico. Dio gli ha donato un intelletto straordinario e una grande saggezza, insieme all’esperienza del battesimo nello Spirito Santo. È stato in grado di descrivere in maniera comprensibile e specifica le esperienze teologiche e spirituali della Chiesa di oggi, specie dopo il Concilio Vaticano II.
    2017-06-11
  • Kara Tippettsová

    2014-10-30
  • Liu Žen jing - (brat Yun)
    La Chiesa sotterranea cinese è sottoposta ad una crudele repressione e persecuzione anche in questi giorni. Yun sostiene che anche grazie alla persecuzione ormai più che trentennale, alla sofferenza e alle torture, oggigiorno i fedeli della Chiesa sotterranea cinese sono sempre più pronti a sacrificare la vita nei paesi musulmani, induisti o buddisti, per Gesù Cristo e per l'annuncio del Vangelo.
    2012-12-31
  • Egidio Bullesi
    Intanto a 13 anni prese a lavorare come carpentiere nell’arsenale di Pola, dove nonostante la giovane età, si fece notare per la coraggiosa pratica della sua fede cattolica, specie in quell’ambiente di affermato socialismo, meritandosi comunque l’ammirazione e la stima di tutti.
    2011-09-26

Video





Siamo tutti parte di una grande storia. La grande storia del mondo è composto di storie passate e presenti della vita delle singole persone. Il portale mojpribeh.sk si concentra sul momento più importante della storia del mondo e individuale, il momento della personale esperienza di persona con Dio.

Storia - Dária Miezgová

 

Moje hľadanie Boha alebo inak povedané, moje hľadanie plnosti a šťastia života, trvá stále. Dnes, keď toto píšem, vôbec si nemyslím, že som na konci cesty. Moje hľadanie trvá stále, neprestáva.

Ale predsa bol v mojej histórii bol bod, ktorý sa stal začiatkom všetkého nového. Bola to chvíľa, ktoré zmenila smerovanie môjho života.

Vyrástla som v neúplnej  no veriacej rodine. Žila som s mamou, ktorá úprimne verila v Boha a svoju vieru aj praktizovala. Nebola žiadny fanatik naopak, veľmi racionálne pristupovala k životu. Moja výchova bola prísna ale plná lásky. Napriek tomu som veľmi skoro chcela odísť z domu. Hľadala som ideály niečo, čo presahuje tento pozemský život, za čo sa oplatí ísť a bojovať.

Už na strednú školu som odišla do Bratislavy, na internát. Bolo to obdobie komunizmu, kde nám bolo prepisované všetko: čo si máme myslieť, hovoriť, čo sa nám má páčiť....A vo mne sa ozýval vždy akýsi rebel, ktorý chcel vedieť, čo je ďalej, za čo sa oplatí skutočne bojovať. Skrátka bola som idealista – alebo naivná - a extrémista v tom najhlbšom slova zmysle. V Bratislave som sa aktívne zapojila do všetkého. Lákali ma diskotéky, ktoré neboli pre mňa, knihy, ktoré boli neoficiálne.

Ale lákal ma aj ideál komunizmu ako niečo, čo presahuje tento obyčajný život. A tak som naposledy zakotvila v komunistickej strane. Z vlastného rozhodnutia, lebo som chcela. Napriek tomu, že som chodila do kostola a verila v Boha, vnútorne som neprežívala rozpor.

Ideály komunizmu sa mi zdali presne rovnaké ako ideály kresťanstva. Žila som naplno, aktivizovala som sa, čítala som z vlastnej túžby spisy Lenina, Marxa a ak som niečomu nerozumela, písala som do Moskvy.

Dnes ďakujem všetkým, predovšetkým mojej mame, ktorí boli pri mne, ktorí mi vôbec nerozumeli, ale v tichosti stáli pri mne.

V takomto ideálnom nadšení som sa hlásila na vysokú školu, na politický smer. Ani som neuvažovala o protekcii, bola som idealista. Keď ma neprijali, jednala som svojím spôsobom: písala som prezidentovi, na ústredný výbor strany..... Dôsledok bol prijatie na dve rozličné fakulty. A tu bolo prvé zaváhanie. Nastúpila som na fakultu Automatických systémov riadenia, nie na Politickú ekonómiu. Dosiahla som svoje.

Ale zrazu sa začali veci meniť. Na vysokej škole som zistila, že prakticky pre všetkých je komunistická strana len odrazovým môstikom ku kariére a jediným cieľom každej straníckej schôdze bolo potláčanie náboženstva. Navyše v tomto období moje mama dostala rakovinu a ja som sa ocitla na križovatke života. A aby toho nebolo málo, hneď na mojej prvej politickej aktivite, som si zlomila nohu a zostala som sama, so sadrou. Mama na onkológii, stranícky aparát v diaľke a ja sama.

A tak som začala uvažovať a snažila som sa nájsť odpoveď na nepokoj v mojom srdci. Prečo som nespokojná? Čo mám urobiť? Kde je príčina môjho nepokoja?

V tom čase sa mi dostala do rúk kniha od sr. Františka Saleského: Filotea - návod ku zbožnému životu. Pri tomto čítaní som začala prežívať pokoj, radosť a túžbu po Bohu. Bolo to niečo úplne nové a úžasné. Zrazu som pochopila, že je treba sa rozhodnúť: slúžiť Bohu alebo komunistickej strane či kariére, ktorá sa mi rozbiehala..... Božou milosťou som sa rozhodla pre Neho, čo prakticky znamenalo, že som vrátila stranícky preukaz a vystúpila som zo strany. Toto rozhodnutie v období normalizácie nebolo jednoduché.

Dôsledky boli tvrdé...musela som hneď odísť z vysokej školy, bola som vypočúvaná, sledovaná, nemala som žiadnu šancu na nejakú lepšiu prácu, nikde som nesmela vycestovať. Po mnohých rokoch však môžem vyznať, že Božia milosť bola vždy som mnou, Boh ma nikdy neopustil.

Moje rozhodnutie pre Pána malo ešte mnoho repríz, ale všetky ma naučili jedno: ak človek úprimne hľadá Boha, tak k Nemu príde. Pretože On sa neskrýva, ale vychádza nám oproti......

Torna alle storie | | Become a friend of mojpribeh.sk on FB and share the Gospel