Photo - Kaka

Kaka

Potrebujem Ježiša každý deň môjho života. Ježiš mi hovorí v Biblii, že bez neho nemôžem urobiť nič. Mám dnes dar a schopnosti hrať futbal, pretože mi to dal Boh.

Photo - Ivona Škvorcová

Ivona Škvorcová

Jedna malá „gulička“, ktorú som si náhodne našla na krku, zmenila nielen moje plány, ale i život. Treba ju vyoperovať - bolo odporúčanie mojej lekárky. Vraj len bežná operácia, o nič nejde. V nemocnici som strávila tri dni a s pokojom a úplnou bezstarostnosťou som tri týždne čakala na výsledky z biopsie. Ako 22-ročnú vysokoškoláčku plnú života a energie, ma ani len nenapadlo, že by mohlo ísť o niečo vážne. 22. 2. 2006 zneli slová lekára: „Je to pozitívne“. Ani som presne nechápala, čo to znamená. Šok, ktorý otriasol celou mojou rodinou - RAKOVINA. Bola som zmätená, mala som kopec otázok a obáv.

Photo - Katarína Kuchtová

Katarína Kuchtová

Modlila som sa a prosila Pána o záchranu nášho Šimonka. Prišli sme do nemocnice a lekár mu nameral tep 300 - to je na kolaps a smrť.

Photo - Augustín Ugróczy

Augustín Ugróczy

Ahojte chlapci, mládenci, muži, mudrci, odpadlíci, vagabundi, hľadači pokladov, drakobijci, kávičkári, hudobníci, načúvači, jedným slovom UČENÍCI. Takýmto oslovením na úvod mailu zvolávam mojich chlapcov na pravidelné mesačné stretká s názvom PAJTA.

Photo - Elias Vella

Elias Vella

Keď som bol profesorom dogmatickej teológie, učil som svojich študentov, že diabol ako osoba neexistuje.

Photo - Matej Tóth

Matej Tóth

Aj keď mám krásny a šťastný život, nie vždy bolo všetko ružové a ideálne, ale ja sa riadim heslom, že všetko zlé je na niečo dobré a Pán Boh má svoj plán. Preto sa snažím nájsť vo všetkom a všetkých ľuďoch hlavne to dobré.

Photo - James Manjackal

James Manjackal

... položil ruky na moju hlavu a začal sa modliť: „Nebeský Otče, pošli teraz svojho Syna Ježiša do choroby tuberkulózy, ľadvinových kameňov a infekcie, ktorými trpí tento kňaz a úplne uzdrav jeho telo aj dušu.“ Vtedy som si pomyslel, že asi videl moju zdravotnú kartu, kde sú opísané moje zdravotné problémy!

Photo - Katarína Randová

Katarína Randová

Pred rokom mi vyšli nedobré výsledky na HPV vírus, ktorý spôsobuje rakovinu krčka maternice. Keďže to nebolo veľmi vážne, čakali sme na ďalšie stery. Ich výsledky boli opäť horšie ako predtým. A takto sa to opakovalo ešte raz. Výsledky sa zhoršili, dokonca výsledky na rakovinové bunky vyšli všetky pozitívne. Mne sa vtedy zrútil svet.

Photo - Peter Slaný

Peter Slaný

Začal som pravidelne huliť trávu. Už v trinástich som fajčil trávu denne. Chodil som do školy nahúlený. Cez prestávky som si tiež občas zahulil. V tej dobe som opovrhoval tvrdými drogami. Myslel som si, že nikdy nebudem feťák. Onedlho som vyskúšal durmán, LSD, extázu... V štrnástich som vyskúšal Piko (pervitín).

Photo - Róbert Slamka

Róbert Slamka

Viem čo je rakovina. Môj ocko zomrel na rakovinu, aj starý ocko zomrel na rakovinu a tak viem čo to znamená, keď niekto povie máš zhubný nádor! A tak som si povedal, idem zomrieť.

Photo - Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Mudr. Silvester Krčméry CSc.

Ak teda za to, čo som robil, to jest za dobro, pravdu a Krista mám byť trestaný, vtedy nechcem ani menší trest, ale radšej väčší trest a bol by som najšťastnejší, keby som mohol za Krista i zomrieť, hoci viem, že tak veľkej milosti nie som hodný.

Photo - Jozef Červeňák

Jozef Červeňák

V novembri toho roku 2002 na Sviatok všetkých svätých som sa vracal z cintorína domov. Ako som tak kráčal, vo svojom srdci som vnímal hlas, ktorý mi hovoril: „Ona bude tvojou ženou“.

Photo - Liu Žen jing - (brat Yun)

Liu Žen jing - (brat Yun)

Podzemná Cirkev v Číne čelí krutému prenasledovaniu aj v dnešných dňoch. Yun tvrdí, že aj vďaka prebiehajúcemu vyše 30 ročnému prenasledovaniu, utrpeniu a mučeniu sú dnes veriaci čínskej podzemnej Cirkvi pripravení v moslimskom, hinduistickom a budhistickom svete obetovať svoj život za Ježiša Krista a ohlasovanie Jeho Evanjelia.

Photo - MUDr. Emília Vlčková

MUDr. Emília Vlčková

Príbeh exhomeopata: Dcére som vyliečila bronchitídu po tom, čo jej nezabrali antibiotiká. Mne po podaní homeopatika na druhý deň zmizla bradavica.

Photo - Vlado Žák

Vlado Žák

Vedel som o Bohu, ale nepoznal som Ho. Videl som Boha len ako prísneho sudcu, ku ktorému som bol viac viazaný akýmsi strachom, než čímkoľvek iným. Teraz už viem ako veľmi som sa mýlil.

Photo - Alžbeta Šimová

Alžbeta Šimová

Keď po operácii prišli výsledky a potvrdil sa karcinogénny nádor, potrebovala som ísť pred Eucharistického Krista.

Photo - Dominik Dobrovodský

Dominik Dobrovodský

Áno, kosti sú mojím životným údelom. Narodil som sa so zlomeninou a od vtedy celé detstvo rok čo rok zlomeniny pri najmenších pádoch. Veľa času som strávil v nemocniciach, poznal utrpenie na vlastnej koži, ale videl trpieť aj druhých. Na druhej strane to bola pre mňa vysoká škola života. Bola to skúsenosť, že Boh je vždy pri mne, že ma nikdy neopustí. A tak sa postoj chvály stal (a stále znovu stáva) mojím prvým vyjadrením lásky k nemu.

Photo - Nick Vujicic

Nick Vujicic

som vďačný, že som sa pred 31 rokmi narodil bez rúk a nôh. Nebudem predstierať, že môj život je jednoduchý, ale skrze lásku mojich milovaných rodičov a viery v Boha som prekonal moje nešťastie a môj život je teraz naplnený radosťou a zmyslom.

Photo - Viera Prokopcová

Viera Prokopcová

Ak žehnáme Izraelu, požehnanie prichádza na nás samotných (Gn 12,3): „Požehnám tých, čo budú teba žehnať a zavrhnem tých, čo budú teba preklínať.“ Ak je v našom srdci alebo v rodine, u predkov prítomný antisemitizmus, alebo máme predsudky voči Židom, robili sme si vtipy na adresu Židov alebo Izraela, dopustili sme sa neprávosti voči Židom, ukrivdili sme, boli sme ľahostajní voči povolaniu židovského národa, atď ..., bránime požehnaniu, ktoré je nám prisľúbené v Gn 12.

Photo - Jozef Demjan

Jozef Demjan

V detstve ma sexuálne zneužil starší chalan, prešiel som chudobou, okultizmom, depresiami, sexuálnymi partnermi toho istého pohlavia, či pokusmi o samovraždu. Svetlo do môjho života vniesla viera v Ježiša Krista.

Photo - Marek Nikolov

Marek Nikolov

Cieľom modlitbových zhromaždení s názvom „Ježiš uzdravuje“ (najbližšie v sobotu 14. októbra 2017) je zažiť, že Boh je láska. Láska, ktorá sa chce dávať a zjavovať svoje milosrdenstvo aj skrze uzdravenia, znamenia, divy a zázraky.

Photo - Katarína Kolčárová

Katarína Kolčárová

Začala som vnímať anjelov, ale neskôr aj duchov. Čo bolo strašné. Začala som pociťovať strach a aj depresiu som dostala. Bola som zmätená, nechápala som ako je to možné, že mi to ubližuje. Veď v tom predsa nemôže byť nič zlé. Videla som svoju kamarátku, ako zvláda s ľahkosťou život a keďže to bol veľmi dobrý človek, myslela som si, že je to v poriadku.

Photo - Rick Warren

Rick Warren

Ľudia sa ma pýtajú: Čo je zmyslom života? Ja odpovedám veľmi stručne a výstižne: život je prípravou na večnosť. Boli sme stvorení pre večnosť a Boh chce, aby sme boli s Ním v nebi.

Photo - Renáta Ocilková

Renáta Ocilková

Počas chemoterapií mi však vypadol menštruačný cyklus. Keď som sa na to asi po pol roku spýtala môjho gynekológa – onkológa, s veľkými obavami, ako zareagujem, mi povedal: „To je normálne. Vy už cyklus nikdy nedostanete.“

Photo - Anton Srholec

Anton Srholec

Viera a láska k Ježišovi a k jeho veci naplnila moje celé srdce a bol som ochotný za to položiť svoj život.

Photo - Denis Blaho

Denis Blaho

Veštil som a plnilo sa to, mával som jasnovidecké obrazy krátkodobej budúcnosti, ktoré sa tiež plnili. Kresťanstvom som pohŕdal a veriacich ľudí alebo známych, ak neboli naozaj hlboko veriaci, som spochybňoval alebo dotiahol na nejaký budhistický seminár.

Photo - Bohuš Živčák

Bohuš Živčák

Napriek prenasledovaniu za komunizmu, alebo možno práve kvôli tomu, sa hľadanie Boha stalo pre mňa neustálym dobrodružstvom. Viac putovaním ako študovaním. Na strednej škole sa Boh začal približovať ešte dramatickejšie.

Photo - Veronika Barátová

Veronika Barátová

Spomienky na začiatok môjho návratu k Bohu sú pre mňa stále veľmi krásne a dôležité do dnešného dňa. Stalo sa tak počas môjho štúdia na vysokej škole, v dobách normalizačného komunizmu.

Photo - Dr. Gloria Polo

Dr. Gloria Polo

Aj mňa zasiahol blesk, vnikol do mňa cez ruku a spálil celé moje telo strašným spôsobom, zvnútra aj zvonku. Moje rebrá, brucho, podbruško, nohy aj pečeň boli zuhoľnatené. Moje ľadviny utrpeli silné popáleniny, tak isto pľúca a vaječníky.

Photo - P. Vojtech Kodet

P. Vojtech Kodet

Jádra křesťanství se začínám dotýkat v okamžiku, kdy pochopím, že Bůh je ten, který si mě zamiloval, a kdy to prožiji na vlastní kůži. Když pochopím a prožiji, že Bůh je ten, který mě hledá, a zakusím, že jsme se konečně setkali. Když pochopím a prožiji, že Bůh ke mně mluví, zaslechnu jeho hlas ve svém srdci a začnu ho poslouchat.

Photo - Oto Mádr

Oto Mádr

Tato doba není pro křesťany zvlášť příjemná, ale pro křesťany správného formátu je to velký a nádherý čas. „Jestliže mne pronásledovali, i vás budou pronásledovat.“ V takových slavných chvílích zpívá církev Pánu hrdinskou píseň lásky a věrnosti. Je to výsada a dar právě teď žít, milovat a bojovat.

Photo - Matka Tereza

Matka Tereza

Nie je dôležité to, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robme malé veci s veľkou láskou.

Správa - Jozef Mikloško
Hľadajte kráľovstvo Božie

small_Jozef Miklosko1.jpg

Je 48 rokov ženatý má štyri deti a jedenásť vnukov. Do r.1989 bol vedec - matematik, potom politik, poslanec, prorektor, publicista, veľvyslanec v Taliansku (2000-2005), spisovateľ. Od r.2005 bol na dôchodku, bol vydavateľ najmä vlastných kníh (7), hudobno-dramatického CD-čka Ona, Ono a On, predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska. Pravidelne športuje, počúva klasiku a rád sa smeje. Od 11.3.2012 sa stal poslancom NR SR. Bloguje na jozefmiklosko.blog.sme.sk

V parlamentných voľbách kandiduje za KDH pod číslom 31.

Prečo ste sa rozhodli zostať v politike?

Som v nej mladý dinosaurus. Do parlamentu som sa vrátil v r. 2012 prekrúžkovaním z č. 34 po 20 rokoch. Predtým som sa prekrúžkoval 2x - do SNR (1990) a Federálneho zhromaždenia (1992). V posledných 4 rokoch som mal v NR SR 633 rôznych vystúpení. Často blogujem, mám tam vyše 600 tisíc čitateľov, podľa počtu statusov som bol na facebooku vyhodnotený ako najaktívnejší poslanec (koniec samochvály). Po 4 učňovských rokoch som získal skúsenosti, ktoré by bolo škoda zahodiť. Opozícia vraj bola časom milosti a príprav, byť štyri roky v koalícii – to by bolo. Všeličo som rozrobil, patrilo by sa to dotiahnuť do konca. Aj po 77 stretnutiach - modleniach poslancov, by sa v tomto malo pokračovať.

Ako vnímate seba (Osobne) ...

Nič moc. Boh, ktorý je základom všetkého, mi dal výdrž, zdravie a radosť do života. Po mame som veselý, mám rád ľudí, viem veci zorganizovať. Po otcovi mám vzťah k športu, kontakty s mladými, aj cit pre ukrivdených. V dlhom živote som získal veľa skúseností, nadhľad, trpezlivosť, stálu potrebu vzdelávania, vzťah k ochrane života, rodiny a seniorov. Z negatív prezradím oneskorené chodenie na podujatia, neporiadok na stoloch s papiermi, málo času a schopností opravovať domáce veci a poslabšie rečníctvo.

Prečo by Vás ľudia mali voliť?

Volebnú „kampaň“ som robil štyri roky, ľudia si všimli, že som nebol ticho a že som politickú korektnosť, podľa ktorej nemôžete povedať to, „čo sa nehodí“, neveľmi uznával. Ak ste senior, máte výhodu, že nemusíte myslieť na svoju kariéru a teda môžete byť úprimnejší a otvorenejší. Temer deväť rokov som predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska, druhej najväčšej organizácie seniorov. Každoročne organizujeme veľa seminárov, konferencií, školení, kultúru, púte, zájazdy, vydávame časopis Generácie. Číslo 31 na kandidátke strany č. 17 - KDH bolo venované seniorom, stalo sa teda mojim.

Čomu by ste sa chceli ako poslanec NR SR venovať? Čo by ste chceli ešte priniesť do politiky?

Počas štyroch rokoch som mal široký záber. Pracoval som v mandátovom a imunitnom, zahraničnom, európskom a ľudskoprávnom výbore. Vo svojich vystúpeniach som si všímal aj dopady na rodinu a seniorov, sociálne veci, školstvo, kultúru a problematiku cirkví. Podľa výsledkov volieb, z týchto tém by som si vybral 2-3, ktorým sa budem viac venovať. Práca poslanca by mala byť flexibilná. Ak som hocikedy dostal od ľudí podnet ohľadom ich problémov, okamžite som napísal verejné otázky alebo interpelácie na členov vlády a vystupoval som v rozpravách. Do politiky treba priniesť viac čestnosti, otvorenosti, brať ju ako službu druhým, nie sebe, pracovať v nej v zhode so svojim svedomím. Ak je niečo prínosom pre ľudí, malo by sa to prijať aj ako návrh opozície.

Aké témy sú pre vás v súčasnosti prioritou?

Základnou mojou prioritou je podpora rodiny a ochrana života, vo všetkých jeho formách. Od nich závisí naša budúcnosť. Slovenskom stále hýbu sociálne veci, najmä nezamestnanosť, penzie seniorov, korupcia, utečenci, dopad členstva v EÚ aj v NATO. Hnevajú ma aj daňové raje, finančné špekulácie, schránkové firmy, zmanipulované verejné obstarávania, korupcia, predražené Europrojekty, neplatenie faktúr a vymožiteľnosť práva. Priorít je teda veľa a tak ako sa mení svet, Európa a Slovensko, aj oni sa menia. Často ich nastoľujú média, ktoré vyrábajú „bielych psov“ pre titulky a odpútavanie pozornosti.

Čo myslíte, že potrebuje Slovensko? A ako by ste túto „potrebu“ chceli naplniť?

Potrebuje poznať svoju minulosť a viac sa zaujímať o svoju budúcnosť, nielen o dnešok. Nesmie zabudnúť, že sme národ s kresťanským koreňmi a že bez návratu k morálke to nepôjde. Demografická kríza nás tiež ohrozuje, starí dlho žijú, deti sa nerodia. Nedá sa riešiť bez silnej podpory rodiny, ktorá aj podľa Ústavy je zväzkom muža a ženy. Tieto potreby sa dajú naplniť verejnou prípravou a schválením nových zákonov, reformou viacerých odvetví, aj návratom k subsidiarite, aby sme si veci, na ktorých má kompetenciu národný štát, riešili sami doma, napriek tlaku a trendom z EP a EÚ.

Ako chcete využiť svoje odborné skúsenosti (napr. vedecké) v politike?

Odborné skúsenosti mám vo viacerých oblastiach, ako som už spomenul. Bol som športovcom, 27 rokov vedcom – matematikom, pedagógom, politikom, prorektorom univerzity, veľvyslancom v Taliansku, spisovateľom aj vydavateľom. Z pôsobenia vo vede mi snáď zostalo rýchle uvažovanie, asociatívna pamäť, abstraktné myslenie, odlíšenie podstatného od nepodstatného aj nápady nových riešení problémov.

Čo si myslíte o utečeneckej kríze v Európe? Ako by v tejto kríze mohlo pomôcť Slovensko?

Je to často diskutovaná téma. Vo viacerých svojich vystúpeniach, aj v NR SR, som sa jej venoval, prvýkrát v blogu na Sme 6.6.2015, kde som: Vyzýval k solidarite a konkrétnej pomoci ľuďom, ktorí nie vlastnou vinou kvôli katastrofálnym situáciám v svojich krajinách, v ktorým im ide často o život, žiadajú o azyl v krajinách EÚ. Pripomínal som, že aj USA, ktoré najmä v Líbyi a v Iraku zapríčinili tamojšiu chaotickú a bezprávnu situáciu, by sa mali podieľať na riešení tejto situácie. V zmysle cirkevných dokumentov posledných pápežov a najmä výziev pápeža Františka, som vyzval slovenské cirkvi, najmä katolícku, aby sa aktívne zúčastnili na pomoci a prijatí niektorých azylantov, najmä prenasledovaných kresťanov. Navrhol som, aby Konferencia biskupov Slovenska a farské úrady, ale aj rehole, napr. v svojich priestoroch, v spolupráci s miestnymi a vládnymi autoritami, pomohli ohrozeným ľuďom a snažili sa ich zaintegrovať do občianskych a cirkevných komunít. Som rád, že Slovensko začalo robiť konkrétne kroky v prospech týchto prenasledovaných ľudí a dúfam, že v tom bude pokračovať. Je znamením časov, že práve teraz sme konfrontovaní s obrovskou biedou a utrpením ľudí, ktorí sú tiež dietkami Božími a preto im treba konkrétne pomôcť.

Ako by ste riešili štrajk zdravotných sestier a učiteľov?

Štrajk učiteľov bol oprávnený, veď naše školstvo je zanedbané, na okraji pozornosti. Akcie učiteľov mi v ich spontánnosti a slušnosti pripomínali november 1989. Žiaľ, mnohí dobrí učitelia už zo školstva odišli, časté menenie ministrov, aj v tomto období boli traja, je negatívum. Rozpočet na školstvo klesá, objavili sa nemalé tunelovania prostriedkov, chaos a nedostatok učebníc je dlhodobý. Moderné a nové metódy vyučovania nemajú zelenú, stále ide viac o encyklopedické vedomosti ako o výchovu k uvažovaniu, tvorivosti, nápadom, iniciatíve, dialógu, o výchove k celoživotnému vzdelávaniu. Správa o stave školstva a riešení jeho problémov z roku 2013 sa schválila, ale potom sa hodila do koša. Iná, ale v niečom podobná, je aj situácia v zdravotníctve. Vláda nemôže tieto problémy dlhodobo ignorovať, posielať protestujúcim odkazy iba cez médiá. Som rád, že bola mimoriadna schôdza NR SR k týmto problémom, na ktorej som vystúpil v rozprave a ktorá určite ovplyvní prípravu programového prehlásenia budúcej vlády.

Aký je to hodnotový systém, ktorý chcete na Slovensku presadzovať? A ako?

Môj hodnotový systém dáva na prvé miesto duchovné záležitosti, aj keď vieme, že aj chlebom je človek živý. Potom nasleduje vzdelanie, čestnosť, slušnosť, dodržanie sľubov a dohôd, až potom peniaze, úspech, biele košele. Odmietam každé vykorisťovanie chudobných bohatými, u nás a aj vo svete. Presadzovať sa to dá na vysokej úrovni zákonmi, ale aj v komunálnej politike a denným postupným presviedčaním ľudí. Dôležitý je aj príklad vlastným životom. Treba transparentne jednať, vítam to, Wikileaks to dokazuje, že to, čo si dnes šepocete v tichu kancelárií, je zajtra v titulkoch. Neznášam nemiestne presadzovanie vlastných záujmov pred verejnými a nepomenovanie vecí pravými menami. Ak človek hovorí pravdu, nemusí sa obávať, že ho nachytajú na hruškách.

Ste veriacim človekom, je možné prepojiť vieru v Boha, vzťah k spoločnosti a k politike? Ako?

Je to možné a aj nutné. Ak Boh nejestvuje, všetko je dovolené a život sa stane džunglou, kde silnejší požiera slabšieho. Ale On existuje, má nás rád, stvoril každého pre veľké veci a bez jeho vôle sa nám neskriví ani vlas na hlave. Treba sa snažiť o zavedie Kristovej Reči na hore, do všetkých oblastí života, aj do politiky, je to ideálom, úlohou na celý život. Každý kresťan by sa mal zaujímať o politiku, kto je apolitický je nekresťanský. Ak viete, že Boh vidí aj v skrytosti, hodnotí Vás podľa úsilia a nie výsledkov, to vás robí slobodným a radostným. Pri každom rozhodnutí sa treba opýtať svedomia, čo na to, aká je Božia vôľa, aké je učenie cirkvi? Ak sa rozhodnete v zhode s Božími prikázaniami, nezídete so správnej cesty. Život je krátky a preto nemožno robiť nevyskúšané experimenty. Je to aj beh na dlhé trate, preto stojí za to, denne sa o to snažiť - doma v rodine, v práci, vo verejnosti, aj v cirkvi. „Hľadajte kráľovstvo Božie a jeho spravodlivosť a všetko ostatné sa vám pridá.“

 

Za rozhovor ďakuje Enzo Passerini 


Späť na svedectvá | Zdieľaj na Facebooku | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium

Dobré správy

 • 2% pre mojpríbeh.sk
  Boli by sme radi, keby skúsení redaktori, ktorí majú výborné referencie a potenciál, posunuli evanjelizačnú stránku mojpribeh.sk, a tým aj náš spôsob ohlasovania Evanjelia, na novú úroveň.
  2018-03-09
 • Petr Jašek
  Moje situace byla velmi podobná: také jsem přišel z místa radosti v Pánu, kde jsem mohl zvěstovat evangelium svým spoluvězňům a mnohé z nich vést ke Kristu. Čas, kdy jsem byl ponižován a urážen, bit a mučen islamisty, byl zastíněn časem mé kazatelské služby ve věznici Al-Houda. Moje radost byla tak zřejmá a vyzařující, že se mnozí novináři po mém návratu divili a nechtěli věřit, že se mnou bylo tak zle v Súdánu zacházeno.
  2018-03-07
 • Marek Nikolov
  Si otvorený na nové priateľstvá a spoluprácu? Si pripravený dávať a prijímať povzbudenie? Ak si pripravený nielen dobro prijať, ale sa aj aktívne podieľať na jeho šírení a sprostredkovaní druhým ľuďom, tak nesmieš na našom stretnutí mužov chýbať.
  2018-02-06
 • Igor Ábel
  Zo všetkých izraelských bojovníkov mal iba jeden odvahu. Zabudnutý pastierko, čo doniesol jedlo jeho bratom a prišiel pozrieť, ako vyzerá boj. Všetci zbadali potopu v Goliášovi, ale iba jeden nemal strach. Keby som bol kráľom, dovolil by som to? Nebál by som sa hanby a porážky? Sme slabí muži, a nevieme kde máme prak aj kamene. Pýtajme si chlapské túžby a odvahu. Ak nevieme kde začať, spýtajme sa našich manželiek, či sú spokojné v bezpečí doma. Alebo či dokážu byť v bezpečí u Boha, ale pritom aj v nebezpečnom boji s nami?
  2018-01-24
 • Misia Život
  Veríme, že sa začína nová etapa života, v ktorej sa rodíme pre Nebo. Boh ako darca života, je vo Svojej veľkosti nekonečne Láskavý a kreatívny. Preto je dôležité hodnotu ľudského bytia zdôrazňovať práve v kontexte Božieho plánu s človekom. Je pre nás veľmi podstatné, aby sme sa ako spoločenstvo ľudí stali živými ohlasovateľmi evanjelia.
  2018-01-05

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.