Dobré správy

 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24
 • Bernadeta Miková
  Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ... Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe. Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
  2020-05-04
 • Saša Tinková
  ...A potom prišiel vírus. A svet mi hovoril, ako sa mám báť. A ja som sa nebála. Vôbec. Ničoho... Už som nechcela. Už som ani nevládala... Bála som sa celý život. Zlyhaní. Zlých koncov. Katastrof. Odmietnutí. Chýb. Osamotenia. Odmietnutia. Utrpenia. Chorôb. Bolesti. Smrti... Takto na mňa Zlý celý život útočil. Takto ma klamal. Gniavil, pritláčal k zemi. Bral mi dych. Bral mi život. Ťahal ma do tmy. Tak veľmi-veľmi nechcel, aby som videla Svetlo! Tak strašne mi chcel zabrániť, aby som poznala Lásku...
  2020-03-29

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - David Matthews
Celebrate!

small_David Matthews1.jpg

Bol 43 rokov pastorom evanjelikálneho zboru v Írsku a v Anglicku. V Belfaste, v čase teroristických konfliktov medzi protestantmi a katolíkmi sa David pýtal Pána (v roku 1974), že čo robí v jeho generácii. Pán Davidovi ako protestantskému pastorovi povedal pre neho veľmi prekvapivú vec: „Krstím rímsko-katolíkov v Duchu Svätom.” David začal slúžiť katolíkom a Boh si ho používa na k vyliatiu Ducha Svätého. David sa v roku 2011 katolíkom. Žije 43 rokov v manželstve s Mary s ktorou majú spolu 4 deti.

Bol som súčasťou konferencií „Celebrate“ mnoho rokov - viac ako dokážem spätne napočítať. Bolo mi cťou, byť jedným z tých, ktorý prednášali na rôznych konferenciách po celom svete a podľa môjho názoru, „Celebrate“ je jednou z najlepších!

Prečo to hovorím? Nuž, je to charizmatické miesto plné života. Je aj dobre riadené a organizované. Sue Whitehead odviedla za roky výbornú prácu, čo sa týka rezervácií, a tak keď prídu hostia, sú očakávaní s kľúčmi od izby a informáciami pre nich. V „hre“ je mnoho ľudí – od čašníkov po vedúcich, ktorí sa usilovne snažia, aby prispeli k tomu, že váš pobyt bude čo najpríjemnejší. A ja si to veľmi vážim. To prispieva k tomu, aby bola v dome „Celebrate“ spontánna a duchovne obohacujúca atmosféra.

„Celebrate“ je konferencia rodinného rázu. Nie je plná svätých ľudí, ktorí robia sväté veci 24 hodín, 7 dní v týždni! Podieľajú sa na ňom najrôznejšie rodiny so širokým programom plným aktivít, pre každého niečo. Môžete sa zúčastniť rôznych levelov, ako len sa vám páči, je to predsa dovolenka, či prázdniny!

Najsilnejším aspektom je to, že je to určené pre všetky vekové kategórie. Od malých „hviezdičiek“ po starých rodičov – všetci si tu nájdu miesto, kde dostanú podporu a povzbudenie. V priebehu rokov sa stalo mojou najväčšou radosťou, vidieť, ako teenageri a rodičia znovu objavujú svoju vieru a nachádzajú svoje miesto pre službu v cirkvi a v spoločnosti.

„Celebrate" je rímsko-katolícka konferencia, ktorú charakterizuje aj veľmi zdravý a produktívny ekumenizmus. Mnoho rokov som sa na nej zúčastňoval ako protestantský pastor. V tom čase ma vždy vrelo prijali a pozorne načúvali, keď som prednášal, a dokonca mi aj hojne pritakávali slovom „amen“, aby ma povzbudili spôsobom protestantom blízkym! Tento aspekt oslavy - „Celebrate“ je obzvlášť dôležitý. Často krát máme zlé myšlienky o sebe navzájom, len preto, že sme nemali príležitosť stretnúť sa s druhou stranou alebo s nimi spolupracovať.

Táto interakcia v „Celebrate“ napomáha zdravým sociálnym stretom, či dokonca ponúka teologické diskusie (pre tých, ktorí ich vyhľadávajú). Nie je tam ale žiaden tlak na konvertovanie, alebo podriaďovanie sa. Počas mnohých, mnohých rokov si nespomínam ani len v najmenšom na nejaké pokusy o to, aby ma presviedčali prejsť na rímsko-katolícku vieru. Možem povedať, že som bol mnoho krát takmer zaskočený i pokorený srdečnou láskou a uznaním, ktoré som dostával. Uvediem k tomu príklad.

Pred niekoľkými rokmi som sedel na jednom zasadaní rady. Diskutovali sme o našom pokroku doposiaľ, a modlili sme sa za nasledovné dni, aby sme vedeli nasledovať Ducha Svätého. Podotknem, že pred, počas a po „Celebrate“ sa veľa modlí. Mnohé modlitby, nie však všetky, sú v „skrytosti“ a možno sú práve preto ešte silnejšie. Akokoľvek, aby som sa vrátil späť k zasadaniu rady. Jedna osoba tam v myšlienkach cítila, že „sme ešte nevzdali úctu našej „Pani“. Charles navrhol, aby sme sa modlili a rozlišovali, čo máme robiť. Ja, ako evanjelický pastor, a nepoznali ma ako hanblivého, som sa podelil, že mám prednášku o Márii, a rýchlo som dodal, že sa týka iba toho, čo o nej hovorí Písmo. „Práve toto chceme“, povzbudil ma Charles a s plným súhlasom všetkých zúčastnených, som bol vyzvaný, aby som ju predniesol.

Nikdy nezabudnem na tú noc. Mal som toľko pochybností o tom, ako som sa len odvážil vystúpiť s touto témou! Ako len môže evanjelikálny protestantský pastor kázať o Panne Márii pred rímsko-katolíckym publikom, plným kňazov a duchovných!! Na moje prekvapenie, prednáška bola prijatá s vďačnosťou a podporou, a dokonca potleskom. Toto je „Celebrate“ – oslava pre vás.

Prednášal som o Panne Márii mnoho krát, ale moja angažovanosť v „Celebrate“ ma naučila, že keď hovoríme s láskou a rešpektom k sebe navzájom, môžeme len objavovať, že je viac toho, čo nás spája, ako toho, čo nás rozdeľuje. Ekumenizmus v „Celebrate“ je zdravé dodržiavanie tradícií a pravidiel so snahou pochopiť a načúvať iným a ich uhlu pohľadu. Odvtedy mi bolo veľkou cťou, že som bol prijatý do rímsko-katolíckej cirkvi, na Veľkú noc roku 2011. Iste veríte, že to bolo moje spontánne rozhodnutie. Moje a mojej ženy Márie. Mnoho sme sa za to modlili, smiali sa na tom, či plakali.

My, ako pár, teraz žijeme ekumenizmus spôsobom, že ja sa teším zo sviatostí a priateľstiev v mojej miestnej farnosti a ona zostáva súčasťou evanjelickej cirkvi, kde sa radujeme zo vzťahov a dobrých biblických vyučovaní.

Mnohí sa ma pýtali, prečo som urobil tento krok. Je ťažké to vysvetliť. Cítim sa trochu ako Peter v Kornéliovom dome (Sk, 10). Je to celé ako u neznámych, a viem, že Boh chce, aby som bol v tejto cirkvi, ale stále sa musím učiť porozumieť zvykom a jazykom tohto domu.

Rada od mojej ženy je aj praktická, no aj duchovná. Ona hovorí jednoducho: „Nechaj nech prejde trochu čas a potom uvidíme, čo bude ďalej“. Pozoruj teda toto miesto a daj tomu čas. Jedno viem, že „Celebrate“ a ľudia v ňom sa pričinili o to, že som sa pridal k rímsko-katolíkom, pretože som u nich videl charizmatický, živý a veľmi príťažlivý katolicizmus.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium