Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Príbeh - Róbert Slamka
Boh mi povedal: Budeš žiť!

small_small_Robert Slamka1.jpg

Mám 52 rokov a som advokát. Mám nádhernú milovanú ženu Helenku a 5 krásnych detí Robka, Jakubka, Andrejka, Annumáriu-Rút a Lukáška.

Volám sa Robo Slamka. Mám 52 rokov a som advokát. Mám nádhernú milovanú ženu Helenku a 5 krásnych detí Robka, Jakubka, Andrejka, Annumáriu-Rút a Lukáška.

Týmto svedectvom Vám chcem povedať, že s Bohom sa dá zvíťaziť nad všetkým a teda aj nad rakovinou!

Keď som koncom roku 2010 po dlhších vtedy príčinu nezistiteľných zdravotných problémoch išiel k lekárovi na "kolonoskopiu", lekár ešte ani poriadne neurobil zákrok a už mi povedal " Robko zle je" našiel zhubný nádor ako pomaranč na mojom čreve!

V ten večer som sa začal pripravovať na "smrť" - resp. na prechod do nového života a stretnutie s mojím Bohom!

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Tá informácia, keď som ju počul ma zlomila, ale ešte viac ma zlomilo, keď som videl následne smútok a beznádej v očiach mojej milovanej manželky Helenky.

Helenka po tejto informácii, ešte z posledných síl zavolala jednej našej sestre v Kristovi, aby sa modlili, že mám rakovinu. Presne si pamätám - bol piatok a my sme boli ako zmoknuté sliepočky, keď v podvečer nabehlo naše spoločenstvo k nám domov (5 rodín, s ktorými sa každý týždeň stretávame na modlitbách) a Boh nám s nimi poslal dokonca aj kňaza, o. Petra Jakuba, zo Sigordu, ktorý aj s rodinkou bol vtedy na návšteve na Orave.

Boh je dobrý - tým čo ho milujú všetko obráti na dobré! Títo naši milovaní sa za nás modlili a volali, aby milosrdenstvo a láska nášho Boha vošli do môjho problému. Musím v pravde povedať, že počas tej modliby som bol ako vypnutý a pred očami som videl smrť a nie svojho Boha a jeho nekonečnú moc. No Boh na volanie mojich bratov a sestier nenechal na seba dlho čakať. Keď som si išiel večer ľahnúť do postele - zámerne nehovorím spať, pretože v tom mojom položení sa mi spať ani nedalo, začal som sa tak normálne bez akýchkoľvek modlitebných úkonov a príprav rozprávať so svojím Bohom.

Vlastne myslel som, že mu budem hovoriť len ja, a tak som mu vylieval svoje vnútro, svoju dušu. Rozprával som mu o tom, aký som mal krásny život, ako mám rád svoju ženu Helenku, svoje deti a zároveň, že sa mi ešte nechce zomierať a zomrieť.

A zrazu na moje rozprávanie som začul fyzicky hlas mladého muža, ktorý znel: "neboj sa, budeš žiť."

A ja vlastne v takom tom svojom som si ani neuvedomil, že rozprávam so svojím Bohom. Namietal som, akože budem žiť, keď dookola všetci zomierajú na rakovinu (samozrejme nebola to pravda, lebo všetci nezomierajú na rakovinu, ale ja som Mu tak hovoril). Ale Boh - ja verím, že mi to hovoril Boh - On mi znovu a znovu počuteľne len opakoval svoje: "neboj sa, budeš žiť."

Tu chcem povedať, že keď vydávam toto svedectvo, mnohí si pomysleli a aj si možno myslia, chudák namýšľal si to, v tom strese si to nahovoril, zbláznil sa ....

Ja však hovorím, bol som pri zmysloch a to čo som počul, nebolo moje blúznenie, nebola to žiadna pozitívna energia a ani nič, čo s tým súvisí, lebo ja som si hovoril idem zomrieť a Boh mi hovoril opak - "neboj sa, budeš žiť"!

Čítaj ďalej a uvidíš, že to bol Boh!

Prešiel som si kalváriou, na ktorú ma Boh v Duchu cez modlitbu a Božie Slovo upozornil. Niektorí lekári počas mojej liečby sa vyjadrili, že mám dva mesiace života a to ešte nevedeli, čo nájdu, keď ma otvoria. Ale predbieham. Nariadili mi "liečbu" rádioterapiou, ktorú som absolvoval v Bratislave. Keď som na začiatku mojej liečby rádioterapiou prišiel do Bratislavy, večer som sa modlil a Boh sa mi prihovoril skrze Božie Slovo:

"Toto hovorí Pán: Na pustatine našiel milosť národ, ušetrený mečom, do svojho odpočinku išiel Izrael.“ Zďaleka sa mu zjavil Pán: „Láskou odvekou som ťa miloval, preto som ti zachoval priazeň. Ešte ťa zbudujem, vystavia ťa, panna, Izrael; ešte sa ozdobíš bubnami, vykročíš do tanca natešených. Ešte budeš sadiť vinice na vrchoch Samárie: čo sadzači zasadia, aj užijú. (Jeremiáš 31:2-5 SSV)"

Z tohto Slova mi bolo jasné, že mi Boh hovorí konkrétne, že ma miluje, že mi zachováva svoju priazeň a že mi dáva prísľub, že mu budem ešte hrať na chválach na bubnoch (len tak mimochodom info pre Vás, hrávam na bubnoch). Ďalej z toho Slova bolo cítiť jasný prísľub života, že sa budem ešte radovať, že môžem sadiť - robiť, a že si ešte užijem ovocia z práce mojich rúk!

Ale Boh aj tak videl na mne, že tomu stále neverím, tak poslal z Írska človeka, ktorý má dar proroctva a ktorý bol práve v Bratislave na návšteve u môjho dobrého kamaráta a brata v Kristovi Braňa Letka, kde som sa ja aj s mojou ženou Helenkou po ožarovaní tiež "Božou náhodou" objavil. Tento muž a vlastne aj jeho manželka Brendan a Angela Mc Cauley sa za mňa modlili.

Keď sa začali za mňa modliť, Brendan hneď na začiatku zastavil modlitbu a povedal: " ale tebe už Boh niečo hovoril" a ja som odpovedal, áno Boh mi povedal: "neboj sa, budeš žiť" a tak sa Brendan a tí čo tam boli prítomní modlilli za mňa a aj moju ženu Helenku. Okrem iného mi v modlitbe povedal: "neboj sa budeš žiť, nech sa akokoľvek rozhodneš, Boh ti hovorí budeš žiť! Tento boj však nie je tvoj boj, ale boj tých ktorí, ťa majú radi a ktorým si doteraz slúžil."

Ďalej mi povedal, že keď prejdem víťazne touto chorobou, že ja sa budem modlievať za ľudí a mnohí budú uzdravení! A naozaj, môj zlomený duch a telo bez nádeje, bez radosti sa nedokázali brániť útokom chápadiel rakoviny - smrti! Moja žena a moji milovaní bratia a sestry rozposlali sms-ky po celom Slovensku a každý zase poslal ďalej a tak sa za mňa modlili tisíce ľudí, ktorých som ani nepoznal. Ďakujem Bohu za cirkev - plnú láskavých, milujúcich, obetavých a dobrých ľudí, ktorí volali na nášho Boha a On ich vyslyšal!

Po ukončení rádioterapie ma lekári poslali domov a určili mi termín operácie. Termín sa nakoniec posunul o jeden mesiac z dôvodu, že som ochorel na chrípku.

Keď som nastúpil na operáciu, tak presne v tú hodinu, keď ma mali operovať, slúžil za mňa otec Jozef Maretta svätú omšu v našej Dolno Kubínskej cirkevnej škole. Na omši bolo prítomné celé moje spoločenstvo a niektorí ďalší moji bratia a sestry v Kristovi! A dobre, že to tak bolo, lebo boj bol nielen s telom, ale aj v duchovných sférach!

Keď ma doviezli na operačnú sálu a keď ma po uspatí už otvorili, že idú vybrať jeden nádor na čreve, tak zrazu našli ešte ďalší nádor na konečníku a metastázy na uzlinách a tesne na kosti. Kamarát mi potom prezradil, že ich prvá reakcia bola, že ma zašijú a pošlú domov, ale potom sa rozhodli pokračovať v operácii, a tak mi vyoperovali časť hrubého čreva, konečník, uzliny a vyčistili črevá, kosti a čakali čo sa bude diať.

Ja som však po operácii dostal zápal a v operačnej miestnosti "zlatého streptotoka", alebo neviem ako ho nazývajú, a tak som bojoval znovu v bolestiach! Po desiatich dňoch utrpenia - teda vlastne ak si dobre pamätám, tak na jedenásty deň ma pustili domov. A jeden z lekárov, čo boli pri operácii povedali zase môjmu kamarátovi svoju "pravdu": "má 2 týždne života."

Bol som maximálne v biednom stave. Doma zo mňa vytekala krv, ako keď otvoríte zátku z fľaše a celý môj stav vôbec nevyzeral, že Boh má pravdu - "že budem žiť"! Už rýchlo prejdem z tohto utrpenia, ale ešte musím povedať, že keď sa moje telo ako tak trochu zotavilo po zápaloch a operácii, tak ma poslali na chemoterapiu. Zo začiatku sa nič nedialo, ale postupne moje telo začalo byť likvidované touto chémiou, ale keď som prišiel z nemocnice po dávke chemoterapie a nevládal som nič robiť. Chcel som, aby mi všetci dali pokoj. Všetko ma znervózňovalo. Bolo mi jedným slovom zle.

Avšak moje spoločenstvo, ktoré za mňa bojovalo, vždy nabehlo k nám na návštevu a modlili sa za mňa a viete čo? Vždy som zažil zázrak, silu a moc modlitby. Po ich modlitbe som zrazu mohol chodiť, rozprávať, dokonca aj jesť. Vďaka ti Bože! No po nejakej 6 dávke chemoterapie mi začali odumierať nervy, končeky nosa, nôh, rúk a tak lekár rozhodol ukončiť túto "liečbu" predčasne a ja som môjmu Bohu a tomuto lekárovi doteraz vďačný!

Po tejto liečbe som sa veľmi, veľmi pomaly zotavoval. Mal som všade zápaly. V kĺboch na rukách, v bedrových kĺboch. Nevládal som chodiť. Nedalo sa mi spojiť kolená. Mal som zapálené jazvy po operácii. Začala sa mi zapaľovať koža na chrbte od toho, že som stále ležal. Zapaľovali sa mi zuby, sánka, nemohol som otvárať poriadne ústa, lebo v pravej čelusti som mal zápal a bolo to dosť bolestivé.... a tak som stále bojoval za pomoci mojich blízkych a všetkých, čo sa za mňa modlili a hlavne za pomoci môjho Boha.

V tom čase, keď som stretol akéhokoľvek kňaza, vždy som si vypýtal modlitbu pomazania chorých a samozrejme požehnanie! Musím povedať, že v tom čase sa za mňa modlilo veľa kňazov, rehoľných spoločentiev, ale celkovo aj veľa laikov. Bol to boj, ktorý moji blízki nevzdávali a ja som sa po každej takejto modlitbe cítil silnejší a silnejší! Ale stále som sa ešte nevládal slobodne radovať a uveriť "nanovo tým slovám" neboj sa budeš žiť"!

Stále som žil v takej opatrnosti. Lepšie a pravdivejšie povedané v neviere, čo mi stále nahováralo, že môj život sa len predlžuje. Až raz, asi po jeden a pol roku až dvoch rokoch od operácie, keď sa už Boh asi nemohol dívať na moju nevieru, sme hrali na jednej kresťanskej konferencii v Dolnom Kubíne v Aktivcentre a všimol som si, že jeden muž vo veku asi tak 35-40 rokov na mňa stále pozerá, ako keby sme sa poznali, alebo ako keby mi chcel niečo povedať.

Poznám strašne veľa ľudí. Na druhej strane mám zase veľmi slabú pamäť na tváre a keď som ho nevedel zaradiť, tak som sa len na neho usmial a pre mňa to skončilo. Ale pre môjho Boha nie! Zrazu z ničoho nič prednášajúci pozrel na toho muža, čo sa na mňa pozeral a vyzval ho asi takto, citujem:

"poď tu dopredu, ty nám máš niečo povedať" a tak tento muž vyšiel dopredu a ako tam stál zrazu pozrel a ukázal na mňa prstom a začal hovoriť - dobre si to pamätám a tak citujem "skôr než poviem svedectvo môjho života, musím povedať tomuto mužovi: "Boh ti hovorí: neboj sa, budeš žiť!"

Poviem Vám to bola sila. Presne tie isté slová, čo som počul v tú noc po kolonoskopii, len ten muž, čo stál vpredu to povedal: "Boh Ti hovorí"!

Viem, že to vyzerá ako v peknej rozprávke, ale všetko čo píšem je PRAVDA! V sále začali ľudia tieskať a pískať od radosti. Ja som zdvihol ruky, ako víťaz Tour de France a viete čo sa v tej chvíli stalo?

 

V tej chvíli zostúpil na mňa Duch Radosti a Slobody - Duch Svätý a ja aj keď som si to hneď v tom rozrušení neuvedomil. Stal som sa slobodný! Oslobodený od strachu, neviery, pochybovania, rôznych "diagnostických právd" lekárov a iných mudrcov a falošných prorokov, pretože môj Boh mi zachoval priazeň, tak ako mi to povedal cez slovo Jeremiáša!

Od tej chvíle žijem život v slobode, ako keby som rakovinu nemal a neprenasledujú ma myšlienky, čo ak.....

Môj Boh ma oslobodil!

A ten muž? zistil som, že sme sa nikdy nevideli, bol to lekár, gynekológ z Bratislavy a on mi potom neskôr povedal, že od rána ho Boh posielal za mnou, aby mi to povedal, ale že sa bránil, myslel si, že je to nejaká haluz, až nakoniec ani nevie ako, to už nezvládol v sebe udržať a keď ho prednášajúci, ktorý tiež o ničom nevedel zavolal, aby vydal svedectvo, vtedy to z neho vyšlo!

Tak ti môj Bože ďakujem, že ty si verný aj keď ja som neverný. Ďakujem Ti, že si ma previedol cez údolie smrti znovu do života, že som Ťa spoznal ako dobrého a starostlivého Otecka!

 Toto som chcel vyznať, že Boh je dobrý a že Boh je verný.

Ak budeš mať nejaký ťažký čas a problém, tak hovor problému o svojom Bohu, aby problém zohol kolená pred menom Ježiš Kristus a aby si Ty zacítil vôňu slobody a Božieho kráľovstva už tu na zemi. Amen!

Boh Ťa žehnaj, aj všetky Tvoje kroky a všetky Tvoje rozhodnutia!

Z láskou Robo Slamka


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Misia Život
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.