Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Dominik Dobrovodský
Stretneš sa so mnou iba v kríži

small_small_small_Dobrovodsky.JPG

Mám 42 rokov, pochádzam z Malaciek. Som ženatý a mám tri deti. Pracujem ako informatik. Väčšinu svojho času venujem rodine. Spolu s manželkou a pár priateľmi sme založili občianske združenie DaR - Deti a Rodina". Skúšame takto urobiť svet aspoň trocha krajším: robíme tábory pre deti a mládež, miniškôlku, materské centrum. Ak mi náhodou zostane voľný čas rád idem do prírody alebo urobím pár kilometrov na bicykli.

Môžeš ma hľadať všade. ale stretneš sa so mnou iba v kríži

Mal som 12 rokov. Ležal som v nemocnici na bratislavských Kramároch po zlomenine bedrového kĺbu a následnej ťažkej operácii zasadrovaný takmer až po krk. Dva mesiace jediná poloha - ležať na chrbte. Jediný komfort, ktorý som si asi po dvoch týždňoch mohol dovoliť, bolo obrátiť sa na zlomenú nohu, pričom som sa celý čas musel podopierať. Prišiel za mnou môj otec. Spýtal sa: „Bolí? – Bolí, a ako. Rád by som Ti pomohol, ale nie je to v mojich silách. Jediné, čo môžeš robiť je obetovať všetku tu bolesť na nejaký dobrý úmysel.“ Niekde tu je základ môjho presvedčenia, že Boh je dobrý. Určite nie preto, že dopustil, aby som mal v živote viac zlomenín, ale preto, že mi poslal niekoho, kto cez to všetko kráčal so mnou.

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Boh sa mi zjavoval a stále zjavuje v blízkych ľuďoch, ktorí prichádzajú so správou o jeho láske a dobrote. Od svojej mladosti viem, že je prítomný v spoločenstve, ktoré ho s otvoreným srdcom hľadá. Cirkev vnímam ako skupinu ľudí, ktorých spája nielen spoločná viera - čiže presvedčenie, ale aj život, celkom konkrétne vzťahy. Nemôže mi byť blízky niekto, s kým nič nezdieľam. Preto som vždy budoval a podporoval malé spoločenstvá. Spoločenstvo je miesto, kde je Boh prítomný zvláštnym, neopakovateľným spôsobom. Je to miesto, ktoré mi vždy pomáhalo oslobodiť sa od pokrytectva a farizejstva. Miesto, kde sa stále učím otvárať svoje srdce Bohu, dávať a prijímať súčasne. Ale hlavne tu viem, že na ceste k Bohu nie som sám.

Modlitba je miesto, kde cítim, že môj vzťah s Ježišom sa buduje. Niekedy sa mi podarí ten neustály dialóg, ktorý prebieha v hlave každého z nás usmerniť na Ježiša. Často krát to však nejde. Tak ho nahradím aspoň Ježišovou modlitbou alebo nejakou krátkou vetou. Občas sa mi vynorí nejaké slovo z Písma, ktoré chvíľku rezonuje. Keď všetko zlyháva, tak ma v modlitbe držia aspoň žalmy. Rád počúvam gospel – hlavne ráno. Vtedy má nový deň hneď iný rozmer.

Myslím, že jedným z postojov k Ježišovi, ktoré by kresťanovi nemali chýbať, je vďačnosť. Je krásne vedieť, čím všetkým som skrze jeho lásku obklopený. Preto je vďaka spontánnou súčasťou mojej modlitby a vediem k nej aj moje deti.

Vyrastal som v katolíckom prostredí. Veci, ktoré patria k životu cirkvi a často krát dnes formou nezodpovedajú tomu, čo žije súčasný človek som od detstva bral akosi samozrejme. Problém nastal, keď to čo bolo vo mne živé, narazilo na zvykovú a tradičnú "vieru", ktorá bola akýmsi štandardom v prostredí, v ktorom som vtedy žil. Ako dospievajúci som mal zopár nepríjemných zážitkov s kňazmi, ktorí ani z ďaleka nepredstavovali obraz milujúceho Krista. Tieto sklamania ma hlboko zasiahli a takmer obrali o to, čo vo mne klíčilo. Prinútili ma premýšľať nad tým, čo je a má byť koreňom mojej viery. Postupne ma Pán viedol k tomu, aby som sa zbavil jeho obrazu (a tiež obrazu cirkvi) – stroja; poznáte to: vhodíš modlitbu a vypadne zázrak. Prechádzajúc viacerými krízami som hľadal oporné body, ktoré mi Boh znovu a znovu bral. Na konci tejto ťažkej cesty sa z hmly nedeľného rána nejasne vynára len prázdny hrob. ...a svedectvo niekoľkých jednoduchých žien a mužov, dcér a synov Izraela.

Som Bohu vďačný, že mi aj mimo kríža dával pocítiť, že ma miluje. Už sme pár mesiacov chodili s mojou budúcou manželkou Katkou a začali sme plánovať spoločnú budúcnosť. Naše perspektívy ohľadom bývania boli veľmi nejasné. Hypotéky ešte neexistovali, hotovosť sme samozrejme nemali, zato sme obaja mali túžbu bývať v rodinnom dome. Situácia na prvý pohľad neriešiteľná. Jeden kresťan mi vtedy povedal:

"Nevieš, kde budeš bývať? Dôveruj Bohu. Ja som dôveroval a dnes máme byt."

Tak som to odovzdal v dôvere Bohu. On na seba nenechal dlho čakať. Jedného dňa mi volá brat, že čítal v novinách inzerát, že kúsok od nás na Záhorí niekto predáva starší domček za veľmi dobrú cenu. Požičali sme si peniaze, chalúpku sme kúpili, za pomoci priateľov zrekonštruovali a keď sme sa o rok brali, tak sme mali strechu nad hlavou.

Ja to vnímam ako zázrak. Jeden z mnohých zázrakov v našich životoch.

Odvtedy viem, že Boha zaujímajú moje potreby a chce o nich počuť. Som presvedčený, že Boh ku mne hovorí vždy a všade. Najväčší môj problém je v tom, či ho počúvam. Často sa nedokážem nadchnúť pre stretnutie s ním, často chýba dobrá vôľa alebo čas. No sú také miesta, kde je jeho hlas nemôžem prepočuť. Sú to krásne chvíle s rodinou: s mojou ženou a deťmi, sú to momenty strávené v chráme jeho prírody alebo zvláštne chvíle, keď mi niekto zo sestier či bratov povie slovo, alebo pošle SMS, ktorým trafí do čierneho. Potrebujem tiež občas odísť do samoty a často sa mi stane, že práve tu dostanem svetlo pre rozhodnutie vo svojom živote.

Otcovstvo je veľký dar. Je to účasť na Božom stvoriteľskom pláne. Cez dary, ktoré mi Boh dal a cez viaceré udalosti v mojom živote som spoznal, že Boh ma volá práve na túto cestu.

Je ťažké žiť toto povolanie ako svedectvo v dobe, keď sa hodnota rodiny devalvuje. Pochopil som, že ako otec môžem v rodine rozvinúť svoje krstné kňazstvo. Zodpovednosť, s ktorou musím ako otec pristupovať k budovaniu domácej cirkvi predurčuje obraz nielen celej cirkvi, ale aj celej spoločnosti. Zároveň je to aj skúsenosť vlastnej slabosti a toho že sa navzájom potrebujeme. Život v rodine je tímová úloha a je na každom jej členovi aby sa zapojil. Je dobré, keď rodičia povzbudzujú svoje deti. No občas potrebuje slovo povzbudenia aj rodič a je úžasné, keď ho dostane od svojho dieťaťa. Za také chvíle som Bohu nesmierne vďačný.

Ak hľadáš osobný vzťah s Bohom, začni túžbou. Boh pozná naše túžby a odpovedá na ne. Ani by som sa mu veľmi nečudoval, keby chcel mať istotu, že naozaj túžime po vzťahu s ním. Že nehráme nejaké divadlo a neprihovárame sa mu, aby sme dosiahli ďalší úspech, aby sme sa vyhli chorobe, aby sme boli spasení... Nie je možné, aby neodpovedal, keď vidí, že to s ním myslíš vážne. Treba sa tiež oslobodiť od našich predsudkov a schém. V Biblii sa píše „moje cesty nie sú vašimi cestami“. Boh sa mi môže zjaviť spôsobom, aký som nečakal, alebo si ho dokonca neželal. Niekedy je najťažšie prijať spôsob, ktorý si vybral on. Potom, možno s odstupom rokov, budeme vedieť povedať: „Nech je požehnané meno Pánovo, ktorý ma viedol po tejto ceste.“


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Misia Život
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.