Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Príbeh - Katarína Nagyová
Božia láska prekvapuje

small_Nitra´18.png

Je súčasťou Spoločenstva Dobrého pastiera

 ...keďže som predvčerom počula aj od odborníka - mojej rehabilitačnej na špeci rehabilitáciu, Vojtovú metódu, ktorá sa už 50 rokov zaoberá s telesne postihnutými detičkami /aj s dospelými ☺ / - a ku ktorej chodím už 15 rokov, takže dokonale pozná moje telo, diagnózy a prešla so mnou aj všetky úrazy - a keď som aj z jej úst počula slovo "zázrak", tak si myslím, že už nemôžem nenapísať o nádhernom dotyku Božej lásky a milosti, ktorého sa mi dostalo v sobotu...

Cez víkend (02.09.2018) bola charizmatická konferencia v Nitre, ktorej hosťom bol laický katolícky evanjelizátor s darom zázrakov a charizmou uzdravovania, Damian Stayne. Tejto konferencie sme sa zúčastnili aj min.rok /s p.Kodetom/, a bol to veľmi požehnaný čas, tak sme tam chceli ísť aj tento rok. Okrem môjho ďalšieho úrazu v novembri min.roka /komplikovaná zlomenina Talusu - kosti členkového nosného kĺbu, mesiace s rizikom odumretia kosti a s následkom, že sa mi nevrátila plná pohyblivosť členka/, aj moji rodičia mali vážne zdravotné problémy, a tak sme tam túžili o to viac ísť. Musím napísať aj to, že sa nám prihodili aj rôzne prekážky tesne pred tým, ale nakoniec z Božej milosti sme sa tam dostali.

A ja som nešla kvôli môjmu telesnému uzdraveniu... ale Pán to myslel ináč... Jeho Láska je neopísateľná...

Modlitby za uzdravenie boli spoločné, každý sa mal modliť za svojho suseda a predmodlieval sa Damian.

Po modlitbách za pohybový aparát začali vychádzať uzdravení ľudia na pódium. Ja som si skúsila kľaknúť-čupnúť, a nič. Tak som sa tešila z uzdravení iných. Ale zrazu som si znovu skúsila čupnúť - a IŠLO TO!!! A znovu skúsim - a znovu to išlo!!!!! Takto na členky som si nevedela čupnúť už 7rokov!!!

Vystrelila som hneď na pódium, VYBEHLA SOM SCHODAMI, nevedela som už ani ako použiť barle ☺ , BEZ POMOCI SOM SI KĽAKLA A POSTAVILA /po 10 mesiacoch nepohyblivosti členku - a s vyhláseným zlým stavom "konečným"!!!!/, ZABEHALA /tiež po 7rokoch!!!!!/ a ZBEHLA DOLU SCHODAMI!!!! Čo keď som sa doma pozabudla  a chcela som len zo schodíka náhodou pravou nohou zostúpiť, skoro som spadla, lebo sa členok vôbec neohýbal! Vedela som zostupovat iba ľavou - už 2x operovanou nohou, v ktorej od záťaže za tento rok začala znovu odchádzať kosť /mám aj osteoporózu/.

"Kráčať"som vedela iba tak, že som krívala - a tak znovu zaťažovala to odchádzajúce bedro - a práve preto som musela mať barle... a už nemusím.... nepotrebujem nič, ani palice...

Na druhý deň som si sadala na zem aj vstávala, skoro 2 hodiny na adorácii stála a kľačala... a bez všetkej opory skoro celkom normálne chodila po celý deň... Áno, členok stále opúcha aj bolí a nemám zatiaľ ani úplnú 100%-nú pohyblivosť - a práve preto som chcela počkať na názor rehabilitačnej. Mala som aj rôzne pokušenia, diabol mi podsúval svetské dôvody a teórie aj strach. Povzbudzovali ma blízki ku viere a na druhý deň pri modlitbe uzobrania sa som počula vo svojom srdci vetu: "Dovoľ, aby som ťa uzdravil"... a mňa zalialo štastie. 

Pani rehabilitačná sa najprv pousmiala, nechcela celkom veriť, ešte ani keď som si pred ňou kľakla, nevedela, čo si má myslieť ☺ Ale pri tejto Vojtovej metóde človek nevie švindlovať - svaly pracujú, alebo nepracujú na základe reflexu - ani neviete kedy a ako by ste mali zareagovať. A po čase povedala presne: 

"Chýba Vám už len naozaj kúsoček ku normálu. Veľakrát táto noha /s členkom/ pracovala správnejšie, než tá druhá... ZÁZRAK, no je to zázrak!! Tento stav NIE JE MOŽNÉ dosiahnúť NIJAKOU rehabilitáciou zo dňa na deň."

...... majú sa ešte svaly okolo spevniť a naučiť sa fungovať v novom stave, a preto ho nemám hneď so všetkým zaťažovať /ako som to robila hneď tam ☺ / a mám si dávať pozor a postupovať pomaly krok po kroku. Všetky ostatné veci /posunutá platnička, istá obmedzenosť v operovanom bedernom kĺbe, útvary v kolene atď./ zostali - ale s tým najdôležitejším k normálnemu samostatnému fungovaniu - a s lekármi vyhláseným stavom "konečným" - sa STAL ZÁZRAK!!!! PÁN JE TAK, TAK VEĽMI DOBRÝ!!!!! 

"Veľké veci mi urobil ten, ktorý je mocný, a SVÄTÉ  JE JEHO MENO"...... 

Túžim za tým, aby o tom vedel každý, aby Jeho Lásku zakúsil každý... lebo - a to som vedela už aj pred týmto zázrakom ☺ - nič iné nás neurobí šťastným....


"...Váš nebeský Otec predsa vie, že toto všetko potrebujete.

 Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše..." /Mt 6,32-33/ 

Chcela by som sa všetkým z celého srdca poďakovať za každú modlitbu, pomoc, slovo, lásku... Aj toto celé je o to krajšie, že som to mohla prežiť spolu a naživo s rodinou, aj s mojími blízkymi zo spoločenstva... 

Na mojom úplne prvom stretku v spoločenstve som dostala slovo: 

"Ježiš odpovedal: "Nezhrešil ani on, ani jeho rodičia, ale majú sa na ňom zjaviť Božie skutky."" /Jn 9,3/

A pompéznejšie sa to možno už ani nemohlo udiať...  nech všetko slúži na Jeho slávu a na našu spásu a radosť!

ĎAKUJEM BOHU a našej drahej Nebeskej Mamke, PANNE MÁRII ZA VŠETKO! A aj mojim svätým patrónom, anjelom strážnym a všetkým, ktorí za mňa orodujú ☺

amen.

Katka


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium