Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Annie Lobert
O ukradnutom a vrátenom srdci

small_small_annie lobert.jpg

Z bývalej prostitútky, božím dieťaťom.

Stratené malé dievčatko

myslela, že ju nikto nemá rád

myslela, že ju nikto nechce

utekala zo svojho hradu

V zajatí Diabla

a jeho falošnej lásky

a skrze jeho zajatie sa stala iným človekom.

Stala sa neviestkou. Stala sa kráľovnou lží, Jezábel.

To je môj život.

Keď som vyrastala, otca si pamätám len tak, že zúril. Prišla som domov a môj otec býval naozaj naštvaný, vystresovaný a ja som to všetko brala osobne. A myslím, že som si myslela, že nemôžem byť milovaná. Na strednej som si všimla, že chlapci mi venovali pozornosť a pretože mi môj otec žiadnu pozornosť nevenoval, lákal ma každý kompliment a každý chlapec, ktorý prejavil o mňa záujem.

V škole som stretla chlapca, ktorý mi ukradol srdce. Povedal mi, že ak sa s ním vyspím, ožení sa so mnou. Prežijeme spolu celý život. Budeme mať deti. A ja som vzala celé svoje srdce a dala ho tomu chlapcovi.

A keď som zistila, že spal aj s niektorými ďalšími mojimi dobrými kamarátkami, bol to pre mňa strašný šok. Strednú školu som skončila so zlomeným srdcom a na druhý deň po záverečných skúškach som odišla od rodičov.

Pamätám sa, ako som mávala mame, keď som mala 18, a otcovi, sediac vzadu v aute a vediac, že sa už nikdy nevrátim, pretože tu som skončila.

Došla som do nádherného mesta Minneapolis, snažila som sa zistiť, ako sa dostať na univerzitu, no potrebovala som mať tri zamestnania, aby som si dokázala zaplatiť ubytovanie a kúpiť auto. A vnútri v sebe som objavila túžbu, že keď mám krásne šaty a idem klubu, môžem stretnúť rôznych mužov, ktorým sa budem páčiť. A možno by som mohla stretnúť aj bohatého chlapa, do ktorého by som sa veľmi rýchlo zaľúbila a ktorý by sa o mňa staral ako princ.

A tak sme s priateľkou začali chodiť do nočných klubov. Mali sme falošné občianske. Raz sme tak vošli. Tí muži prišli za nami k barovému pultu a kupovali nám drinky. Na rukách rolexky, značkový odev, pozrela som na priateľku: „ Títo chlapíci majú prachy.“ Mojej priateľke sa jeden z tých mužov zapáčil. Povedala som jej: „Zober si jeho prachy.“

A myslím tým, že v skutočnosti vo mne narastala vendeta .....to hlboko zasiate, zakorenené neodpustenie môjmu otcovi a tomu chalanovi v škole... chcela som len pomstu. Chcela som dokázať, že budem mať v živote úspech a odpoveďou mali byť peniaze.

Moja priateľka odišla s tým chlapom na Havaj. Ja som ďalej makala v troch zamestnaniach. Ona mi zavolala a hovorí: „Počúvaj, som na pláži. Mám kabriolet Corvetu a v ruke mobil. Musíš sem prísť.“ A aj keď som nemala odvahu sa jej spýtať, čo robíš?, nejako som to prijala.

Bolo to, ako vojsť automaticky do tmavých dverí - vedela, som, že niečo tu nie je v poriadku. Ale vidina možnosti mať krásne veci a koniec-koncov, aj peniaze, ktoré som nikdy nemala, keď som vyrastala, a konečne byť niekým dôležitým, bola silnejšia ako opatrnosť. Vyhodila som ju von oknom.

A hneď ten týždeň som si zobrala v tých troch zamestnaniach voľno a prišla som na Havaj. A hneď prvú noc, čo som bola na pláži Waikiki, som sa prakticky aj s mojou priateľkou predala nejakým japonským klientom. A stala sa zo mňa prostitútka.

Bolo to, akoby som si navliekla na seba túto obruč, a nedokázala som ju zo seba zvliecť. 3,47 USD na hodinu ma už nelákali. Raz som zistila, že dokážem zarobiť stovky, ak nie tisíce, dolárov, keď budem predávať seba. 500 USD na hodinu a nič viac, žiadny vzťah. 1 000 USD na hodinu. Teraz to už bolo 2 000 USD na hodinu .... dalo mi to úžasnú moc. A ak by ste ma chceli na celú noc, bolo to 10 000 USD. O pár mesiacov neskôr som začala tancovať.

A raz som stála na pódiu, keď vošiel muž a položil mi k nohám balík stodolároviek. A tak som tancovala len pre neho. A dala som mu najavo, že prostituujem svoje telo. Fakticky som sa predávala, aby som mohla zaplatiť výdavky navyše. Pozrel na mňa a povedal: „Si taká inteligentná, fakt sa mi páčiš. Vlastne, myslím, že som sa práve do teba zaľúbil.“

Dal mi všetko, čo som potrebovala počuť od svojho otca.

A tak som sa rozhodla, že sa presťahujem do Las Vegas. Vyšla som z lietadla a hneď v tú noc som vzala pár klientov, ktorí mi zavolali. Priniesla som domov pekný balík peňazí. Môj priateľ tam bol a povedal mi, aby som sa „vyklopila“. „Čo si mi to povedal?“ Povedal, „vyklop sa“. A to znamená, daj mi všetky tvoje peniaze. Vysyp celú peňaženku. A ja som sa nedala. Chmatol ma za vlasy. Začal ma škrtiť. Sotil ma na verandu, padla som na kolená a on ma začal kopať. „Toto je kupliarstvo, K (kurva)“. Dusila som sa vlastnou krvou. „Budeš robiť pre mňa.“ Udrel ma po tvári. „Toto je realita - budeš mi platiť!" Zlomil mi nos, zlomil mi rebrá. Pozerala som na Diabla. Z princa sa stala temná sila. „A ak sa pokúsiš utiecť, zabijem ťa.“ V tú noc niečo vo mne zomrelo.

A nasledujúcich 5 rokov života som strávila s tým pasákom. Vždy, keď ma udrel, škrtil alebo znásilnil, alebo mi priložil k hlave zbraň a nútil ma robiť veci, ktoré som nikdy robiť nechcela, jednoducho som to urobila. Urobila som to, nie preto, že by som ho milovala a pretože som mala strach. Pretože som vedela, že ak to neurobím, nedožijem sa ďalšieho dňa.

A aj keby sa mi podarilo od neho odísť, všetko čo som mu dala, by som musela nechať....peniaze, autá, domy - všetko by som musela nechať za sebou, lebo keď odídete od pasáka, odídete naprázdno. Znova som si začala schovávať peniaze, ale tie peniaze už neboli také isté.

Dostala som rakovinu.

A o niekoľko rokov som stratila vlasy, chodila som na chemoterapiu. Dostala som Hodgkinov lymfóm. Začala som brať lieky proti bolesti v kostnej dreni. A začala som byť od tých liekov závislá a to viedlo ku kokaínu.

Ku klientom som chodila holohlavá, s parochňami, lebo pri chemoterapii som stratila všetky vlasy. A mala som klientov, ktorí ma volali „rakovinová K“, rakovinová KURVA, musím to povedať. A tak som chodila do tých pochybných motelov. A pamätám sa, že som tam ležala v posteli a pozerala sa na svoj obraz v zrkadle. Myslela som, že Boh sa na mňa hnevá.

Išla som do sprchy a drhla si celé telo. A myslela som si, že nikdy nebudem čistá. Začala som si variť kokaín. A raz v noci som sa rozhodla, že si šľahnem väčšiu dávku, akú som kedy mala, pretože som chcela vymazať všetku tú bolesť, bolesť z rakoviny, bolesť z toho, že mi počas troch mesiacov zomreli strýko, sestra, starý otec, že som na stredozápade nechala rodinu, priateľov, autá, že som strácala všetko....

Vpichla som si dávku kokaínu a spadla som. A úplne som oslepla. Celá izba....svetlo, ktoré bolo v tej izbe, zrazu stemnelo. A ja si pamätám, že som tam ležala a cítila, ako bol nado mnou prítomný démon. A že som bola úplne sama. A mala som naozaj strašný strach a inštinktívne som vedela, že stojím na prahu smrti. Bola som v tej tmavej, tmavej jaskyni a vedela som... že všetko je preč.

A uvidela som svoju rodinu. Uvidela som svoj pohreb. Bola som v rakve a všetci plakali. Utierali si tvár a hovorili: „Bola to len prostitútka.“

Vtedy som povedala: „Ježišu, prosím Ťa, zachráň ma. Neviem, či si skutočný, ale ja nechcem zomrieť.“ Prišla sanitka a doktor pristúpil ku mne. Chytil ma za ruku a povedal: „Máte šťastie, že ste to prežili. Máte vo svojom tele toľko drogy, mladá dáma, že by ste mali byť mŕtva. S vami musí byť Boh!“ A ja som vedela, že Ježiš moju prosbu vypočul. Ležala som tam a zostúpil na mňa taký pokoj, aký som v celom svojom živote nikdy predtým nepocítila.

Vedela som, že Boh mi dal druhú šancu. Začalo mi byť lepšie a začala som čítať Bibliu. Uzdravila som sa, no bála som sa ísť do kostola. „Ale choď, som bývala prostitútka.... Myslíš, že keď vojdeš do kostola, ľudia sa budú na teba pozerať a skutočne ťa budú milovať?“ Ale ja som prišla do kostola a ľudia ma prijali.

A Boh ma začal vnútri uzdravovať. A Duch Svätý ku mne hovoril, vravel mi, že som krásna a že som bola vybraná a že som iná a že som posvätená a že som Jeho svätou nádobou. Začala som žiť podľa Ježišových slov - že som celá, že som uzdravená, že som čistá, že v Ňom som ako panna.

A toto mi prináša pokoj.

Pamätám sa, že raz som vysávala svoj dom a Pán mi povedal: „Annie, chcem, aby si sa vrátila na ulicu, a chcem, aby si povedala dievčatám, že žijú v otroctve a že ich milujem.“

A tak na toto som povolaná - hovoriť jednoducho: BOH ŤA MILUJE. Nezáleží, kde ste boli, nezáleží, čo ste urobili, nezáleží, ako beznádejne, ako špinavo sa cítite, stále existuje vykúpenie. Ste čistí ako sneh, ak Ho prijmete do svojho srdca.

Stratené malé dievčatko

myslela, že ju nikto nemá rád

myslela, že ju nikto nechce

Ušla zo svojho hradu

Ale Boh ju stretol na tej tmavej ceste.

Povedal: „Môžeš prísť domov... teraz, som presne tu a bol som tu celý čas.“

Vykúpenie, vykúpená, oslobodená.

Toto je môj život.

Jeho láska.


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Vlado Bis
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05
 • Patrik Daniška
  Chlap má byť chlap! Má hrať férovo vo futbale aj v živote. Ak je v náročnej situácii, má zabrať a neutiecť ako zbabelec. Hľadáme preto partie chalanov/mužov, ktorí hrávajú futbal, a mali by záujem spojiť futbal s pro-life osvetou. Ak sa Vás to týka, toto je výzva do akcie!
  2017-11-09
 • Ľuboš Štofko
  „Istý človek zostupoval z Jeruzalema do Jericha a padol do rúk zbojníkov. Tí ho ozbíjali, doráňali, nechali ho polomŕtveho a odišli. Náhodou šiel tou cestou istý kňaz, a keď ho uvidel, obišiel ho. Takisto aj levita: keď prišiel na to miesto a uvidel ho, išiel ďalej. No prišiel k nemu istý cestujúci Samaritán, a keď ho uvidel, bolo mu ho ľúto. Pristúpil k nemu, nalial mu na rany oleja a vína a obviazal mu ich; vyložil ho na svoje dobytča, zaviezol ho do hostinca a staral sa oň. Na druhý deň vyňal dva denáre, dal ich hostinskému a povedal: »Staraj sa oň, a ak vynaložíš viac, ja ti to zaplatím, keď sa budem vracať.« Čo myslíš, ktorý z tých troch bol blížnym tomu, čo padol do rúk zbojníkov?“ On odpovedal: „Ten, čo mu preukázal milosrdenstvo.“ A Ježiš mu povedal: „Choď a rob aj ty podobne!“ (Lk 10,25-37)
  2017-10-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.