Dobré správy

 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24
 • Bernadeta Miková
  Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ... Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe. Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
  2020-05-04
 • Saša Tinková
  ...A potom prišiel vírus. A svet mi hovoril, ako sa mám báť. A ja som sa nebála. Vôbec. Ničoho... Už som nechcela. Už som ani nevládala... Bála som sa celý život. Zlyhaní. Zlých koncov. Katastrof. Odmietnutí. Chýb. Osamotenia. Odmietnutia. Utrpenia. Chorôb. Bolesti. Smrti... Takto na mňa Zlý celý život útočil. Takto ma klamal. Gniavil, pritláčal k zemi. Bral mi dych. Bral mi život. Ťahal ma do tmy. Tak veľmi-veľmi nechcel, aby som videla Svetlo! Tak strašne mi chcel zabrániť, aby som poznala Lásku...
  2020-03-29

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Nikolov
Pomáhaj Pán Boh

Celý svoj doterajší život som spokojne žil na dúbravskom sídlisku v panelákovom byte. Zhruba pred pol rokom sme sa s rodinkou presťahovali do rodinného domu v Stupave. Zisťujem na vlastnej koži, čo mi hovorili priatelia a kolegovia, že okolo rodinného domu je stále čo robiť.

Minulý týždeň som sa pustil do svojpomocnej výstavby terasy, na ktorej by sme raz chceli tráviť príjemné rodinné chvíle.

Prácu s krompáčom a lopatou som využil na modlitbu a čas s Pánom.

Ďakoval som Pánovi za svoju rodinu, za mojich rodičov, za mojich predkov. V modlitbe sa často pýtam Pána, aby mi ukázal svoju vôľu, spôsob a cestu ako, kedy a komu sprostredkovávať Ježiša Krista.

Zrazu som si uvedomil, že naši predkovia na Slovensku intenzívne prežívali život s Pánom aj v najdetailnejšej všednosti. Spomenul som si, že ešte u mojej babky na dedine - Veľkom Lapáši, pri Nitre sa v mojom detstve zdravili ľudia pre mňa vtedy čudnými pozdravmi. Okoloidúci sa zdravili „pochválen buď Ježiš Kristus“, alebo ak niekto pracoval napríklad na poli, tak každý okoloidúci žehnal a zdravil pracujúceho človeka slovami „pomáhaj Pán Boh“, alebo „Pán Boh pomáhaj“. Pracujúci prijímal požehnanie a pozdrav slovami „Pán Boh uslyš“.

Pri spomienke na toto žehnanie a pozdravy našich predkov som voči nim prežil bázeň, že ich viera takto prenikla do ich všedného a pracovného života.

Súčasná generácia kresťanov je s ohľadom na znamenia čias povolaná žiť evanjelizačne a apoštolsky.

Bolo pre mňa úžasné si pri krompáči a lopate uvedomiť, že naši predkovia túžili byť s Kristom tak spojení, že aj ich pozdravy boli žehnajúce a evanjelizačné.

Ako som tak preberal tieto myšlienky v hlave, zastavilo pri susedoch auto z ktorého vystúpili cudzí ľudia a jeden z chlapov asi v mojom veku ma pozdravil slovami „Pomáhaj Pán Boh“.

Zostal som ako obarený. Niekoľko rokov som tento pozdrav nepočul a ani Stupave som si nevšimol, že by sa používal. Zmohol som sa až po chvíli na zakývanie a poďakovanie.

Po tejto osobnej skúsenosti som sa rozhodol, že keď pôjdem okolo susedov, ktorí pracujú, budem ich zdraviť a prajne žehnať ako moji predkovia slovami „pomáhaj Pán Boh“.

 


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium