Dobré správy
- Michaela Vyhnalová
„Ja som pravý vinič a môj Otec je vinohradník. On každú ratolesť, ktorá na mne neprináša ovocie, odrezáva, a každú, ktorá ovocie prináša, čistí, aby prinášala viac ovocia. Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám povedal. Ostaňte vo mne a ja vo vás. Ako ratolesť nemôže prinášať ovocie sama od seba, ak neostane na viniči, tak ani vy, ak neostanete vo mne. Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne prináša veľa ovocia, lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.“
- Michaela Vyhnalová
Zručnosť tvoriť kvalitné vzájomné vzťahy je založená práve iba na našej ochote udržiavať a prijímať vnútorný oheň lásky, vďačnosti a priateľstva nebeského Otca ku nám. Do akej miery dovolíme prehlbovať náš osobný vzťah s Pánom, do takej istej miery budeme vedieť skvalitňovať vzťahy s ostatnými.
- Saša Tinková
Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
- sr. Vojtecha Mereďová SPraem
Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
- Saša Tinková
Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
Video
Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.
Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.
Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu
Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.
Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.
Správa - Marek Nikolov
„Môj príbeh“ na STV

Šéfredaktor www.mojpribeh.sk
Patrí do služobného tímu Spoločenstva dobrého pastiera
Je predsedom občianskeho združenia Pastor bonus
V októbri v roku 2010 bol oficiálne spustený portál mojpribeh.sk. Našou víziou bolo od počiatku prostredníctvom životných príbehov ľudí povzbudiť hľadajúcich, že existuje mnoho ciest, ako sa Boh prihovára človeku a že je možné mať s Bohom živý vzťah.
V dobe informačných technológií si uvedomujeme, že aj internetové, rozhlasové a televízne médiá, ktoré ponúkajú širokú škálu možností, sa môžu stať miestom, kde ľudia môžu hovoriť o svojej osobnej skúsenosti s Ježišom Kristom.
Veľmi ma potešilo a povzbudilo, keď na jeseň roku 2010, teda v čase ako bol spustený portál mojpribeh.sk, prišla s obdobnou víziou nezávisle od nás redaktorka STV Dagmar Mozolová. Svojmu dielu dala dokonca rovnaký názov. O našich stránkach sa dozvedela až keď sama rozbiehala nahrávanie cyklu príbehov o ľuďoch, ktorým zasiahol do života Boh.
Pre nás, tvorcov stránky mojpribeh.sk, je to dôležitým momentom, že sa skrze televízne spracovanie príbehov ľudí, ktorí majú osobnú skúsenosť s Bohom, napĺňa aj naša vízia ohlasovania Evanjelia v sekulárnych televíznych médiách.
Už túto nedeľu, 11. septembra začína STV 2 vysielať cyklus svedectiev veriacich ľudí pod názvom „Môj príbeh“
V prvých častiach vystúpi bývalá alkoholička, Dana Zubčáková, bývalý narkoman Peter Slaný, bývalý gamblér Roman Harmanský, bývalá prostitútka, ktorá si želala zachovať anonymitu, kazateľ Tomáš Kriška, ktorý bol roky závislý od počítačových hier, mladá žena, ktorá si s manželom adoptovala dve rómske deti.
Veríme, že všetky tieto živé príbehy budú pre mnohých povzbudením a inšpiráciou.
Najnovšie

- Martin Fedorko
Obrátenie ako cesta - Zuzana Chochulová
Akú farbu má duša človeka - Yvona Jandzíková
Keď lietajú motýle - Ľubomír Klieštik
Veľký príbeh o malej Lucke - Lucia Drábiková
Vo všetkom slávne víťazím(e) skrze Toho, ktorý nás miluje.
Náhodné
- Frank Stephenson
Ovocie vytrvalých modlitieb - Marek Šefčík
Milosť pre každého - Juan Carlos Valerón
Až na vrchol - Milan Uličný
Uzdravený z rakoviny hrubého čreva - Dominik Svitel
Cez vzťahy ku Kristovi
Celkovo 491 príbehov v tomto jazyku.
Spolu 502 vo všetkých jazykoch. Pre zmenu jazyka prosím kliknite na jednu z vlajok.
Rozhovory
- Renáta Ocilková
Mám veľa dobrých skúsenosti s Rómami, hlavne s tými, ktorí sa nechávajú premieňať Bohom. Obrátení Rómovia sú mi v mnohom príkladom: sú vďační, verní priatelia, čistotní so zmyslom pre poriadok, starostliví rodičia, súdržní. Ich viera a vrúcne modlitby dokážu vyprosiť zázraky. Stretnutia s nimi sú pre mňa veľkým požehnaním.
- Anna Verešová
Pri tejto očiste verejného života však musí byť prítomný silný kresťanský hlas. A tento hlas by mal upozorňovať na nenahraditeľnú úlohu, ktorú v každej spoločnosti hrá rodina. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde mladí ľudia nebudú váhať založiť si rodinu. Ako politici by sme našou prácou mali prispieť k tomu, aby tu bolo dosť práce, aby otcovia nemuseli chodiť na týždňovky do zahraničia, aby skrátka rodiny mohli ostať pokope doma, tu, na Slovensku. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde bude rodina na prvom mieste a v centre všetkých verejných politík.
- Branislav Škripek
Korupcia začína v ľudských srdciach. Ak budeme považovať aj na Slovensku za normálne, že ak ideme na úrad, k lekárovi tak v rukách máme obálku s “nejakým všimným”, tak korupciu nevymýtime. Pred nejakým časom som čítal štatistický prieskum ktorý odhalil, že korupciu v nejakej forme schvaľuje až dve tretiny Slovákov. Nie ako niečo vítané, lež ako nevyhnutné zlo a nástroj spoločenského fungovania. To je vážna vec.