Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Zasiahnutím prítomného fenoménu ochorenia COVID-19 sa takmer všetko existujúce „vykoľajilo.“ Úplne sa eliminoval zabehnutý kolobeh „bežiaceho sveta.“ Na čo sme boli dovtedy zvyknutí, stalo sa náhle nedostupným. Čo sa považovalo za normálne a bežné, nadobudlo charakter výnimočnosti. Áno, prišiel čas na veľkú „skúšku“ každého srdca. Zažívame novú skúsenosť, na ktorú sa pripraviť z ľudského hľadiska nedá. Avšak z pohľadu kresťanského áno. Teraz sa význam kresťanskej viery preukazuje v celej podobe. Život robí znesiteľnejším. Dáva istoty a nádeje, ktoré svetský, materiálny svet nemôže ponúknuť. Ako veriaci máme príležitosť stať sa nositeľmi viditeľnej formy.
  2021-01-21
 • Michaela Vyhnalová
  „Ja som pravý vinič a môj Otec je vinohradník. On každú ratolesť, ktorá na mne neprináša ovocie, odrezáva, a každú, ktorá ovocie prináša, čistí, aby prinášala viac ovocia. Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám povedal. Ostaňte vo mne a ja vo vás. Ako ratolesť nemôže prinášať ovocie sama od seba, ak neostane na viniči, tak ani vy, ak neostanete vo mne. Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne prináša veľa ovocia, lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.“
  2020-12-11
 • Michaela Vyhnalová
  Zručnosť tvoriť kvalitné vzájomné vzťahy je založená práve iba na našej ochote udržiavať a prijímať vnútorný oheň lásky, vďačnosti a priateľstva nebeského Otca ku nám. Do akej miery dovolíme prehlbovať náš osobný vzťah s Pánom, do takej istej miery budeme vedieť skvalitňovať vzťahy s ostatnými.
  2020-11-11
 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Šefčík
Vtedy nebolo nič dôležitejšie

small_S6303581.JPG

Stredoškolský učiteľ, manžel a otec 3 detí. Jeho najväčšou záľubou je rodina. Hrá šach, sleduje a komentuje veci verejné. Autor brožúry: Krížová cesta za nenarodené deti. Tvorí portál
sefcik.eu

Neviem. Možno si sa k tomu článku dostala ako veľká slečna, ktorá už nie len vie čítať a písať, ale vie toho omnoho viac. Snáď ešte viac ako tvoj otec. Možno, že si sa k tomu dostala ešte neskôr, alebo (nádejam sa) si sa vrátila k tomu článku opäť. Krásna kvitnúca ruža, už nie ockove dievčatko s nádhernými dlhými vláskami, ktoré boli našim spoločným pokladom a s ktorými sme spoločne s hrebeňom tak bojovali. Dva copíky zdôrazňujúce hravosť a radosť dievčatka, alebo iba jeden dlhý cop podporený pukačkami, ktoré nezbedné vlásky aspoň troška držali na uzde. A možno čas pokročil ešte viac a … tvoj otec už nemá toľko síl a nedokáže napísať už ani riadok. A možno, že už sú len spomienky… Nech to už je akokoľvek, chcem, aby si vedela niekoľko vecí…

Nastúpila si do školy. Najskôr si sa, ešte počas prázdnin, tvárila, že ti bude škôlka chýbať a že sa ani veľmi na tú školu netešíš. Mala si krásne prázdniny, voľnosť, radosť, kúpaliská. Ale potom sa to zlomilo. Školská taška a všetky ostatné veci do školy, z ktorých niektoré ti vlastnoručne vyrobila, či vyzdobila mamka, boli tak pekné, že si sa predsa len do tej školy tešiť začala. Bola si plná očakávaní. Ty, moja šikovná, málokedy spokojná výmyselníčka Lianka. Po pár dňoch zoznamovania sa so školou si prišla s domácou úlohou.

Keď som ťa videl ako s pastelkou v ruke ukladáš na papier čo najrovnejšie čiarky, pričom sa tváriš, ako keby šlo o najdôležitejšiu vec na svete, práve vtedy som vedel, že napíšem týchto pár riadkov. Aj nadpis som hneď vedel . Tešil som sa, že k tomu pristupuješ tak zodpovedne a videl som, že aj mamka je rada. Hovorila si nám čo v škole nového, ako ti to ide, pričom intenzita tvojho, už aj tak zvučného hlasu, sa ešte vystupňovala. Bolo to milé, veselé, aj hlučné.

Keď som sa v sobotu prebudil, zacítil som tvoju rúčku na mojom chrbte. Škrabkala si ma. Tak príjemne, krúživým pohybom. Ležala si pri mne a ja som sa tešil, že z toho tvojho objímania a hladkania mamky, sa aspoň troška ušlo aj mne… Vieš, keď vtedy dávno mama zabojovala a po mnohých útrapách donosila dievčatko, neskrýval som šťastie, že mám dcérku. Také maličké kĺbko s čiernymi jemnými vláskami. Presne s tými, z ktorých sa neskôr stal ten náš spoločný poklad. Slzy sa mi kotúľali po lícach, smial som sa a zároveň plakal. Plný emócií som ďakoval za tvoj život. A ďakujem stále…

No a toto si ešte pamätáš? Boli sme s mamkou a chlapcami na Skalických rybníkoch. Veľmi rada si sa bicyklovala. Keď sme sa vracali späť, hnala nás čierňava na oblohe a hroziaci dážď. Nerovná cesta a chvíľka nepozornosti však spravili svoje. Šiel som tesne za tebou a cítil sa, ako tvoj Anjel strážny. Tvoje tenké, ešte nie tak silné rúčky, nedokázali v onen moment udržať riadidlá a ty si šla automaticky k zemi. Nevieš si ani predstaviť moju bezmocnosť v tej chvíli. Spoznal som, že od tvojho Anjela strážcu mám strašne ďaleko, že som obmedzený a často tak zúfalo bezmocný. Chcel som spadnúť namiesto teba, no nešlo to. Trpela si ty. Lenže aj ja. Prial som si, aby sa ti nič zlé nestalo. Mama tam s tebou čakala a ja som šliapal do pedálov ako divý, aby som priviezol auto. Boleli ma stehná a lýtka, ale toto bola moja Tour… Naložili sme ťa do auta. Prepáč, ale vtedy si fakt nevyzerala úplne najlepšie, no práca Anjela strážneho sa odhalila v nemocnici. Odreniny. Nič horšie. Nič zlomené, iba silné odreniny na tvári. Aj prilba pomohla. Neviem, kedy čítaš tieto riadky, ale možno sa ti tieto boľačky už zdajú smiešne. Ver, že mňa bolia doteraz. Vždy keď trpíš trápim sa aj ja. Keď si mala ešte ako maličká zápal a prepichovali ti ušká, tvoj krik sa mi v čakárni vrezával nepríjemne hlboko pod kožu… brrr.

Mamka sa tak v jeden deň zadívala na brezu pri našom paneláku a povedala, že na tom konári by mohla byť hojdačka. Na druhý deň sme, my dvaja, lozili po obchode a nakupovali veci potrebné na hojdačku. Potom sme ju doma spoločne vyrábali. Boli sme sami a nemal mi kto podržať dosku, keď som do nej potreboval navŕtať diery. Ty si sa vždy zvuku vŕtačky bála. Ale vtedy, kvôli vytúženej hojdačke, si sa prekonala, sadla si si na tú dosku a nejako sme to zvládli. Keď prišla mama domov z práce, už sme doťahovali detaily…

Mám dvojčatá. Tvojich bratov. Keď sa narodili, myslel som si, že vyskočím z kože od šťastia. Keď si sa narodila ty, bolo to podobné, ale v niečom úplne odlišné. Neviem to presne popísať, ale vzťah otca k dcére je niečim výnimočný, iný. S chlapcami som toho zažil veľa a rád spomínam na ich beťarstvá. Ale chlapci so mnou netancovali. Dobre, bláznil som sa a tancoval aj s nimi, ale to bolo iné… Ty si sa mi kedykoľvek vyštverala okolo krku a už sme sa v rytme hudby knísali. Pamätáš, keď si si želala rytmické skladby Michaela Jacksona a predvádzala si svoje tanečné umenie?

Lianka, ja neviem, kde som teraz, keď si to čítaš. Neviem ani, kde si ty. Ale istá si môžeš byť jednou vecou. Spoločne s tvojou mamkou sme sa vždy tešili, že ťa máme. Ďakujeme Bohu, že nám dal teba ako kvietok nášho života. Cítim na krku stále tvoje objatia a ďakujem ti za ne. Lianka, verím, že si si zachovala to dobré srdiečko, a že rozdávaš stále radosť okolo seba. Mimochodom… máš nádherné vlásky. Ešte stále?

Napísané pre dcérku Lianku.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium