Dobré správy

 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24
 • Bernadeta Miková
  Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ... Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe. Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
  2020-05-04
 • Saša Tinková
  ...A potom prišiel vírus. A svet mi hovoril, ako sa mám báť. A ja som sa nebála. Vôbec. Ničoho... Už som nechcela. Už som ani nevládala... Bála som sa celý život. Zlyhaní. Zlých koncov. Katastrof. Odmietnutí. Chýb. Osamotenia. Odmietnutia. Utrpenia. Chorôb. Bolesti. Smrti... Takto na mňa Zlý celý život útočil. Takto ma klamal. Gniavil, pritláčal k zemi. Bral mi dych. Bral mi život. Ťahal ma do tmy. Tak veľmi-veľmi nechcel, aby som videla Svetlo! Tak strašne mi chcel zabrániť, aby som poznala Lásku...
  2020-03-29

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Richard Vašečka
Abba v McDonalde

small_small_Richard Vasecka 2.jpg

Richard Vašečka, otec, učiteľ, kresťan, poslanec NR SR

Začiatkom septembra 2013 som dostal pozvanie zúčastniť sa konferencie v Jeruzaleme. Až mi od radosti poskočilo srdce.

Vo Svätej zemi som ešte nikdy dovtedy nebol a veľmi som tam túžil ísť. Keď som sa však pozrel do kalendára, ihneď som zvážnel. Termín kolidoval s dátumom Národného pochodu za život 22. septembra 2013 v Košiciach!

Váhal som len pár sekúnd. Do Jeruzalema ešte niekedy pôjdem. Otec vie o túžbe môjho srdca a On sa už postará. Moje miesto aj s celou rodinou je teraz v Košiciach.

A tak sme sa 22.9. zúčastnili s Martuškou a deťmi na Národnom pochode za život. Bola to úžasná udalosť, historický moment pre našu krajinu. Je mi cťou, že som sa tam mohol byť! A som pevne odhodlaný – ak budeme živí a zdraví – ísť aj na Pochod za život, ktorý bude 20. septembra 2015 v Bratislave!

Asi o dva mesiace som sedel v lietadle z Budapešti do Tel Avivu. Vedľa mňa sedel môj najstarší syn Samuel (15). Spolu s nami cestovali aj dvaja naši priatelia, moji bývalí študenti.

Spôsob, ktorým sa môj sen o návšteve Svätej zeme začal napĺňať, mi opäť hovoril o Otcovi, ktorý má pozná a miluje. Žiadna konferencia, žiaden náboženský zájazd. Chlapský trip. Nocľah na karimatke v kláštore, šoférovanie po Izraeli, program plne vo vlastnej réžii. Šabat pri Múre nárekov v Jeruzaleme, prvá adventná nedeľa v Betleheme, bazilika Zvestovania v Nazarete, Jesus town v Kafarnaume, Hora blahoslavenstiev, Sion, Olivová hora, peší výstup na Massadu, kúpanie sa v Mŕtvom mori.

Okrem chlapských zážitkov to bola samozrejme silná duchovná skúsenosť. A tu ma Otec znova prekvapil. Môj najhlbší duchovný zážitok sa neodohral totiž na žiadnom z vyššie spomenutých svätých a historických miest. Prežil som ho v prístavnom meste Haifa. V McDonalde!

Po arabských a židovských jedlách sme sa rozhodli zjesť aj niečo známejšie. Cestou z Galiley sme sa teda zastavili v haifskom „mekáči“. Dali sme si klasické menu – burger, hranolky, kola. Keď sme dojedali, pri vedľajšom stole sa usadila mladá židovská rodinka. Ocko a mamička so staršou dcérkou išli k pultu vybrať jedlo a najmladšieho synčeka nechali sedieť za stolom. Bol to asi päťročný chlapček. Džínsy, biela košieľka. Nedosiahol na zem, tak si kopkal nožičkami. Keďže rodičom to trvalo trochu dlhšie, začal sa hmýriť. A po chvíli to už nevydržal a začal na svojich rodičov kričať.

A vtedy prišiel môj najhlbší zážitok vo Svätej zemi! Ten chlapček totiž volal: „Abba! Abba!“ Veľakrát som o tom čítal, ale teraz som to prvýkrát počul na vlastné uši: Tie malé židovské deti naozaj volajú na svojho otca „abba, ocko!“. Hlboko ma to zasiahlo. Tak volal Ježiš na Otca. A takto môžem – vďaka Ježišovi – volať na Otca aj ja. Abba, Ocko! A v tej chvíli som vedel, že to je to najsvätejšie. Nie Jeruzalem, nie Betlehem, nie Nazaret, ale Ocko. A synovský vzťah s ním.

Posledné roky mi Boh veľa hovoril o rodine. Myslím, že vôbec všeobecne je čas, keď Boží Duch silno poukazuje na rodinu. V spoločnosti sa o ňu zvádza tuhý boj. To, čo mi však ukázal Boh, ma prekvapilo. A to, že láska muža a ženy, manželstvo a rodičovstvo nehovoria v prvom rade o nás, ale o Ňom. Preto je kľúčové, aby naše vzťahy a rodiny neboli falošným, ale pravdivým obrazom Otca a jeho lásky.

Aj prvé slovo, ktorým začína Katechizmus katolíckej cirkvi, je „Otče“. Konkrétne cituje slová Ježišovej modlitby pri Poslednej večeri: „Otče, … večný život je v tom, aby poznali teba, jediného pravého Boha, a toho, ktorého si poslal, Ježiša Krista“ (Jn 17,3). Od toho, akým spôsobom odrážame Boží obraz, nezávisia len naše ľudské vzťahy v rodine, ale aj večnosť nás a našich detí!

Cieľom kresťanskej rodiny nie je zabezpečiť si príjemný, pohodlný, podľa možností čím bezproblémovejší život v blahobyte. Jej cieľom nie je ani zrealizovať svoje plány a predstavy, naplniť svoju vôľu. Z jednoduchého dôvodu: Nie je to pre nás to najlepšie! Svet, ktorý nepozná Boha, tvrdí opak. Je na nás, komu budeme dôverovať.

Najzákladnejšia kresťanská modlitba nás učí dôvere: „Otče, ... buď tvoja vôľa, ako v nebi, tak i na zemi“ (Mt 6,9-10). A vyznanie viery (krédo) začína slovami: „Verím v Boha, Otca všemohúceho, Stvoriteľa neba i zeme“. Veríme v Boha, ktorý je Otcom a Stvoriteľom. Odráža naša rodina a vzťahy v jej vnútri takéhoto Boha, takúto vieru? Poznáme Boha, rozumieme jeho plánu s našou rodinou, dôverujeme mu?

Ak túžite spoznať pravdivý obraz Otca, porozumieť jeho plánu s mužom a ženou, s rodičmi a deťmi a povzbudiť sa v dôvere voči nemu, ponúkame vám prednášky a brožúrky zo série Milovať a ctiť: Milovať a ctiť – navždy, Milovať a ctiť – sexualita, Milovať a ctiť – výchova detí, Milovať a ctiť – úcta v rodine.

Vyučovania a svedectvá o praktických Božích princípoch v rodine vám chceme prinášať aj na tomto mieste.

Viac informácii o projekte Milovať a ctiť a kontakty nájdete na mojom webe alebo na Facebooku.

Richard Vašečka, otec, učiteľ, kresťan, poslanec NR SR


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium