Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Rozhovor - Ján Čarnogurský
Vízia silného a spravodlivého Slovenska

small_small_stiahnuť.jpg

politik a adovokát

Vízia silného a spravodlivého Slovenska – rozhovor s Jánom Čarnogurským

Pán Čarnogurský, vyjadrili ste sa pre médiá, že do konca tohto roku sa na základe odozvy od ľudí rozhodnete či budete v roku 2014 kandidovať na prezidenta Slovenskej republiky. Čo, alebo kto Vás motivoval ku kandidatúre?


Odkedy som odišiel z aktívnej politiky, pýtali sa ma ľudia, či budem kandidovať za prezidenta, prípadne ma až vyzývali, aby som kandidoval. Ale boli to jednotlivci. Poďme k tomu, čo ma motivovalo. Stalo sa, že som mal účasť na najväčšej dejinnej udalosti 20. storočia, páde komunizmu v Európe. V knihách o páde komunizmu vo všetkých jazykoch je uvedené aj moje meno. Potom som mal účasť na obrane demokracie na Slovensku. Ako minister spravodlivosti som zodpovedal za správu súdov a pripravoval som zmeny dôležitých zákonov. Ako advokát bránim nespravodlivo poškodených ľudí. Stále sa zúčastňujem na verejnom diskurze o politických otázkach. Predstavu o budúcnosti Slovenska opretú o túto skúsenosť sa chcem pokúsiť dať do služieb krajiny.


Bude podľa Vás kandidovať na prezidenta Róbert Fico už v roku 2014, alebo ešte jedno volebné obdobie počká? Ak by Róbert Fico kandidoval už v roku 2014, veríte, že by ste ho mohli poraziť v jeho súčasnej sile?


Každý má právo uchádzať sa o kandidatúru. Svoju kandidatúru som nikdy nepodmieňoval tým, kto bude kandidovať ďalší. Nehovoriac o tom, že voľby budú takmer za 2 roky a dovtedy sa mnohé môže zmeniť.


Ste známy disident, ktorý pre obhajobu náboženských a politických aktivistov v Československu bol vylúčený v roku 1981 z advokácie a pre ich obhajobu v roku 1987 ste úplne stratili zamestnanie. V minulosti komunisti zamedzovali náboženskej slobode a dnes sú to inštitúcie EÚ, ktoré najmä prostredníctvom agendy rodovej rovnosti krok za krokom obmedzujú náboženskú slobodu v Európe. Ak by ste sa stali prezidentom, bolo by Vás v Európe na tému náboženskej slobody počuť, tak ako je počuť napríklad Václava Klausa na tému ekonomického smerovania Európy?


Ak dochádza a bude dochádzať ku obmedzovaniu náboženskej slobody nie je nič prekvapujúce. V Novom zákone sa píše, že kresťania budú prenasledovaní za Kristovo meno. Vyjadrené politologicky, Európska únia má takmer pol miliardy obyvateľov, združuje národy s rôznym historickým pozadím a rôznymi vládami. Musíme mať dostatočné sebavedomie, že kresťanstvo vytváralo európsku civilizáciu a máme v Európe domovské právo. Samozrejme by ma bolo v Európe počuť v prípade obmedzovania náboženskej slobody alebo iného ľudského práva. Cenzúra pod názvom politická korektnosť pre mňa nikdy neplatila.

V auguste 1989 ste boli zatknutý a obvinený z rozvracania republiky pre vydávanie Bratislavských listov a prípravu spomienky na ľudí, ktorých v r.1968 v Bratislave a na iných miestach Slovenska zastrelili vojská Varšavskej zmluvy. Z väzenia Vás prepustili v novembri 1989 v období nežnej revolúcie. Ak by ste sa stali prezidentom, Váš príbeh by mohol byť príkladom príbehu o slobode v Európe. Vladimír Palko vo svojej najnovšej knihe „Levy prichádzajú“ popisuje ako v EÚ už prenasledovanie kresťanov prebieha. Myslíte si, že skutočne v EÚ prichádza čas, kedy budú opäť ľudia, ako za čias komunistov pre svoje presvedčenie prenasledovaní a perzekuovaní?


Moja odpoveď nadväzuje na predchádzajúcu. Je možné, že budú, bude to však perzekúcia jemnejšia, ako za komunizmu. Ale opakujem, Európa je naša krajina a my sa v nej musíme cítiť ako doma. Čiže aj my budeme spoluvytvárať jej pravidlá.


Boli ste prvým podpredsedom federálnej vlády Československa, prvým podpredsedom vlády Slovenskej republiky, premiérom vlády Slovenskej republiky, poslancom Národnej rady a ministrom spravodlivosti. Teraz opätovne pôsobíte ako advokát. Akú „prezidentskú“ víziu by ste chceli na základe svojich skúseností Slovensku ponúknuť?


Víziu silného a spravodlivého Slovenska. Slovenska, ktoré by malo aspoň hrubú predstavu o svojej budúcnosti. Pri ceste za svojou budúcnosťou by bolo medzinárodne aktívne, pretože dnes už nemožno dosahovať dôležité národné ciele bez spojenectva s inými národmi.


Čo robí súčasný prezident Ivan Gašparovič podľa Vás dobre a v čom zlyháva?


Vážim si všetkých prezidentov. Ivan Gašparovič je prvým prezidentom, ktorý bol zvolený aj na druhé funkčné obdobie. Doteraz však nepredložil krajine myšlienku, ktorá by zaujala a oduševnila. Slovensko upadá do entropie.


Moja už zosnulá prababka, mi často ešte za jej života hovorila, ako dobre sa im po ekonomickej stránke za prvého Slovenského štátu žilo. Viacerí starí ľudia mi tento ich pocit potvrdzovali. Sme národom misionárov, ktorý však má vo svojej histórii biľag deportácie 70 000 židov, ktorých krvou je postriekané svedomie nášho národa a aj kňaza a prezidenta Jozefa Tisa. Aký je Váš názor na túto citlivú tému našich dejín a ako by sme sa mali s touto témou vysporiadať?


Ospravedlnenie Židom som ešte v r. 1987, čiže za komunizmu, aj ja podpísal a spolu s Františkom Mikloškom sme zbierali ďalšie podpisy. Slovenský štát má však aj ďalšie škvrny. Česi sú našim dlhodobým strategickým partnerom. Pri vzniku Slovenského štátu vtedajšie vedenie si malo uvedomiť, v akej zlej situácii sa ocitol český národ a nemalo vyháňať Čechov zo Slovenska. Ku koncu vojny jedinou bojaschopnou silou na Slovensku boli dve východoslovenské divízie. Po chaotickom vypuknutí povstania ich veliteľ generál Malár mal zostať pri svojich vojakoch a nemal letieť do Bratislavy, kde ho zajali Nemci a neskôr zastrelili. Nemci by potom možno nedokázali odzbrojiť obe divízie. Historik Ľubomír Lipták píše, že keby Slovensko po vojne nebolo vstupovalo do Československa ako vojensky porazené z povstania, ale ako vojensky víťazné, pomery v Československu by sa usporiadali už od začiatku úplne inak. Na druhej strane dialektika dejín hovorí, že Slovenský štát pozdvihol historické sebavedomie slovenského národa. Za Slovenského štátu vznikla kultúra a umenie, ktoré dominovali Slovensku až do 70-tych rokov. Na jednu odpoveď to zatiaľ stačí.


Ešte väčšou tragédiou Slovákov je, že od roku 1957 bolo legálne umelým potratom vyvraždených viac ako 1 350 000 detí. Aké aktivity, alebo stratégiu by mali podľa Vás prolife zástupcovia na Slovensku uskutočňovať, aby sa prestalo s vraždením nevinných detí?


Začnem osobne. Máme s manželkou štyri deti a manželka nikdy nebola na umelom prerušení tehotenstva. Manželka aj ja sme v živote dosiahli profesionálne ciele a deti nám pri ich dosahovaní iba pomáhali. Na maturitných stretnutiach všetci spolužiaci hovoríme na prvom mieste o svojich deťoch a vnúčatách, až potom o profesionálnych úspechoch. Som zneistený, že Poľsko má veľmi prísne zákonodarstvo proti potratom, ale demografická situácia je tam asi taká ako u nás. Ako advokát obhajujem klienta, ktorý musel použiť streľbu zatiaľ iba zo vzduchovky, aby obránil svoj majetok pred zlodejom z inej kultúry. Nech je nám jasné: ak nebudeme mať viac detí, zatlačia nás do get a žiadna polícia nás neochráni. Zatiaľ viem povedať iba toľko.


Žili sme 40 rokov v područí komunistickej ideológie centralizovanej v Rusku. Vy ste boli za svoje presvedčenie dokonca krátko touto mocou väznený. Dnes ste veľký priaznivec spojenectva medzi Slovenskom a Ruskom. Aká by mala byť strategická zahraničnopolitická politika Slovenska vo vzťahu k USA, EÚ, Rusku a z čoho pramenia Vaše sympatie k Rusku?


Sme členmi EÚ a zakiaľ EÚ trvá, máme byť jej lojálnymi členmi. Pri porovnaní geopolitických záujmov Ruska a USA, Rusko má stabilnejší geopolitický záujem na zachovaní terajších pomerov v Strednej Európe než USA. Z toho dôvodu Rusko je pre nás stabilnejším spojencom, než USA. No a pridajme k tomu našu kultúrnu a jazykovú blízkosť, ktorá vyplýva zo slovanskej spolunáležitosti. Zo zásahov Ruska do pomerov Strednej Európy Slovensko vždy ťažilo, ak vypustíme komunistickú ideológiu a zostaneme iba pri geopolitike. Čiže v rámci členstva v EÚ sa máme usilovať o čo najlepšie vzťahy s Ruskom a samozrejme aj k USA.


Slovensko dováža viac ako polovicu potravín a potravinových výrobkov zo zahraničia. Naproti aj našim susedom napr. Čechom sme prekročili hranice našej potravinovej sebestačnosti a bezpečnosti. Zo zahraničia sa k nám na konzum dovážajú druho až treťotriedne potraviny, ktoré by v zahraničí považovali za odpad. V prípade prasknutia dlhovej bubliny v Európe, by sa na Slovensku vďaka nesebestačnosti mohla rozprávka Soľ nad zlato stať realitou, tým že ceny potravín by mohli byť vyššie ako ceny drahých kovov. Vstupovali by ste ako prezident aj do ekonomických otázok ako je potravinová bezpečnosť SR, trvalý euroval, činnosť európskej centrálnej banky a pod?


Áno. Slovensko má čo najviac rozvíjať fyzickú ekonomiku, čiže výrobu rôzneho tovaru, ale aj rozvíjanie kultúry, umeleckých diela pod. a podľa možnosti nepripúšťať na svoje územie virtuálnu ekonomiku založenú na finančných špekuláciách. Slovensko by malo podporiť snahu Nemecka a Francúzska o zavedenie minimálnej dane na finančné operácie. V poľnohospodárstve by mala vláda, prípadne aj za cenu nižších dotácií do iných odvetví, udržiavať poľnohospodársku výrobu na úrovni zabezpečujúcej sebestačnosť. Na druhej strane by som zase nevstupoval do množstva ekonomických otázok, pretože ústavne je na ich riešenie určená vláda.


Pravica zažila vo voľbách debakel. Vidíte na slovenskej politickej scéne politického lídra, ktorý by mohol zjednotiť pravicu a seriózne konkurovať Róbertovi Ficovi v ďalších voľbách?


Delenie politickej scény na pravicu a ľavicu je stále viacej umelé. Aký je rozdiel medzi politikou tzv. pravice a tzv. ľavice, ak si odmyslíme osoby na ich čele? Preto ma táto otázka nijak zvlášť netrápi. Keď bude robiť Fico zlú politiku, jeho konkurent jednoducho vyrastie. Spoločenské podmienky budú tomu priať. Čiže treba diskusiu a reálnu snahu o formulovanie lepšej politiky, než bude robiť Fico.


KDH malo v týchto voľbách šancu stať sa lídrom pravice. Prečo podľa Vás neuspelo a aké nosné témy by okrem ekonomických malo KDH, ktorého ste zakladateľom, otvárať v najbližších rokoch, ak nechce nasledovať príklad hynúcich kresťansko-demokratických strán v Európe?


KDH by malo vystupovať sebavedomejšie. Nosných tém je množstvo. Začnime potravinovou bezpečnosťou, ktorú ste už spomenuli. Alebo hyzdením Bratislavy, chaotickým povoľovaním stavieb vysokých budov bez ľadu a skladu. Z lietadla vyzerá mesto ako ústa s vyštrbenými zubami. Úpadok našej armády, ktorá sa dostáva na úroveň SBS-ky. Vajatanie so širokorozchodnou traťou. Až po zahraničnú politiku, v ktorej bolo kedysi KDH lídrom na Slovensku.


Podporí Vás KDH a prípadne aj ostatné politické strany vo Vašej kandidatúre, alebo postavia za kandidáta Pavla Hrušovského?


Ak sa rozhodnem pre kandidatúru, budem sa uchádzať ako nezávislý kandidát, pretože iba tak by som mohol napĺňať svoj prezidentský program. Podpora každej strany by mi však bola vítaná a osobitne KDH. Je to však vec vnútorného rozhodnutia KDH.
Máte zatiaľ pocit dostatočnej pozitívnej spätnej väzby, ktorá by Vás utvrdzovala v predsavzatí, že ísť do prezidentskej kandidatúry je dobrý a správny krok?
Zatiaľ skôr áno, jednak v osobných reakciách ľudí, s ktorými sa stretávam, ale aj v pozornosti médií. Ostatne, prečo ste si vybrali mňa pre tento rozhovor?


Za rozhovor ďakuje Marek Nikolov


Späť na rozhovory | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Misia Život
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.