Dobré správy

 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24
 • Bernadeta Miková
  Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ... Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe. Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
  2020-05-04
 • Saša Tinková
  ...A potom prišiel vírus. A svet mi hovoril, ako sa mám báť. A ja som sa nebála. Vôbec. Ničoho... Už som nechcela. Už som ani nevládala... Bála som sa celý život. Zlyhaní. Zlých koncov. Katastrof. Odmietnutí. Chýb. Osamotenia. Odmietnutia. Utrpenia. Chorôb. Bolesti. Smrti... Takto na mňa Zlý celý život útočil. Takto ma klamal. Gniavil, pritláčal k zemi. Bral mi dych. Bral mi život. Ťahal ma do tmy. Tak veľmi-veľmi nechcel, aby som videla Svetlo! Tak strašne mi chcel zabrániť, aby som poznala Lásku...
  2020-03-29

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Nikolov
Nebo nie je výmysel

Môj otec je dobrý človek, ktorý verí, že po smrti nebude nič. Keď sa o živote po smrti rozprávame hovorí, že keď zomrieme, budeme ako obrazovka počítača, ktorá sa nenávratne vypne.

Podľa môjho otca a mnoho ďalších ľudí dnešnej doby sa v momente smrti človeka resetuje všetko čo človek vykonal, všetko čo prežil, všetko o čom sníval, jednoducho jeho vedomie sa zrazu nenávratne stratí v tme.

Otec tvrdí, že po smrti bude žiť iba v našich spomienkach a v deťoch našich detí. Kto sa mýli?

Mal som práve možnosť s manželkou vidieť film Nebo nie je výmysel, ktorý bol natočený na základe skutočnej udalosti. Ide o príbeh 4 ročného Coltona, chlapca, ktorý sa po náhlom zhoršení zdravotného stavu dostane do stavu kómy. Podľa lekárov sa chlapec zázračne uzdraví a neskôr doma otcovi hovorí, ako počas jeho vlastnej operácie videl sám seba ležať na operačnom stole, videl mamu, ktorá plakala v inej miestnosti a videl a počul svojho otca, ako kričí a hnevá sa na Boha, že dopustil takéto trápenie na jeho syna.

Rodičia sú spočiatku nedôverčiví voči synovej skúsenosti, najmä keď im oznámi, že bol v nebi, kde stretol Pána a anjelov. Keď však postupne oznamoval svojim rodičom ich skryté tajomstvá o ktorých nemohol vedieť, žasli a plakali. Podobne reagovali aj ich priatelia, známi ako aj ľudia, ktorí o príbehu chlapca počuli. Najprv boli nedôverčiví, ale neskôr žasli a tešili sa, že existuje reálna nádej na nádherný posmrtný život v nebi.

Každý z nás má vo svojom okolí ľudí, ktorých má rád a pre ktorých chce to najlepšie. Každý kresťan má povinnosť milovať svojich blížnych. Ak môj otec, moja rodina, moji priatelia, kolegovia, známi nemali možnosť spoznať Ježiša ako lásku, dobro, pravdu, vzkriesenie a život, tak ich mám v prvom rade milovať ako Ježiš a zároveň im svedčiť životom aj slovom o živote v Ježišovi Kristovi a o nádeji zmŕtvychvstania.

Už sú to desiatky rokov čo sa modlím za obrátenie svojej rodiny a svojho otca. Pán ma za tie roky čakania na Jeho milosť učí vytrvalosti v láske. Učí ma priateľstvu a láske k neveriacim ľuďom, teda ľuďom, ktorí mi nerozumejú, pre ktorých som často krát „snílek“ žijúci v nereálnom duchovnom svete s víziou neba. Naučil som sa môjho otca, ani nikoho z mojich neveriacich priateľov nenútiť prijať moju vieru, avšak vždy som pripravený svedčiť o nádeji v Kristovi, ktorá je vo mne veľmi živá. Keď vnímam, že ma Duch Svätý vedie, pozývam svojich priateľov, kolegov, známych k možnosti osobne spoznať a zamilovať sa do Ježiša Krista.

Mám vieru, že raz na vlastné oči uvidím Pánovu milosť, kedy môj otec, moja rodina, priatelia, známi aj neznámi prijmú do svojho života Ježiša ako svojho Pána, spasiteľa a priateľa.

Nechcem vynechať jedinú vhodnú príležitosť vhodným spôsobom vydávať svedectvo o tom, že zmysel tohto života je väčší, širší a hlbší, ako je predstava môjho otca a mnohých mojich priateľov. Keďže ich nosím v srdci, chcem im pomôcť objaviť, že nebo nie je výmysel.

Myslím, že film "Nebo nie je výmysel" je vhodné zhliadnuť práve s otvorenými neveriacimi rodinnými príslušníkmi a priateľmi. Nenechajte si ujsť túto príležitosť pre Vás a Vašich drahých.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium