Dobré správy

 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24
 • Bernadeta Miková
  Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ... Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe. Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
  2020-05-04
 • Saša Tinková
  ...A potom prišiel vírus. A svet mi hovoril, ako sa mám báť. A ja som sa nebála. Vôbec. Ničoho... Už som nechcela. Už som ani nevládala... Bála som sa celý život. Zlyhaní. Zlých koncov. Katastrof. Odmietnutí. Chýb. Osamotenia. Odmietnutia. Utrpenia. Chorôb. Bolesti. Smrti... Takto na mňa Zlý celý život útočil. Takto ma klamal. Gniavil, pritláčal k zemi. Bral mi dych. Bral mi život. Ťahal ma do tmy. Tak veľmi-veľmi nechcel, aby som videla Svetlo! Tak strašne mi chcel zabrániť, aby som poznala Lásku...
  2020-03-29

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Denis Chane Sing Guan
Domov srdca

small_Denis Chane3.png

www.heartshomeusa.org
csg2ni@gmail.com
https://www.facebook.com/domov.srdca.3

Ahojte! Volám sa Denis Chane-Sing-Guan, mám 43 rokov, som Francúz, ale narodil som sa na malebnom ostrove Réunion.

Môj život bol “úplne normálny“, mal som milujúcich rodičov a všetko, po čom som túžil a čo som chcel... Aj napriek tomu mi práve to podstatné mi chýbalo.

Bol som pokrstený a prijal som sviatosť Eucharistie. Avšak pretože kňaz bol známy mojej matky, prípravných katechéz som sa zúčastnil asi len 10-krát, nie viac. Počas nasledujúcich 30 rokov som sa ani raz nezúčastnil sv. omše. Horšie to už asi nejde.

Po maturite som odišiel študovať biznis do Paríža. Po dvoch rokoch práce na nákupnom oddelení v európskom centrálnom sídle spoločnosti Darty som sa ocitol so silami v koncoch. Aj napriek tomu, že som sa aktívne podieľal na dosahovaní cieľov spoločnosti a tešil som sa benefitom tejto pozície, začal som pociťovať rastúci nepokoj s tým, čo robím. Tento nepokoj trval niekoľko mesiacov. Rozhodol som sa dať si pauzu od sveta biznisu a venovať 14 mesiacov svojho života tým najzanedbanejším deťom a ľudom vo svete.

Ako som stretol Ježiša?

To On prišiel z výšky ku mne, aby ma pozdvihol. Urobil tak prostredníctvom projektu Domov Srdca. Ide o katolícke dielo súcitu a útechy, ku ktorému som sa pripojil. Ponúka mladým ľudom možnosť venovať Bohu jeden alebo dva roky svojho života a zdieľať ich so zvlášť znevýhodnenými ľuďmi, s ktorými žijú v jednej komunite. Domov Srdca má jedinú ambíciu, a to  "byť tým úsmevom, tou kvapkou vody, tou rukou, ktorá prichádza, aby ponúkla samú seba počas cesty; byť tým úsmevom, tou kvapkou vody, tou rukou, ktorá sprevádza až do konca života".

A tak som v decembri 2006 začal svoju misiu v New Yorku, USA, kde som Ho stretol.

New York, to "veľké jablko" alebo "mesto, čo nikdy nespí", ako spieva Frank Sinatra. New York, ktorý si často spájame s televíznymi predstavami: tehlové steny, železné schodiská,  vstupy do šácht, reklamy na strechách alebo žlté taxíky. Super, poviete mi!!! Nech žije Manhattan, Empire State building, Fifth & Madison avenues, Central Park, Times Square, the Met, Carnegie Hall, Broadway, Guggenheim múzeum...  Ale ja som pôsobil v štvrti Bronx, vo farnosti sv. Františka z Assisi, kde som pomáhal v domove dôchodcov Antonia Diaz, vo Woody Crest centre (centrum pre AIDS pacientov), v Libanonskej nemocnici, vo Fultonovej nemocnici, a na ďalších miestach, spolu s ich františkánmi.

Ježiš mi zmenil život

Ako povedal sv. Ján z Kríža: „Na konci života budeme súdení podľa lásky“. “Láska je a zostane motívom misií a zároveň je jediným kritériom, podľa ktorého treba niečo spraviť alebo nespraviť, zmeniť alebo zachovať. Je princípom, ktorý riadi celé konanie, a je cieľom, na ktorý sa musí zameriavať. Čo sa koná z lásky alebo je ňou inšpirované, nikdy nie je primalé a je vždy dobré."

On mi deň čo deň pomáha byť trpezlivým a v hĺbke svojho srdca objavovať Jeho lásku a rozdávať ju ďalej.

On premenil moje obavy na odvahu, vďaka nemu teraz cítim veľkú vnútornú vyrovnanosť a naplnenie a predovšetkým prežívam obrovský pokoj. Neznamená to, že je to vždy jednoduché. Z času na čas prídu ťažkosti, obavy, pochybnosti a pokušenie celé to vzdať. Ak by som robil to len sám pre seba, tak náročnú úlohu by som nikdy nezvládol.

Samozrejme, mojou ambíciou nie je odstrániť všetko utrpenie. To, čo chcem, je byť blízko aspoň tým pár trpiacim osobám. Moja prítomnosť im má byť útechou. Viem, že vždy budem bezmocný voči utrpeniu, ale budem tam prítomný, pre ňu alebo pre neho, celým mojím bytím. S pokorou, úctou a citom budem robiť všetko, čo je v mojich silách.

Som veľmi vďačný za túto milosť, ktorej sa mi dostalo. Za to, že som bol schopný odpovedať na Jeho volanie a mohol zažiť túto nádhernú skúsenosť v službe druhým. Táto misia je ako dych ľudskosti, ktorej centrom je ‘Človek’. A hlavne, to On ma napĺňa trpezlivosťou a štedrosťou, učí ma mať otvorené srdce, byť pripravený zaujímať sa o druhých. Denis Chane Sing Guan

Ak Ťa zaujal projekt Domov Srdca a rád by si sa pripojil k tomuto dielu prítomnosti a útechy, prosím navštív našu webovú stránku.

Denis Chane Sing Guan, e-mail kontakt: csg2ni@gmail.com

https://www.facebook.com/domov.srdca.3  


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium