Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Laura Maxwell
Môj život špiritistky

small_small_Laura Maxwell.jpg

Svojím príbehom svedčí o okultnom pozadí špiritizmu.

 

Nadprirodzené javy ma od malička veľmi zaujímali. Zopár parapsychologických udalostí v detstve ešte väčšmi zdôraznili túto moju túžbu.

Moja matka tiež zažila parapsychologické či telepatické skúsenosti zo svojho detstva, ale až neskôr sa tým začala serióznejšie zaoberať. Pred tým, ako som začala chodiť na strednú školu, cítila som sa pripravená prehĺbiť svoje experimentovanie. Raz sa mama prechádzala po parku so psami. Priblížil sa k nej tzv. vyvolávač a povedal jej, že v nej vidí potenciál pôsobiť ako médium. Pozval ju do špiritistického chrámu v Glasgowe.

Mamu začalo rýchlo ovládať všetko nadprirodzené. Ako nový člen špiritistického krúžku chodila na nedeľňajšie služby; cez týždeň absolvovala skupinové stretnutia na vývoj parapsychologických javov a kurzy jogy. Podelila sa so mnou o všetky jej nové poznatky a ja som bola užasnutá. Jej túžba bola trénovať ako médium a ostatní vyvolávači ju v tom povzbudzovali; vyzvali ju, aby sa zúčastnila otvoreného kruhu, aby sa naučila meditovať a spojiť sa s dušami zosnulých. Bola ochotná a naklonená k tomu, aby čoraz viac vyvíjala svoje jasnovidecké schopnosti (zrakom, sluchom i citom) a učiť sa od iných vyvolávačov.

Keď mama dohodla súkromné seansy na veštenie s nejakým vyvolávačom (tunajším alebo len tak na návšteve v našom meste), mala vždy jednu kazetu, kde nahrávala seansu; a potom sme si ju neskôr púšťali doma ešte v ten deň. Bola som milo prekvapená, že polhodinová kazeta môže obsahovať toľko komunikácie s duchmi. Boli prenesené najpodrobnejšie detaily o našich životoch. Často sa spomínali presné mená, miesta a dátumy.

Bolo nám jasné, že vyvolávači neboli jednoducho šarlatáni, ktorí strieľali mená úplne náhodne. Dôkladne popisovali telesný vzhľad, osobnosť a taktiež opakované bežné frázy našich príbuzných zosnulých, keď s nimi konverzovali.

 

Keď som mala na to vek, pridala som sa aj ja do špiritistického sveta. Prečítali sme si množstvo mystických kníh o otváraní čakier, liečení kryštálmi, reinkarnácii, alternatívnych liečbach, atď. Zúčastňovali sme sa na akcií v strediskách New Age a parapsychologických stretnutiach a výstavách. Tam sme nasávali čo najviac informácií na náš špiritistický rast.

Trápili nás environmentálne otázky, sociálna spravodlivosť a medzinárodný mier; preto sme sa podieľali na liečbe ľudí či zvierat prostredníctvom parapsychologických metód (s priamym kontaktom či na diaľku). Napokon sme chodili aj na kurzy transfigurácie. Mama pokročila v oblasti automatického písania a vyvolávači predpovedali, že ja budem parapsychologickou umelkyňou, t.j. budem kresliť portréty príbuzných zosnulých a duchovných sprievodcov pre zákazníkov. Skúšala som aj kirliansku fotografiu; použitím infračervených filmov sme zachytávali obrázky vytvárajúce ektoplazmy.

V priebehu nasledujúcich desiatich rokov sme často počúvali o vyvolávačoch, ktorí už nedokázali zvládať situácie, keď duchovia k nim prehovorili, resp. cez nich hovorili. Mnohí vyvolávači mali nervové kolapsy alebo útočili na ľudí tvrdiac, že ich do toho nútili ich duchovní sprievodcovia; ďalší skončili na psychiatrickom oddelení.

Počuli sme o výskyte fenoménov tzv. poltergeist v domácnostiach vyvolávačoch. Na začiatku sme prijali vysvetlenie, že zlí a protivní duchovia môžu niekedy prejsť naprieč; a toto sa bralo ako potenciálne riziko tejto práce. Avšak keď sa to skutočne stalo aj nám, bolo to veľmi ťažko znesiteľné. Nedalo sa prakticky "poriadne fungovať".

Naši známi, ďalší parapsychológovia a vyvolávači nedokázali oslobodiť náš dom od zlých duchov. Duchovia neustále hovorili s mojou matkou tak, že nemohla vôbec spať. Fyzicky na ňu útočili, vydávali strašné zvuky z vnútra skrine, búchali dverami, atď.

Raz ju vnútili do tranzu proti jej vôli, keď vyprážala jedlo. Po návrate z tranzu celá kuchyňa horela. Dostala som sa domov po tom, ako hasiči hasili oheň; stihli to tak, že sa plamene nešírili do ďalších miestností. Všetci sme si boli vedomí, že mama, psy a mačky mohli zomrieť. Raz poobede mamina staršia teta, ktorá tiež navštívila špiritistické komunity, cítila neviditeľné ruky, ktoré ju chmatli a hodili dolu schodmi. Zlomila si zápästie. Jeden deň na ceste do obchodu som v hrôze videla mamu, ako sa zrazu zdvihla zo zeme a rýchlo spadla na dlážku, odkiaľ sa odrazila na kapotu okoloidúceho auta.

Rozhodli sme sa opustiť špiritizmus a žiadali sme svojich duchovných sprievodcov, aby nás tiež opustili. Boli sme veľmi nemilo prekvapené, keď sme zistili, že ich odpoveďou na to boli len urážky a výsmech. Zintenzívnili fyzické útoky na nás. Bolo to divné, keďže nás počas dlhých rokov sprevádzali a boli vždy milí. Bolo to jasné, že nás podviedli. Tvárili sa, že sú benevolentní, ale skutočne boli diabolskí a škodliví.

Najväčší šok prišiel vtedy, keď sa aj naši starí príbuzní zosnulí obrátili proti nám. Tiež sa nám vysmievali a bili nás. Duchovia nás upozornili na to, že sa z okultizmu nedostaneme, keďže sme im nevediac ponúkali kontrolu nad našimi životmi, a to od prvého dňa, kedy sme ich pozvali do našich životov.

Počas môjho druhého ročníka na univerzite sa mamin zdravotný stav zhoršil a jej duchovní sprievodcovia sa jej vyhrážali, že ju použijú na zabíjanie ľudí. Mamin lekár neveril jej príbehom o poltergeist fenoménoch a diagnostikoval schizofréniu. Prijali ju na psychiatrické oddelenie. Po dlhých mesiacoch ťažšej sedatívnej liečby (aby ju prepustili) mama zo svojej vlastnej vôle tvrdila, že hlasy už nepočuje. Prepustili ju. Avšak po návrate domov zažila ďalšie obťažovanie zo strany duchov a spáchala samovraždu.

Pri jednej psychologickej konzultácii som sa zoznámila s jedným kresťanom, ktorý ma pozval do pentekostálnej cirkvi. Vysvetlil mi, že iní parapsychológovia, ktorí mali podobné tragické skúsenosti, boli nakoniec vyslobodení od duchovných útokov vtedy, keď prijali Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa. Zriekla som sa špiritizmu a stala som sa kresťankou. Mamin dom neskôr navštívil jeden pastor s jeho známym. Modlitbou ho dokázali vyčistiť, a to na prvýkrát. Keď počuli meno Ježiš, všetci duchovia zmizli a nikdy sa nevrátili. O rok neskôr som mamin dom predala, ale neupozornila som nových majiteľov na prípadné obťažovanie duchmi.

Pentekostálna cirkev nespomínala náboženské tradície o mŕtvych. Bola živá, láskavá, a príjemná. Členovia trénujú v Duchu Svätom prorokovať o budúcnosti ľudí, uzdravujú sa telá a stávajú sa ďalšie zázraky, znamenia a divy. Ak mám byť úprimná , v priebehu zopár rokov v pentekostálnej cirkvi som videla viac uzdravených ľudí než za vyše desať rokov v špiritistických komunitách.

Keď som sa stala kresťankou – aj pred tým, ako som čítala biblické varovanie pred okultizmom v Deuteronómiu (kap. 18) – inštinktívne som pochopila, čo sa stalo. Chýbajúci kus skladačky sa našiel. Keď naši príbuzní zosnulí a duchovní sprievodcovia začali útočiť na moju matku a na mňa, to bolo jasné, že nás zlí duchovia podvádzali tak, že sa zjavovali v podobe našich milovaných zosnulých členov rodiny. Kresťania mi vysvetlili, že sa mŕtve duše nesmú vrátiť a prihovoriť sa k nám, keďže sú naveky v raji alebo v pekle. Bolo mi všetko jasné. Dozvedela som sa, že zlí duchovia sú padlými anjelmi, ktorí žili dlhé storočia a privlastnili si duševné vedomosti v našich rodinách a historické osobnosti počas rôznych pokolení. Dokážu jednoducho maskovať svoju hroznú podobu a vyzerať ako naši príbuzní zosnulí či akákoľvek známa osobnosť, ktorá kedysi žila. Potvrdenie som našla v 2 Kor 11, 14-15: „A nečudo, veď sám satan sa tvári ako anjel svetla. Nie je teda divné, keď sa aj jeho služobníci vydávajú za služobníkov spravodlivosti. Ale ich koniec bude taký, aké sú ich skutky”. Zlí duchovia pôsobiaci cez špiritizmus slúžia Satanovi a podvádzajú ľudí, aby si títo mysleli, že hovoria s príbuznými zosnulými účinkujúcimi ako duchovní sprievodcovia.

Pred tým, ako som okultizmus opustila, nevedela som o jasnom upozornení uvedenom v Biblii (1 Jn 4, 1-3):

„Milovaní, neverte každému duchu, ale skúmajte duchov, či sú z Boha, lebo do sveta vyšlo mnoho falošných prorokov. Božieho Ducha poznáte podľa tohoto: Každý duch, ktorý vyznáva, že Ježiš Kristus prišiel v tele, je z Boha. Duch, ktorý nevyznáva Ježiša, nie je z Boha. To je duch antikrista, o ktorom ste počuli, že príde, a už teraz je na svete.“

Ako špiritistka som si myslela, že Ježiš bol len kozmickou silou; súčasťou vesmírneho vedomia, resp. veľkým duchovným liečiteľom. Po obrátení som sa stretla aj čítala o rôznych parapsychológoch, veštcoch, vyvolávačoch, bosorkách ba dokonca satanistoch, ktorí tiež objavili, že ich duchovní sprievodcovia či príbuzní zosnulí vystupovali pod falošnou identitou. Aj títo ľudia boli vyslobodení a zbavení démonických útokov po tom, ako prijali Krista do svojich životov.

Dvaja úspešní vyvolávači z Glasgowu, Sadie Bryce a Geordie Aitken, sa tiež stali kresťanmi. Sadie chodila do tej istej špiritistickej komunity ako ja. Hovorila o svojej okultistickej minulosti v rôznych reláciách v televízii BBC. Geordie napísal knihu o svojej skúsenosti. Ako kresťania, Sadie a ja sme si vymenili viacero listov a stretla som sa s Geordiem pri rôznych príležitostiach, pričom sme zistili, že sme všetci boli rovnako podvádzaní zlými duchmi.

Ježiš ma vyslobodil od strachu, fóbií a zlých fyzických stavov. Daroval mi radosť a pokoj, o ktorých som ani netušila, že existujú. Jeho ozajstná hmatateľná prítomnosť najčistejšej lásky je skutočnejšia než akékoľvek mocné stretnutie, ktoré som zažila pri špiritizme.

Po tom, ako som sa o svoju životnú skúsenosť podelila v TV a rozhlase, počúvam o viac a viac ľuďoch, ktorí sa odvracajú od špiritistických stretnutí, tarotových kariet atď. Prednedávnom som dokončila dielo obsahujúce niekoľko podrobností o udalostiach, ktoré sme s mamou zažívali pri okultizme. Tiež obsahuje nádherné príbehy o stretnutiach s Ježišom a anjelmi, ktoré sa radikálne líšia od mojich skúseností so špiritizmom.

Ak si chcete objednať kópiu mojej knihy „A Spiritual Quest" (Duchovné hľadanie), kontaktujte ma, prosím, na searching.08@hotmail.co.uk

 


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.