Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Nikolov
Nebo nie je výmysel

Môj otec je dobrý človek, ktorý verí, že po smrti nebude nič. Keď sa o živote po smrti rozprávame hovorí, že keď zomrieme, budeme ako obrazovka počítača, ktorá sa nenávratne vypne.

Podľa môjho otca a mnoho ďalších ľudí dnešnej doby sa v momente smrti človeka resetuje všetko čo človek vykonal, všetko čo prežil, všetko o čom sníval, jednoducho jeho vedomie sa zrazu nenávratne stratí v tme.

Otec tvrdí, že po smrti bude žiť iba v našich spomienkach a v deťoch našich detí. Kto sa mýli?

Mal som práve možnosť s manželkou vidieť film Nebo nie je výmysel, ktorý bol natočený na základe skutočnej udalosti. Ide o príbeh 4 ročného Coltona, chlapca, ktorý sa po náhlom zhoršení zdravotného stavu dostane do stavu kómy. Podľa lekárov sa chlapec zázračne uzdraví a neskôr doma otcovi hovorí, ako počas jeho vlastnej operácie videl sám seba ležať na operačnom stole, videl mamu, ktorá plakala v inej miestnosti a videl a počul svojho otca, ako kričí a hnevá sa na Boha, že dopustil takéto trápenie na jeho syna.

Rodičia sú spočiatku nedôverčiví voči synovej skúsenosti, najmä keď im oznámi, že bol v nebi, kde stretol Pána a anjelov. Keď však postupne oznamoval svojim rodičom ich skryté tajomstvá o ktorých nemohol vedieť, žasli a plakali. Podobne reagovali aj ich priatelia, známi ako aj ľudia, ktorí o príbehu chlapca počuli. Najprv boli nedôverčiví, ale neskôr žasli a tešili sa, že existuje reálna nádej na nádherný posmrtný život v nebi.

Každý z nás má vo svojom okolí ľudí, ktorých má rád a pre ktorých chce to najlepšie. Každý kresťan má povinnosť milovať svojich blížnych. Ak môj otec, moja rodina, moji priatelia, kolegovia, známi nemali možnosť spoznať Ježiša ako lásku, dobro, pravdu, vzkriesenie a život, tak ich mám v prvom rade milovať ako Ježiš a zároveň im svedčiť životom aj slovom o živote v Ježišovi Kristovi a o nádeji zmŕtvychvstania.

Už sú to desiatky rokov čo sa modlím za obrátenie svojej rodiny a svojho otca. Pán ma za tie roky čakania na Jeho milosť učí vytrvalosti v láske. Učí ma priateľstvu a láske k neveriacim ľuďom, teda ľuďom, ktorí mi nerozumejú, pre ktorých som často krát „snílek“ žijúci v nereálnom duchovnom svete s víziou neba. Naučil som sa môjho otca, ani nikoho z mojich neveriacich priateľov nenútiť prijať moju vieru, avšak vždy som pripravený svedčiť o nádeji v Kristovi, ktorá je vo mne veľmi živá. Keď vnímam, že ma Duch Svätý vedie, pozývam svojich priateľov, kolegov, známych k možnosti osobne spoznať a zamilovať sa do Ježiša Krista.

Mám vieru, že raz na vlastné oči uvidím Pánovu milosť, kedy môj otec, moja rodina, priatelia, známi aj neznámi prijmú do svojho života Ježiša ako svojho Pána, spasiteľa a priateľa.

Nechcem vynechať jedinú vhodnú príležitosť vhodným spôsobom vydávať svedectvo o tom, že zmysel tohto života je väčší, širší a hlbší, ako je predstava môjho otca a mnohých mojich priateľov. Keďže ich nosím v srdci, chcem im pomôcť objaviť, že nebo nie je výmysel.

Myslím, že film "Nebo nie je výmysel" je vhodné zhliadnuť práve s otvorenými neveriacimi rodinnými príslušníkmi a priateľmi. Nenechajte si ujsť túto príležitosť pre Vás a Vašich drahých.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium