Dobré správy

 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24
 • Bernadeta Miková
  Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ... Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe. Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
  2020-05-04
 • Saša Tinková
  ...A potom prišiel vírus. A svet mi hovoril, ako sa mám báť. A ja som sa nebála. Vôbec. Ničoho... Už som nechcela. Už som ani nevládala... Bála som sa celý život. Zlyhaní. Zlých koncov. Katastrof. Odmietnutí. Chýb. Osamotenia. Odmietnutia. Utrpenia. Chorôb. Bolesti. Smrti... Takto na mňa Zlý celý život útočil. Takto ma klamal. Gniavil, pritláčal k zemi. Bral mi dych. Bral mi život. Ťahal ma do tmy. Tak veľmi-veľmi nechcel, aby som videla Svetlo! Tak strašne mi chcel zabrániť, aby som poznala Lásku...
  2020-03-29

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Rozhovor - Eugen Korda
Oni sú MAFIA!

small_small_stiahnuť (2).jpg

Známy novinár

Oni sú “MAFIA”! – rozhovor s Eugenom Kordom

Už vyše 20 rokov pracujete v rôznych médiách TV Nova, STV (šéfredaktor relácie Reportéri) Z1 TV a TV SME (šéf videospravodajstva) väčšinou ako investigatívny novinár. Čo Vám za tie roky Vaša práca priniesla? Ktoré Vami otvorené kauzy pomohli spravodlivosti na Slovensku a považujete ich za najdôležitejšie?


Neviem, či reportáže, na ktorých som pracoval nejako pomohli spravodlivosti na Slovensku. Skôr si myslím, že nie. Svedčí o tom stav v akom sa táto krajina nachádza. Korupcia ju rozožiera ako rakovina a ak sa nestane zázrak, tak náš demokratický systém bude vážne ohrozený. Na dve reportáže som však hrdý. Týkali sa tzv. kauzy Malinová. V nich sa mi podarilo /za výdatnej pomoci Milana Žitného a bývalého policajta Jozefa Šáteka/ poukázať na nezákonné postupy pri vyšetrovaní.


Kauza „Gorila” je najväčšou kauzou od vzniku Slovenskej republiky. Spis Gorila v plnej nahote odhaľuje šokujúcu pravdu o tom, že veľká väčšina „starých a skúsených” politikov sú len bábky v rukách oligarchov, ktorí „mafiánskym” spôsobom profitujú z daní obyčajných ľudí. Ako hodnotíte ako novinár túto kauzu a čo podľa Vás v spoločnosti prinesie?


Kauza “Gorila” poukazuje na to, čo som spomenul pred chvíľou. Korupcia rozkladá tento systém. Všetky zložky štátnej moci sa dlhé roky podieľali na rozkrádaní. Politici, polícia, prokuratúra, súdy, dlhé roky vedome ničili krehký organizmus s menom demokracia. Toto bratsvo zlodejov sa navzájom úspešne krylo a kryje naďalej. Ak by som bol optimista, tak poviem, že táto kauza spôsobí v spoločnosti katarziu, ktorá povedie k náprave. Keďže som však realista, myslím, že politické špičky túto kauzu prežijú, zahrajú ju do autu a exemplárne potrestajú “vinníkov” jej zverejnenia. Kauza “Gorila” je organizované spiknutie proti občanom. A tak by malo byť aj vyšetrované.


Máme po prečítaní spisu Gorila právo označiť politických lídrov Róberta Fica, Mikuláša Dzurindu, Ivana Mikloša, Bélu Bugára za „mafia friendly”? Viete si s nimi v budúcnosti ako poslanec parlamentu predstaviť spoluprácu?


Neviem a s nimi spolupracovať ani nebudem. Oni totiž nie sú “mafia friendly”. Oni sú “MAFIA”!


Minulý rok padla slovenská vláda kvôli eurovalu (EFSF). Aký ja Váš názor na euroval a ako by ste hlasovali ako budúci poslanec vo veci trvalého eurovalu (ESM)?


Hlasoval by som proti. Sulík mal pravdu….a vláda nepadla podľa mňa kôli eurovalu. Pád vlády majú na svedomí účastníci Gorily. Stačí len pozorne analyzovať, čo sa dialo od voľby generálneho prokurátora do dnešných dní. Táto vláda musela padnúť, lebo si to vplyvní ľudia/aj z Radičovej vlády/ želali.


Na Slovensku sme svedkami rozkladu práva, poriadku a spravodlivosti. Zlo akoby dnes vyhrávalo nad dobrom a prestávame dúfať, že je možné žiť lepšie a inak. Čo je podľa Vás dnes najväčšou výzvou pre Slovensko a ako je možné tento marazmus v spoločnosti zmeniť?


Tak to keby som vedel….neprestať sa pokúšať zmeniť to. Veriť, že sa to dá. To je jediná zbraň, ktorú slušní ľudia majú v rukách.


Mnohých ste príjemne prekvapili, keď ste sa minulý rok stali signatárom iniciatívy „Novinári za život”. Prečo si myslíte, že život človeka je hodný ochrany od počatia?


Odpoveď je jednoduchá. Moja matka chránila môj život od počatia. Inak by som tu nebol. Človekom sa stávame v okamihu spojenia spermie a vajíčka a nie v prvej minúte, 12. týždni, či v okamihu kedy nám odstrihnú pupočnú šnúru. Na druhej strane si viem predstaviť vykonanie interupcie v niektorých vynimočných prípadoch.


Čo by podľa Vás mali zástancovia života zmeniť a zlepšiť, aby boli úspešnejší v získavaní ľudí a verejnosti pre práva detí na život od počatia?


Neviem. Podľa mňa spoločnosť k takémuto stavu musí dospieť dlhým vývojom. Dôležité je však o tejto téme pokojne, bez hystérie, vytrvalo hovoriť.


Prečo by Vás mali ľudia krúžkovať (č.6 – OĽaNO) v najbližších parlamentných voľbách? Čo by ste chceli do politiky priniesť a čo by ste chceli dosiahnuť?


Chcete úprimnú odpoveď? Nuž preto, aby som sa tam dostal – prekrúžkoval! Do politiky by som chcel priniesť poctivosť. A čo by som chcel dosiahnuť? Chcete úprimnú odpoveď? Dlhý vek v dobrom zdraví..no a v tom parlamente?…aby tam bolo menej svíň.


Za rozhovor ďakuje Marek Nikolov


Späť na rozhovory | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium