Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Kelvin Cochran
Bojovník s ohňom

small_firechief.jpg

Kelvin je dnes už bývalý veliteľ Shreveportských požiarnikov pre jeho názor,že manželstvo muža a ženy je posvätným zväzkom a že sex mimo manželstva vrátane homosexuálneho aktu je hriech.
V boji proti diskriminácii a za náboženské slobody Kelvina Cochrana sa v USA zasadzuje Nadácia Billyho Grahama, ako aj mnoho ďalších ľudí.

 

Vyrastal som v Allendale časti Shreveportu v chudobnej časti blízko centra. Mal som troch bratov a dve sestry. Keď sme boli ešte malí, môj otec a matka sa rozviedli, takže mama nás vychovala všetkých šiestich sama.

V istom čase sme sa presťahovali do zástavby 1600 domov na ulici Rear Snow. Tam som si uvedomil, aké hrozné to je žiť v chudobe v našom malo dome, ktoré bolo ako strelnica. Moji bratia a ja sme spali v jednej posteli, moje dve sestry v inej posteli v tej istej izbe. Mama dostávala poukážky na jedlo ako sociálnu podporu.

Tam som tiež prvý krát vyznal vieru v Ježiša Krista a bol pokrstený – v Galilejskom Babtistickom zbore. Jednu nedeľu, keď sme sa vrátili späť domov z kostola sme počuli požiarnické auto, ktoré revalo, tak akoby sa rútilo priamo na nás. Otvorili sme dvere a videli cez ulicu dom v plameňoch. Bol som fascinovaný, keď som pozoroval bojovníkov s ohňom. Od toho času mojím snom bolo dostať sa z chudoby a byť bojovníkom s ohňom – požiarnikom.

Po strednej škole som šiel na vysokú školu. Ale asi po roku som sa dostal k opravným skúškam. Bol som viac zameraný mať dobrý čas, ako na získavaní nových úrovní vzdelania. Počas opravných skúšok som si podal žiadosť o prijatie do požiarneho zboru. Zavolal mi najvyšší dôstojník. Ten rozhovor ma definitívne priviedol k tomu, že som sa stal v roku 1981 Shreveportským požiarnikom.

Krátko na to som sa oženil s Carolyn Fay Marshalovou, ktorú som poznal ešte zo štvrtej triedy. V tom momente som mal prácu mojich snov, dievča mojich snov a už som nebol chudobný. Bol som spokojný so svojím vzťahom k Pánovi a začal som brať oboje ako darované, moju prácu a moju ženu.

Potom, čo sme mali dve deti som sa rozhodol, že manželský život je pre mňa bremeno a že som si „zaslúžil“ byť slobodný. Opustil som svoju rodinu a žil som život plný párty, pitia a utrácania peňazí.

Precitol som po asi šiestich, alebo siedmych mesiacoch neskôr v zúfalstve a osamelosti.

Modlil som sa: „Bože, ak mi vrátiš späť moju rodinu, budem Ti slúžiť po zvyšok môjho života.“

Šiel som za Carolyn a poprosil ju o odpustenie. Dovolila mi vstúpiť opäť do jej života, ale nebolo to ľahké. Musel som znovu získať jej lásku a dôveru. Boh uzdravil náš vzťah a my sme mali ešte jednu nádhernú dcéru. Ako roky plynú, milujeme sa všetci navzájom viac a viac.

Teraz slúžim verne v mojom zbore. Mám viacej zábavy z toho že som maželom a otcom, akú som kedy mal pri výstreloch s kamarátmi a môj život je ďaleko plnší, ako som kedy sníval, keď som vyrastal na ulici Real Street. Chválim Boha za Ježiša Krista a za moc, ktorou to urobil: „A tomu, ktorý mocou, čo v nás pôsobí, je schopný okrem tohoto všetkého urobiť oveľa viac, ako prosíme alebo chápeme.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium