Dobré správy

 • Roman Tarina
  Keď počúvame v Evanjeliu Ježišove slová (Mt 24,42) "Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán", tak tieto slová v nás pri myšlienke na Drobca osobitne ožívajú. S našim spoločným kamarátom mal ísť Drobec v utorok na hokej (Slovan - Košice 6:1). Drobec však na dohodnuté stretnutie už neprišiel. Začali sme ho hľadať, lebo mal vypnutý telefón. V stredu ráno sme sa dozvedeli, že zomrel. Smrť prišla náhle, nečakane, až sa nám to nechce veriť, že je to skutočnosť. Mal 48 rokov. Tečú nám slzy. Smútime.
  2020-01-16
 • Okamih meniaci ľudské životy
  A potom bolo obrovským svedectvom to dobro v ľuďoch, ktoré sa postupne zjavovalo – zlomenú starkú, ktorá sa mi hodí do náručia a plače, že kiežby to auto zrazilo radšej ju. Chápete odvahu starej ženy, ktorá by ihneď na seba zobrala všetku tú hrôzu za moju maminu.
  2020-01-03
 • Soľba Kláštor v lese
  Ako dať život na ostrove? Ako postaviť kláštor uprostred hlbokého lesa, ďaleko obývaných miest- od nuly, na blate a skládke? A čo viac, zaviesť do lesa komunikáciu, postaviť 10 chrámov, založiť detský domov a strednú školu. Pricestujte do Nikolo-Soľbinského ženského kláštora v mestečku Soľba Jaroslavskej oblasti, v Rusku a na vlastné oči sa presvedčíte, že Bohu nie je nič nemožné.
  2019-11-11
 • Charbel Makhlouf
  Namáhate sa, aby ste zabezpečili dobrú budúcnosť sebe i svojim deťom. Nezabúdajte však na to, že pravé zabezpečenie budúcnosti tkvie v tom, že ich privediete do neba. Musíte dať deťom život. Jediný život je v Kristovi. Ponúknite im teda Krista. Ako im ho však môžete ponúknuť, ak on sám neprebýva vo vás?
  2019-09-09
 • Branislav Škripek
  Pomoc pre utečencov musí byť dobrovoľná a len v takej miere, v akej je schopná krajina reálne pomôcť a s tým, že pod našou strechou platia naše pravidlá. Ak toto nebude zachované, zarábame si na budúce problémy.
  2019-04-24

Video

Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


"A rozhnevaný pán ho vydal mučiteľom, kým nesplatí celú dlžobu. Tak aj môj nebeský Otec urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi." (Mt 18, 34-35)


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Video príbehy

Strana 10 / 11. Zobrazujem 4 záznamy z 41.

««« «« 5 6 7 8 9 10 11 »» »»»

16. 09. 2010

Hľadal som slobodu

Za mrežami strávil asi 5 rokov. Dílerstvo, bitky, krádeže a klamstvá mali jediný cieľ - získať drogu. Pri poslednom zatknutí v CPZ čakal na výšku trestu. Vtom do cely vstúpil Niekto, kto obrátil jeho život naruby. Noro sa zmenil vo svojich postojoch a stal sa misionárom vo väzenskom prostredí. Dnes pracuje ako lektor združenia ACET Slovakia.
Produced by: M. Hirko
Sponzored by: ZAEX


16. 09. 2010

K Teen cez pervitín

Začalo to pádom z bicykla na Kremnických Baniach, pokračovalo cez marihuanu, extázu, kokaín, pervitín, až sa zastavil nad priepasťou. Pomocnú ruku mu podal niekto, kto sa nad ľudskou slabosťou nepohoršuje. Ján Kolár rozpráva o svojom vyslobodení z drogového otroctva.
Produced by: M. Hirko
Sponzored by: ZAEX


16. 09. 2010

Chcem sa opiť

Pil som a pil som veľa.
Produced by: M. Hirko
Sponzored by:ZAEX


15. 09. 2010

Cenacolo, post scriptum

Keď drogovo zavislí,gambleri a inak stratení hovoria o radosti a zmysle života.
Produced by: M. Hirko
Sponzored by: ZAEX


Strana 10 / 11. Zobrazujem 4 záznamy z 41.

««« «« 5 6 7 8 9 10 11 »» »»»