Dobré správy

 • Saša Tinková
  Túžime po láske, žiť ju, prijímať ju a následne dávať, čo sa nám vrchovate darí vtedy, keď sme tými, kými sme boli pôvodným božím zámerom stvorení. Sklamaní svetom, matériou, ľuďmi, kariérami, unavení vecami, zážitkami, ruchom, zhonom, hľadáme v duchovne mnohí práve toto. Spočinúť v tej Pravde - kto som, kam patrím. Pocítiť, že keď už sme tu, na tomto svete, tak to musí byť z nejakého dobrého dôvodu. A možno z toho najkrajšieho – z lásky...
  2020-09-08
 • sr. Vojtecha Mereďová SPraem
  Pán Ježiš dáva každému kresťanovi nejaký osobitný dar, aby týmto darom človek oslavoval Boha. Jednému dáva dar slova, aby mohol druhým hovoriť o Kristovi, sile a kráse viery. Druhému dáva milosrdné srdce, aby týmto obrazom oslavoval Božiu lásku. Tretiemu Pán dáva umelecký dar, aby písal ikony, obrazy Krista a svätých alebo staval pre Neho chrámy. No pre Pána je ešte iný neporovnateľný dar. Takýto dar je čistý, panenský život rehoľnice.
  2020-08-03
 • Saša Tinková
  Dnešné duchovné sféry ponúkajú mnoho ciest a techník, ako sa začať ľúbiť a prijímať. Snažila som sa ako blázon, študovala som, makala, meditovala, vyhlasovala pozitívne vetičky, čistila energie, čakry, minulosť, podvedomie, prosila liečiteľov, senzibilov... A nič... Cítila som sa stále mizernejšie. Nič nefungovalo
  2020-06-24
 • Bernadeta Miková
  Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ... Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe. Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
  2020-05-04
 • Saša Tinková
  ...A potom prišiel vírus. A svet mi hovoril, ako sa mám báť. A ja som sa nebála. Vôbec. Ničoho... Už som nechcela. Už som ani nevládala... Bála som sa celý život. Zlyhaní. Zlých koncov. Katastrof. Odmietnutí. Chýb. Osamotenia. Odmietnutia. Utrpenia. Chorôb. Bolesti. Smrti... Takto na mňa Zlý celý život útočil. Takto ma klamal. Gniavil, pritláčal k zemi. Bral mi dych. Bral mi život. Ťahal ma do tmy. Tak veľmi-veľmi nechcel, aby som videla Svetlo! Tak strašne mi chcel zabrániť, aby som poznala Lásku...
  2020-03-29

Video

Prorocká výzva Geoffa Poultera pre Slovensko, ktorá sa začína napĺňať.


Zaujímavá a výpovedná skúsenosť západoeurópskeho muža s hinduizmom, budhizmom, jógou, ezoterikou a okultizmom.


Príbeh bývalého teroristu, ktorý dnes spája etniká a kmene.
Stephen Lungu


Hudobníčka Lacey Sturm, bývalá speváčka kapely Flyleaf, bola presvedčenou ateistkou a mala v úmysle vziať si život... ale zrazu sa všetko zmenilo.


Všetci sme súčasťou veľkého príbehu. Veľký príbeh sveta tvoria minulé a aktuálne životné príbehy jednotlivých ľudí. Portál mojpribeh.sk je zameraný na najdôležitejší moment príbehu sveta a jednotlivca a tým je osobné stretnutie človeka s Bohom.

Správa - Bernadeta Miková
Misia Domov Srdca

small_Bernadetam_172711.jpg

Žena, ktorej srdce zahorelo láskou k núdznym.
www.heartshomeusa.org
Facebook Misia Domov Srdca

Moji drahí priatelia,

volám sa Bernadeta Miková. Som z Košických Oľšan a niektorí z vás už poznajú mňa alebo moju rodinu. Dovoľte mi zdieľať svoje plány do blízkej budúcnosti a pozvať vás, aby ste ma podporili.

V súčasnosti študujem na Gymnáziu sv. Tomáša Akvinského v Košiciach. Prvýkrát som sa dozvedela o Domove Srdca v našej škole minulý rok vo februári 2019. Dlho som premýšľala o misijnej práci v inej krajine a Domov Srdca prišiel ako dokonale naplánovaná odpoveď na moje modlitby. Mojou najväčšou túžbou je spoznať ľudí rôznych kultúr a byť im otvorený a pre nich otvorený. To je dôvod, prečo som si vybrala túto prekrásnu organizáciu.

Misiou Domova Srdca je byť s tými, ktorí žijú na okraji spoločnosti. Na začiatku svojej činnosti sa organizácia zamerala predovšetkým na deti žijúce na ulici. Neskôr sa jeho apoštolát rozšíril na chorých, osamelých ľudí, nemocnice, väzenia atď ...

Skupina 4-6 mladých dobrovoľníkov rôznych národností žije v dome Domova Srdca v niektorých chudobných častiach sveta. Vedú jednoduchý život založený na modlitbe a službe.
Dom je otvorený potrebným. Každý dom je založený so súhlasom diecézneho biskupa.
V súčasnosti je v 23 krajinách 40 Domovov Srdca.
Prečítajte si viac na medzinárodnej webovej stránke http://www.heartshomeusa.org/.

Nedávno som sa zaviazala stráviť 11 mesiacov svojho života na tejto misii a od augusta 2020 som bola poslaná do služby v Neapole v Taliansku.
Tento Domov Srdca bol prvýkrát zriadený na Salicelách, v susedstve, ktoré podľa všetkého dočasne prijalo ľudí vysídlených po zemetrasení v 80. rokoch. Po niekoľkých rokoch sa presťahovali do starého historického centra Afragoly.
Mojou hlavnou úlohou bude slúžiť ľuďom, ktorí skutočne potrebujú pomoc, poskytnúť im všetku podporu a štruktúru, ktorú potrebujú. Budem zdieľať jednoduchý každodenný život so 4 ďalšími misionármi z rôznych národností.

Pred odchodom do krajiny misie, organizácia požiada každého dobrovoľníka, aby našiel sponzorov
- „misijných partnerov“- pripojiť sa k tejto sieti súcitu. Toto sponzorstvo má dve formy.
Najprv si musím nájsť finančných sponzorov, ktorí pomôžu pokryť časť výdavkov na moju misiu (vrátane cestovných výdavkov, zdravotného poistenia, miestnosti a stravovania a školenia).
Aj keď životné podmienky budú skromné, suma, ktorú by som potrebovala získať, je 300 eur mesačne.

Finanční sponzori ma môžu podporovať prostredníctvom jednorazového alebo mesačného daru zaslaním sponzorstva do Asociácie Domova Srdca v Rakúsku : Offenes Herz - Karmelitergasse, 10/10 - Wien 1020
Bankový účet: Raiffeisenbank
IBAN: AT70 3200 0000 1154 8807
BIC: RLN WAT WW

Druhým veľmi potrebným typom podpory je duchovné sponzorstvo.
Duchovní sponzori sa zvyčajne modlia denne desiatok Svätého ruženca za poslanie dobrovoľníka a všetkých zúčastnených.

Preto by som vás chcela požiadať o pomoc. Budem veľmi vďačná tým, ktorí ma môžu a rozhodli sa ma podporiť modlitbou alebo finančne prispievať.

Budem sa za vás modliť a každé dva mesiace vám pošlem list z Talianska s popisom mojej skúsenosti. Stanete sa teda súčasťou môjho poslania a zmeníte môj život a samozrejme tie životy, ktorým budeme slúžiť. Verím, že táto cesta bude veľkým prínosom.

Držte mi palce Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, rada odpoviem na vaše otázky telefonicky alebo e-mailom. Neváhajte a pošlite tento list ľuďom, ktorých poznáte a ktorí majú otvorené srdce pre misie.

Za všetko, čo dáme, dostaneme stonásobok.
Vopred vám srdečne ďakujem.

 

Bernadeta Miková
044 42 Košické Oľšany 350
e-mail: bermik2001@gmail.com
t. n. +421 905 979 515


Späť na svedectvá | | Staň sa priateľom mojpríbeh.sk na FB a ohlasuj evanjelium