Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Marek Nikolov
Ježiš uzdravoval aj 15. mája 2015

small_239828_1200x.jpg

je laikom, ktorému horí srdce túžbou, aby čím viacero ľudí zakúšalo a odpovedalo na lásku a dobrotu Ježiša Krista. Je Bohu k dispozícii na štartovanie/vystrojovanie ľudí, služieb a projektov pre rast Božieho kráľovstva. Takisto aj v prípade prebudenia v prolife hnutí a v hnutí novej evanjelizácie. S manželkou Monikou majú 3 deti.
Patrí do služobného tímu Spoločenstva dobrého pastiera. Je zakladateľom a vedúcim redaktorom www.mojpribeh.sk

Na modlitebné zhromaždenie s názvom Ježiš uzdravuje nám do piatka 15. mája 2015 prišlo 200 mailových registrácii, pričom na samotnom stretnutí bolo v UPC viac ako 700 účastníkov.

Naše očakávanie, že sa Pán Ježiš bude s ľútostivým a milosrdným srdcom skláňať ku nám zraneným a chorým sa naplnilo.

Po modlitbe služobného tímu Pán Ježiš uzdravil ruku ženy, ktorá ju predtým nevedela bez bolestí zohnúť a vystrieť. Žena chválila Pána za uzdravenie, že hýbe rukou a nič ju už nebolí.

Asi 70 ročný muž po mozgovej porážke nevedel poriadne hýbať nohou. Počas krátkej modlitby, pocítil na postihnutom mieste teplo. Začal v prítomnosti svojho syna ohýbať nohu a chodiť. Po vyzvaní drepoval v celom rozsahu pohybu a bez bolesti. Chválil Pána Ježiša spolu s nami, ktorí sme toho boli svedkami.

Mladá žena nám zaslala toto svedectvo:

"V ten večer, nevedela som, čo od toho mám očakávať, ale páčila sa mi myšlienka, že sa za moje uzdravenie budú modliť iní ľudia. V sále bolo množstvo ľudí a každý čakal na tú chvíľu. Páčilo sa mi aj keď ľudia z pódia vyzývali ľudí, aby sa postavili, ak majú danú chorobu. A tak som sa postavila aj ja, keďže tam bolo aj modlitba za napravenie vzťahov. Počas modlitby som nič zvláštne necítila, ale bolo skvelé cítiť ľudí vedľa seba a ako sú tam so mnou. Potom sa šlo na individuálne modlitby, ale bolo množstvo ľudí a málo modlitebníkov. S kamarátkou sme čakali a modlili sme sa za tú chvíľu, ale čas pokročil a nutkalo nás sadnúť si a modliť sa za ľudí. Tak sme tak urobili a pridali sa k modlitebníkom. To boli najkrajšie chvíle večera. Najprv ľudia nesmelo prichádzali a zverovali sa a potom už smelšie. Cítila som prítomnosť Boha a vieru, že všetko dobre dopadne. A to mi dodalo sily a elán do ďalších dní. Čo nastalo po tejto udalosti? Počas večera som sa modlila aj za svojho bývalého priateľa s ktorým sme sa dali dokopy a Boh v ňom robí neskutočné zázraky. Náš vzťah postúpil do inej dimenzie a Boh má v ňom pevné miesto. Ďalší vzťah, ktorý sa dal viac dokopy bol s mamou s ktorou som zažila po dlhej dobe pekné chvíle. Znamenalo to pre mňa veľa. Moja duša dostala úľavu a potom nastalo fyzické uzdravenie. Mala som ťažké ochorenie pľúc a takisto aj nezistené ochorenie v tele, ktoré mi spôsobovali ťažkosti s trávením, krvou a únavou. Lekári sa to snažili zistiť už 5 rokov, ale všetky symptómy pominuli. Vďaka Bohu."

Geoff a Gina Poulteroví vnímali slová poznania, že Pán chce uzdraviť ľudí z viacerých chorôb, ako je rakovina kože, bolesti a neohybnosti ruky, poruchy priestorového videnia oka a ďalších chorôb.

Po skončení stretnutia prišiel za mnou muž s poruchou priestorového videnia oka a povedal, že pôjde na lekárske vyšetrenie, ktoré preukáže či došlo, alebo nedošlo k uzdraveniu.

Ďaľšia žena nám po stretnutí napísala, že keď Geoff a Gina vyzývali ľudí, aby sa postavilí tí, ktorí majú bolesti chrbta z dôvodu emočných problémov, že sa nepostavila, lebo si myslela, že sa jej to netýka. Keď však prišla domov, uvedomila si s odstupom času, že bolesti chrbta sú úplne preč. Aj týmto spôsobom vzáva slávu a vďaku Pánovi Ježišovi.

Čakáme na spätnú väzbu od viacerých ľudí, kým s rôzne závažnými ochoreniami absolvujú lekárske vyšetrenia a poskytnú nám svedectvo Ježišovej milosti v ich živote.

Pán Ježiš uzdravuje kedy chce, koho chce a ako chce. Ako uzdravenie, tak aj neuzdravenie človeka, je Božím tajomstvom a plánom Jeho lásky. Dôležité však je, že On chce uzdravovať a uzdravuje aj dnes. Sme vďační, že sme mohli byť svedkami Jeho milosti a dobroty.

Eucharistický Kristus sa prechádzal medzi nami a žehnal svojou milosťou každého, vďaka obetavému kňazovi Jozefovi Pajerskému.

Služobníci z modlitebných tímov sa zdieľali, že asi 70 % účastníkov žiadalo o modlitbu nie za telesné uzdravenie, ale za iné potreby. Najmä za vnútorné uzdravenie, sebaprijatie a milosť odpustenia, za potreby rodinných príslušníkov, alebo priateľov, alebo za uzdravenie vzťahov v rodinách.

Spätná väzba od služobníkov a účastníkov modlitieb je, že zažívali počas večera a počas osobných modlitieb atmosféru nežnej Božej lásky k nim.

Tešia nás príbehy ľudí, ktorí sa po dlhých rokoch na základe modlitebnej služby rozhodli zmieriť s Pánom svätou spoveďou. Dokonca aj neveriaci ľudia sa cítili na stretnutí príjemne a povzbudene. Radosť nám robia aj príbehy tých, ktorí prišli požiadať modlitebníkov, aby sa prihovárali za milosť hlbšieho osobného života s Pánom v ich živote.

Na základe vysokej účasti a spätnej väzby od účastníkov, vnímame veľký hlad ľudí po stretnutí s Ježišom, ktorého sväté rany uzdravujú a dávajú život aj dnes.

Veríme, že Pán dá a modlitebné zhromaždenia s názvom Ježiš uzdravuje sa stanú opakovanou službou v ktorej sa Pán oslávi tým, že nás bude privádzať bližšie k Jeho láske.

Fotografie z podujatia si môžete pozrieť tu.


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium