Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Tia Arshad
Ex-lesba. Chcela som spáchať sebevraždu, ale Boh ma zachránil

small_Tia arshad5.jpg

Tia pochádza z Pakistanu.

Narodila som sa v kresťanskej rodine a nanešťastie vo veľmi malom veku som mala problémy vo vzťahu k Bohu. Moja mama zomrela, keď som mala 9 rokov. Následne na to som zažívala sexuálne zneužívanie zo strany môjho strýka. Vtedy som úplne stratila vieru v Boha. Povedala som si, že ak by ma Boh skutočne miloval, prečo by som musela cez takéto veci prechádzať?

Ako som ďalej vyrastala začala som sa lepšie cítiť pri ženách. Nevedela som, že tieto veci majú svoje meno. To som zistila až neskôr, že tento životný štýl sa nazýva homosexualitou, čoho som si nebola inak vedomá. Moja rodina pochádza z Pakistanu. Otec nás priviedol do Veľkej Británie, kde som začala žiť život teenegera. Vo Veľkej Británii som začala žiť v homosexuálnym životným štýlom. Žila som v rôznych vzťahoch so ženami.

Zistila som však, že sa cítim veľmi prázdne vo svojom srdci. Snažila som zaplniť svoj život viac alkoholom a fajčením. Pila alkohol každý deň. Nie iba ľahký alkohol, ale tvrdý alkohol ako Whisky a Bacardi každý deň.

V roku 2017 som prišla do stavu, keď som mala všetkého dosť a to napriek tomu, že som žila v intímnom vzťahu so ženou. Chcela som sa zabiť. Začala som počuť hlasy, ktoré ma navádzali na to, aby som sa zabila.

Moja mladšia sestra, ktorá sa stala znovuzrodenou kresťankou sa však v tom čase za mňa modlila a ja som o tom nevedela. Raz keď sa za mňa modlila a postila, ja som počula hlasy, aby som sa zabila. 

V januári 2017, keď som plánovala spáchať sebevraždu som začula Boží hlas. Bol to úplne iný hlas. Spýtal sa ma: čo Ti bráni prísť k Bohu? Vtedy prišla myšlienka. Chcem spáchať sebevraždu, čo keby som Bohu dala šancu. A dala som mu šancu. Za desať minút som plakala a hovorila, ak si živý Bože, zachráň ma, pretože som stratená a na konci so silami. Následne na to sa stalo niečo nadprirodzené. Cítila som, že niečo bolo fyzicky vzaté z mojich pliec. Začala som sa usmievať a nemala som potuchu, čo sa stalo.

Po tejto skúsenosti sa môj život úplne zmenil a mala som viacero osobných stretnutí s Ježišom. Jednu vec, ktorú som skutočne pochopila, bola že som nikdy predtým nevedela, že my môžeme prísť k Bohu, takí akí sme. Myslela som si, že sa musíme zmeniť, aby nás mohol prijať. Ale teraz viem, že nás pozýva prísť k Nemu takých, akí sme a On nás zmení. A On zmenil môj život.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium