Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Harriet Coombe
Je niečo lepšie ako uzdravenie

small_Harriet Coombe.jpg

Harriet je dnes vydavateľkou evanjelizačného časopisu Dobrých správ pokrývajúceho kontinent Austrálie.

Môj príbeh sa začína dramaticky a tragicky. Mesiac potom, čo som sa narodila v Anglicku sa v bazéne utopil môj dvojročný brat. Svet mojej rodiny sa kompletne zrútil a moje prvotné roky boli poznačené smútkom, strachom a zúfalstvom. Napriek tomu, že moji rodičia neboli ľuďmi viery, čerpali silu jeden z druhého a rozhodli sa vytvoriť milujúce a podporné prostredie pre mňa a pre moju sestru a brata.

Keď som mala 6 rokov emigrovali sme do Austrálie. Nový začiatok pre našu rodinu. Dostali sme sa do nového normálu, ale pamätám si, že moja mama stále niečo hľadala. Pamätám si, ako aktivovala kryštály, ktorých my deti sme mali zakázané sa dotknúť a ako čítala New Age knihy s cieľom nájsť nádej, pokoj a silu.

Keď som mala 10 rokov v škole ma pozvalo dievča medzi kresťanov na tzv. jej deň koláča. O cirkvi som veľa nevedela, ale milovala som koláče, takže som bola nadšená, že sa môžem zúčastniť. Nasledujúcu nedeľu mi rodina mojej spolužiačky ponúkla, že ma zoberú do kostola. Netrvalo dlho a môj brat začal tiež chodiť do kostola tiež, čím sme rodičom dávali v nedeľu ráno voľno, aby sa mohli vyspať.

V istom momente sa rodičia rozhodli, že by si mali ísť preveriť tú cirkev, aby sa uistili, že so mnou a mojím bratom je dobre zaobchádzané a že nás tam neučia veci s ktorými oni nesúhlasia.

Stretli tam Ježiša a našli tam nádej, silu a pokoj, ktorý tak hľadali.

Život v našom dome po tomto vyzeral inak. Kryštály a knihy New age boli preč. Moji rodičia vedeli, že našli pravdu, že našli novú silu. Vychovali mojich súrodencov a mňa, tak aby sme poznali a milovali Pána.

V tom čase som vložila svoju vieru a dôveru celkom do Ježiša. Bola som veľmi usilovné dieťa a milovala som štúdium Biblie a modlitbu. Vždy som bola taká bublinková a šťastná, ale tiež som mala veľa obáv, ktoré som prednášala pred Pána. Bola som vystrašená, že niečo zlé sa stane mojim súrodencom, bála som sa ďalšej tragédie, ktorá by mohla zasiahnuť moju rodinu. Napriek mojej láske k Bohu, sa mi nedarilo dostať moje strachy pod kontrolu a oni ma neprestávali utláčať.

Keď som mala 17 rokov zažila som svoj prvý panický atak. Prišiel znenazdajky. Moje srdce búšilo, moje videnie bolo zahmlené a moje telo sa triaslo. Bola som mimo seba. To bol začiatok toho, čo sa stalo skoro dennou realitou. Čoskoro mi diagnostikovali panickú poruchu.

Prosila som Pána, aby zobral odo mňa tieto útoky, aby som bola oslobodená od strachu a bola schopná žiť sebavedomý a pokojný život. Priala by som si Vám povedať, že On v okamihu zobral moju úzkosť a že som bola uzdravená. Ale toto nebola moja cesta. Pokračovala som v zápase s úzkosťou. A bola to vojna.

Krátko potom, čo som sa vydala za môjho muža Josha, som vnímala, že som sa dostala do špirály úzkosti. Vyliala som svoje srdce pred Pánom a On mi dal obraz. V tom obraze som bola na bojovom poli pod vplyvom strachu skrývajúca sa zatiaľ čo okolo mňa zúrila vojna. Obhliadla som sa, či niečo vôkol seba nenájdem s čím by som mohla bojovať a predo mnou sa objavila moja Biblia a môj modlitebný denník. Vnímala som, že Boh mi ukázal, že to je všetko to čo potrebujem, aby som mohla zápasiť so svojimi úzkosťami. Takže som pokračovala v zápase. S pevným predsavzatím nenechať sa držať vzadu a s pomocou Božej sily som si vybrala žiť môj život napriek týmto úzkostným atakom a to aj vtedy keď sa môj hlas triasol a moje srdce búšilo. Tieto udalosti ma spomaľovali, ale nezastavili ma. Pracovala som ako novinárka v hektickom spravodajstve. Strávila som čas ako misionárka, spievajúc a ohlasujúc Božie slovo pred zástupmi ľudí. Nedávno som pracovala, ako školský pastorálny asistent pomáhajúc deťom, ktoré čelia podobným zápasom ako ja.  Ako dieťa som si nevedela predstaviť, že raz budem akúkoľvek z týchto vecí, ale z Božej moci a sily to dokážem.

V roku 2019 som sa zúčastnila konferencie, ktorú Boh použil na premenu môjho života a pripravil ma na veľkú búrku, ktorá sa mala vrútiť do mojej rodiny. Na tejto konferencii som sa naučila, že je niečo lepšie ako uzdravenie a tým je Božia prítomnosť. Namiesto toho, aby som sa zamerala na Božie uzdravenie z môjho strachu, som sa začala zameriavať na hľadanie Božej prítomnosti. Božia prítomnosť vyháňa strach a prináša pokoj. Týždeň po tejto konferencii, môjmu štedrému, milujúcemu a Boha milujúcemu otcovi diagnostikovali rakovinu. O 6 týždňov nato zomrel. Počas tohto času som kričala k Bohu, aby uzdravil môjho otca. Namiesto toho ho zobral do svojej prítomnosti – na miesto definitívneho uzdravenia.

Teraz už nezažívam panické úzkostné útoky. Sú chvíle, kedy sa stále cítim ustarostená, alebo vystrašená, ale naučila som sa, kde nájdem pokoj – nájdem ho v Božej prítomnosti. Môj život už nie je poznačený strachom, ale Božím pokojom a radosťou.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium