Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Vzdelanosť spolu s vychovanosťou sú predpokladom k pozitívnemu a hodnotne, zmysluplno vedenému životu. Avšak iba predpokladom, nie zárukou. Samotná kategória rozlišovania dobra a zla v živote človeka sa nemusí zakladať na stupni dosiahnutého vzdelania. V mnohých prípadoch ani nevyplýva od tejto veličiny. Ľudské srdce, svedomie a vôľa jednotlivca sú práve rozhodujúce kategórie smerujúce k voľbe medzi dobrom a zlom.
  2021-04-01
 • Michaela Vyhnalová
  Skutočnosť pôsobenia Eucharistie na duchovný život v zmysle, že iba pravé prijímanie s kresťanskou vierou neustále oživuje pôsobenie a prítomnosť Ducha Svätého a jeho darov v živote každého veriaceho. Bez toho prameň živej viery v duši kresťana vyschne. Áno, my môžeme chodiť do kostola a prijímať Eucharistiu denne, no čo z toho, ak to bude iba mechanické, iba praktikum, že sa to má, či musí a naše vnútro je kdesi inde, uzatvorené a neprítomné. Bude to len prázdny úkon, ktorý sa nepremení na milosť, neprinesie žiadnu úrodu. Aj počas pandémie sa môžeme naďalej duchovne sýtiť čítaním Svätého Písma. To je v súčasnosti naša forma Eucharistie. Avšak tu je aj druhá rovina. Okrem čistoty a úprimnosti vo viere máme predovšetkým vydávať svedectvo svojim životom.
  2021-03-15
 • Richard Rohr
  Boh nemôže byť v našom vnútri naplnenom strachom. Boh nemôže byť v našom vnútri naplnenom neprávosťou a nenávisťou. Boh nemôže byť v našom vnútri naplnenom prívalom nárokov a protinávrhov. Boh nemôže byť v našom vnútri naplnenom internetom a analýzami. Boh k nám nemôže prehovoriť v hluku a v prostredí klamstiev. Boha nemožno nájsť, keď sú všetky strany tak ďaleko od ,, sokoliara.“ Boh sa nemôže narodiť, iba ak v lone lásky. Tak ponúkni Bohu to lono.
  2021-03-12
 • Michaela Vyhnalová
  Zasiahnutím prítomného fenoménu ochorenia COVID-19 sa takmer všetko existujúce „vykoľajilo.“ Úplne sa eliminoval zabehnutý kolobeh „bežiaceho sveta.“ Na čo sme boli dovtedy zvyknutí, stalo sa náhle nedostupným. Čo sa považovalo za normálne a bežné, nadobudlo charakter výnimočnosti. Áno, prišiel čas na veľkú „skúšku“ každého srdca. Zažívame novú skúsenosť, na ktorú sa pripraviť z ľudského hľadiska nedá. Avšak z pohľadu kresťanského áno. Teraz sa význam kresťanskej viery preukazuje v celej podobe. Život robí znesiteľnejším. Dáva istoty a nádeje, ktoré svetský, materiálny svet nemôže ponúknuť. Ako veriaci máme príležitosť stať sa nositeľmi viditeľnej formy.
  2021-01-21
 • Michaela Vyhnalová
  „Ja som pravý vinič a môj Otec je vinohradník. On každú ratolesť, ktorá na mne neprináša ovocie, odrezáva, a každú, ktorá ovocie prináša, čistí, aby prinášala viac ovocia. Vy ste už čistí pre slovo, ktoré som vám povedal. Ostaňte vo mne a ja vo vás. Ako ratolesť nemôže prinášať ovocie sama od seba, ak neostane na viniči, tak ani vy, ak neostanete vo mne. Ja som vinič, vy ste ratolesti. Kto ostáva vo mne prináša veľa ovocia, lebo bezo mňa nemôžete nič urobiť.“
  2020-12-11

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Katarína Nagyová
Božia láska prekvapuje

small_Nitra´18.png

Je súčasťou Spoločenstva Dobrého pastiera

 ...keďže som predvčerom počula aj od odborníka - mojej rehabilitačnej na špeci rehabilitáciu, Vojtovú metódu, ktorá sa už 50 rokov zaoberá s telesne postihnutými detičkami /aj s dospelými ☺ / - a ku ktorej chodím už 15 rokov, takže dokonale pozná moje telo, diagnózy a prešla so mnou aj všetky úrazy - a keď som aj z jej úst počula slovo "zázrak", tak si myslím, že už nemôžem nenapísať o nádhernom dotyku Božej lásky a milosti, ktorého sa mi dostalo v sobotu...

Cez víkend (02.09.2018) bola charizmatická konferencia v Nitre, ktorej hosťom bol laický katolícky evanjelizátor s darom zázrakov a charizmou uzdravovania, Damian Stayne. Tejto konferencie sme sa zúčastnili aj min.rok /s p.Kodetom/, a bol to veľmi požehnaný čas, tak sme tam chceli ísť aj tento rok. Okrem môjho ďalšieho úrazu v novembri min.roka /komplikovaná zlomenina Talusu - kosti členkového nosného kĺbu, mesiace s rizikom odumretia kosti a s následkom, že sa mi nevrátila plná pohyblivosť členka/, aj moji rodičia mali vážne zdravotné problémy, a tak sme tam túžili o to viac ísť. Musím napísať aj to, že sa nám prihodili aj rôzne prekážky tesne pred tým, ale nakoniec z Božej milosti sme sa tam dostali.

A ja som nešla kvôli môjmu telesnému uzdraveniu... ale Pán to myslel ináč... Jeho Láska je neopísateľná...

Modlitby za uzdravenie boli spoločné, každý sa mal modliť za svojho suseda a predmodlieval sa Damian.

Po modlitbách za pohybový aparát začali vychádzať uzdravení ľudia na pódium. Ja som si skúsila kľaknúť-čupnúť, a nič. Tak som sa tešila z uzdravení iných. Ale zrazu som si znovu skúsila čupnúť - a IŠLO TO!!! A znovu skúsim - a znovu to išlo!!!!! Takto na členky som si nevedela čupnúť už 7rokov!!!

Vystrelila som hneď na pódium, VYBEHLA SOM SCHODAMI, nevedela som už ani ako použiť barle ☺ , BEZ POMOCI SOM SI KĽAKLA A POSTAVILA /po 10 mesiacoch nepohyblivosti členku - a s vyhláseným zlým stavom "konečným"!!!!/, ZABEHALA /tiež po 7rokoch!!!!!/ a ZBEHLA DOLU SCHODAMI!!!! Čo keď som sa doma pozabudla  a chcela som len zo schodíka náhodou pravou nohou zostúpiť, skoro som spadla, lebo sa členok vôbec neohýbal! Vedela som zostupovat iba ľavou - už 2x operovanou nohou, v ktorej od záťaže za tento rok začala znovu odchádzať kosť /mám aj osteoporózu/.

"Kráčať"som vedela iba tak, že som krívala - a tak znovu zaťažovala to odchádzajúce bedro - a práve preto som musela mať barle... a už nemusím.... nepotrebujem nič, ani palice...

Na druhý deň som si sadala na zem aj vstávala, skoro 2 hodiny na adorácii stála a kľačala... a bez všetkej opory skoro celkom normálne chodila po celý deň... Áno, členok stále opúcha aj bolí a nemám zatiaľ ani úplnú 100%-nú pohyblivosť - a práve preto som chcela počkať na názor rehabilitačnej. Mala som aj rôzne pokušenia, diabol mi podsúval svetské dôvody a teórie aj strach. Povzbudzovali ma blízki ku viere a na druhý deň pri modlitbe uzobrania sa som počula vo svojom srdci vetu: "Dovoľ, aby som ťa uzdravil"... a mňa zalialo štastie. 

Pani rehabilitačná sa najprv pousmiala, nechcela celkom veriť, ešte ani keď som si pred ňou kľakla, nevedela, čo si má myslieť ☺ Ale pri tejto Vojtovej metóde človek nevie švindlovať - svaly pracujú, alebo nepracujú na základe reflexu - ani neviete kedy a ako by ste mali zareagovať. A po čase povedala presne: 

"Chýba Vám už len naozaj kúsoček ku normálu. Veľakrát táto noha /s členkom/ pracovala správnejšie, než tá druhá... ZÁZRAK, no je to zázrak!! Tento stav NIE JE MOŽNÉ dosiahnúť NIJAKOU rehabilitáciou zo dňa na deň."

...... majú sa ešte svaly okolo spevniť a naučiť sa fungovať v novom stave, a preto ho nemám hneď so všetkým zaťažovať /ako som to robila hneď tam ☺ / a mám si dávať pozor a postupovať pomaly krok po kroku. Všetky ostatné veci /posunutá platnička, istá obmedzenosť v operovanom bedernom kĺbe, útvary v kolene atď./ zostali - ale s tým najdôležitejším k normálnemu samostatnému fungovaniu - a s lekármi vyhláseným stavom "konečným" - sa STAL ZÁZRAK!!!! PÁN JE TAK, TAK VEĽMI DOBRÝ!!!!! 

"Veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný, a SVÄTÉ  JE JEHO MENO"...... 

Túžim za tým, aby o tom vedel každý, aby Jeho Lásku zakúsil každý... lebo - a to som vedela už aj pred týmto zázrakom ☺ - nič iné nás neurobí šťastným....


"...Váš nebeský Otec predsa vie, že toto všetko potrebujete.

 Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše..." /Mt 6,32-33/ 

Chcela by som sa všetkým z celého srdca poďakovať za každú modlitbu, pomoc, slovo, lásku... Aj toto celé je o to krajšie, že som to mohla prežiť spolu a naživo s rodinou, aj s mojími blízkymi zo spoločenstva... 

Na mojom úplne prvom stretku v spoločenstve som dostala slovo: 

"Ježiš odpovedal: "Nezhrešil ani on, ani jeho rodičia, ale majú sa na ňom zjaviť Božie skutky."" /Jn 9,3/

A pompéznejšie sa to možno už ani nemohlo udiať...  nech všetko slúži na Jeho slávu a na našu spásu a radosť!

ĎAKUJEM BOHU a našej drahej Nebeskej Mamke, PANNE MÁRII ZA VŠETKO! A aj mojim svätým patrónom, anjelom strážnym a všetkým, ktorí za mňa orodujú ☺

amen.

Katka


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium