Youtube (odporúčané videá)


 

Dobré správy

 • Michaela Vyhnalová
  Pripomeňme si charakteristiku a identitu muža a ženy v ľudskom živote. Boh stvoril muža a ženu v jedinečnosti vlastnej danému pohlaviu. Utvoril ich tak, aby spoločne vytvorili komplexnú harmonickú jednotu.
  2021-10-08
 • Svätý otec František
  Drahí bratia, nech sa nám nestane takáto vec; pomôžme si navzájom, aby sme nepadli do pasce uspokojenia sa s chlebom a niečím k tomu. Lebo toto riziko prichádza znenazdania, keď sa situácia znormalizuje, keď sme sa ustálili a usadili s cieľom zachovať si pokojný život. Potom to, na čo sa zameriavame nie je „sloboda, ktorú máme v Ježišovi Kristovi“ (Gal 2, 4), jeho pravda, ktorá nás oslobodzuje (porov. Jn 8, 32), ale získanie priestoru a privilégií, čo je podľa evanjelia ten „chlieb a niečo k tomu“. 6 Tu zo srdca Európy nás to núti sa pýtať: nestratili sme trochu my kresťania horlivosť ohlasovania a proroctvo svedectva?
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Bez slobody niet pravej ľudskosti, pretože ľudská bytosť bola stvorená slobodná a na to, aby zostala slobodná. Dramatické obdobia dejín vašej krajiny sú veľkým ponaučením: keď bola sloboda zranená, zneuctená a zabitá, ľudskosť bola zdegradovaná a vzniesli sa búrky násilia, nátlaku a odňatia práv. Zároveň sloboda však nie je automatickým výdobytkom, ktorý sa nemení a zostáva raz a navždy. Nie! Sloboda je vždy cestou, niekedy ťažkou, ktorú treba neustále obnovovať, bojovať za ňu každý deň.
  2021-09-21
 • Svätý otec František
  Ako bolo povedané, architektúra vyjadrovala pokojné spolunažívanie dvoch komunít, vzácny symbol veľkého významu, úžasný znak jednoty v mene Boha našich otcov. Tu cítim aj ja, ako mnohí z nich, potrebu „vyzuť si sandále“, lebo sa nachádzam na mieste požehnanom bratstvom ľudí v mene Najvyššieho. Následne, však, bolo Božie meno zneuctené: v šialenstve nenávisti, počas druhej svetovej vojny, bolo zabitých viac než stotisíc slovenských židov.
  2021-09-21
 • Michaela Vyhnalová
  Viera vlieva do srdca človeka pochopenie. V sile pôsobenia takéhoto chápania sme zároveň aj schopní odolávať životným udalostiam, ktorými sme počas našej existencie vystavovaní. Túto neochvejnú silu zakúšame v nádeji, ktorá pramení z Božieho slova skrze pôsobenie Ducha Svätého. Čiže uveriť, znamená byť hlboko zakorenený, mať pevné korene živené prameňom Božieho slova, ktoré nepretržite poskytujú potrebnú oporu v podobe chápania a videnia pravdy, ktorá znamená svetlo, bez ktorého by sme v živote neboli schopní obstáť.
  2021-09-13

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Bernadeta Miková
Misia Domov Srdca

small_Bernadetam_172711.jpg

Žena, ktorej srdce zahorelo láskou k núdznym.
www.heartshomeusa.org
Facebook Misia Domov Srdca

Moji drahí priatelia,

volám sa Bernadeta Miková. Som z Košických Oľšan a niektorí z vás už poznajú mňa alebo moju rodinu. Dovoľte mi zdieľať svoje plány do blízkej budúcnosti a pozvať vás, aby ste ma podporili.

V súčasnosti študujem na Gymnáziu sv. Tomáša Akvinského v Košiciach. Prvýkrát som sa dozvedela o Domove Srdca v našej škole minulý rok vo februári 2019. Dlho som premýšľala o misijnej práci v inej krajine a Domov Srdca prišiel ako dokonale naplánovaná odpoveď na moje modlitby. Mojou najväčšou túžbou je spoznať ľudí rôznych kultúr a byť im otvorený a pre nich otvorený. To je dôvod, prečo som si vybrala túto prekrásnu organizáciu.

Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ...

Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe.
Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
V súčasnosti je v 23 krajinách 40 Domovov Srdca.
Prečítajte si viac na medzinárodnej webovej stránke http://www.heartshomeusa.org/.

Nedávno som sa zaviazala stráviť 11 mesiacov svojho života na tejto misii a od augusta 2020 som bola poslaná do služby v Neapole v Taliansku.
Tento Domov Srdca bol prvýkrát zriadený na Salicelách, v susedstve, ktoré podľa všetkého dočasne prijalo ľudí vysídlených po zemetrasení v 80. rokoch. Po niekoľkých rokoch sa presťahovali do starého historického centra Afragoly.
Mojou hlavnou úlohou bude slúžiť ľuďom, ktorí skutočne potrebujú pomoc, poskytnúť im všetku podporu a štruktúru, ktorú potrebujú. Budem zdieľať jednoduchý každodenný život so 4 ďalšími misionármi z rôznych národností.

Pred odchodom do krajiny misie, organizácia požiada každého dobrovoľníka, aby našiel sponzorov
- „misijných partnerov“- pripojiť sa k tejto sieti súcitu. Toto sponzorstvo má dve formy.
Najprv si musím nájsť finančných sponzorov, ktorí pomôžu pokryť časť výdavkov na moju misiu (vrátane cestovných výdavkov, zdravotného poistenia, miestnosti a stravovania a školenia).
Aj keď životné podmienky budú skromné, suma, ktorú by som potrebovala získať, je 300 eur mesačne.

Finanční sponzori ma môžu podporovať prostredníctvom jednorazového alebo mesačného daru zaslaním sponzorstva do Asociácie Domova Srdca v Rakúsku : Offenes Herz - Karmelitergasse, 10/10 - Wien 1020
Bankový účet: Raiffeisenbank
IBAN: AT70 3200 0000 1154 8807
BIC: RLN WAT WW

Druhým veľmi potrebným typom podpory je duchovné sponzorstvo.
Duchovní sponzori sa zvyčajne modlia denne desiatok Svätého ruženca za poslanie dobrovoľníka a všetkých zúčastnených.

Preto by som vás chcela požiadať o pomoc. Budem veľmi vďačná tým, ktorí ma môžu a rozhodli sa ma podporiť modlitbou alebo finančne prispievať.

Budem sa za vás modliť a každé dva mesiace vám pošlem list z Talianska s popisom mojej skúsenosti. Stanete sa teda súčasťou môjho poslania a zmeníte môj život a samozrejme tie životy, ktorým budeme slúžiť. Verím, že táto cesta bude veľkým prínosom.

Držte mi palce Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, rada odpoviem na vaše otázky telefonicky alebo e-mailom. Neváhajte a pošlite tento list ľuďom, ktorých poznáte a ktorí majú otvorené srdce pre misie.

Za všetko, čo dáme, dostaneme stonásobok.
Vopred vám srdečne ďakujem.

 

Bernadeta Miková
044 42 Košické Oľšany 350
e-mail: bermik2001@gmail.com
t. n. +421 905 979 515


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium