Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Jozef Demjan
Kristova láska uzdravuje

small_small_Jozef a Julia.jpg

Nádherný príbeh Júlie a Jozefa sa stal celoslovensky známym po odvysielaní v relácii Modré z neba na TV Markíza.
Jozef je spoluzakladateľom hudobnej skupiny Gyvipen.
Vid dokument nahratý Českou televíziou- Panna a gay

Charizmatických novomanželov Jozefa a Júliu Demjanovcov pozná mnoho ľudí a to aj vďaka relácii Modré z neba. Nemal som to v živote ľahké.

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

„Dúfam, že sa môžem podeliť o svoj príbeh“

Keď som bol malý, bol som narušený vo svojej identite a vo svojich pocitoch voči iným. Keď som mal 6-7 rokov, tak som bol sexuálne zneužitý mladým chalanom. Trvalo mi niekoľko rokov, kým som sa dokázal na túto tému otvorene porozprávať. Zo začiatku mi pri rozprávaní o tejto negatívnej skúsenosti tiekli slzy a nedokázal som ďalej rozprávať. Bol som normálny chlapec, ale táto skúsenosť spôsobila zvrat v mojom živote. Zistil som že ma priťahujú muži, no trávil som veľa času s dievčatami. Tam som sa cítil v bezpečí. Neskôr prišla zmätenosť.

Moje zmätené túžby a skutočnosť, že ma priťahovali muži, ma viedli k tomu, že od 12 rokov som sa považoval za „gaya“. Začal som sexuálne žiť so starším chalanom, s ktorým som to ťahal niekoľko rokov. Bol to jeden z mojich najdlhších vzťahov. Nikdy tam však nebola láska. Bol to čisto fyzický vzťah.

A súčasne som to ťahal s niekoľkými chalanmi naraz. Hľadal som lásku a túžil som naplniť prázdnotu, ktorá bola v mojom vnútri. Nikto sa však nemohol dozvedieť, že som inak orientovaný. „Aby som zakryl jeden vzťah, vytváral, som si druhý, a to aj s babami. Bolo to akési moje alibi. Pred rodinou, priateľmi, spolužiakmi…. Vedel som, že žijem dvojakým životom. Tajiť niečo také a tak dlho chce neskutočne veľkú námahu. To sa odzrkadlilo aj na mojom duševnom zdraví.

Trvalo mi niekoľko rokov, kým som objavil, že homosexualita nebola príkladom cnosti. Bolo pre mňa veľmi ťažké vysvetliť moje pocity, pretože to zasahovalo celú moju bytosť. Homosexualita, keď zasiahne človeka, je vo svojej povahe pornografická. Zničila ma a ponorila do sexuálneho zmätku. Toto všetko som si vtedy neuvedomoval.

Nemal som nikoho, s kým by som sa mohol podeliť s mojimi pochybnosťami, skúsenosťou a mojimi otázkami.

V jeden deň, moja dobrá kamarátka našla fotku chlapca, na ktorej bolo napísané: moja láska. Keď sa ma spýtala, čo to znamená, už som nemohol ďalej zatĺkať. A tak som vyšiel s pravdou von. Vtedy som sa asi po prvý krát rozprával o svojich homosexuálnych skúsenostiach.

Bola prvá, ktorej som povedal o tom, že ma niekto sexuálne zneužil. Spadol mi aspoň čiastočne balvan zo srdca, s tým, že som to mohol s niekým zdieľať. Týmto som získal dôverníčku a kamarátku na celý život. Nemôžem nespomenúť, že so svojím biologickým otcom som nemal žiadny vzťah. Nebol mi vzorom akým by otec mal byť a teda aj jeho úloha otca žiaľ zlyhala a verím, že aj to je jeden z faktorov, ktorý ovplyvnili moju sexuálnu orientáciu.

Doma som to nemal vždy ľahké, komunikácia doma nebola na dobrej, zdravej úrovni a preto si myslím, že ďalším z faktorov je aj domáce prostredie. Ďalším je sexuálne zneužitie v detstve. Už na základnej škole som trpel depresiami, ktoré sa naplno prejavili na strednej škole a trvali dlho. Všetko som si to kompenzoval alkoholom a liekmi. Alkohol a lieky…., však utlmili prázdnotu, len na nejaký čas. Nespavosť, nepokoj, bolesť, samota, masky, klamstvá, podvody, sexuálne zvrátenosti, strach, pocit viny, nenávisť, intrigy, nechuť žiť, hnev, plač, pomsta, nenávisť voči deťom, túžba po láske…

Neskôr som siahol po marihuane. Chvíľku bol smiech, no nie nadlho, keď som nemal dosť peňazí, tak som si kúpil toluén. Nechcelo sa mi žiť, nenávidel som svoj život, toho chalana, rodičov, súrodencov a aj seba. Potom sa to všetko vrátilo späť. Začal som mať vážne pochybnosti o tom, čo robím so svojím životom a s mojím presvedčením o homosexualite. Nakoľko som hľadal naplnenie prázdnoty v mojom vnútri, skúšal som všetko možné čo by ma nejako naplnilo a na rad prišli okultné praktiky. Konkrétne vyvolávanie zlých duchov, komunikácia s duchmi, miloval som horory a okultné príbehy, v ktorých som sa priam vyžíval, ovplyvnilo ma to až tak, že keď som si dal marihuanu, tak som unikal pred vecami, tým, že som bol niekto iný napr: upír. Dokonca som sa vo svojich snoch stretával, miloval, pravidelne s čiernym záhadným ako keby mužom a bohom s malým „b“ a zároveň som vnímal záhrobie, ktoré ma fascinovalo priťahovalo. Obrátilo sa to proti mne a to bola ďalšia oblasť, ktorá ma desila a sťažovala môj život ešte viac. Utekal som domov, mysliac si, že mi to dá pokoj, ale mýlil som sa.

Ako som tak rozmýšľal o všetkom vyjasnilo sa mi, že homosexualita mi bráni nájsť moju skutočnú vnútornú identitu, a ako keby všetko so všetkým súviselo. V zmysle zlo plodí zlo. Boh mi však ukázal pravdu, o sebe a o mne ako o človeku, že som hriešny a potrebujem Jeho milosť- to je to, čo si človek nijako nezaslúži, je to dar od Boha. A aj pravdu v tom, že stvoril muža a ženu a nie nejaký tretí, či neviem koľký druh. Predstavte si, že na svete sú len homosexuálne vzťahy, tak o niekoľko rokov život na zemi zanikne. Boh vo svojom slove povedal: ....ploďte sa a množte sa.... a toto je Boží plán pre človeka samozrejme,/ že v manželstve/ a nie ten prvý príklad. Prijal som identitu, ktorú mám v Kristovi - som muž. Nemôžeme vidieť pravdu, keď sme oslepení klamstvom o Bohu o sebe o svojej identite. Hriech zakrýva pravdu. Boh sa dotkol môjho srdca a ukázal mi, čo je v mojom vnútri a ja som sa rozplakal. Videl som špinu, hriech…… Priznal som Ježišovi, že som bol oklamaný poviazaný hriechmi, že som nevedel pravdu a bez Neho to nepôjde, že môj život bol samým stroskotaním a že som ochotný, aby On urobil z môjho života to, čo chcel a uznal za potrebné. Keď som vyzeral ako ľudská troska, a chcel som skončiť so životom, prišla moja sestra Magduška, ktorá ma priviedla Bohu.

Neskôr som o svojej homosexualite povedal sestre, povedala, že sa za mňa bude modliť a nie len ona, ale aj s jednou modlitebnou skupinkou.

V roku 2000 som odovzdal svoj život Bohu v krátkej modlitbe: Bože, vyznávam Ti, že som hriešny, prosím Ťa odpusť mi, verím, že si za mňa zomrel za moje hriechy, pre moje ospravedlnenie, odovzdávam Ti svoje srdce, každú tajnú komnatu, svoj celý život, prosím staň sa mojím osobným Spasiteľom, záchrancom a Pánom. Zmeň môj život, zachráň ma. Amen.

Začal som študovať bibliu a na základe spoznávania Boha v rámci Božieho slova-biblie, rástla vo mne dôvera v Boha a postupne som odovzdával jednotlivé oblasti Bohu, oblasť za oblasťou, ale oblasť homosexuality bola najťažšia. Len myšlienka bola ťažšia sa toho vzdať. Skúsenosť z detstva? Naozaj som hľadal lásku druhého muža? Chcel som, aby si ma nejaký muž vážil? Miloval? Išlo o túžbu po inej forme mužskosti? Sex s ďalším mužom uspokojil nejakú potrebu. Poskytoval nejakú úľavu alebo únik, ktorý som vtedy považoval za potrebný? Ježiš mi otvoriť oči. Ako som spomínal čítal som bibliu a začal som spoznávať Boha a na základe spoznávania som začal viacej dôverovať Bohu a postupne som odovzdával jednotlivé oblasti Bohu, oblasť za oblasťou, ale oblasť homosexuality bola najťažšia ako som už spomenul.

Veľmi rýchlo som začal chápať veci, o ktorých som neveril, že sú reálne, ako skutočnosť, že som bol na strane bez Boha, ktorá podporovala hriech.

Od toho času postupne deň za dňom som zisťoval, že sa okolo mňa diali samé zázraky, divy. Zrazu zmizli moje homosexuálne fantázie, ktoré ma počas niekoľkých rokov toľko trápili. Dennodenne som myslel na Boha, modlil sa a čítal bibliu a vedel som, že Boh je so mnou. Boh mi povedal, že ak ma budeš dobrovoľne poslúchať, požehnám ťa a ja som plakal a vedel som, že Božie požehnanie nie je v bohatstve ako takom, ale v slobode od hriechu a to v Kristovi Ježišovi.

Proces premeny v oblasti homosexuality sa začal, musel som prekonať množstvo prekážok psychického, duchovného a emotívneho rázu. Bojoval som tak, že som čelil každému maličkému pokušeniu. Dnes je môj život naplnený Bohom.

Vďaka Ježišovi Kristovi som slobodný od homosexuality a iných závislostí, ktoré som spomínal, marihuana, alkohol, lieky, toluénu ....., okultných praktík , už nemusím viac slúžiť temnote, tme, satanovi a byť otrokom hriechu. Ježiš povedal: ,,Ak vás Syn oslobodí, budete skutočne slobodný"...." A mňa Ježiš oslobodil. /Ján, 8:36/. Boh mi dal v živote pokoj. Oslobodil ma od depresie. Povedal mi, že ak mu budem veriť a budem trpezlivý, všetko v mojom živote sa zmení. A mal, má a bude mať pravdu.

Viem, že homosexualitu nechcem. Je mi však ľúto, že niektorí si myslia, že homosexualitu potláčam, ale rozumiem im, keď človek nepozná Boha, jeho lásku, moc, tak reaguje ako reaguje….

Keď som sa začal aj ja modliť za uzdravenie z homosexuality a čítať bibliu, moje oslobodenie spod vplyvu homosexuálnej mentality bola najkrajšia a najprekvapivejšia vec, akú som kedy zažil vo svojom živote.

Boh zmenil moju mentalitu, cez Božie slovo- bibliu. Nalial do môjho srdca novú túžbu po žene, deťoch. Totiž nenávidel som deti, nakoľko som nedostával lásku v detstve, nevedel som ju odovzdávať ani ja sám. Boh ma naplnil láskou k deťom. Aj mnohí ľudia z okolia, keď videli ako ma Boh mení, uverili v Krista ako svojho Spasiteľa. Založil som spolu s mojimi bratmi a sestrami malé biblické štúdium biblie pre detskú besiedku, dorast, mládež a dospelých. Najprv sme sa stretávali vonku, no počasie nám to vždy nedovolilo, preto sme potrebovali nájsť riešenie. Chodili sme ku mne domov alebo k jednému kamarátovi, no časom nám začali byť tieto priestory malé. Dlho sme bojovali o miesto, kde by sme sa mohli stretávať a študovať bibliu, modliť sa a spievať Bohu chvály a napokon sme ho našli. Vďaka Bohu máme jeden domček v obci v ktorej bývam a tam sa stretávame do dnes. Aj ten sme si vymodlili. Deväť rokov som nemal žiadny vzťah, ani so ženou ani s mužom. „Potreboval som prijať pravdu o Bohu o sebe o hriechu, o homosexualite a tiež o svojej identite. Ježiš povedal: Choďte v pravde a pravda vás oslobodí... A kto je pravda? Ježiš. Ježiš je cesta, pravda i život... /Ján, 14,6/. On ma oslobodil, uzdravil. Jemu patrí vďaka, obdiv, sláva.

Žiadostivosť ma vytrhávala z môjho tela a „viazala“ moju dušu na psychickú formu inej osoby. Preto homosexuálna prax a každá iná forma sexu založená na žiadostivosti nie je nikdy uspokojujúca. Je to neurotický pochod, ktorý nie je absolútne prirodzený alebo normálny. Normou je to, čo je normálne, kvôli tomu nesie to meno.

Boh prišiel ku mne, keď som bol zmätený, zranený, sexuálne zneužitý, oklamaný, stratený, sám, prestrašený a frustrovaný. Prostredníctvom Ježiša Krista sa nemám čoho báť. Dal mi nový život: Ježiš hovorí: ,,Ten kto je v Kristovi je nové stvorenie, staré veci pominuli a hľa nastali nové". Som nový človek v Kristovej identite.

Ako väčšina ľudí mám v sebe schopnosť vyvíjať rôzne druhy sexuálneho správania. Mohol by som mať sex s hocikým, mohol by som účinkovať v pornografickom filme. Ale ja to jednoducho v Kristovej slobode nechcem. Hoci môžem, ale nechcem /Kristova moc ma uschopňuje takto konať/. Viem, že si mnohí myslia, že nemôžem žiť homosexuálne, a že sa trápim a týram, ale to nie je pravda, ja môžem všetko, ale homosexualitu nechcem. A v tom je rozdiel. Môj život je naplnený Bohom. Milujem svoju manželku Júliu. V intímnej oblasti nám to klape, sme požehnaní a užívame si sex, ktorý je v našom manželstve, len čerešničkou na torte manželstva. A preto viem, že manželstvo nie je len o sexe.

A to, čo je možno najdôležitejšie, Boh prestal byť vzdialený. Stal sa mojím osobným Bohom skrze vieru v Ježiša Krista. Stal sa mojím osobným Spasiteľom. Ježiš ma miloval až tak, že za mňa zomrel a vstal z mŕtvych pre moje ospravedlnenie.

Boh mi dal a dáva zažívať, čo znamená milovať a byť spätne milovaný. Viem, že ma Boh uzdravil a je pravdou, že sexuálne impulzy voči druhým mužom zmizli. Homosexualita je však viac ako mať sex s niekým toho istého pohlavia. Ako malý chlapec som nejako uzavrel dvere svojmu rastu v mužskosti. Boh mi pomohol ich znovu otvoriť.

Moje odovzdanie sa k Ježišovi Kristovi značilo začatie môjho rastu v mužskosti. Boh úžasne pracoval, aby odstránil môj veľký pocit neadekvátnosti medzi "pravými" mužmi. Boh mi dovolil, aby som sa stal iniciátorom a lídrom, t.j. úlohy, ktoré kedysi vzbudzovali u mňa veľký strach. Už niekoľko rokov pracujem v Komunitnom centre, súčasne na obecnom úrade vrámci terénnej sociálnej práce.

Vzhľadom na niekoľkoročný čas môjho uzdravenia z homosexuality si často kladiem otázku, do akej miery som skutočne uzdravený. Môžem odpovedať, že časový test bol úspešný a že ovocím nového života je požehnané manželstvo. V posledných rokoch som nemal ani jedno homosexuálne pokušenie. Slovom pokušenie myslím vážnu túžbu alebo uvažovanie o pohlavnom styku s druhým človekom toho istého pohlavia. Od môjho uzdravenia som netúžil po staršom, silnejšom mužovi, ktorý by sa „o mňa postaral“. Aj toto všetko zmizlo. V druhých mužoch vidím bratov, a nie otcov - ochrancov.

Možno sa mi ešte stále stane, že sa pozriem na nejakého pekného chlapa, čo si myslím, že nie je zlé, ale v posledných rokoch mi Boh ukázal, že to je spôsobené závisťou, a porovnávaním seba po fyzickej oblasti, zvyklosťami z minulosti.

Som tak vďačný za to, že sa obraz, „ako mohol môj život dnes vyzerať“, nestal realitou. Dnes sa zaoberám pastoračnými činnosťami v rôznych oblastiach, prednáškam na stredných a vysokých školách na tému homosexualita-heterosexualita? Prednášam v rámci sociálno- patologických javov na základných školách. Založili sme kresťanskú hudobnú skupinu- Gyvipen a vrámci možností koncertujeme, či už ako celá skupina, pričom spolupracujem a spievam, s mojou polovičkou Julinkou. Tešíme sa na naše druhé výročie manželstva. 12.02.2014 sa nám narodil zdravý, krásny chlapček Ruben, no túžime mať viac detí.

Boh je mocný a Jemu vďačím za všetko, kto som, kde som. Je to len a len Božia milosť.

Ak chceš, aby ti boli odpustené hriechy a chceš sa stať Božím dieťaťom a veríš tomu, že Ťa Boh miluje: Lebo tak Boh miloval svet /teba, mňa/, že dal svojho jednorodeného Syna, aby nezahynul nik, kto v Neho uveril, ale mal večný život. Ak veríš, modli sa túto modlitbu: Nie je to nič magické alebo naučené, zázračné, ide vlastne o to, či v srdci veríš v Ježiša Krista, môžeš sa modliť aj vlastnými slovami. Toto je ako príklad Lebo Boh pozerá na srdce a nie na naučené slová.

,,Bože viem, že som hriešnik. Verím, že si zomrel za môj hriech. Tým, že si za mňa trpel na kríži, vzal si na miesto mňa môj trest. Odvraciam sa od svojho hriechu a prosím Ťa o odpustenie. Podriaďujem svoj život Ježišovi a prijímam Ho ako svojho osobného Spasiteľa-záchrancu. Zmeň môj život na taký, aký sa Tebe páči. Ďakujem Ti, že si mi odpustil hriechy a krvou Ježiša Krista sú zmazané. Verím, že som od tejto chvíli Božie dieťa. Amen.

Potrebuješ spoločenstvo veriacich ľudí v Ježiša Krista, aby ti pomohli duchovne rásť. Stretávaj sa s tými, ktorí milujú Ježiša Krista. Nikto nemôže žiť v izolácii. Pamätaj, že spasenie je radostná udalosť.. Práve sa zmenil tvoj cieľ života-večnosť budeš tráviť v nebi /Skutky apoštolov 8,39,: 16,34/

Prajem Ti, aby si mohol/la spoznávať Ježiša Krista na každý deň a žiť v Jeho moci a láske, že On má moc zmeniť človeka nech má akýkoľvek hriech, či problém. Biblia hovorí: ,,čo je nemožné ľuďom, to je možné Bohu".... /Lukáš 18,27/


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium