Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Vzdelanosť spolu s vychovanosťou sú predpokladom k pozitívnemu a hodnotne, zmysluplno vedenému životu. Avšak iba predpokladom, nie zárukou. Samotná kategória rozlišovania dobra a zla v živote človeka sa nemusí zakladať na stupni dosiahnutého vzdelania. V mnohých prípadoch ani nevyplýva od tejto veličiny. Ľudské srdce, svedomie a vôľa jednotlivca sú práve rozhodujúce kategórie smerujúce k voľbe medzi dobrom a zlom.
  2021-04-01
 • Michaela Vyhnalová
  Skutočnosť pôsobenia Eucharistie na duchovný život v zmysle, že iba pravé prijímanie s kresťanskou vierou neustále oživuje pôsobenie a prítomnosť Ducha Svätého a jeho darov v živote každého veriaceho. Bez toho prameň živej viery v duši kresťana vyschne. Áno, my môžeme chodiť do kostola a prijímať Eucharistiu denne, no čo z toho, ak to bude iba mechanické, iba praktikum, že sa to má, či musí a naše vnútro je kdesi inde, uzatvorené a neprítomné. Bude to len prázdny úkon, ktorý sa nepremení na milosť, neprinesie žiadnu úrodu. Aj počas pandémie sa môžeme naďalej duchovne sýtiť čítaním Svätého Písma. To je v súčasnosti naša forma Eucharistie. Avšak tu je aj druhá rovina. Okrem čistoty a úprimnosti vo viere máme predovšetkým vydávať svedectvo svojim životom.
  2021-03-15
 • Richard Rohr
  Boh nemôže byť v našom vnútri naplnenom strachom. Boh nemôže byť v našom vnútri naplnenom neprávosťou a nenávisťou. Boh nemôže byť v našom vnútri naplnenom prívalom nárokov a protinávrhov. Boh nemôže byť v našom vnútri naplnenom internetom a analýzami. Boh k nám nemôže prehovoriť v hluku a v prostredí klamstiev. Boha nemožno nájsť, keď sú všetky strany tak ďaleko od ,, sokoliara.“ Boh sa nemôže narodiť, iba ak v lone lásky. Tak ponúkni Bohu to lono.
  2021-03-12
 • Michaela Vyhnalová
  Zasiahnutím prítomného fenoménu ochorenia COVID-19 sa takmer všetko existujúce „vykoľajilo.“ Úplne sa eliminoval zabehnutý kolobeh „bežiaceho sveta.“ Na čo sme boli dovtedy zvyknutí, stalo sa náhle nedostupným. Čo sa považovalo za normálne a bežné, nadobudlo charakter výnimočnosti. Áno, prišiel čas na veľkú „skúšku“ každého srdca. Zažívame novú skúsenosť, na ktorú sa pripraviť z ľudského hľadiska nedá. Avšak z pohľadu kresťanského áno. Teraz sa význam kresťanskej viery preukazuje v celej podobe. Život robí znesiteľnejším. Dáva istoty a nádeje, ktoré svetský, materiálny svet nemôže ponúknuť. Ako veriaci máme príležitosť stať sa nositeľmi viditeľnej formy.
  2021-01-21
 • Michaela Vyhnalová
  „Ja som pravý vinič a môj Otec je vinohradník. On každú ratolesť, ktorá na mne neprináša ovocie, odrezáva, a každú, ktorá ovocie prináša, čistí, aby prinášala viac ovocia. Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám povedal. Ostaňte vo mne a ja vo vás. Ako ratolesť nemôže prinášať ovocie sama od seba, ak neostane na viniči, tak ani vy, ak neostanete vo mne. Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne prináša veľa ovocia, lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.“
  2020-12-11

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Kelvin Cochran
Bojovník s ohňom

small_firechief.jpg

Kelvin je dnes už bývalý veliteľ Shreveportských požiarnikov pre jeho názor,že manželstvo muža a ženy je posvätným zväzkom a že sex mimo manželstva vrátane homosexuálneho aktu je hriech.
V boji proti diskriminácii a za náboženské slobody Kelvina Cochrana sa v USA zasadzuje Nadácia Billyho Grahama, ako aj mnoho ďalších ľudí.

 

Vyrastal som v Allendale časti Shreveportu v chudobnej časti blízko centra. Mal som troch bratov a dve sestry. Keď sme boli ešte malí, môj otec a matka sa rozviedli, takže mama nás vychovala všetkých šiestich sama.

V istom čase sme sa presťahovali do zástavby 1600 domov na ulici Rear Snow. Tam som si uvedomil, aké hrozné to je žiť v chudobe v našom malo dome, ktoré bolo ako strelnica. Moji bratia a ja sme spali v jednej posteli, moje dve sestry v inej posteli v tej istej izbe. Mama dostávala poukážky na jedlo ako sociálnu podporu.

Tam som tiež prvý krát vyznal vieru v Ježiša Krista a bol pokrstený – v Galilejskom Babtistickom zbore. Jednu nedeľu, keď sme sa vrátili späť domov z kostola sme počuli požiarnické auto, ktoré revalo, tak akoby sa rútilo priamo na nás. Otvorili sme dvere a videli cez ulicu dom v plameňoch. Bol som fascinovaný, keď som pozoroval bojovníkov s ohňom. Od toho času mojím snom bolo dostať sa z chudoby a byť bojovníkom s ohňom – požiarnikom.

Po strednej škole som šiel na vysokú školu. Ale asi po roku som sa dostal k opravným skúškam. Bol som viac zameraný mať dobrý čas, ako na získavaní nových úrovní vzdelania. Počas opravných skúšok som si podal žiadosť o prijatie do požiarneho zboru. Zavolal mi najvyšší dôstojník. Ten rozhovor ma definitívne priviedol k tomu, že som sa stal v roku 1981 Shreveportským požiarnikom.

Krátko na to som sa oženil s Carolyn Fay Marshalovou, ktorú som poznal ešte zo štvrtej triedy. V tom momente som mal prácu mojich snov, dievča mojich snov a už som nebol chudobný. Bol som spokojný so svojím vzťahom k Pánovi a začal som brať oboje ako darované, moju prácu a moju ženu.

Potom, čo sme mali dve deti som sa rozhodol, že manželský život je pre mňa bremeno a že som si „zaslúžil“ byť slobodný. Opustil som svoju rodinu a žil som život plný párty, pitia a utrácania peňazí.

Precitol som po asi šiestich, alebo siedmych mesiacoch neskôr v zúfalstve a osamelosti.

Modlil som sa: „Bože, ak mi vrátiš späť moju rodinu, budem Ti slúžiť po zvyšok môjho života.“

Šiel som za Carolyn a poprosil ju o odpustenie. Dovolila mi vstúpiť opäť do jej života, ale nebolo to ľahké. Musel som znovu získať jej lásku a dôveru. Boh uzdravil náš vzťah a my sme mali ešte jednu nádhernú dcéru. Ako roky plynú, milujeme sa všetci navzájom viac a viac.

Teraz slúžim verne v mojom zbore. Mám viacej zábavy z toho že som maželom a otcom, akú som kedy mal pri výstreloch s kamarátmi a môj život je ďaleko plnší, ako som kedy sníval, keď som vyrastal na ulici Real Street. Chválim Boha za Ježiša Krista a za moc, ktorou to urobil: „A tomu, ktorý mocou, čo v nás pôsobí, je schopný okrem tohoto všetkého urobiť oveľa viac, ako prosíme alebo chápeme.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium