Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Nikolov
Anička

small_MNI 20.jpg

Šéfredaktor www.mojpribeh.sk
Člen služobného tímu Spoločenstva dobrého pastiera

Anička zomrela. S hrôzou v očiach nám najstaršia 9 ročná dcéra čítala smutný obsah sms správy. Po chvíli začala srdcervúco a nezastaviteľne plakať a počas vzlykania hovoriť: ona bola taký dobrý človek, bola taká mladá a mala nás rada. Čo bude s jej deťmi? Čo bude s jej manželom?

Privinul som si dcérku na hruď a hovorím jej: Anička je už v nebi a s láskou bude odtiaľ hľadieť na svoju rodinu a aj na nás, ktorí ju nosíme v srdci.

Anička bola mamou jej najlepšej kamarátky, spolužiačky a susedky.

Anička bojovala o život s agresívnou rakovinou. Veľmi chcela žiť. Kvôli svojmu manželovi, kvôli svojim dvom malým deťom a ako jedináčik aj kvôli svojim žijúcim staručkým rodičom.

Anička bola žena plná života, neuveriteľného optimizmu, komunikácie, prajnosti a nákazlivého humoru. Mala rada ľudí a ľudia mali radi ju.

Moja manželka Monika hovorila s obdivom o tom, ako Anička s pokojom a vyrovnanosťou zvláda utrpenie a bolesť. Bez šomrania a sťažovania.

Rodinná priateľka a suseda zo Stupavy navrhla asi pred 4 mesiacmi, či sa nezačneme schádzať na modlitby po domoch za Aničkino uzdravenie. Už v tom čase bolo totiž jasné, že z medicínskeho hľadiska Anička nemá nádej.

Bol som príjemne prekvapený koľko susedov prijalo pozvanie a bolo ochotných stretávať sa pravidelne každú nedeľu večer na modlitbách ruženca Božieho milosrdenstva za Aničku.

Nezištná dobrota ľudí, solidarita s Aničkiným utrpením a úprimná prajnosť susedov ma budú ešte dlho povzbudzovať.

Pred asi desiatimi dňami mi priateľ na moju mailom zasielanú prosbu o modlitby za Aničku veľavravne odpísal: "My sme Aničke vďační za veľa a trápenie takéhoto dobrého človeka je pre nás niečo, čo skúša našu vieru od základov."

Modlili sme sa spolu s mnohými ľuďmi za Aničkino uzdravenie - za zázrak. Zázrak uzdravenia sa však tento krát nestal.

Napriek tomu verím, že ani jedna z modlitieb za Aničku a jej rodinu nebola márna.

Zdravotná sestra z hospicu, ktorá sa chodila do ich domu o Aničku starať povedala: "prešla som mnoho rodín s podobným osudom a viem aká je v tých rodinách atmosféra. V ich rodine a dome vládol hlboký pokoj. To čo sa podarilo pre Aničku ešte vybaviť bolo až neuveriteľné."

Požehnanie z modlitieb zahŕňalo Aničkinu dušu a bude plynúť na jej rodinu naďalej.

Voči Aničkinej rodine stojí pred nami praktická výzva lásky vyjadrená slovami Svätého Písma:

"Neste si vzájomne bremená, a tak naplníte Kristov zákon." Gal 6,2

V roku Božieho milosrdenstva a deň po sviatku Božieho milosrdenstva prijal Pán Aničku k sebe do mora svojej milosrdnej lásky. Anička je v nebi.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium