Dobré správy

 • Roman Tarina
  Keď počúvame v Evanjeliu Ježišove slová (Mt 24,42) "Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán", tak tieto slová v nás pri myšlienke na Drobca osobitne ožívajú. S našim spoločným kamarátom mal ísť Drobec v utorok na hokej (Slovan - Košice 6:1). Drobec však na dohodnuté stretnutie už neprišiel. Začali sme ho hľadať, lebo mal vypnutý telefón. V stredu ráno sme sa dozvedeli, že zomrel. Smrť prišla náhle, nečakane, až sa nám to nechce veriť, že je to skutočnosť. Mal 48 rokov. Tečú nám slzy. Smútime.
  2020-01-16
 • Okamih meniaci ľudské životy
  A potom bolo obrovským svedectvom to dobro v ľuďoch, ktoré sa postupne zjavovalo – zlomenú starkú, ktorá sa mi hodí do náručia a plače, že kiežby to auto zrazilo radšej ju. Chápete odvahu starej ženy, ktorá by ihneď na seba zobrala všetku tú hrôzu za moju maminu.
  2020-01-03
 • Soľba Kláštor v lese
  Ako dať život na ostrove? Ako postaviť kláštor uprostred hlbokého lesa, ďaleko obývaných miest- od nuly, na blate a skládke? A čo viac, zaviesť do lesa komunikáciu, postaviť 10 chrámov, založiť detský domov a strednú školu. Pricestujte do Nikolo-Soľbinského ženského kláštora v mestečku Soľba Jaroslavskej oblasti, v Rusku a na vlastné oči sa presvedčíte, že Bohu nie je nič nemožné.
  2019-11-11
 • Charbel Makhlouf
  Namáhate sa, aby ste zabezpečili dobrú budúcnosť sebe i svojim deťom. Nezabúdajte však na to, že pravé zabezpečenie budúcnosti tkvie v tom, že ich privediete do neba. Musíte dať deťom život. Jediný život je v Kristovi. Ponúknite im teda Krista. Ako im ho však môžete ponúknuť, ak on sám neprebýva vo vás?
  2019-09-09
 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Emiliano Tardif
Ježiš uzdravil hluchonemého a mali sme svedectvo muža

small_small_tardif.jpg

Rímkokatolícky kňaz, ktorého Pán povolal do evanjelizačnej služby uzdravovania. Zomrel v roku 1999. V Katolíckej cirkvi práve prebieha jeho beatifikačný proces s cieľom vyhlásiť ho za svätého. www.emilianotardif.com

(Október, 1991)

V priebehu minulého leta, v júli alebo v auguste, som kázal v 16 talianských mestách. Bolo dosť suché a horúce leto, hlavne v auguste. Ale Pán ukázal svoju slávu na stretnutiach v priebehu viacerých týždňov.

Palermo

Keď sme sa na tri podvečery utiahli na štadión v Palerme, ktorý má kapacitu asi 30.000 ľudí, čo je úctyhodné, počúvali sme asi dvadsaťpäť dobre vybratých svedectiev, povzbudivých pre chorých.

Po tomto stretnutí publikovalo jedno mestské periodikum článok, ktorého titulok veľkými písmenami hovoril: „DVADSAŤPAŤ PRÍPADOV UZDRAVENIA NA ŠTADIÓNE V PALERME“, a podtitulok bol nasledovný: „ CIRKEV K TOMU EŠTE NIČ NEPOVEDALA“.

Caltanissetta

Iný deň som kázal na inom mieste, v meste Caltanissetta, kde má naša komunita dom nazvaný „Dom zvestovania“ (Casa dell' Annunciazione). Už má 16 členov, ktorí žijú ideál ako my, ako služobníci živého Krista. Zhromaždenie v Caltanissette bolo prvé hromadné zhromaždenie, ktoré pripravili ako spoločenstvo – komunita. Bolo to veľmi požehnané!

Už pracovali v malých skupinkách v oblasti evanjelizácie, aj v rádiu, ale toto bol prvý veľký evanjelizačný event.

V homílii na tomto zhromaždení som komentoval článok v novinách, kde sa písalo: „CIRKEV K TOMU EŠTE NIČ NEPOVEDALA“, a povedal som zhromaždeným:

„Ale čo má cirkev na to povedať? Iba: Sláva Pánovi, aleluja!. Čo viac môže cirkev povedať, keď Pán zjavuje svoju slávu, ako v Káne Galilejskej, ako čítame v Evanjeliu podľa Jána, 2:11. Ježiš ukázal svoju slávu a jeho učeníci uverili v Neho!“ Takto sa to deje pri každom zjavení slávy Pánovej: Viera učeníkov rastie!

Lago di Como

V Suello, blízko Lago di Como, sme konali službu uzdravenia. Keďže biskup nedovolil sláviť omšu mimo kostola, slávili sme omšu asi s osemsto ľuďmi v chráme a ďalších 400 ľudí bolo zhromaždených vonku. Pred kostolom nainštalovali obrovské obrazovky.

Po službe uzdravovania, ako to robievame obyčajne, sme si pýtali svedectvá od osôb, ktoré Ježiš uzdravil. Viacero žien predstúpilo dať svedectvo, ktoré boli nádherné, ale žiaden muž neprišiel dať svedectvo. Tak po asi pol hodine služby, som povedal: „Kde sú muži, ktorých Pán uzdravil? Nikto neprišiel dať svedectvo. Nie je pravda, že tu Pán miluje iba ženy. Podľa slova poznania sú tu muži, ktorí boli uzdravení. Pozývam ich, aby prišli vydať svedectvo“.

Pokračovali sme v modlitbách. Prišlo ešte viac žien. No žiaden muž. Tak som povedal: „Škoda, že nemáme žiadne svedectvo od uzdraveného muža. Modlime sa teda ešte...“.

Un sordomudo

Naraz mladý muž vo veku 21 rokov zakričal. Ako hovorí prorok Izaiáš: „Vtedy chromý bude skákať ako jeleň a jazyk nemého zvučne zaplesá“ (Iz, 35:6). Bol to jeden hluchonemý, ktorý bol práve uzdravený. A pristúpil k mikrofónu aby od radosti zakričal a naznačoval, že už počuje.

Pozval som ho, aby povedal do mikrofónu: „Ježiš“, a on, s ťažkosťami ale jasným hlasom zakričal: JE-SUS!

Pán dokončil uzdravovanie hluchonemého, ktorý s radosťou prišiel dať svedectvo. Nakoniec prišiel muž vydať svedectvo!

V tú noc tento hluchonemý, ktorý bol uzdravený, zatelefonoval svojmu otcovi a povedal mu: Ocko, som uzdravený!

Aký veľký je Pán!


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium