Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - 2% pre mojpríbeh.sk

small_2biela-300x210.jpg

2% pre mojpríbeh.sk

Milí priatelia,

už 8 rokov prinášame na evanjelizačnej stránke mojpribeh.sk inšpiratívne príbehy ľudí, ktorí zažili osobnú skúsenosť s Bohom a ktorá zmenila ich životy. Sú to príbehy, ktoré sú veľmi rozmanité a ktoré zasahujú mnohých ďalších ľudí.

Mojpribeh.sk sa stal v priebehu rokov médiom, ktorý svojim dosahom už dávno prekročil hranice Slovenska.

Príbehy zo Slovenska a aj z celého sveta sú vďaka dobrovoľníckym prekladom zo slovenského do anglického a talianskeho jazyka dostupné a čítané po celom svete.

Stránka funguje vďaka vytrvalej dobrovoľníckej činnosti a úsiliu mnohých ľudí a má stálych ako aj nových čitateľov na Slovensku a aj v zahraničí.

Dozreli sme do bodu, kedy chceme rásť v kvalite a v profesionalite.

Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.

Týchto redaktorov by sme chceli po novom za každý príbeh alebo článok primerane odmeniť.

Ak považujete našu prácu na poli ohlasovania Evanjelia za prínosnú, prosíme Vás o Vašu podporu.

Podporiť nás môžete skrze darovanie Vašich 2% z daní alebo skrze akýkoľvek finančný príspevok formou daru na účet: SK13 0200 0000 0020 5563 8457.

V poznámke platby prosíme uveďte: "Dar".

Pomohlo by nám, keby sme našli pravidelných prispievateľov, ktorí by boli ochotní mesačne prispieť na vyššie uvedený účet sumou napr. 3 € až 5€, alebo podľa vlastného uváženia a možností.

Našim zámerom je sprítomniť a osláviť Pána Ježiša v životoch ľudí.

Pomôžte nám v tom prosím a staňte sa tak našimi spolupracovníkmi v ohlasovaní Evanjelia. (3Jn 1,8)

Budeme vďační za akúkoľvek podporu.

S priateľským pozdravom

 

 

Marek Nikolov

Zakladateľ a vedúci redaktor www.mojpribeh.sk

Predseda občianskeho združenia Pastor bonus

Člen služobného tímu Spoločenstva dobrého pastiera

 

 


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium