Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Pavol Hucik
Diablove návnady

small_Pavol Hucik.jpg

Katolícky kňaz, správca farnosti Bystrany. Stojí v službe oslobodzovania.

Viete, čo je to návnada? To je nejaká super vec, ktorá má niekoho oklamať, aby sa chytil do pasce. Napríklad pytliak – medveďa naláka na med, líšku na kuracinu alebo lákame myš do pasce voňavou slaninkou. Je návnada zlá? Kdeže! Práve naopak! Je výborná. Ba musí byť výborná. Prečo? Aby prilákala, aby ten, čo sa má chytiť, neodolal, nerozmýšľal a nepochyboval o jej kvalite.

Lenže pasce nie sú nastavené iba v dome na pôjde, za skriňou alebo v lese. Je ich veľa po celom svete. V každom meste a dedine sú nachystané mnohé návnady, ktoré vyzerajú veľmi príťažlivo, až bombasticky. Prečo? Aby nás oklamali, aby sme neodolali a siahli po nich; aby sme príliš nerozmýšľali, neodhalili ich klamstvo a dali sa nachytať.

Viete, aké vlastnosti dostanú najviac zvierat do pascí? Pažravosť a zvedavosť. Myška príde ku pasci: „Á, aká novota. Také zvláštne zariadenie. Musím ho vidieť zblízka! Čo to len môže byť? Skúsim sa ho aspoň dotknúť.“ A zrazu: Cvak! Jej osud je spečatený. Alebo líška: „Čo to je za vôňa! Á, kuracinka! Nebesá, to je dobrota! Určite ju tu nenechám aby sa skazila. Musím ju zožrať a to hneď! Veď čo, ak by dostal na ňu chuť cestou domov niekto iný?!“ A znova: Cvak! A pytliak si môže dať líšku za klobúk. Alebo dôchodkyňa okolo krku.

 

Viete, aké vlastnosti prilákajú najviac ľudí do pascí? Zvedavosť a žiadostivosť, to znamená, že si žiadam všetko mať, všetko skúsiť.

„Dobre!“, poviete si, „zvieratám chystá pasce pytliak, ale kto ich chystá nám?“ Možno by sme na to ani neboli prišli, keby Boh nevnukol napísať jednu veľmi pravdivú a múdru knihu: Bibliu. V nej sa píše, že naším pytliakom, ktorí nám nastražil návnady a prichystal pasce, je diabol.

Možno sa niekto z vás nad tým aspoň v duchu pousmeje: „No, čo, videl niekto niekde trčať jeho rožky alebo chvost? Alebo aspoň našiel po ňom odtlačky kopýt? Ak máte takúto predstavu o diablovi, môžete si byť istí, že ste sa už chytili do jednej z jeho pascí. Diabol totiž nechce, aby sme ho rýchlo spoznali, lebo by sme od neho ušli a nenechali sa nachytať.

Viete, aký je diabol? Biblia hovorí o ňom dve základné veci: Prvá, že diabol na prvý pohľad vyzerá veľmi príťažlivo, až tak, že si ho možno pomýliť s dobrým anjelom a druhá vec, že diabol je klamár od počiatku. V klamaní ľudí má niekoľkotisícročnú prax, takže v tomto fachu nemá konkurenciu. Dokonca je taký chytrý, že mnohých oklamal aj v tom, že ani neexistuje.

Prečo to urobil? Keby srnka vedela, že na ňu v kriakoch číha pytliak, išla by tým smerom? Nie! Pytliak sa musí veľmi dobre zamaskovať a ukryť, aby si srnka myslela, že tu žiaden poľovník nie je. A podobne tak robí aj diabol. Odhalí sa až vtedy, keď človek spoznal jeho klamstvá a pasce, keď sa už nemá kam ukrývať.

Raz, keď som odhaľoval diablove pasce počas prednášky v Bratislave, odrazu sa z reproduktorov začali ozývať nepríjemné pazvuky. Keď sa to znova zopakovalo, kázal som ozvučenie úplne vypnúť, aby sme mohli v pokoji pokračovať ďalej.

Niektoré odhalené diablove pasce vás prekvapia, lebo doteraz ste videli iba návnadu – lákavú a príťažlivú. Už sme si povedali, že návnada nie je vždy zlá, niekedy môže byť akurát otrávená. Ale vnútorne zlá je preto, lebo ju ponúka niekto, ktorá má zlý úmysel, alebo je priamo v tej návnade ukrytý nebezpečný háčik, podobne, ako keď chytáte ryby na chutné cesto alebo šťavnatú užovku. Takže ideme na tie klamné návnady do diablových pascí.

Ak chce poľovník alebo pytliak chytiť do pasce nejaké zviera, potrebuje dobre poznať „chúťky“ toho zvieraťa, čo rado žerie. Možno to je mäso, mrkva, med, cukor, chutná múka alebo niečo iné. Určite nebude núkať medveďovi ďatelinu alebo líške ovos. Jednoducho musí ponúknuť každému to, čo je akoby jeho slabinou, po čom najviac túži, čo mu najviac chýba, čomu určite neodolá. Prípadne vydáva na vábničke zvuk, ktorým zviera zvoláva ostatné k sebe, zvuk, ktorým samček vábi samičku.

Podobne to robí diabol. Najprv skúma naše túžby, nedostatky, to, čo máme radi, aby nám mohol ponúknuť „správnu“ návnadu. Verte, že diabol si bude hľadať cestu, ako Vás dostať cez to, čo máte najradšej. Možno už teraz chápete, prečo Ježiš tak veľmi zdôrazňoval, že aj keď máme užívať veci tohto sveta, máme si stále od nich zachovávať vnútornú slobodu, aby sme sa ich v prípade potreby vedeli zrieknuť. O tom je aj pôst.

Tak ktoré sú oblasti, na ktorých nám najviac záleží? Medzi najsilnejšie túžby človeka patrí:

1. Túžba po zdraví a živote (pud sebazáchovy)

2. Túžba po priateľstve a láske

3. Túžba po poznaní a istote

4. Túžba po sebauplatnení

5. Túžba po moci

6. Túžba po peniazoch

7. Láska ku kráse a umeniu

1. Túžba po zdraví a živote (pud sebazáchovy)

Vieme, že aj napriek pokroku medicíny, je v dnešnej dobe veľa chorôb. Ba v porovnaní s minulosťou pribudli mnohé civilizačné choroby vyplývajúce z nezdravej životosprávy, z vyčerpanosti, zo stresov a zo zlých medziľudských vzťahov a mnohé problémy majú aj duchovný pôvod. Pribudlo množstvo psychických chorôb a pokiaľ sa nelieči ich koreň, medicína je bezmocná a výsledok liečenia je nulový.

A tu prichádza diabol a ponúka zdravie: „Mám zázračných liečiteľov“, mám zvláštnu energiu, magický nápoj, zázračný liek. A my vidíme, ako mnohí ľudia tvrdia, že sa im polepšilo.

Istý pán hovorí: „Odkedy chodím k doktorovi XY (robí alternatívnu medicínu - lieči v pyramíde, robí akupunktúru a pod.), cítim sa zdravotne lepšie. Ale keď istý čas k nemu nejdem, hneď sa mi zhorší a musím znovu k nemu ísť a on mi pomôže.“ Ale za to si dáva dobre platiť. Vidíte o čo tu ide? Zdravotné zlepšenie je tu iba ako prostriedok na naviazanie človeka na škodlivú praktiku.

Druhý efekt je, že rastie iracionalita ľudí, nabúrava sa dôvera voči lekárom a tiež voči Bohu. Ľudia sa už toľko neutiekajú k Bohu, veď načo, na to sú ľudoví liečitelia, psychotronici, magnetizéri a im podobní.

Istá pani mi napísala: „Homeopatické lieky beriem už dlhú dobu. Veľmi mi pomáhajú. Som s nimi nad mieru spokojná. Už sa vo svojich problémoch nemusím na nikoho spoliehať (!!!) a už vôbec nie na lekárov. Poradím si sama a úspešne vždy vyliečim svoje neduhy. Som sebaistejšia ako kedykoľvek predtým.“

Ďalší príbeh mi vyrozprávala jedna pani z Bratislavy. V roku 1992 ochorela. Navštívila niekoľkých liečiteľov a medzi nimi aj istú liečiteľku v Čechách. Bola tam aj so svojím synom. Sedeli v miestnosti, v ktorej bolo viac ľudí. Liečiteľka pracovala pomocou kyvadla. Ľudia za ňou chodili, lebo im pomáhala, liečila ich choroby. Ale uprostred sedenia sa syn tejto pani spýtal liečiteľky: „Akou mocou to robíte?“ Ona odpovedala: „Cez duchovno.“ On pokračoval: „Ale cez aké duchovno? Cez Ježiša Krista? Ona nato: „To nemôžem povedať, bola by to pýcha.“ Ale už v tej chvíli bolo vidieť, ako sa začína od rozrušenia chvieť. Chlapec, keď dostal takúto odpoveď, vstal, odišiel z miestnosti a vyšiel z domu von. Liečiteľka sa celá triasla. Zobrala kyvadlo a hovorila: „Ja ho dostanem späť! Ale v ňom je taká sila!“

Keď potom spomínaná matka aj so synom cestovali vlakom domov, prišlo im hrozne zle. Predstavte si, že od tejto chvíle chlapcova mama dva roky nemohla poriadne jesť. Podľa všetkého liečiteľka na ňu uvalila kliatbu. Pol roka mala problém prijímať stravu, všetko hneď vyvrátila. Ale aj neskôr ešte mávala opakované záchvaty na vracanie. Medzitým sa však obrátila.

Tak to teda bolo riadne klamstvo. A pritom toľkí ľudia považujú bielu mágiu za dobrú! Mnohé filmy a knihy ju ponúkajú ako neškodnú a osožnú. Ale apoštol Pavol nás už dávno vystríhal: „Sú to falošní apoštoli, klamní pracovníci, ktorí sa tvária, akoby boli Kristovými apoštolmi. A nečudo, veď sám satan sa tvári ako anjel svetla. Nie je teda divné, keď sa aj jeho služobníci vydávajú za služobníkov spravodlivosti. Ale ich koniec bude taký, aké sú ich skutky“ (2 Kor 11, 13-15).

Viaceré choroby, najmä u detí, majú duchovný alebo psychický pôvod. Napríklad v rodinách, kde vládnu napätia, hádky, rozbroje, kde sa ľudia nenávidia a hnevajú, sú ľudia často chorí a lieky im máločo zaberajú. Keď si dajú život do poriadku, potom aj choroby ustupujú.

Priblížim vám to na osudoch jednej rodiny. Žila na vidieku, ich život bol pretkaný tvrdou a prácou a problémami. Otec si rád vypil. Vtedy neraz nadával a preklínal. A to aj svoje deti. Hovorieval, aby ich Boh skáral. Narodil sa mu syn a krátko po narodení dostal záhadné kŕče. Keďže vtedy nebolo ešte na blízku lekárov, mama ho zaniesla ku susede. Tá urobila nejaký magický rituál a všetko prestalo. Zdalo sa, že problém je vyriešený. Tento syn dorástol, oženil sa a narodilo sa mu dievčatko. A všetko sa začalo opakovať znova. Niekoľko mesiacov po narodení dostalo kŕče: vystieralo jej prsty, bola slabá, malátna, ba dokonca začala modravieť. Všetko to malo veľmi rýchly priebeh. Vzali ju do nemocnice na vyšetrenie, ale nič jej nezistili. Raz keď spala, mama ju potrela svätenou vodou a položila na ňu medailónik. Hneď nato znova dostala kŕče. Napokon bola s ňou mama až v Bratislave, ale nič sa nezistilo. Otec prišiel za mnou a pýtal sa, čo má robiť, lebo mu to pripadalo ako niečo, čo môže súvisieť s mágiou.

Zistil som, že okrem dedovho preklínania v ich rodine často praktizovali tzv. uhlíkovú vodu, čítali snáre a horoskopy, navštívili liečiteľov a dali si veštiť z ruky. Otec sa všetkého zriekol, a hoci nemal dieťa pri sebe, v autorite, ktorú mu Boh dal, zveril dieťa do Božej moci a ochrany a poprosil, aby Boh od neho vzdialil všetku škodlivú moc nepriateľa. O poldruha týždňa mi zavolali, že dcérka je v poriadku, už sa jej tie veci nerobia, pričom z medicínskej strany pre ňu nemohli urobiť nič, lebo jej ani nič nezistili.

2. Túžba po priateľstve a láske

Spomínam si na jedného muža, ktorého veľmi chcelo jedno dievča, ale on si zobral inú za ženu. Lenže ona ho nemilovala skutočnou láskou, ale vlastníckou láskou. A keď ho nezískala, nechcela to dopriať ani druhým. Išlo kdesi za veštcom, aby mu porobil, aby nikdy nebol v manželstve šťastný a aby sa rozviedli. Toto manželstvo hoci trvá podnes, je miestom úžasného utrpenia. Tento muž niekedy upadá do takých stavov zúrivosti a nepríčetnosti, že je akoby iným človekom. V poslednom čase počuje hlasy, ktoré mu hovoria o manželkinej nevere a o tom, aby sa rozviedol. A pritom je to inteligentný, nábožensky vzdelaný a praktizujúci veriaci!

Sú dievčatá, ktoré dajú vypiť svojmu chlapcovi „magický nápoj lásky“, aby si ho získali. Ja som za tým účelom odstrihol dievčaťu vlasy a robil som s nimi mágiu, aby sa odo mňa neodlúčila. A mal som s tým problém, keď som išiel do seminára. Veľa nechýbalo, že by som nebol nastúpil do seminára alebo dokonca odišiel z neho. A pritom to nebola skutočná láska. Často sme sa hádali a až tak veľmi sme sa k sebe nehodili. A teraz po rokoch som rád, že som si ju nezobral.

Zapamätajte si, že láska získaná cez mágiu je slepá, pri problémoch sa ľahko zosype! Lebo samotná mágia zabíja lásku. To je žiadostivosť, to je telesná láska, citová závislosť, naviazanosť, ale nie láska.

3. Túžba po poznaní a istote

Sú veci, na ktoré môžeme prísť uvažovaním, skúmaním. Ale sú aj veci a udalosti minulé, budúce, či ukryté, na ktoré náš rozum nestačí. Vtedy diabol znova ponúka návnadu: „Chceš vedieť čo ťa čaká? Žiaden problém! Chceš vedieť, kto ti praje zlo? Môžeš to vedieť!“ Raz za mnou prišiel manžel, ktorý obviňoval svoju manželku, lebo mu bola neverná. Chcel vidieť odprisahať manželku v kostole, že mu bola vernou, pretože, podľa jeho informácií ho zradila. Pýtal som sa ho, že odkiaľ to vie, či ju videl on alebo niekto iný. Po dlhšom čase mi povedal, že sa to dočítal v jej horoskope.

Jedni manželia si mysleli, že im susedia závidia ich dom, záhradu a majetok. Keď prišli do ich života choroby a nejaké nepríjemnosti, pripísali to na vrub susedom, že im porobili. Išli za veštcom a ten im potvrdil, že je to tak. Manžel dokonca videl na vodnej hladine v akejsi nádobe tvár toho, kto im zapríčiňoval všetko zlo. A kto iný to bol, ako tá susedka, ktorú upodozrievali! Keď prišli ku mne, bolo ich ťažké presvedčiť o tom, že je to klamstvo. Nakoniec sa zistilo, že ich zbožná suseda nemá nič spoločné s mágiou.

 

4. Túžba po sebauplatnení

Pri skúmaní príčin, prečo sa ľudia tak hrnú do lákavého sveta mágie som si všimol jednu vec: mnohí z  nich pochádzajú z rozvrátených rodín, cítia sa nenaplnení, nedocenení. A keď im v okultnom prostredí povedia, že majú v sebe ukryté schopnosti, nadprirodzené sily, že sú dobré média, že budú môcť liečiť, tým im vlastne ponúknu možnosť ľahkej sebarealizácie. A praktizovaním takýchto veci si sami sebe dokazujú, že sú užitoční, potrební, jedineční. Nenašli docenenie v rodine, tak si našli „inú rodinu“ a iné docenenie.

Môj kamarát mi to opísal takto: „Ľudia z týchto kruhov (joga, reiki) mi dávali pocit všemohúcnosti, ale bol to klam, klam spleti pocitov ako sebaistota, nezmyselná energia a moc; túžba po moci a uplatnení, klamlivý pokoj. Mnohokrát som zabúdal na iných a hádal som sa pre tieto okultné veci. „Vezmite ovocie zo stromu a budete ako Boh“. Bol to lákavý klam, ktorý mi pomáhal a sľuboval, ale za tým sa skrývalo otroctvo. Táto teória prevtelenia (reinkarnácia) mi dovoľovala hrešiť a spútala ma žiadostivosťou tela, túžbou po moci… Pri obrátení som trochu mal problém sa toho vzdať - „prirástlo mi to“ – vzdať sa kamarátov (iných som skoro ani nemal, iba známych z klubu Energi), vzdať sa tohto klamu, ktorý ma robil niekým...

Môj kamarát XY (jogín) za 14 rokov meditácie (z toho posledné roky cvičil igni jogu, ktorá má byť akousi syntézou jogy a ktorá má celý proces urýchliť v porovnaní s klasickými druhmi jogy) nedospel k ničomu, iba neustále problémy v rodine, hádky, nepokoj a klam, ktorý ho drží pri živote. Ak mu niekto siahne na dôveryhodnosť jeho klamu, bráni sa, ako keby šlo o jeho život. Nedá si vziať to posledné, čo ho celé roky drží a nezniesol by, že celých 14 rokov prežil v klame – zabilo by ho to.

Ja som za rok kresťanstva (po obrátení) dospel k zlepšeniu správania, zlepšil sa mi prospech, našiel som pokoj a vyrovnanosť, útechu, silu prekonať prekážky. Mám všetko, čo potrebujem – lásku, mamu, sestru, strechu nad hlavou, jedlo, kamarátov, ktorí ma len tak nezradia, priateľku, a čo je najlepšie, Boha pri srdci, najvernejšieho priateľa, Otca a všetko vo všetkom.“

5. Túžba po moci

Sú niektorí ľudia, ktorí majú veľký vplyv na svoje okolie. No niektorým to nestačí, chcú ešte viac. Iní sa cítia slabí a chcú získať moc nad druhými ľuďmi. To bolo aj to, čo mňa okrem iného, priťahovalo k hypnóze a práce so silami podvedomia. Bolo pekné sledovať, ako revízor vo vlaku nepýta odo mňa lístok na rozdiel od mojich priateľov, ktorí sedeli pri mne. Bolo pekné sledovať, ako kamarátka, ktorej som dal patričné sugescie, prišla proti svojej vôli na miesto, kde som chcel a povedala: „Nemohla som odolať, samé nohy mi bežali“. Alebo ako zaspávala na ulici, keď som počítal do desať, lebo odmietala ísť na hypnotické sedenie.

Lenže to je znásilňovanie! A taká moc sa napokon obráti proti človekovi. A nedovolí ti robiť niektoré veci, ktoré sú pre iných normálne: pokojný spánok, slobodu modliť sa a radovať sa v Bohu, slobodu čisto myslieť a milovať, slobodu počúvať gospelovú hudbu a vnímať jej krásu, slobodu čítať Božie slovo a chápať jeho význam...

6. Túžba po peniazoch

Pamätáte si, ako diabol sľuboval Ježišovi: „Dám ti všetky kráľovstvá zeme, ak mi budeš slúžiť“. Jedna satanistka mi hovorila, ako chodili ku kresťanom a ponúkali im možnosť zbohatnúť. Ale za cenu, že sa upíšu diablovi. Nie je to lákavé, keď sa človeku nedarí získať prácu, keď nie je v práci dostatočne odmenený. Keď má strach ísť pracovať do cudziny, keď prišiel nejakým spôsobom o majetok?!

Jeden lekár ešte ani nemal urobenú atestáciu a už bol najbohatším lekárom v okrese. Mal vlastné regeneračné centrum, svojich právnikov. Dnes má už postavenú malú nemocnicu. A v čom tkvie jeho úspech? Od mlada tvrdil, že ma v rukách akúsi silu a prikladal ich na choré miesta. Potom si postavil pyramídu, do ktorej ukladá svojich pacientov, začal robiť akupunktúru atď. Za krátku návštevu uňho zaplatíte 10 do 15 eur (to bolo pred 8 rokmi). A bloček? Toho sa nedočkáte! Je ochotný volať vám do bytu, aby ste prišli za ním na vyšetrenie.

Alebo zoberme si astrológov. Už astronóm Kepler hovoril: „Astrológia je pre mňa neznesiteľným, ale nevyhnutným bremenom. Musím sa prispôsobiť tomuto primitívnemu čudáctvu, ak si chcem udržať ročný príjem, titul i svoj dom“. Astrológia je dnes veľmi výnosný obchod a zdroj nezdanených príjmov.

7. Láska ku kráse a umeniu

Diabol vie, že najmä mladí ľudia majú radi hudbu, že sa častokrát búria voči starším, ktorí ich nechápu, ktorí im bránia v rozlete. Búria sa voči nespravodlivosti vo svete. No niekedy tým, že sa dopúšťajú ďalších nespravodlivostí. Tu však prichádza diabol a ponúkne ti presne takú hudbu, akou žije tvoje srdce už dávno. A ty si povieš: „Mňa nezaujímajú texty a ich skrytý význam, mňa nezaujíma, či sú v piesni skryté obsahy alebo nahraté slová odzadu, mňa nezaujíma, že hráči tejto skupiny upísali svoje duše diablovi a pri rituáli zverili satanovi tento album i všetkých, ktorí ho budú počúvať. Mne sa páči hudba. Je to to, čím žijem, našiel som sa v tom.“ Aké je to nebezpečné! Jedna posadnutá satanistka mi počas svojej dobrej chvíle povedala: „Pozor na hudbu! Ani neviete, ako si satan cez ňu získava a ovplyvňuje ľudí.“

Niektoré hudobné kapely doslova živorili na hudobnej scéne, pokiaľ neuzavreli s diablom zmluvu. A potom sa odrazu dostali na svetovú slávu. Mnohé kapely robia osobitné rituály a prinášajú obety za úspech ich skladieb. Počas nahrávania sa modlia k diablovi a zverujú mu poslucháčov. A tak pri počúvaní takejto hudby, pri koncertoch sa zrazu ľudí zmocňujú zvláštne pocity a túžby – je to buď agresia, hnev, zlosť, nenávisť, krutosť, alebo melanchólia, strata zmyslu života. A samozrejme odcudzenie sa Bohu a tomu, čo mu patrí.

Možno poznáte, keď ste počúvali nejaké piesne uctievania a cez vás prešli až zimomriavky, a vy ste cítili Božiu prítomnosť, zvláštnu jemnú radosť, pokoj a vanutie Ducha. Niečo podobné, ale v opačnom zmysle zažívajú tí, ktorí počúvajú hudbu inšpirovanú diablom. A pamätajte: satan je dobrý muzikant, pretože pred svojím pádom hrozne dlho hral Bohu na čele všetkých anjelov!

Spomínam si na jedno ani nie osemnásťročné dievča. Jej idolom boli rockoví a satanistickí speváci a skupiny. Lepila si ich fotografie do albumu. Napríklad skupina Prodigi. V izbe mala rozličné symboly, ktoré to iba potvrdzovali. Bolo to ináč dobré a slušné dievča, s ktorým neboli zvláštne problémy. Jedného dňa zazvonili na ich byte policajti a jej matke odkázali: „Vašu dcéru sme našli obesenú v aleji za mestom. Keď som navštívil po smrti jej matku, ukázala mi malú fotku svojej dcéry, na ktorej zadnú stenu krátko pred svojou smrťou napísala: „Ja už nie som ja“. Našli sme aj jej nákresy démonov a podobne. Potom v tom byte začalo strašiť, jej mama počula zvláštny hlas, ktorý sa predstavoval ako Ježiš Kristus. Po nejakom čase sa jej však priznal, že je to diabol. Matka sa z toho napokon psychicky zrútila.

Diabol ti možno našepkáva: „Daj sa tetovať, buď „in“, buď „cool“, buď štýlový, moderný!“ Sú to na prvý pohľad super vzory, ale pritom ide o podobizne drakov, hadov, kozlov, lebiek a príšer.

 

Dôsledky oklamania diablom

Čo sa môže stať, ak diablovi naletím a dostanem sa do pasce?

Získam čoraz väčšiu nechuť až odpor k duchovným úkonom

Stratím vnútornú slobodu voliť si dobro

Stratím schopnosť zo srdca milovať

Stratím čisté srdce a tým riskujem aj stratu neba, Božieho kráľovstva

Stávam sa hračkou diablových rukách a dostávam sa do jeho moci

Intenzívne zažijem zlo

Môžu prísť aj vážne zdravotné, psychické a duchovné problémy, napr. vtieravé zlé myšlienky, neodôvodniteľný a neovládateľný strach, hnev, zlosť, nočné mory, ťažké až hrôzostrašné sny, nevoľnosť pri modlení a pod.

Ja myslím že nik z vás nechce riskovať, že skončí na psychiatrii, že bude mať zdravotné problémy, ktoré lekári nezistia a nebudú na ne zaberať lieky, že bude počuť vtieravé hlasy, že mu zrazu sčernie jazyk alebo bude upadať do neodôvodniteľných stavov zúrivosti a nepríčetnosti.

Máme šťastie, že máme dobrého Boha, ktorý nás dopredu varuje, usmerňuje, ktorý odhaľuje pravdu a diablove pasce a ktorý nám zároveň dáva iba také veci, ktoré nám slúžia na dobré. A keď dáva, dáva poriadne – mieru dobrú, vrchovatú, natlačenú.

Na jednom mieste Sv. Písma sa hovorí, že Izraelitov napádali pohanské kmene a nivočili ich. Vtedy ich jeden z kňazov vedený Duchom povzbudil, aby si postavili opevnenia na kopcoch, aby tam uskladnili úrodu, aby obsadili úzke horské priesmyky, kde ľahko premôžu nepriateľa, aby sa postili a prosili Boha o pomoc.

Toto by mala byť aj naša stratégia:

1. Upevniť sa na vrchoch – upevniť sa v dobre, v Božom slove, rásť v službe. Robiť dobré veci, ktoré ma naplnia, potešia.

2. Chrániť dobro, ktoré je vo mne, neísť do prostredia, kde môžem byť zranený, napadnutý, kde je tma, ale byť hore, blízko pri Bohu, vo svetle, povznesený nad vecami tohto sveta.

3. Odovzdať Bohu svoje slabé stránky, dať ich pod jeho vládu, aby nimi nemohol nepriateľ preniknúť do môjho života.

4. Postiť sa – krotiť svoje zmysly, žiadostivosť – nemusím všetko vidieť, vedieť, zažiť, dosiahnuť, mať.

5. Prosiť Boha o pomoc a stáť v duchovnom boji. Lebo diabol je prefíkanejší a múdrejší ako my. Iba v Božej múdrosti, v Božej sile a ochrane, v Božom poznaní môžeme odhaliť jeho lákavé pasce a uchrániť svoj život pred skazou.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium