Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  „Ja som pravý vinič a môj Otec je vinohradník. On každú ratolesť, ktorá na mne neprináša ovocie, odrezáva, a každú, ktorá ovocie prináša, čistí, aby prinášala viac ovocia. Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám povedal. Ostaňte vo mne a ja vo vás. Ako ratolesť nemôže prinášať ovocie sama od seba, ak neostane na viniči, tak ani vy, ak neostanete vo mne. Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne prináša veľa ovocia, lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.“
  2020-12-11
 • Michaela Vyhnalová
  Zručnosť tvoriť kvalitné vzájomné vzťahy je založená práve iba na našej ochote udržiavať a prijímať vnútorný oheň lásky, vďačnosti a priateľstva nebeského Otca ku nám. Do akej miery dovolíme prehlbovať náš osobný vzťah s Pánom, do takej istej miery budeme vedieť skvalitňovať vzťahy s ostatnými.
  2020-11-11
 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Kelvin Cochran
Bojovník s ohňom

small_firechief.jpg

Kelvin je dnes už bývalý veliteľ Shreveportských požiarnikov pre jeho názor,že manželstvo muža a ženy je posvätným zväzkom a že sex mimo manželstva vrátane homosexuálneho aktu je hriech.
V boji proti diskriminácii a za náboženské slobody Kelvina Cochrana sa v USA zasadzuje Nadácia Billyho Grahama, ako aj mnoho ďalších ľudí.

 

Vyrastal som v Allendale časti Shreveportu v chudobnej časti blízko centra. Mal som troch bratov a dve sestry. Keď sme boli ešte malí, môj otec a matka sa rozviedli, takže mama nás vychovala všetkých šiestich sama.

V istom čase sme sa presťahovali do zástavby 1600 domov na ulici Rear Snow. Tam som si uvedomil, aké hrozné to je žiť v chudobe v našom malo dome, ktoré bolo ako strelnica. Moji bratia a ja sme spali v jednej posteli, moje dve sestry v inej posteli v tej istej izbe. Mama dostávala poukážky na jedlo ako sociálnu podporu.

Tam som tiež prvý krát vyznal vieru v Ježiša Krista a bol pokrstený – v Galilejskom Babtistickom zbore. Jednu nedeľu, keď sme sa vrátili späť domov z kostola sme počuli požiarnické auto, ktoré revalo, tak akoby sa rútilo priamo na nás. Otvorili sme dvere a videli cez ulicu dom v plameňoch. Bol som fascinovaný, keď som pozoroval bojovníkov s ohňom. Od toho času mojím snom bolo dostať sa z chudoby a byť bojovníkom s ohňom – požiarnikom.

Po strednej škole som šiel na vysokú školu. Ale asi po roku som sa dostal k opravným skúškam. Bol som viac zameraný mať dobrý čas, ako na získavaní nových úrovní vzdelania. Počas opravných skúšok som si podal žiadosť o prijatie do požiarneho zboru. Zavolal mi najvyšší dôstojník. Ten rozhovor ma definitívne priviedol k tomu, že som sa stal v roku 1981 Shreveportským požiarnikom.

Krátko na to som sa oženil s Carolyn Fay Marshalovou, ktorú som poznal ešte zo štvrtej triedy. V tom momente som mal prácu mojich snov, dievča mojich snov a už som nebol chudobný. Bol som spokojný so svojím vzťahom k Pánovi a začal som brať oboje ako darované, moju prácu a moju ženu.

Potom, čo sme mali dve deti som sa rozhodol, že manželský život je pre mňa bremeno a že som si „zaslúžil“ byť slobodný. Opustil som svoju rodinu a žil som život plný párty, pitia a utrácania peňazí.

Precitol som po asi šiestich, alebo siedmych mesiacoch neskôr v zúfalstve a osamelosti.

Modlil som sa: „Bože, ak mi vrátiš späť moju rodinu, budem Ti slúžiť po zvyšok môjho života.“

Šiel som za Carolyn a poprosil ju o odpustenie. Dovolila mi vstúpiť opäť do jej života, ale nebolo to ľahké. Musel som znovu získať jej lásku a dôveru. Boh uzdravil náš vzťah a my sme mali ešte jednu nádhernú dcéru. Ako roky plynú, milujeme sa všetci navzájom viac a viac.

Teraz slúžim verne v mojom zbore. Mám viacej zábavy z toho že som maželom a otcom, akú som kedy mal pri výstreloch s kamarátmi a môj život je ďaleko plnší, ako som kedy sníval, keď som vyrastal na ulici Real Street. Chválim Boha za Ježiša Krista a za moc, ktorou to urobil: „A tomu, ktorý mocou, čo v nás pôsobí, je schopný okrem tohoto všetkého urobiť oveľa viac, ako prosíme alebo chápeme.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium