Dobré správy

 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24
 • Bernadeta Miková
  Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ... Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe. Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
  2020-05-04
 • Saša Tinková
  ...A potom prišiel vírus. A svet mi hovoril, ako sa mám báť. A ja som sa nebála. Vôbec. Ničoho... Už som nechcela. Už som ani nevládala... Bála som sa celý život. Zlyhaní. Zlých koncov. Katastrof. Odmietnutí. Chýb. Osamotenia. Odmietnutia. Utrpenia. Chorôb. Bolesti. Smrti... Takto na mňa Zlý celý život útočil. Takto ma klamal. Gniavil, pritláčal k zemi. Bral mi dych. Bral mi život. Ťahal ma do tmy. Tak veľmi-veľmi nechcel, aby som videla Svetlo! Tak strašne mi chcel zabrániť, aby som poznala Lásku...
  2020-03-29

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Nikolov
Anička

small_MNI 20.jpg

Šéfredaktor www.mojpribeh.sk
Člen služobného tímu Spoločenstva dobrého pastiera

Anička zomrela. S hrôzou v očiach nám najstaršia 9 ročná dcéra čítala smutný obsah sms správy. Po chvíli začala srdcervúco a nezastaviteľne plakať a počas vzlykania hovoriť: ona bola taký dobrý človek, bola taká mladá a mala nás rada. Čo bude s jej deťmi? Čo bude s jej manželom?

Privinul som si dcérku na hruď a hovorím jej: Anička je už v nebi a s láskou bude odtiaľ hľadieť na svoju rodinu a aj na nás, ktorí ju nosíme v srdci.

Anička bola mamou jej najlepšej kamarátky, spolužiačky a susedky.

Anička bojovala o život s agresívnou rakovinou. Veľmi chcela žiť. Kvôli svojmu manželovi, kvôli svojim dvom malým deťom a ako jedináčik aj kvôli svojim žijúcim staručkým rodičom.

Anička bola žena plná života, neuveriteľného optimizmu, komunikácie, prajnosti a nákazlivého humoru. Mala rada ľudí a ľudia mali radi ju.

Moja manželka Monika hovorila s obdivom o tom, ako Anička s pokojom a vyrovnanosťou zvláda utrpenie a bolesť. Bez šomrania a sťažovania.

Rodinná priateľka a suseda zo Stupavy navrhla asi pred 4 mesiacmi, či sa nezačneme schádzať na modlitby po domoch za Aničkino uzdravenie. Už v tom čase bolo totiž jasné, že z medicínskeho hľadiska Anička nemá nádej.

Bol som príjemne prekvapený koľko susedov prijalo pozvanie a bolo ochotných stretávať sa pravidelne každú nedeľu večer na modlitbách ruženca Božieho milosrdenstva za Aničku.

Nezištná dobrota ľudí, solidarita s Aničkiným utrpením a úprimná prajnosť susedov ma budú ešte dlho povzbudzovať.

Pred asi desiatimi dňami mi priateľ na moju mailom zasielanú prosbu o modlitby za Aničku veľavravne odpísal: "My sme Aničke vďační za veľa a trápenie takéhoto dobrého človeka je pre nás niečo, čo skúša našu vieru od základov."

Modlili sme sa spolu s mnohými ľuďmi za Aničkino uzdravenie - za zázrak. Zázrak uzdravenia sa však tento krát nestal.

Napriek tomu verím, že ani jedna z modlitieb za Aničku a jej rodinu nebola márna.

Zdravotná sestra z hospicu, ktorá sa chodila do ich domu o Aničku starať povedala: "prešla som mnoho rodín s podobným osudom a viem aká je v tých rodinách atmosféra. V ich rodine a dome vládol hlboký pokoj. To čo sa podarilo pre Aničku ešte vybaviť bolo až neuveriteľné."

Požehnanie z modlitieb zahŕňalo Aničkinu dušu a bude plynúť na jej rodinu naďalej.

Voči Aničkinej rodine stojí pred nami praktická výzva lásky vyjadrená slovami Svätého Písma:

"Neste si vzájomne bremená, a tak naplníte Kristov zákon." Gal 6,2

V roku Božieho milosrdenstva a deň po sviatku Božieho milosrdenstva prijal Pán Aničku k sebe do mora svojej milosrdnej lásky. Anička je v nebi.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium