Dobré správy

 • Soľba Kláštor v lese
  Ako dať život na ostrove? Ako postaviť kláštor uprostred hlbokého lesa, ďaleko obývaných miest- od nuly, na blate a skládke? A čo viac, zaviesť do lesa komunikáciu, postaviť 10 chrámov, založiť detský domov a strednú školu. Pricestujte do Nikolo-Soľbinského ženského kláštora v mestečku Soľba Jaroslavskej oblasti, v Rusku a na vlastné oči sa presvedčíte, že Bohu nie je nič nemožné.
  2019-11-11
 • Charbel Makhlouf
  Namáhate sa, aby ste zabezpečili dobrú budúcnosť sebe i svojim deťom. Nezabúdajte však na to, že pravé zabezpečenie budúcnosti tkvie v tom, že ich privediete do neba. Musíte dať deťom život. Jediný život je v Kristovi. Ponúknite im teda Krista. Ako im ho však môžete ponúknuť, ak on sám neprebýva vo vás?
  2019-09-09
 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24
 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Kelvin Cochran
Bojovník s ohňom

small_firechief.jpg

Kelvin je dnes už bývalý veliteľ Shreveportských požiarnikov pre jeho názor,že manželstvo muža a ženy je posvätným zväzkom a že sex mimo manželstva vrátane homosexuálneho aktu je hriech.
V boji proti diskriminácii a za náboženské slobody Kelvina Cochrana sa v USA zasadzuje Nadácia Billyho Grahama, ako aj mnoho ďalších ľudí.

 

Vyrastal som v Allendale časti Shreveportu v chudobnej časti blízko centra. Mal som troch bratov a dve sestry. Keď sme boli ešte malí, môj otec a matka sa rozviedli, takže mama nás vychovala všetkých šiestich sama.

V istom čase sme sa presťahovali do zástavby 1600 domov na ulici Rear Snow. Tam som si uvedomil, aké hrozné to je žiť v chudobe v našom malo dome, ktoré bolo ako strelnica. Moji bratia a ja sme spali v jednej posteli, moje dve sestry v inej posteli v tej istej izbe. Mama dostávala poukážky na jedlo ako sociálnu podporu.

Tam som tiež prvý krát vyznal vieru v Ježiša Krista a bol pokrstený – v Galilejskom Babtistickom zbore. Jednu nedeľu, keď sme sa vrátili späť domov z kostola sme počuli požiarnické auto, ktoré revalo, tak akoby sa rútilo priamo na nás. Otvorili sme dvere a videli cez ulicu dom v plameňoch. Bol som fascinovaný, keď som pozoroval bojovníkov s ohňom. Od toho času mojím snom bolo dostať sa z chudoby a byť bojovníkom s ohňom – požiarnikom.

Po strednej škole som šiel na vysokú školu. Ale asi po roku som sa dostal k opravným skúškam. Bol som viac zameraný mať dobrý čas, ako na získavaní nových úrovní vzdelania. Počas opravných skúšok som si podal žiadosť o prijatie do požiarneho zboru. Zavolal mi najvyšší dôstojník. Ten rozhovor ma definitívne priviedol k tomu, že som sa stal v roku 1981 Shreveportským požiarnikom.

Krátko na to som sa oženil s Carolyn Fay Marshalovou, ktorú som poznal ešte zo štvrtej triedy. V tom momente som mal prácu mojich snov, dievča mojich snov a už som nebol chudobný. Bol som spokojný so svojím vzťahom k Pánovi a začal som brať oboje ako darované, moju prácu a moju ženu.

Potom, čo sme mali dve deti som sa rozhodol, že manželský život je pre mňa bremeno a že som si „zaslúžil“ byť slobodný. Opustil som svoju rodinu a žil som život plný párty, pitia a utrácania peňazí.

Precitol som po asi šiestich, alebo siedmych mesiacoch neskôr v zúfalstve a osamelosti.

Modlil som sa: „Bože, ak mi vrátiš späť moju rodinu, budem Ti slúžiť po zvyšok môjho života.“

Šiel som za Carolyn a poprosil ju o odpustenie. Dovolila mi vstúpiť opäť do jej života, ale nebolo to ľahké. Musel som znovu získať jej lásku a dôveru. Boh uzdravil náš vzťah a my sme mali ešte jednu nádhernú dcéru. Ako roky plynú, milujeme sa všetci navzájom viac a viac.

Teraz slúžim verne v mojom zbore. Mám viacej zábavy z toho že som maželom a otcom, akú som kedy mal pri výstreloch s kamarátmi a môj život je ďaleko plnší, ako som kedy sníval, keď som vyrastal na ulici Real Street. Chválim Boha za Ježiša Krista a za moc, ktorou to urobil: „A tomu, ktorý mocou, čo v nás pôsobí, je schopný okrem tohoto všetkého urobiť oveľa viac, ako prosíme alebo chápeme.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium