Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  „Ja som pravý vinič a môj Otec je vinohradník. On každú ratolesť, ktorá na mne neprináša ovocie, odrezáva, a každú, ktorá ovocie prináša, čistí, aby prinášala viac ovocia. Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám povedal. Ostaňte vo mne a ja vo vás. Ako ratolesť nemôže prinášať ovocie sama od seba, ak neostane na viniči, tak ani vy, ak neostanete vo mne. Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne prináša veľa ovocia, lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.“
  2020-12-11
 • Michaela Vyhnalová
  Zručnosť tvoriť kvalitné vzájomné vzťahy je založená práve iba na našej ochote udržiavať a prijímať vnútorný oheň lásky, vďačnosti a priateľstva nebeského Otca ku nám. Do akej miery dovolíme prehlbovať náš osobný vzťah s Pánom, do takej istej miery budeme vedieť skvalitňovať vzťahy s ostatnými.
  2020-11-11
 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Eduard Heger
Žil som spokojne bez Boha

small_Edoh.jpg

Eduard Heger je členom vodcovského tímu Spoločenstva pri Dóme sv. Martina v Bratislave. Má manželku Luciu a dcéru Emu.

Boha som spoznal ako 23-ročný. Dovtedy som si žil spokojný život bez Boha. I keď som bol ako trojročný pokrstený, naši ma k viere neviedli. Nanajvýš sme zašli na Vianoce na polnočnú omšu. Tú som však bral ako kultúrny zážitok: stáli sme väčšinou vzadu, odkiaľ sme toho veľa nevideli.

O Bohu som sa začal prvýkrát rozprávať so spolužiačkou a dobrou kamarátkou v treťom ročníku vysokej školy. Dovtedy som ani len nevedel, ako vyzerá Biblia. Spolužiačka uverila v Boha a vysvetľovala mi všetko o Ježišovi. Keď mi tvrdila, že zomrel za moje hriechy, len som sa pousmial a odpovedal jej, že možno zomrel za jej hriechy, lebo ja žiadne nemám. Ona to však so mnou nevzdávala, i keď to nemala so mnou ľahké. Bavilo ma rozprávať sa s ňou o týchto veciach, ale to bolo asi tak všetko.

Čas plynul a ja som síce vedel viac o Ježišovi, ale svoj život som si naďalej žil po svojom. Mal som priateľku, žili sme spolu, študoval som na Ekonomickej univerzite a pripravoval sa na svoju budúcu kariéru. Mojím snom bolo stať sa úspešným manažérom nejakej veľkej firmy, neskôr si založiť vlastnú firmu, byť bohatý a spokojný. Svoju budúcu ženu som si predstavoval ako niekoho, kto sa bude starať o naše deti a domácnosť.

Popritom som nemal v mysli zábrany svoju ženu podvádzať. Myslel som si, že to k životu patrí, že je to normálne. Zlom však nastal na konci leta roku 1999. Bol som čerstvý inžinier a išiel som so svojou priateľkou a ďalším párom na dovolenku do Chorvátska. S rodičmi som sa rozlúčil iba tak narýchlo, veď sa o týždeň s nimi opäť stretnem. No keď som sa v sobotu odtiaľ vracal a volal som mame, že už som na ceste späť, zacítil som v jej hlase, že niečo nie je v poriadku. A veru nebolo. Keď som prišiel v noci domov, oznámila mi, že môj otec počas dovolenky zomrel.

Bol to pre mňa obrovský šok - otca som mal veľmi rád. V živote som sa tohto okamihu veľmi bál a dúfal som, že nastane, až keď na to budem pripravený, keď už budem ženatý a budem mať deti. Ale otec bol zrazu preč. Ani som sa mu nemohol poďakovať, ani sa s ním rozlúčiť. V srdci som prežíval veľkú bolesť, ktorú som však maskoval. Jediný, kto to na mne spozoroval, bola mama. Rozhodla sa, že ma zavedie k jednej známej, o ktorej vedela, že keď sa za niekoho pomodlí, uľaví sa mu. A tak sa i stalo. Pani sa za mňa krátko pomodlila a ja som šiel preč. Pri dverách mi však podala do rúk knihu, v ktorej autor opisoval, ako sa dá hovoriť s Ježišom. Ja som to vo svojom smútku a bolesti aj vyskúšal. Na moje veľké prekvapenie som zistil, že Ježiš ma naozaj počúva, dokonca ku mne hovorí!  

Začal som čítať Bibliu a videl som, ako ma Boh cez ňu učí spoznávať nové hodnoty života, postoje, formuje moje názory. Priviedlo ma to i k tomu, že som svojej priateľke povedal, že už s ňou nedokážem mať naďalej fyzický styk. Bola z toho veľmi prekvapená a dúfala, že sa vrátim do „normálu“. Ja som však vedel, že to, čo som začal žiť, bol normál a to, čo som žil predtým, bolo nenormálne.

Mama i sestra si mysleli, že to s vierou preháňam a nemali pre môj nový život veľké pochopenie. Na Vianoce sme spolu s mamou odcestovali na návštevu k mojej sestre do USA. Pôvodne som tam mal zostať tri týždne, no zostal som tam nakoniec 1,5 roka. Bol to čas, kedy Boh ku mne veľa hovoril, mal som na neho veľa času. Cez internet som začal dostávať prednášky zo Spoločenstva pri Dóme sv. Martina a boli mi skvelou duchovnou pomocou. Po pol roku môjho zdieľania viery so sestrou uverila i ona. Boh ma počas pobytu v USA naučil aj to, aké je dôležité žiť v spoločenstve kresťanov. V Amerike som najprv žiadnych nepoznal a mal som z nich trochu obavy. To sa však rýchlo zmenilo, keď som ich spoznal osobne. Boh ma veľa učil i o vzťahu k ženám, ktorý som mal tiež dosť zdeformovaný. Naučil ma byť pravdovravným, hoci predtým som nemal zábrany klamať. Jednoducho premieňal moje vnútro a budoval nové základy. Ježiša som si veľmi zamiloval.

Po mojom návrate na Slovensko sa mi Boh postaral o prácu. Preukazoval mi svoju lásku i zaopatrením a starostlivosťou o hmotné veci. Ukazoval mi, že on je mojím Otcom a že nie som sirota. A robí to dodnes. Je mojím najlepším priateľom, mojím Pánom. Ukázal mi, že mu môžem so svojím životom dôverovať, a že on mu najlepšie rozumie, lebo ho stvoril a naplánoval. Dnes som vďačný Bohu, že on prišiel ku mne a zjavil sa mi, i keď ja som ho nehľadal...


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium