Dobré správy

 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24
 • Bernadeta Miková
  Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ... Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe. Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
  2020-05-04
 • Saša Tinková
  ...A potom prišiel vírus. A svet mi hovoril, ako sa mám báť. A ja som sa nebála. Vôbec. Ničoho... Už som nechcela. Už som ani nevládala... Bála som sa celý život. Zlyhaní. Zlých koncov. Katastrof. Odmietnutí. Chýb. Osamotenia. Odmietnutia. Utrpenia. Chorôb. Bolesti. Smrti... Takto na mňa Zlý celý život útočil. Takto ma klamal. Gniavil, pritláčal k zemi. Bral mi dych. Bral mi život. Ťahal ma do tmy. Tak veľmi-veľmi nechcel, aby som videla Svetlo! Tak strašne mi chcel zabrániť, aby som poznala Lásku...
  2020-03-29

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - 2% pre mojpríbeh.sk

small_2biela-300x210.jpg

2% pre mojpríbeh.sk

Milí priatelia,

už 8 rokov prinášame na evanjelizačnej stránke mojpribeh.sk inšpiratívne príbehy ľudí, ktorí zažili osobnú skúsenosť s Bohom a ktorá zmenila ich životy. Sú to príbehy, ktoré sú veľmi rozmanité a ktoré zasahujú mnohých ďalších ľudí.

Mojpribeh.sk sa stal v priebehu rokov médiom, ktorý svojim dosahom už dávno prekročil hranice Slovenska.

Príbehy zo Slovenska a aj z celého sveta sú vďaka dobrovoľníckym prekladom zo slovenského do anglického a talianskeho jazyka dostupné a čítané po celom svete.

Stránka funguje vďaka vytrvalej dobrovoľníckej činnosti a úsiliu mnohých ľudí a má stálych ako aj nových čitateľov na Slovensku a aj v zahraničí.

Dozreli sme do bodu, kedy chceme rásť v kvalite a v profesionalite.

Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.

Týchto redaktorov by sme chceli po novom za každý príbeh alebo článok primerane odmeniť.

Ak považujete našu prácu na poli ohlasovania Evanjelia za prínosnú, prosíme Vás o Vašu podporu.

Podporiť nás môžete skrze darovanie Vašich 2% z daní alebo skrze akýkoľvek finančný príspevok formou daru na účet: SK13 0200 0000 0020 5563 8457.

V poznámke platby prosíme uveďte: "Dar".

Pomohlo by nám, keby sme našli pravidelných prispievateľov, ktorí by boli ochotní mesačne prispieť na vyššie uvedený účet sumou napr. 3 € až 5€, alebo podľa vlastného uváženia a možností.

Našim zámerom je sprítomniť a osláviť Pána Ježiša v životoch ľudí.

Pomôžte nám v tom prosím a staňte sa tak našimi spolupracovníkmi v ohlasovaní Evanjelia. (3Jn 1,8)

Budeme vďační za akúkoľvek podporu.

S priateľským pozdravom

 

 

Marek Nikolov

Zakladateľ a vedúci redaktor www.mojpribeh.sk

Predseda občianskeho združenia Pastor bonus

Člen služobného tímu Spoločenstva dobrého pastiera

 

 


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium