Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Denis Chane Sing Guan
Domov srdca

small_Denis Chane3.png

www.heartshomeusa.org
csg2ni@gmail.com
https://www.facebook.com/domov.srdca.3

Ahojte! Volám sa Denis Chane-Sing-Guan, mám 43 rokov, som Francúz, ale narodil som sa na malebnom ostrove Réunion.

Môj život bol “úplne normálny“, mal som milujúcich rodičov a všetko, po čom som túžil a čo som chcel... Aj napriek tomu mi práve to podstatné mi chýbalo.

Bol som pokrstený a prijal som sviatosť Eucharistie. Avšak pretože kňaz bol známy mojej matky, prípravných katechéz som sa zúčastnil asi len 10-krát, nie viac. Počas nasledujúcich 30 rokov som sa ani raz nezúčastnil sv. omše. Horšie to už asi nejde.

Po maturite som odišiel študovať biznis do Paríža. Po dvoch rokoch práce na nákupnom oddelení v európskom centrálnom sídle spoločnosti Darty som sa ocitol so silami v koncoch. Aj napriek tomu, že som sa aktívne podieľal na dosahovaní cieľov spoločnosti a tešil som sa benefitom tejto pozície, začal som pociťovať rastúci nepokoj s tým, čo robím. Tento nepokoj trval niekoľko mesiacov. Rozhodol som sa dať si pauzu od sveta biznisu a venovať 14 mesiacov svojho života tým najzanedbanejším deťom a ľudom vo svete.

Ako som stretol Ježiša?

To On prišiel z výšky ku mne, aby ma pozdvihol. Urobil tak prostredníctvom projektu Domov Srdca. Ide o katolícke dielo súcitu a útechy, ku ktorému som sa pripojil. Ponúka mladým ľudom možnosť venovať Bohu jeden alebo dva roky svojho života a zdieľať ich so zvlášť znevýhodnenými ľuďmi, s ktorými žijú v jednej komunite. Domov Srdca má jedinú ambíciu, a to  "byť tým úsmevom, tou kvapkou vody, tou rukou, ktorá prichádza, aby ponúkla samú seba počas cesty; byť tým úsmevom, tou kvapkou vody, tou rukou, ktorá sprevádza až do konca života".

A tak som v decembri 2006 začal svoju misiu v New Yorku, USA, kde som Ho stretol.

New York, to "veľké jablko" alebo "mesto, čo nikdy nespí", ako spieva Frank Sinatra. New York, ktorý si často spájame s televíznymi predstavami: tehlové steny, železné schodiská,  vstupy do šácht, reklamy na strechách alebo žlté taxíky. Super, poviete mi!!! Nech žije Manhattan, Empire State building, Fifth & Madison avenues, Central Park, Times Square, the Met, Carnegie Hall, Broadway, Guggenheim múzeum...  Ale ja som pôsobil v štvrti Bronx, vo farnosti sv. Františka z Assisi, kde som pomáhal v domove dôchodcov Antonia Diaz, vo Woody Crest centre (centrum pre AIDS pacientov), v Libanonskej nemocnici, vo Fultonovej nemocnici, a na ďalších miestach, spolu s ich františkánmi.

Ježiš mi zmenil život

Ako povedal sv. Ján z Kríža: „Na konci života budeme súdení podľa lásky“. “Láska je a zostane motívom misií a zároveň je jediným kritériom, podľa ktorého treba niečo spraviť alebo nespraviť, zmeniť alebo zachovať. Je princípom, ktorý riadi celé konanie, a je cieľom, na ktorý sa musí zameriavať. Čo sa koná z lásky alebo je ňou inšpirované, nikdy nie je primalé a je vždy dobré."

On mi deň čo deň pomáha byť trpezlivým a v hĺbke svojho srdca objavovať Jeho lásku a rozdávať ju ďalej.

On premenil moje obavy na odvahu, vďaka nemu teraz cítim veľkú vnútornú vyrovnanosť a naplnenie a predovšetkým prežívam obrovský pokoj. Neznamená to, že je to vždy jednoduché. Z času na čas prídu ťažkosti, obavy, pochybnosti a pokušenie celé to vzdať. Ak by som robil to len sám pre seba, tak náročnú úlohu by som nikdy nezvládol.

Samozrejme, mojou ambíciou nie je odstrániť všetko utrpenie. To, čo chcem, je byť blízko aspoň tým pár trpiacim osobám. Moja prítomnosť im má byť útechou. Viem, že vždy budem bezmocný voči utrpeniu, ale budem tam prítomný, pre ňu alebo pre neho, celým mojím bytím. S pokorou, úctou a citom budem robiť všetko, čo je v mojich silách.

Som veľmi vďačný za túto milosť, ktorej sa mi dostalo. Za to, že som bol schopný odpovedať na Jeho volanie a mohol zažiť túto nádhernú skúsenosť v službe druhým. Táto misia je ako dych ľudskosti, ktorej centrom je ‘Človek’. A hlavne, to On ma napĺňa trpezlivosťou a štedrosťou, učí ma mať otvorené srdce, byť pripravený zaujímať sa o druhých. Denis Chane Sing Guan

Ak Ťa zaujal projekt Domov Srdca a rád by si sa pripojil k tomuto dielu prítomnosti a útechy, prosím navštív našu webovú stránku.

Denis Chane Sing Guan, e-mail kontakt: csg2ni@gmail.com

https://www.facebook.com/domov.srdca.3  


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium