Youtube (odporúčané videá)
Dobré správy
- Michaela Vyhnalová
Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu. - Svätý otec František
Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva? - Svätý otec František
Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň. - Svätý otec František
Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov. - Michaela Vyhnalová
Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
Video
Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.
Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.
Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu
Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.
Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.
Príbeh - Elias Vella OFM conv.
Pán sa nado mnou zľutoval
Z knihy:
„Kristoterapia: Ježiš ťa chce urobiť celistvým“
Elias Vella OFM conv.
Moje svedectvo
Prv než sa začneme zaoberať témou tejto knihy, rád by som vám vyrozprával svoje vlastné svedectvo, ako ma Pán po pätnástich rokoch kňazstva povolal vykročiť po novej ceste.
Spomínam si, že počas prvých rokov, v ktorých som nadviazal kontakt s charizmatickou obnovou, pozvali sme na Maltu otca Roberta Faricyho, jezuitského kňaza. Spomedzi mnohých vecí, ktoré povedal, ma oslovilo najmä jeho tvrdenie, že obrátenie je najťažšie pre kňazov a, ako dodal, najmä pre jezuitov. Sodstupom rokov som dospel k presvedčeniu, že mal pravdu. Z mojej vlastnej skúsenosti môžem dosvedčiť, že my kňazi dôjdeme v živote k istému bodu, keď si myslíme, že sme dosiahli vrchol poznania, a teda aj cieľ našej cesty. V roku 1978 som k tomuto presvedčeniu dospel aj ja, ale Pán sa nado mnou zľutoval a uviedol ma do reality.
V Írsku, v Dubline sa konalo veľké svetové stretnutie Charizmatickej obnovy. Skupina mladých priateľov na mňa naliehala, aby som ich tam sprevádzal. Ak mám byť úprimný, musím povedať, že obnove som príliš nedôveroval pre prehnané emócie, ktoré som mal možnosť zažiť počas niekoľkých modlitebných stretnutí. V tom čase som vyučoval teológiu a vôbec som nemal v úmysle dať si narušiť môj zaužívaný spôsob života. Bol som aj hlavným predstaveným mojej rehole na Malte, viedol som duchovné cvičenia, podieľal som sa na tvorbe televíznych relácií, písal som knihy, a teda cítil som sa vyťažený a nič viac mi nechýbalo. Viedol som ustálený spôsob života.
V mojom dennom programe sa nevyskytovali neplánované udalosti, no naliehanie tých mladých ľudí ma presvedčilo, aby som urobil výnimku a porušil svoje pravidlá. Zaplatili mi letenku, čím ma donútili prijať ich pozvanie. Povedal som si, že nemám čo stratiť, keď im vyhoviem.
Odcestovali sme všetci spolu. V Dubline sa zišlo približne osemsto kňazov a rehoľníkov a asi dvetisíc rehoľných sestier. Účastníci boli rozdelení podľa príslušnosti – laici, kňazi, rehoľníčky - do malých skupiniek. Ocitol som sa v jednej z nich; viedol ju istý írsky kňaz. Na začiatok nám položil veľmi jednoduchú otázku: „Prečo ste sem prišli?“
Tí, ktorí prišli na rad predo mnou, odpovedali - podľa mojich predstáv - trochu čudne. Jeden starší kňaz povedal: „Som tu, aby som sa stretol s Pánom.“ Nerozumel som jeho odpovedi. Ako môže kňaz na sklonku života chcieť stretnúť Pána! Čo robil počas dlhých rokov kňazskej služby? Jeho odpoveď mi nedávala zmysel. Lenže prekvapujúcim odpovediam nebol koniec. Ďalší v poradí odvetil: „Som tu, aby som prosil Pána o svoje obrátenie.“ Táto odpoveď ma priam pohoršila. Ako môže kňaz, ktorý každý deň slúži omšu, prosiť o obrátenie?
Keď som prišiel na rad, veľmi nenútene a hrdo som povedal: „Ja som teológ, vyučujem teológiu a chcem zistiť, čo ponúkajú tieto nové duchovné aktivity. Ale ide mi len o to, aby som sa naučil niečo viac, mal rozhľad, viac informácií, ktoré potom budem môcť odovzdať mojim študentom. Moja odpoveď bola veľmi jasná. Ako zvyčajne mi ani len na um nezišlo, že by som z účasti na tejto akcii mohol získať niečo aj pre seba.
Pamätám si, ako mi ten írsky kňaz, čo viedol našu skupinku, bez zaváhania povedal:
„Otče, kľakni si! Potrebuješ, aby sme sa za teba pomodlili!“ To ma zmiatlo. Bol som taký ohromený, že som sa nezmohol na žiadnu odpoveď. Kľakol som si, tí kňazi ma obkolesili a začali sa modliť za moje obrátenie. Neviem, čo sa stalo, ale spomínam si, že som sa rozplakal a pocítil som, ako v mojom srdci niečo povolilo.
Neskôr som sa vrátil k mojim priateľom, ktorých zadelili medzi laikov. Len čo ma uvideli, všimli si, že niečo ma rozrušilo, a zisťovali, čo sa mi prihodilo. Spočiatku som sa vykrúcal a presviedčal ich, že nič zvláštne sa nestalo, ale po chvíli, keďže sa nedali odradiť, som sa s rozpakmi priznal. Keď si ma so záujmom vypočuli, prezradili mi, že už nejaký čas sa modlili za moje obrátenie.
Odvtedy sa môj život naozaj zmenil. Robil som to isté, čo predtým, ale ináč. Teraz tu bol Duch Svätý, ktorý viedol môj život a všetkému dával nový rozmer.
Najnovšie
- Viktor Novitchi
Trápil som sa s pohlavnou zmätenosťou odkedy si pamätám - Tia Arshad
Ex-lesba. Chcela som spáchať sebevraždu, ale Boh ma zachránil - Paul Holliday
Hľadanie odpovedí o posmrtnom živote - Harriet Coombe
Je niečo lepšie ako uzdravenie - Martin Fedorko
Obrátenie ako cesta
Náhodné
- Slavo Pjatak
Najväčšia radosť - Catherine Ndberebová
Zdroj sily - David Matthews
Celebrate! - Harriet Coombe
Je niečo lepšie ako uzdravenie - Dionýz Ordódy
Znovuzrodený
Celkovo 504 príbehov v tomto jazyku.
Spolu 516 vo všetkých jazykoch. Pre zmenu jazyka prosím kliknite na jednu z vlajok.
Rozhovory
- Renáta Ocilková
Mám veľa dobrých skúsenosti s Rómami, hlavne s tými, ktorí sa nechávajú premieňať Bohom. Obrátení Rómovia sú mi v mnohom príkladom: sú vďační, verní priatelia, čistotní so zmyslom pre poriadok, starostliví rodičia, súdržní. Ich viera a vrúcne modlitby dokážu vyprosiť zázraky. Stretnutia s nimi sú pre mňa veľkým požehnaním. - Anna Verešová
Pri tejto očiste verejného života však musí byť prítomný silný kresťanský hlas. A tento hlas by mal upozorňovať na nenahraditeľnú úlohu, ktorú v každej spoločnosti hrá rodina. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde mladí ľudia nebudú váhať založiť si rodinu. Ako politici by sme našou prácou mali prispieť k tomu, aby tu bolo dosť práce, aby otcovia nemuseli chodiť na týždňovky do zahraničia, aby skrátka rodiny mohli ostať pokope doma, tu, na Slovensku. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde bude rodina na prvom mieste a v centre všetkých verejných politík. - Branislav Škripek
Korupcia začína v ľudských srdciach. Ak budeme považovať aj na Slovensku za normálne, že ak ideme na úrad, k lekárovi tak v rukách máme obálku s “nejakým všimným”, tak korupciu nevymýtime. Pred nejakým časom som čítal štatistický prieskum ktorý odhalil, že korupciu v nejakej forme schvaľuje až dve tretiny Slovákov. Nie ako niečo vítané, lež ako nevyhnutné zlo a nástroj spoločenského fungovania. To je vážna vec.