Dobré správy

 • Soľba Kláštor v lese
  Ako dať život na ostrove? Ako postaviť kláštor uprostred hlbokého lesa, ďaleko obývaných miest- od nuly, na blate a skládke? A čo viac, zaviesť do lesa komunikáciu, postaviť 10 chrámov, založiť detský domov a strednú školu. Pricestujte do Nikolo-Soľbinského ženského kláštora v mestečku Soľba Jaroslavskej oblasti, v Rusku a na vlastné oči sa presvedčíte, že Bohu nie je nič nemožné.
  2019-11-11
 • Charbel Makhlouf
  Namáhate sa, aby ste zabezpečili dobrú budúcnosť sebe i svojim deťom. Nezabúdajte však na to, že pravé zabezpečenie budúcnosti tkvie v tom, že ich privediete do neba. Musíte dať deťom život. Jediný život je v Kristovi. Ponúknite im teda Krista. Ako im ho však môžete ponúknuť, ak on sám neprebýva vo vás?
  2019-09-09
 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24
 • Patrik Daniška
  nezaškodí pripomenúť, že najdôležitejšími vychovávateľmi detí nie sú školy, ale rodičia. Dieťa nepatrí štátu! Škola preto musí rešpektovať právo rodičov na výchovu detí v súlade so svojim filozofickým a náboženským presvedčením. Hoci tento princíp je uznaný medzinárodným právom aj našimi zákonmi, prax býva niekedy iná.
  2018-09-03
 • Marek Nikolov
  Mužom sa nepáči iba jeden typ žien, ako to ženám často predstavujú stylové časopisy a médiá. Všetci muži túžia po žene z ktorej žiari dobrota a láskavosť.
  2018-07-26

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Billy Graham
Víťazstvo nad smrťou

small_Billy-Graham1.jpg

Najznámejší evanjelista 20. storočia billygraham.org/. V tomto období sa dožíva 96 rokov.

Smrť, kdeže je tvoj osteň? (1 Kor 15,55)

 

Smrť je najdemokratickejšia skúsenosť v živote, na ktorej budeme mať účasť všetci. Myslíme si, že sa to stáva iba druhým ľuďom. Nechceme zostarnúť a nechceme zomrieť.

Biblia učí, že smrť je nepriateľom človeka a Boha. Tiež však učí, že tento nepriateľ, smrť, bude definitívne a navždy zničená. V skutočnosti už bola porazená na kríži a zmŕtvychvstaním Ježiša Krista. Smrť pre kresťana prináša trvalú slobodu od zla. To tiež znamená, že veriaci má byť ako Ježiš. Máme byť ako Kristus v láske. Tak veľa sebectva je v tom, čo robíme tu, ale jedného dňa budeme mať dokonalú lásku v Kristovi. Aký slávny čas to bude, keď sa dostaneme do neba?

Nová zem
"Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú." (1 Kor 2,9)

Na konci Biblie nachádzame tieto slová: „ Videl som nové nebo a novú zem, lebo prvé nebo a prvá zem sa pominuli a ani mora už niet.“ Nová zem prichádza! Každý krát, keď sa modlíme Pánovu modlitbu“ Príď kráľovstvo Tvoje“, mali by sme pamätať, že tá modlitba bude vypočutá.

Nebo je opisované, ako nové stvorenie v ktorom sa budeme pohybovať v nových telách, mať nové mená, spievať nové piesne, žijúc v novom meste, pod novou formou vlády a pozvaní novou nádejou večnosti, ktorá poskytne sociálne spravodlivosť pre všetkých. Raj, ktorý človek stratil, bude znovu vybudovaný, ale bude v tom oveľa viac.

Nebude to ten starý, opravený a zo starého na nový prerobený. Keď Boh hovorí, „ robím všetky veci nové“, dôraz kladie na všetky veci. Jedného dňa budeme žiť v úplne novom svete. Pred stáročiami sa apoštoli vzájomne pozdravovali slovami. „ Maranatha“ – Pán prichádza.

Použi si ma Spasiteľu, aby som urýchlil Tvoj príchod, tým, že budem hovoriť druhým, že aj oni môžu byť novými, skrze Tvoju Božiu lásku.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium