Youtube (odporúčané videá)
Dobré správy
- Michaela Vyhnalová
Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu. - Svätý otec František
Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva? - Svätý otec František
Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň. - Svätý otec František
Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov. - Michaela Vyhnalová
Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
Video
Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.
Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.
Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu
Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.
Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.
Príbeh - Mon. Andrej Imrich
Blahoslavení tí, čo nevideli a uverili.
Je pomocným biskupom spišskej rímskokatolíckej diecézy.
Istý kňaz sa opýtal jednej matky, či verí v Boha. Odpovedala: mala som na smrť choré dieťa. Lekári mu už nedávali žiadnu nádej. Vrúcne som sa modlila a Pán Boh vrátil zdravie môjmu dieťaťu, na veľké prekvapenie lekárov.
Preto veľmi vrúcne verím v Boha. Na toto možno poznamenať: boli matky, ktoré sa v podobnej situácii rovnako vrúcne modlili, ich dieťa napriek tomu zomrelo a tie matky neprestali veriť v Boha.
Kedysi Pán Ježiš povedal Tomášovi: „Uveril si, pretože si ma videl. Blahoslavení sú tí, čo nevideli a uverili.“ (Jn 20,29). Aj tu by sa dalo povedať: mamička, uverila si, lebo si videla zázračné uzdravenie svojho dieťaťa, ale blahoslavené sú tie matky, ktoré takýto zázrak nevideli, lebo ich deti zomreli a predsa veria.
Je veľa ľudí, ktorí dosvedčujú, že mali zvláštny zážitok s Bohom. Tento zážitok spôsobil, že začali veriť, prípadne ten zážitok spôsobil veľkú zmenu ich života. Dostane sa však takého zážitku všetkým ľuďom? Pritom všetci sme povolaní k viere. Dar viery Pán Boh ponúka všetkým ľuďom.
Vyrastal som v katolíckej rodine i celé prostredie môjho detstva bolo katolícke. Vieru v Boha som si v tomto prostredí osvojil podobne a s takou ľahkosťou, ako materinský jazyk. Obdobie celého môjho školského veku bolo marxisticko-ateistické, v ktorom sa tvrdo presadzoval ateizmus a popierala sa existencia Boha. Takto od útleho detstva som prijímal svedectvo o Bohu, ale už od šiesteho roku veku som dostával dve svedectvá. Katolícke prostredie mojej rodiny i farnosti mi vydávalo svedectvo o Bohu, škola však a štátne inštitúcie ponúkali antisvedectvo, že Boha niet. Antisvedectvo školy a štátnych inštitúcii v mojom vnútri nikdy nebolo vierohodné. Všetky náboženské poznatky, ktorých sa mi dostalo z katolíckeho učenia, som vždy vnímal ako logické a vierohodné. Tých poznatkov nebolo veľa, ale vnútorne som cítil, že sú rozumné a v súlade s potrebami ľudského života.
Čím viac sa rozširoval obzor mojich náboženských vedomostí, tým viac som si uvedomoval, že sú rozumné a majú logiku.
Logika Evanjelia je síce iná, ako logika tohto sveta, ale je neuveriteľne prekvapujúca. Ako veľmi prekvapuje to, že Všemohúci Boh a pán celého stvorenstva sa zrazu objaví, ako bezmocný v podobe dieťaťa, v podobe pribitého na kríž, ba dokonca v podobe úplne bezmocného chleba. Chlieb je pred človekom tak bezmocný, že môžeme s ním robiť, čo chceme, môžeme ho dokonca v zuboch rozomlieť. Ten sa nám za to nepomstí, ale odmení, taký je dobrotivý. Pri jedení voňavého chleba máme rozkoš v ústach. Tento bezmocný chlieb pritom dáva silu človeku. Človek, ktorý mení tvárnosť zeme, dostáva silu z toho naoko bezmocného chleba. Tak ako sa v naoko bezmocnom chlebe skrýva dobrota a sila, taký vie byť aj Boh prebývajúci medzi nami v spôsoboch chleba. Naoko bezmocný a pritom nevyčerpateľný prameň dobroty a sily.
Uvedomujem si, že viera je dar Boží, ktorý Boh ponúka všetkým ľuďom.
Človek, ktorý dosiahol užívanie rozumu, má prístup k učeniu Cirkvi a nie je zlomyseľný, má možnosť uveriť v Boha aj bez toho, aby mal nejaké zvláštne videnia, či zážitky. Božie pôsobenie sa dá neustále vnímať v každodennom živote. Túžim po tom upevňovať sa vo viere, aj bez mimoriadnych zážitkov, lebo myslím na Ježišove slová: „Blahoslavení sú tí, čo nevideli a uverili“.
Najnovšie
- Viktor Novitchi
Trápil som sa s pohlavnou zmätenosťou odkedy si pamätám - Tia Arshad
Ex-lesba. Chcela som spáchať sebevraždu, ale Boh ma zachránil - Paul Holliday
Hľadanie odpovedí o posmrtnom živote - Harriet Coombe
Je niečo lepšie ako uzdravenie - Martin Fedorko
Obrátenie ako cesta
Náhodné
- Prof. Juraj Strauss
Bol som vychovaný v židovstve. - Darko Radovanovič
MÁRNOTRATNÝ SYN - Pavol Strežo
Liek na odmietnutie - Daniel Hevier
Boh je - Daniel Juster
Výzva kresťanom so židovskými koreňmi v Cirkvi
Celkovo 504 príbehov v tomto jazyku.
Spolu 515 vo všetkých jazykoch. Pre zmenu jazyka prosím kliknite na jednu z vlajok.
Rozhovory
- Renáta Ocilková
Mám veľa dobrých skúsenosti s Rómami, hlavne s tými, ktorí sa nechávajú premieňať Bohom. Obrátení Rómovia sú mi v mnohom príkladom: sú vďační, verní priatelia, čistotní so zmyslom pre poriadok, starostliví rodičia, súdržní. Ich viera a vrúcne modlitby dokážu vyprosiť zázraky. Stretnutia s nimi sú pre mňa veľkým požehnaním. - Anna Verešová
Pri tejto očiste verejného života však musí byť prítomný silný kresťanský hlas. A tento hlas by mal upozorňovať na nenahraditeľnú úlohu, ktorú v každej spoločnosti hrá rodina. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde mladí ľudia nebudú váhať založiť si rodinu. Ako politici by sme našou prácou mali prispieť k tomu, aby tu bolo dosť práce, aby otcovia nemuseli chodiť na týždňovky do zahraničia, aby skrátka rodiny mohli ostať pokope doma, tu, na Slovensku. Slovensko by sa malo stať krajinou, kde bude rodina na prvom mieste a v centre všetkých verejných politík. - Branislav Škripek
Korupcia začína v ľudských srdciach. Ak budeme považovať aj na Slovensku za normálne, že ak ideme na úrad, k lekárovi tak v rukách máme obálku s “nejakým všimným”, tak korupciu nevymýtime. Pred nejakým časom som čítal štatistický prieskum ktorý odhalil, že korupciu v nejakej forme schvaľuje až dve tretiny Slovákov. Nie ako niečo vítané, lež ako nevyhnutné zlo a nástroj spoločenského fungovania. To je vážna vec.